Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Неволи с брокери  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано08.09.05 17:15



Сега вече се усмихвам и гледам с насмешка на ситуацията, но до вчера продължавах да си мисля дали да не убия показно някой брокер и да го повлача из центъра на София, за назидание на останалите. Да ме прощават добрите брокери, има и съвестни и честни такива хора. Но сега ще говоря за другите!

Цел: апартамент за офис и живеене, 2 стаи, до 200е, в център или добър квартал. ако не лукс, то поне чист.

Изненада: център, младост, дървеница, люлин около метрото, южни квартали -всичко е на тази цена. дали си в центъра или в люлин - цената е една и съща.

Зарибявки в обявите:
- Апартамент след ремонт - вярно има ремонт, на 1 от стаите - изциклен паркет, боя по стените... Другото е абсурдно мръсно, старо, прашасало, клеясало и гнусно.

- Освежен - ударена е една боя в хола. Тоалетната трябва да се взриви, няма какво да я мъчат. На кухнята никой не й помни цвета на плочките, например. Балконът, ако има такъв е пред разпад.

- Топ оферта, нов, лукс, страшен квартал, само 200 евро, има 4 огледа преди вас, носете парите, без тях нищо не става. Ще ви наместя по-рано, ама бакшиш направо ми дължите. На мястото се оказва, че нещото има акт 16, което за невежите, необръгнали в строителни работи, разкрива прекрасна кална гледка, разтворени врати по етажите, чувалчета с цимет, прахоляк. Апартаментът няма мивки и контакти. Лека подробност, която се изпуска.

- Добър, чист, южен, тих и т.н. това са думички, които скриват истинската същност на коптора, до който ще ви заведат!

Речник на брокерите:
- С това огледало антрето придобива просторен вид - в антрето не можеш да се обърнеш и по-скоро ще припаднеш от клаустрофобия.

- Кухнята има нужда от леко освежаване - там и пароструйка да вкараш, т.нар. плочки нямат почистване. Вратичките на кухненските шкафове са били някога вратички, сега са едни прогнили и висящи елементи с неясно предназначение.

- За тази цена не трябва да го изпускате. В идеален център няма да се намери нищо по-добро. Компромиси ще трябва да направите.

- Ако си мислите, утре може и да го няма това жилище - то си стои от 2 седмици, ама това е друга тема.

- Никакви данъци, изобщо не си го помисляйте. Преди вас има хора, които не искат наема да си го изписват като разход. Направо няма смисъл, ако ще говорим за това. Да, обаче собственикът е на друго мнение - няма проблем. Мръсни гадове са някои брокери, интересът е най-бързият и безпроблемен път до личния им %. Тук исках да включа бой с камъни

След три седмици обиколки из най-големите дупки на София се намира абсюлотно луксозен апартамент, на бул. Мадрид. Място, на което ми се обясни да не си въобразявам, че се намира нещо под 300 евро в този идеален център и къде съм тръгнала и каква е тая дейност дето 300 евро не можеш да си позволиш. Тогава ми се искаше да включа влаченето из София, след пребиването с камъни.

Остават отворени няколко въпроса. Собствениците ли са толкова алчни или брокерите изкуствено надуват цените? Критериите за чисто, свежо и уютно място за живеене, различни ли са, за различните хора или просто на никой собственик не му се занимава да дава нещо човешко за наемателите си? И да очакваш наемател в имота си, равносилно на пристигането на стадо говеда ли е?

А за доста брокери се убедих, че са станали такива, защото за нищо друго не стават. Някои от тях са по-долни от търгаши на пазара, някои от тях са прости като тикви, други са безскрупулни..... Разходите за телефони, за да чуеш некви супер измислени сказки за предлаганите имоти, напрежението, ангажирането на 90% от времето никой не го брои, естествено.

Слава Богу има и кадърни и почтени хора, които си вършат работата.
Ако някой търси под наем, ще му дам координати на свястни хора.
Също и ще направя едно списъче с хора за убиване, може и повечко да се съберем за една наказателна дружинка.



Темата е публикувана тук:



Редактирано от мaлko мишлeнцe на 08.09.05 17:22.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано08.09.05 17:40



Положението, което описваш, е напълно и абсолютно точно такова... Описвано е многократно в една камара форуми тук в Дир-а, сигурно и на други места... Винаги обаче се появява незнаен брокер, който почва да спори, че няма нищо такова, и си попаднал/а на нек'ви измамници... как пък всички и винаги попадат на измамници, не ми е ясно, ама тва е друга тема... Очаквай сега тука да се появят "специалистите", и да те обвинят в гнусна лъжа...

Иначе ти вярвам 100%, щото съм го изпитвал много пъти на гърба си това същото ... и за съжаление важи не само за наеми, ами и за продажби... абе една малка трагедия е тази сфера от бизнеса в България...

Забравих, очаквам с нетърпение да се приемат някакви закони, които позволяват да се съдят до дупка подобни изроди ("брокери" и "агенции", кавичките са нарочно)...

Just a genius

Редактирано от Blake на 08.09.05 17:42.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано08.09.05 17:56



Честно казано ми е все едно, какво мислят някои професионалисти във форума.
Достатъчно се нагледах на некоректни брокери. Това ми е четвърто търсене през няколко години и как не се промениха тия хора, не разбирам....

Това да сте двама и единият да хареса апартамент и да помоли брокера да изчака 10 мин, за да дойде и другият, а после да влезете двамата и да видите как се пише договор с друг, е нормална ситуация. Най-нормалната на света, за тези измекяри.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор ruark ()
Публикувано08.09.05 19:45



Абсолютна истина.
Аз търся от 2 седмици едностаен или двустаен обзаведен апартамент до 250 EUR в по-централните квартали и не е истина на какви дупки се нагледахме. И всички брокери едно си знаят - много са се вдигнали цените, малко е предлагането ....
Вчера гледахме един обор за 250 евро в Хиподрума който го водеха лукс -
баня мозайка, коридор мозайка, кухня с изгнили мебели на 30 години, в стаите същата работа, хладилник мраз на 20 години със счупена дръжка, и пералня която се свързва от единият край за чешмата а в другия за кенефа .....
Чичката сложил ламинат за 400 лева в двете стаи и станало лукс .....
Миналото ни жилище под наем беше напълно обзаведено от до (включително кафе машина, микровълнова, видео, печка, пералня, хладилник, телевизор) за 170 ЕUR. Търсене му е майката ....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: ruark]  
АвторXипoдpyмa (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 19:59



250 евро за двустаен в Хиподрума не е ли малко скъпичко? И уж падат цените, нали - как такава цена ще искат там не разбиран.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Xипoдpyмa]  
Автор ruark ()
Публикувано08.09.05 20:11



Определено е скъпо, като в същото време получаваш обор за тези пари.
Нека си ги дават под наем, ако има кой да им ги вземе.. Има едно което се обърках, че не съм го гледал и без да искам пак му отидох на оглед сега след 6 месеца - 200 EUR в Славия - апартамента представлявя музей всичко старо та старо на 25-30 години ако не и повече - мебели,уреди,настилки. И пича си му иска 3 месеца предплата и си го дава от повече от осем месеца ...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторKyпyвaчkя (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 06:18



Определено агенциите вдигат цените. Сигурна съм! Няма пазар, няма търсене/предлагане, има агенции. Както за наемите, така и за продажбите. Жилището, което купих от собственика на 30 август т. г. за 25 000 Е, все още стой като "спешно" в Адрес за 29 900 Е. Жилището е за основен ремонт, ама наистина основен, но в агенцията го предлагат като добър, полуобзаведен /няма такова нещо, собстеника си взе всичко, с изключение на неработещия бойлер, беше полуобзаведено наистина, ако за полуобзавеждане може да се счита холова гарнитура и кухненска маса в стил ранни 70 г. на ХХ в/
Освен това - аз с агенция търсих около два месеца - нищо. Писна ми, взех вестник и звъннах на първата обява, на която пишеше без посредник. Оказа се, че собственика е продавал с агенция 3 месеца, писнало му е и започнал да си пуска обява без посредник. В резултат - за две седмици сделката бе сключена.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автортити (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 10:15



Като стана дума за Адрес, в сайта им има обяви, които са от преди две - три години, с доста атрактивни цени,напр. тристаен в Бс, 19000 Е в широк център, при положение че сега са около 42000. И ги водят като "актуални" и в момента, но ако ги запиташ за тях веднага почват с оправданията ами станала е някаква грешка, ще ги оправим и т.н. Обаче уви - обявите все така си висят и заблуждават.



Тема Кошмар са!!!нови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 20:33



Напълно съм съгласен!!!

Брокерите са паразити, в буквалния смисъл на думата! Те на теория трябва да работят за интересите на двете страни в сделката. Но очевидно е, че на практика няма никакви предпоставки за това! Никой брокер няма интерес да защитава интересите на коя да е от страните, защото това може да ги откаже от сделка и те ще си пропуснат комисионната. Освен че пречат (и то МНОГО), те реално не вършат абсолютно никаква полезна работа. Реално те застават между двете страни и... пречат! Комисионната, която взимат е най-малкия проблем...

Ако ги нямаше, продавачите/наемодателите щяха да си пускат обяви и заинтересованите да си се свързват с тях, без да трябва да търпят всичките мизерии от агенциите.

Питам аз, някой усетил ли е някаква (дори малка) полза от агенциите???

Видиш ли, те щели да търсят вместо теб, да защитават интересите ти бла бла... ВСЕКИ който някога е търсил квартира/жилище знае за какво става въпрос!

Това което описваш е самата действителност. М/у другото над 90% от офертите които някога съм гледал са били чрез агенции. От друга страна съм наемал 3 квартири до момента за последните 6 години, като така се случи, че и трите ги наех чрез директен контакт със собствениците. Защо ли? Едва ли е било случайно.. Със сигурност не е било щото съм се циганял за комисионната им.

Съжалявам за грубия тон, но казвам една истина. Наистина има и коректни (доколкото е възможно) брокери, но те са доста малко!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Авторbon-bon (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 22:41



Бла-бла бла Защо ли като прочете човек твоите изявления , си мисли, че си асоциален, откачен и много див тип.Значи, брокер съм Не се срамувам Гордея се с това Вече 7г си върша съвестно работата и се грижа всяка страна по сделката да е даволна А , сега , кажи ? Само стори и доволни отмен клиенти ми прощат нови такива. Хората ми вярват, аз им вярвам и се старая напълно да заслужа тяхното доверие. Ти като какъв се явяваш в изявленията си? Като неуспял и много излъган ли Както каза някой в изказванията си Не е луд тоя, който яде баницата , а тоя който му я дава????? Не съм излъгала никой И нямам за цел да съм 1-2 години на пазара.Има всякакви откачалки Брокери бол от кол и въже Но колегите са много малки Знаеще, можещи , разбиращи, лоялни, коректни и изпитани са 1% от "брокерите" специално в София. При нас е важно не да си вземеш комисионната веднъж , а да се обърнеш към нашите услуги още 3-4 пъти Да не говорим, че в повечето случаи комисионната е без комисиоона , само за да се обърнеш и друг път към нас и да станеш редовен клиент Така, че Айде с тия апатични и негативни глупости В стадото винаги има и черни овце, но н е забравяйте, че има и бели////



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: bon-bon]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.09.05 09:27



ебаси не мога да разбера защо се пениш напразно - нито съм асоциален, нито ненормален... просто досега колкото пъти съм ползвал "услуги" от АНИ, може би в 95% от случаите "колегите" ти се мъчат да ме хванат за канарче и да ми предлагат кви ли не глупости...

както и да е, може ти да си от мижавия процент ИСТИНСКИ брокери, но не смея да го твърдя, без да съм имал пряк контакт с тебе... но определено ме разсмиваш с твърденията си, ще си позволя да на направя кратък анализ:

Вече 7г си върша съвестно работата и се грижа всяка страна по сделката да е даволна

това по принцип е много хубаво, само ми кажи ако си посредник в сделка, при която аз искам да купя апартамент за (условно) 20000, а продавача иска да го продаде (пак условно) за 30000, как точно ще се погрижиш и двете страни да са доволни? това всъщност е съвсем реална ситуация, и никой не може да ме убеди, че един човек може да свърши нещата така, че и двете страни да са доволни... все пак най-доброто, което можеш да направиш е, да ни придумаш да сключим сделката при цена 25000, но нито аз ще съм доволен, нито продавача... мисля съм ясен по този параграф...

Да не говорим, че в повечето случаи комисионната е без комисиоона

тука просто удари г**а в тавана досега съм ползвал услуги на АНИ поне 20 пъти, и още 10 поне съм бил в положението на съветник на клиенти на АНИ... как пък досега не ми се е случило един път някой да не ми поиска комисионна ... честно ти казвам, това и да го видя с очите си, няма да го повярвам...

В стадото винаги има и черни овце, но н е забравяйте, че има и бели

Да, така е, но във вашето стадо черните овце са над 95%, а ако ти си от белите (или така си мислиш), и имаш желание, можеш да се свържеш с мен, понеже скоро пак ще се забърквам с имоти. надявам се да успееш да докажеш правотата си на практика, а не само на думи, както е тук...

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторнk (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 10:29



Хората, които не са се сблъсквали с действителността, навярно биха си помислили, че това да си "брокер", не е нищо лошо. Може би си представят следната ситуация:

Клиент А търси да закупи/наеме имот. Отива в агенция и от там му предлагат всички имоти, които отговарят на това което той търси. Дават му подробна (и честна?) информация за всеки един от тях, показват му снимки и т.н. Ако А си хареса нещо, отива на оглед.. ако не - те ще търсят вместо него, няма да му губят времето и ще му направят услуга със своите опит и умения в подбора на добър имот. Когато изскочи нещо, ще му се обадят, за да отидат и да го видят.

Каква е действителността?

Клиент А търси да закупи/наеме имот. Дори и да не иска, обикновено се натъква на агенция (особено ако няма опит в търсенето и още не им разпознава обявите).
- Брокерите го убеждават, че почти разпадналата се къща от 19 век, в която преди малко е била добра, уютна и от "масивно строителство".
- Човекът им е казал не веднъж, че търси да наеме жилище в Люлин до 160Е, те му клипват настоятелно, докато не им звънне, за да му обяснят че има много хубаво жилище в Дружба, само за 180Е, но собственикът може и да се навие да свали цената.
- На повечето огледи, брокерите също виждат имота за първи път.
- Наричат "добри" жилища, в които е депресиращо дори да влезеш.
- Уговарят огледи освен с теб и с още няколко други кандидата по същото време.
- Не са редки случаите да ти уговорят час, да отидеш и да висиш като пуйка, да им се обадиш и те най-невъзмутимо да ти обяснят, че имотът вече е отдаден. При положение, че ти имат телефона!

Май няма смисъл да продължавам... някои ще ме обвинят, че съм твърде остър, но това е самата истина за ПОВЕЧЕТО "брокери" на НИ.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: bon-bon]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано10.09.05 12:03



По-малко от 1% са кадърните хора! Кофти бранш, а?



Тема Гледайки правописа,нови [re: bon-bon]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано10.09.05 12:21



явно си от породата "неграмотен брокер"



Тема Re: Гледайки правописа,нови [re: jamie]  
Авторbon-bon (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 12:45



По повод моята порода .Не съм се старала в правописа , а и той не е толкова важен в случая се опитвах бързо-бързо да си кажа каквото мисля .Нямам за цел да се харесам на някой тук или да споря. Просто изразих мнението си по темата. Ако смяташ , че е гот да поставяш "определения" за някой- нямам нищо против , прави го.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор kиkepицa (блатна)
Публикувано10.09.05 13:02



преди време реших да продавам апартамент в провинцията и пуснах обява в интернет. Обади ми се една жена от агенция там и ми предложи срещу съответна комисионна да ми намери купувач. Аз се съгласих, защото нямам възможност да пътувам до там. Смея да кажа, че жената си свърши работата много добре. Продадох имота след 2-3 месеца, като само отидох и разписах, без тичане и т.н. Всичко беше уредено предварително. Останах много доволна...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: kиkepицa]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано10.09.05 15:18



Много добре. И аз с добрата брокерка, на която попаднах си намерих офис за по-малко от 3 дни. След 3 телефонни разговора.

А относно правописа, не към теб, а към брокера в дискусията....
Как ти се струва да виждаш в обявите правопис от рода на:
- зграда
- само за часни лица
- апратаментА е южен

Не е фатално, ако не си много добър в правописа. Но е доста показателно...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: нk]  
Авторruark (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 18:43



Много точно определение.
Вчера отидохме на оглед на много добре обзаведено жилище в Белите Брези,
патките от агенцията се звериха 2 часа на картата и най-накрая като ги попитах мога ли да помогна ме питаха зная ли на коя улица се намираме ....
бяхме на Гоце Делчев пред Лучано.
Намерихме блока, качихме се в апартамента и се оказа че апартамента е НЕОБЗАВЕДЕН
no comment просто



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.09.05 19:19



EEee....това ми прилича повече на липса на късмет.Около метрото в Люлин има колкото си искаш чисти и прилични като цена апартаменти.Квартала не е лош-наркоманите в по-голямата си част измряха,има колкото си искаш магазини,(ама наистина ги има...в момента само хипермаркетите на разстояние една спирка са три на брой)транспортна връзка с центъра на града,която е девет минути...За двеста евро съвсем спокойно се намира тристаен в съвсем причлично състояние и с обзаведени поне кухня и една стая.Евентуално още една обзаведена наполовина.(не очаквай сменени навсякъде дограми и саниране..излишно е просто...малцина имат толкова пари)
Пиша го това,защото от години живея в квартала,познавам го,освен това познавам и доста брокери тук.Изобщо не е толкова трагична картинката.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторlu6i (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 20:16



има ли някой с опит от агенции в пловдив! скоро ми се налага да се приместя за известно време там и мислия да потърся помоща на агенция???
ще съм благодарна за съвет............



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано11.09.05 21:01



Виж сега, на мен целта не ми е да живея в Люлин.
Въпрос на вкус е. Предпочитам място в по-приличен квартал или център. Ако ще давам 200 евро, по-добре да не се забивам по кварталите, все пак. Защото има съществена разлика да живееш в Хиподрума вместо в Люлин, затова няма смисъл да спорим. Все пак районът,в който живее човек не е само големи магазини и транспортни връзки. И надежденци казват, че на Ломско шосе си имали всичко и център не им трябвал, но едва ли бих живяла отново там. Въпрос на разбирания за живота е. Тъй като разбиранията на хората за добро, чисто и прилично, са също доста различни, докато има хора, които могат да живеят в стари и мръсни жилища, ще има и собственици, които смятат, че е абсолютно излишно да сменят стара и прогнила дограма, примерно. Доста добри брокери в Люлин имало ....... що ли за гилдия пък са тези. Може би са някакви бели птици, които в другите квартали ги няма?



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано12.09.05 01:53



Ами не...те работят основно тук в квартала.Евентуално към Западен парк и околните.По-далеч от това не знам да стигат.Работят в малък район и го познават добре.Със сигурност ако попаднеш на някой от тях няма да се чуди на коя точно улица се намира и къде е адреса за оглед.

За разликата между Хиподрума и Люлин...какво сравняваме изобщо...Мерцедес с Волга...???

Виж,ако някой ти поиска 200 евро за апартамент в Надежда или за старите блокове в Красна поляна около последната спирка на трамваите,вече ще е смешно...там двустайните са по 100 лева.Но гарантирам с две ръце,че НЕ СТАВАТ за живеене.Няма под слънцето други такива дупки...



Тема за lu6iнови [re: lu6i]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:23



От Пловдив съм.
Нямам много опит, но съм си имал работа с 5-6 агенции.

Тони'Ко и Скорпио си вършат работата точно и без излишни простотии.
Доволен съм от тях, така трябва да се работи и затова ги препоръчвам на познатите си.

ЧАР - не съм имал проблеми. Но основната част от работата все пак си я свърших сам, те просто бяха посредници, не се размърдаха много-много.

Не съм особено доволен от Кандела, може би нещо не съм имал късмет при ползването на услугите им. Иначе са разбрани хора.

Според скромното ми мнение стой далеч от DE@COM. Не мога да опиша с думи прости колко лошо впечатление оставиха в мен и колко точно отговарят на най-лошите ни представи за т.н "брокери".

От мен - толкова. Дано съм бил полезен.



Тема не само "брокерите" са виновнинови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:48



И ние като клиенти носим вина.

Ползвал съм услугите им и съм бил доволен от някои агенции. Но не позволявам да ми говорят глупости, да ми диктуват цени и условия и т.н. В крайна сметка плащам за услуга и искам да получа адекватно обслужване.

Смятам, че трябва да им се казва в прав текст какво точно се търси като услуга и да се прекъсват всякакви опити за празни приказки. Преди да отида на оглед изисквам детайлно описание, снимки (ако има) и задължително документи. Не може да се губи време за огледи без да се погледнат основните документи за имота. Ако няма документи или ми кажат, че не са запознати с имота - не се занимавам.

Най-важното за мен е, че трябва да насочваме познатите си към агенциите, от които сме доволни и да ги предупреждаваме за тези, които според нас не стават за работа. Този форум е добро място за такава информация.

Все пак всеки си решава сам как да изисква услугата от тях.
Може и да не съм прав, но така мисля.



Тема Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 13:04



мaлko мишлeнцe - "дали да не убия показно някой брокер и да го повлача из центъра на София, за назидание на останалите"

Blake - "Положението, което описваш, е напълно и абсолютно точно такова... Описвано е многократно в една камара форуми тук в Дир-а, сигурно и на други места"

abc - "Кошмар са!!!"
....
... и други в този дух.

Обаче освен общи приказки не видях смислена и насочваща информация за това кои агенции да отбягваме и на кои да се доверим.

То ясно, че е забавно да се плюе наляво и надясно или да се защитава честта на незамените знайни и незнайни брокери до последно, ама нещо по-конкретно - например имена на фирми и хора - не може ли да се каже все пак?



Тема Re: Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано12.09.05 13:47



Ясно съм написала, че който поиска информация за брокерите, от които аз съм доволна, ще я получи. На всеки, който я е поискал на лични бележки, съм отговорила. С написаното не плюя, а давам конкретни примери.
Иначе насочваща информация, с този тон едва ли ще получиш от някого. Полезна информация се иска учтиво или си я търсиш сам/а!



Тема Re: за lu6iнови [re: пpяkop]  
Авторlu6i (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:28



Много благодаря! по-късно ще споделя и личен опит.



Тема Re: Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:50



>> ...То ясно, че е забавно да се плюе наляво и надясно...

Повярвай ми, никак не ми е забавно!

>> Обаче освен общи приказки не видях смислена и насочваща информация за това кои агенции да отбягваме и на кои да се доверим.

Ами моето мнение е, че те са вредни за обществото като цяло. Колкото и грубо да звучи. Поне в България (почти) всички са такива...

А това за споделени мнения кои са добрите агенции и кои са лоши би било много добре, само дето ще се напълни със самореклами и клевети от конкурентите в бранша.



Тема Re: Да допълня:нови [re: abc]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:55



И друго... един човек, който никога не се е занимавал с търсене на жилища, просто няма шанс да разпознае дали дадена обява е написана от частно лице или от агенция. Вероятността да нацели такава от агенция е поне 90%. Но колкото и да си "опитен" в търсенето, това пак не е никак лесно!

Е такива "прикрити" обяви не са ли чиста измама?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 21:01



Работя от доста време в АНИ и колкото и да ми ревете ще Ви кажа няколко неща:
Най е трудно да обясниш на прости и малоумни селяни защо се плаща комисион и ЧЕ БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА!!! Те интелигентните хора си знаят......
Всичките ни клиенти са били доволни и всеки от тях е довел още по няколко клиента
Има всякакви брокери - тарикати бол
Това че се мъкнат клиенти на всякакви огледи повечето си е вина на търсещия - ЗАЩОТО МНОГО ЧЕСТО ИДВАТ БЕЗ ДА ИМАТ ЯСНА ПРЕДСТАВА КАКВО ИСКАТ и се започва якото лутане, и ако не им се покаже всичко което имат в агенцията почват и да мрънкат
За продавачите:
Ами агенцията ти движи всичко, то реклама, то огледи, ами подготовката на всички документи/ не сте си имали работа с чиновници, та ще ви питам вас/, ами подготовка на нотариални актове и др...... Колко мислите ще ви вземе адвокат?



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано12.09.05 22:43



Драги мой, доста лошо говори за теб, след като наричаш клиентите си "прости и малоумни селяни". Тези хора ти изкарват заветния комисион. Практиката да се водят хора на огледи, които нямат нищо общо със запитването, е практиката на брокерите, не на търсещите. А това, че агенцията няма свястни имоти е неин проблем. А стара практика е да се предлага нещо от сорта: "Абе, аз нямам, каквото ти трябва, ама виж това, което АЗ- Брокерът си мисля, че ти трябва!".
В тази връзка, днес ми звъни една брокерка и ми казва:
- "Намерих! Като за вас - перфектен! 250 евро, тристаен, напълно обзаведен."
- "Чакайте хора, аз търсех до 200 евро, двустаен, необзаведен." Други примери да давам ли?

Агенцията движи реклама?!
Ти, човече да си чувал за реклама?! Безплатните обяви, до които има достъп всеки, не са реклама!!! 99% от брокерите не отговарят на запитвания по мейл, а пускат обяви в Интернет. Други примери да давам ли за т.нар. реклама?!
Адвокатите вземат чисти пари, но поне знам за какво. Имам си адвокат и във всеки момент знам, че той се грижи за интересите ми. За разлика от всяка фурнаджийска лопата, нарекла себе си брокер, която се грижи само за % си.

Други аргументи да имаш?

Ето и списък с хора, с които съм имала контакти:
Бягайте от тази: Агенция Арсенал - Станислава 0899268208
Ще я познаете по обявите със суперлативи като страхотен, невероятен, стилен, написани с главни букви!!!!!!!! Пълна боза, гледа само как да ви прекара, за да си вземе %-а.
Препоръчвам: Златка 0887672170, не знам агенцията , но когато брокерът е добър, фирмата няма значение.

Тази също е добра и много коректна: Лидия Иванова 0887522910.
Камелия: 0886073372 - не знам агенцията, но това е първият човек ,отговорил на запитване по мейл!!!

Всичко за мен завърши със щастлив край, но ако не се бях запознала с правилните хора, едва ли щеше да бъде така.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано12.09.05 23:22



Трудно ми е да разбера, кой точно тип малоумник, си ти. Да споменеш с гордост фирмата, в която работиш, да обиждаш евентуалните си кленти и да говориш простотии, от които явно понятие си нямаш. Естествено е нещастнико, че ще има комисион и хората ще ги плащат, ако има защо. Ти дезинтерийна амеба такава, четеш ли въобще какво се пише в този форум или в момент на просветление, си решил да се издрискаш тук. Хората ти говорят, че дори при ясно заявени критерии, липсва всякакъв професионализъм от недоносени и прясно излюпени брокерчета (баси думата), като теб. Олигофрени като теб, незнайно защо, все още се хранят от липсата на гражданска организация, която да пребива с камъни всеки, подиграл се с клиентите, от страна на наемодатели и наематели.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: nedohranenia]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 23:50



Абе отворен, АНИ -означавава агенция за недвижими имоти къде прочета името на фирмата? Не го пиша защото ще реши някой малоумник като теб че правя реклама.
"Хората ти говорят, че дори при ясно заявени критерии, липсва всякакъв професионализъм от недоносени и прясно излюпени брокерчета (баси думата), като теб.", абе тъпчо аз говоря за тези които незнаят кво искат и мранкат, тези които имат ясни критерии няма тръгнат да гледат нещо което не в рамките на критириите му, за разлика обаче на еднодневните брокерчета има такива които си ценят времето своето и на клиента и преценява къде да го водят според критериите си, освен това всеки оглед струва пари на брокера особено ако обектите са много отдалечени .



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано13.09.05 10:57



За АНИ си прав. Като гледам доста си си навирил носа и си мислиш, че си професионалист. Най-страшното е хора като теб да си повярват. Огледа бил струвал пари на брокера, а на клиента ... ти ли си онзи дето ми искаше 5 лв на оглед бре и после щял да ги приспадне от комисиона.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 11:47



Ти ли изготвяш нотариалните актове бе селтик? Хо хахахахаха

А, сподели пред всички какво образование и каква квалификация имаш?

Като го направиш ще започнеш да вдяваш защо имаш проблемни клиенти, защото един малоумник нито може да обясни на клиентите си какво продава, нито да успее да получи необпходимата и точна информация какво те търсят. После космосът му бил крив.

И ако не си вденал още, никой няма напротив да си плаща за обяд, .... ама за сране никой не иска!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: 3ъл_Дyx]  
Автордoбъp дyx (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 12:08



Хиподрума бил мерцедес в сравнение с Люлин?не преувеличаваш ли малко?Хиподрума е строен в 60те все пак.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: дoбъp дyx]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано13.09.05 12:54



Да, през 60-те години, но качествено. И хората там са читави. Около него са Борово, Бели брези, център. Люлин не го знам кога е строен, но граничи с циганския квартал, Красна поляна и не знам още къде. За хората, в някои от частите на люлин няма да споменавам. Да, Мерцедес е Хиподрума.



Тема Ха така!нови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 16:55



Бре! То нерви, то емоции - няма край.
По-спокойно, не се пали толкова.

Пускай имена и тел. на свестни агенции и предупреждения за мошениците и търтеите. Това стига. Иначе сте ти се образува стрес.

Не обръщай внимание на "великите специалисти", дето се пенят. Да си квичат там...



Тема Re: Ха така!нови [re: пpяkop]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 17:59



ама дали и ти не си брокерче, а? :)



Тема Re: Ха така!нови [re: abc]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 18:28



Пази, Боже! И да не чуе Дявола!!!

Имам нормална професия и дано не изпадна до там, та да ставам брокерче.
Това за мнението ми за тях като цяло.

Но все пак да не обобщаваме чак толкова смело, бива ли?
Смятам, че за съжаление те са необходимо зло...

Затова мисля, че най-важното е хората да имат ясна и точна информация за предлаганите услуги.

В друг пост се опитах да помогна съвсем добронамерено - имена на АНИ, с които съм се сблъсквал.



Тема Re: Ха така!нови [re: пpяkop]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано13.09.05 19:15



Стресът е докато се разправяш с НЯКОИ брокери.
Иначе за паленето, ами то си е за палене, защото години наред се работи по този начин.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 00:52



с риск да не се впиша в преобладаващия тон, ще споделя неотдавнашните си впечатления от близките си срещи с този вид хора

от 4 години не ми се беше случвало да търся квартира и бях доста приятно изненадана от промените в бранша - направих 10 огледа с различни агенции. всички "агенти" дойдоха навреме, бяха ми дали що-годе верни обяснения по телефона (като изключим някои поукрасени детайли) и не се опитваха да ми пробутват глупости как нещо, дето не струва, всъщност не е за изпускане.

единствените, които развалиха впечатлението бяха 2 агенции, които искаха да им се плаща (по 3-5 лв.) за оглед, макар че точно тези бяха най-зле от всички (подозирам, че само от това и печелят, горките) и ме мъкнаха на места, които бяха от други агенции, така че се наложи да правим цяла процесия.

глупавото е, че тези АНИ искат да им се плати комисионна, макар че те наистина по никакъв начин не защитават интереса ми, тъй като те имат изгода от максимална цена, понеже това повишава тяхната комисионна.

освен това всъщност аз им се обаждах за предлагани от тях неща, така че разноските за телефона си бяха мои. Само една агенция истински се поинтересува какво точно търся и беше по-инициативна да предлага неща, които смяташе, че ще ми харесат.

освен това след сключване на договора, ако нещо се обърка, те не носят никаква отговорност. та в този смисъл, АНИ наистина са една излишна брънка във веригата. ако ще им се плаща комисионна, то те трябва наистина да си я изкарват, добавяйки някаква стойност към услугата - примерно да ми търсят нещо според изискванията ми, да ми се обаждат те с предложения, да ми спестяват време и прочие.

освен това искрено се дразня, когато се обаждам на обяви, дадени от "частни лица", които се оказват агенции - никога не бих наела нещо от човек, който започва взаимоотношенията си с мен чрез измама

но като цяло вярвам, че нещата бавно, но сигурно се оправят и всички дребни мошеници тихичко ще изчезнат, защото големите ще глътнат малките и ще наложат някакви истински професионални стандарти, когато пак ще си плащаме своя дан, но поне ще има за какво



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 00:52



с риск да не се впиша в преобладаващия тон, ще споделя неотдавнашните си впечатления от близките си срещи с този вид хора

от 4 години не ми се беше случвало да търся квартира и бях доста приятно изненадана от промените в бранша - направих 10 огледа с различни агенции. всички "агенти" дойдоха навреме, бяха ми дали що-годе верни обяснения по телефона (като изключим някои поукрасени детайли) и не се опитваха да ми пробутват глупости как нещо, дето не струва, всъщност не е за изпускане.

единствените, които развалиха впечатлението бяха 2 агенции, които искаха да им се плаща (по 3-5 лв.) за оглед, макар че точно тези бяха най-зле от всички (подозирам, че само от това и печелят, горките) и ме мъкнаха на места, които бяха от други агенции, така че се наложи да правим цяла процесия.

глупавото е, че тези АНИ искат да им се плати комисионна, макар че те наистина по никакъв начин не защитават интереса ми, тъй като те имат изгода от максимална цена, понеже това повишава тяхната комисионна.

освен това всъщност аз им се обаждах за предлагани от тях неща, така че разноските за телефона си бяха мои. Само една агенция истински се поинтересува какво точно търся и беше по-инициативна да предлага неща, които смяташе, че ще ми харесат.

освен това след сключване на договора, ако нещо се обърка, те не носят никаква отговорност. та в този смисъл, АНИ наистина са една излишна брънка във веригата. ако ще им се плаща комисионна, то те трябва наистина да си я изкарват, добавяйки някаква стойност към услугата - примерно да ми търсят нещо според изискванията ми, да ми се обаждат те с предложения, да ми спестяват време и прочие.

освен това искрено се дразня, когато се обаждам на обяви, дадени от "частни лица", които се оказват агенции - никога не бих наела нещо от човек, който започва взаимоотношенията си с мен чрез измама

но като цяло вярвам, че нещата бавно, но сигурно се оправят и всички дребни мошеници тихичко ще изчезнат, защото големите ще глътнат малките и ще наложат някакви истински професионални стандарти, когато пак ще си плащаме своя дан, но поне ще има за какво



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: nedohranenia]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 14:51



Аз пари за огледи не вземам, повечето агенции вземат, но пък реално погледнато ако всеки клиент го водиш на 10 огледа и колкото клиента са то къде ще му излезе края?? Все пак не сме екскурзоводи



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 15:01



Абе капут смазан да те светна , Не аз правя нотариалните актове, а генциите имат договори те да си изготвят нотор.актове, а агенцията им плаща от парите които взема като комисион!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 16:32



Мерси за интелектуалното ми пресветление и издигане на нивото на общата ми култура, но друг въпрос възникна у мен. Като имаме предвид, че всеки може да чете обяви във вестници или да публикува безплатни такива, всеки може сам да си намери добър нотариус да му изповяда сделката, всеки може сам да направи посещение или да покаже имота си, за чий ХУЙ са потрябвали АНИ на пазара? Сигурно от липсата на желаещ да прибере комисионната?

п.п. И нищо не сподели за образовението и ценза ти. Що си толкова скромен? И скромността не ти ли пречи в професията да си искаш по-високо възнаграждение?



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторTeresa (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 17:16



Mnogo si prava za vsichko, za koeto pishesh! /izvinjavam se, che pisha na latinica, mo mi e mn po-lesno/. Na men susto mi se naloji da tursja kvartira kraja na avgust i izvadih strashen kasmet - novo stroitelstvo /zavursheno, sas SOT, obezopaseno i t.n./, mn chisto i ujutno - za 220 E. Na krachka ot Studentski grad.
Povjarvai mi, kato se sabudja sutrin oste ne moga da povjarvam na kusmeta si - tova beshe purvi i edinstven ogled!!! I vednaga popadnahme na chitav apartament - tochno tova koeto tarsihme, kakto i na chitav broker. Az se bjah nastroila za bezkraini ogledi i miserni dupki i veche bjah pred nervna kriza :)
Posle kato se ugovorihme, vidjah che i sobstvenika sam si beshe dal objava, no naistina ne sajalih za nito edno evro deto dadoh na brokerkata kato komisionna. Az susto sum gore-dolu v toja bransh, taka che mi se struva che trjabva da sme korektni, kogato choveka otsresta e bil susto na nivo.
A vaprosnata agencija Arsenal - njamashe da namerja po-tochni dumi ot tvoite, za da gi opisha. Naj-smeshnoto e, che iskaha da me vodjat na ogled v apartamenta ot koito iskah da se ottarva /na 15-ti etaj v Poligona!!! - za 200 E/ - s lud hazain i t.n. Opisanieto, koeto bjaha dali na vaprosnija apartament njamashe nisto obsto s realnostta :)))
Mnogo se smjah!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 06:11



А стига бе, не сте екскурзоводи. Ако водиш всеки клиент на 10 огледа!! Ми ще го водиш и на 100, ако трябва, нали това ти е работата.
Баси, отношението към клиентите. 10 огледа да не са много случайно, като се има предвид, че предлагате не това, което клиента търси, а това, което има на пазара?
Това ми прилича на:/почвам с имена и брокери на агенции от Варна, нека да ги знаят хората, да не припарват до тях/
- Миглена от Адрес, която на втория оглед!, при думите ми, че до края на август трябва да купя жилище, каза : Ами изберете си, няма какво повече да си губим времето
- на Стойчева от Форос, която, сред като ми предложи няколко двустайни, при условие, че търсих три стаи + кухня ми каза: Ами, те и двустайните стават като тристайни, ако направите кухнята спалня
- на една друга мацка от Мистрал, която попитах какво е това ЕПК: А , няма такова нещо, или по -точно това е пълзящ кофраж, обаче му слагат едно евро отпред, за да са по -модерни
Посочените изречения са цитирани съвсем точно!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 06:12



Извода е един: има АНИ има проблем. Няма АНИ няма проблем!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор LordDaemon (огромен)
Публикувано15.09.05 11:02



да си споделя опита с брокерите:

всичките са долни, подли, мръсни и алчни копеленца

единственния начин да свършат някаква работа е директната заплаха че нещо може да му се случи ако се опита да ме мотае (на последния му набих кофата пред един наемодателче нещо се опита да ме сочи с пръст)

нито един от всичките с които съм си имал работа не е бил коректен и ако е имало нещо което е трябвало да сподели с мен относно жилището което наемам го е премълчавал! единственното нещо което ги интересува е прибирането на депозита, вземане на пари за оглед на вече дадено жилище и така нататък!

така че, ае само да не ме занимават...

и тъй като сме в българия и всеки може да прави каквото си иска каквото повикало такова и се обадило

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore I want them to turn back


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:11



Идеята е брокера да да ти подбере подходящо жилеще да те заведе на точното за да не губи време нито на клиента нито самият той, не казвам че няма и такива които ламтят само за комисионата,
Но все пак има и такива които гледат да си свършат работата така че утре клиента пак да дойде. За това че всеки сам може да си търси и предлага да така е но ако искаш да стане по бързо без губене на излишно време, без да си кажеш в един маомент" Дали нямаше и по добро", да подготвиш документите за изповядването а това е данъчни оценки, липса на тежести и куп др.в зависимост от това какво се продава/купува, бюрокрацията в различните институции и най вече сигурността че няма да попаднеш на измами тогава ти трябва брокер.
при нас има снимки на всички имоти така че клиента сам преценява дали си струва да ходи на оглед, за който ние не вземаме пари!!!
*Колкото до образуванието ми и ценза какво значение има след като си върша работата добре и клиентите след това ми водят още и други а такива селски тарикати като теб дето не умеят да ценят труда на другите Да го ДУХАТ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LordDaemon]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:17



Знаеш ли само като прочета как мислиш ми става ясно какъв си? изобщо се чудя как ти са се навили на акъла да те водят някъде след като още в началото се вижда кой е сериозен, коректен а не тъпо педераско тарикатчe като теб, такива да си търсят сами



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:21



>> образуванието

Явно нямаш образОвание, но за сметка на това не ти липсва образУвание!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Kyпyвaчka]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:43



Аз съм на абсолютно същото мнение. Някой беше казал, че постепенно мизерните и некоректни агенции от само себе си ще изчезнат. Това няма как да се случи от само себе си! Поради простата причина, че живеем в България! А по принцип нищо не се случва от само себе си.

У нас всеки гледа да уреди себе си. "Веднъж да си намери нещо, та да се отърве от този кошмар с тези агенциите."

Дори и "малкото мишленце", която започна тази тема, започва така:
"Сега вече се усмихвам и гледам с насмешка на ситуацията..."

Аз все пак й благодаря за поста. Че обърна внимание на този проблем. И все пак си проличава какъв ни е начина на мислене на българите!

Мисля си, че в една нормална държава хората не би трябвало да търпят да се ГАВРЯТ с тях по такъв начин! Нямам нищо против АНИ, ако наистина си вършат работата и са коректни с клиентите си! Обаче не... тази тъпа държава, в която всеки чака да дойде някой отвън да го "оправи", в която всеки мисли само за себе си (и то за момента), никога няма да се оправи, защото не сме народ, а...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор LordDaemon (огромен)
Публикувано15.09.05 16:09



ех драги(а) ми х единственото от което се интересуват брокерите е комисионната! това и нищо повече! биха ти продали и майка си със жилището ако вземат 1% отгоре нали? а ти си брокер предполагам? от тия дето любимата им фраза е "ама вече няма доверие между хората, ама преди го имаше, ама това е най-важното". и това че ме водят навсякъде доказа доста голяма част от това което казвам нали?

един съвет - света е малък, внимавай как ме наричаш да не се наложи да ми го кажеш в лицето (много по скоро отколкото очакваш защото може да се пишеш х ама зад тоя х стоят и други неща - ако ме разбираш) и тогава много лошо ти се пише.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore I want them to turn back


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано15.09.05 19:39



Тъй като преди 2 месеца за мое голямо съжаление отново ми се наложи да търся брокер(и) за наемане на нова квртира, с неудоволствие забелязвам, че ситуацията почти не се е променила от преди 3-4 години. Имам предвид по отношение на поведението и манталитета на брокерите от АНИ.

Смених три агенции, защото в рамките на 2 (два) месеца- от началото на юли до към средата на август- първите две не можаха да ми намерят подходящо жилище. След поне 8 огледа, 7 от жилищата тотално се разминаваха с дадените от мен изисквания. Абе как предлагате нещо, което вие не сте го виждали, че и ме таксувате за оглед?

А за да си спестите излишните разходки- погледнете си календара, 2005 година сме, на пазара вече има цифрови фотоапарати за под 300 лева. Така и така пълните сайтовете с "ваши" обяви, сложете по 3-4 снимки от жилищата. дори и да не са с профи-качество, човек ще може да се ориентира. Така няма да ви се налага да тъчите от Дружба до Люлин, само за да покажете някоя дупка, иначе обявена като отличен, луксозно обзаведен апартамент.
Пестете си и вие времето бе, хора!

Аре със здраве!


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:15



Идеята е добра, норезултатите в повечето случаи - печални.
Да, има и свестни брокери. И на мен са ми вършили работа. Но, не можа да схванеш, че говорим за общтата картинка.
За да ти се изясни влез в imot.bg и виж колко от обявите са с приложени снимки, да не говорим за читави.: 5% - това ми се струва като някакъв индикатор корелиращ на добрите брокери.
за документите - личното ми виждане че изготвянето на данъчна оценка и заверка скица са едни елементаризми, които бих сравнил с това да си платиш сметката за ток.
Удостоверение за тежести - това е работа на нотариус, не бих го възложил на АНИ. Впрочем, това удостоверение е част от картинката, не бих работил с нотариус който не възложи на помощничките си д апроверят цалата история на имота!
За измамите - отново не съм съгласен - не съм видял или чул АНИ да поема отговорност пред своя клиент, не съм чувал за такъв договор да е подписван - с клауза в която АНИ гарантира сделката и поема материална отговорност за евентуални бъдещи вреди за страните, нито съм чувал такова да се е случвало. А няма ли договорена отговорност на АНИ като гарант на сделката - останалото си е само в сферата на сладките приказки че ще предпази клиентите от измама.

Надявам се наистина да настъпят промени в картинката на пазара и да останат само брокери, които наистина вършат работа и помагат на клиентите и заслужават реално своите комисионни.



Тема +нови [re: №]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:24



И направо ми е смешно - АНИ, обявили един куп имоти, за милиони евро, голяма работа - а нямат пари за един цифров апарат да направят синмки на обектите. Смешна работа. Големите бизнесмени - смях!
Или от мързел? Или нарочно обичат да създават словестни картинки на имот, който и те не са виждали. Защо губат своето време и това на клиентите. Какви са тези първобитни изпълнения в стил затвори очи и ме слушай какво ти говоря?

п.п. А за образованието, що така ми се върза бе вуйчо?



Тема Освен това...нови [re: №]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:55



Има и такъв момент... ако имотът е пълна дупка, какъв интерес имат да го снимат? Друго си е да заведеш човек, който знаеш че е на зор и да почнеш да го убеждаваш колко хубаво жилище е това, колко трудно се намират в момента и че за времето което му остава, няма никакви шансове да намери нещо по-добро...



Тема Re: +нови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 12:57



За фотоапарата си прав, без снимки се губи излишно време, вярно че много малко са агенциите дето си го позволяват. От тази гледна точка ми се струва малко страно да се водят клиенти безразборно на огледи / просто защото при нас не е така/
Все пак накрая бих казала че ако попаднеш на добър брокер ще ти свърши работа, въпреки негативното отношение към тях. ИЗВОДА Е : ТРЯБВА ДА ПОПАДНЕШ НА ТОЧНИЯ ЧОВЕК -БРОКЕР!!!!!!~!!!



Тема Re: +нови [re: x]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.09.05 13:43



аз пак си повтарям офертата към тебе, ама ти явно не се интересуваш...
що така?

Just a genius



Тема Re: Гледайки правописа,нови [re: bon-bon]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:00



айде сега, извинения като:"0бързо-бързо да си кажа " май много не минават. По-добре си признай, че е липса на елементарна грамотност



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
АвторStanko (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 16:50



Закачвам се за твоя пост, защото спомена нещо за материалната отговорност на АНИ. Чета темата и си мисля че в България са изобретили в последните 15 г. нова професия наричаща се "брокер на недвижими имоти". Правя сравнение с двете западни страни където съм живея над 25 г.

По принцип АНИ предлага имоти и свързва предлагащи и търсещи, нито повече, нито по малко. Има договори (стандартни или специални) където се определят и условията на услугите, но повечето от тях са "съдействие в..." и т.н. АНИ е отговорна да не наруши договора който е подписала и изисква същото от клиена си. Договора може да включва и адвокатски услуги, но такива се дават по закон от адвокат, който може да бъде на заплата в агенцията или външно лице. Договор може всеки да направи, но ако става дума за имот равностоен на 300-400 месечни заплати не е ли малко рисковано да се спестят тези 500 лв за адвокат? Всеки може да прецени дали имота и околноста му се харесват, но има и т.н. "оценители" които могат доста по точно да определят дали имота си струва парите. Банките не обичат да плащат излишни пари та навярно имат нужда от тези "оценители".

Всеки може сам да си търси имота от обявите, всеки може сам да пусне обява, въпроса е дали всеки е съгласен да губи време да се занимава с това, и времето е пари...някакви, но пари. Тук идва АНИ които трябва да предложат на търсещите това което им е нужно, и да свързват предлагащите само с клиенти на които имота подхожда. За тази услуга те взимат пари които им се полагат по закон (договорни отношения между АНИ и клиент който доброволно се съгласява с тях)

Свестен брокер би трябвало да познава имота който предлага и условията които собственика изисква. Той би трябвало и да подразбере от търсещия какви са неговите изисквания и възможности за да му предлага САМО подходящи неща. Той би трябвало да е способен да убеди двете страни да не се инатят а да са склонни към компромиси. Не съществуват ли поне първите две условия това не е брокер, това е жалък палячо който взима по 5 леФчета за оглед - тези 5 лв направо ме разсмяха, честно ви казвам!

За сравнение - не веднъж брокери който са ми показвали имоти не само са ме возили с тяхна кола 200 + км за да видя 2-3 имота, а са ме канели и на обяд по пътя. Такива пътувания са след като съм проверил всичките данни на подходящите имотите и съм избрал само най подходящите. Не е имало изненади освен дребни детайли които съм затварял със собствениците. Един от тези брокери вече десетина години дава под наем един апартамент в студентски град без да съм виждал всичките си наемателите.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 20:21



Zdraveite .Pi6e vi edna -moga smelo da tvardia opitna BROKERKA... pi6a go s glavna bukva ,za6toto si xaresvam rabotata i si ia rabotia s udovolstvie....NOOOO za6to da pliuem samo brokerite ... a vie poglejdali li ste kato klient kakvo predstavliavate..i vie samite ne ste li si zadavali vapros KAK ME IZTRAIVAT...(otvariam malka skoba i se izviniavam ,na malkoto korektni klienti ,koito moga da ubidia) Za 13- 14 god (tolkova mi staja kato broker) v ofisa sa minavali kakvi li ne klienti)... Za sajelenie malko sa znaeli kakvo to4no tarsiat i kade go tarsiat ...AAA vie predstaviate li si kak se 4uvstvame nie ---predostavili sme palna i to4na informacia na klienta ...Razvejdali sme go kato ludi po ogledi ... i toi nakraia ti kazva- Blagodaria ...-az samo iskax da ogledam pazara ...Az o6te ne sam re6il dali 6te kupuvam... a koi 6te ni plati propusnatite polzi ,4e dokato sme razvejdali tozi uj potenciaelen klient ...-ne sme izpusnali naistina REALNIA ...koito naistina iska da kupi .... Primeri mnogo moga da davam ...NOOO NIAMA SMISAL ....A moje bi triabva nie Brokerite da otvorim tema s istinskite imena na tezi klienti ,koito v bukvalnia smisal se gavriat s nas ....i nie sme dlajni da tarpim ,samo za6toto klienta ima pravo ...a na6ite prava kade sa ...????? ZA tezi pari koito sme si izrabotili ,a ne ste ni gi dali darom - znaete li kolko nervi se xabiat ...i lekarstvata ne mojem v bade6te da si platim .... NO MNOGO E LESNO -DA SE OBIJDA ,NO NIKOI NE SE E POSTAVIAL NA OTSRE6NATA BARIERA -AMI AKO BIAX AZ ---KAK 6TIAX DA REAGIRAM .....AKO NIAKOI ISKA MOJE DA MI PI6E -SAGLASNA SAM DA POSPORIM ZA MNOGO NE6TA ZA TAZI TEMA IDRUGI ZA NEDVIJIMITE IMOTI

Редактирано от lavica на 16.09.05 20:32.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторфънkи (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 21:00



И аз да прочета нещо смислено в този форум БРАВОС



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: фънkи]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 21:52



ZDR - Blagodaria za mnenieto vi .za napisanoto ot men ...Otdavna 4eTa ,za glupostite ,koito se pi6at za Brokerite ...,no vse ne mi ostava vreme da napi6a i az ne6to.... Da vav vsiaka profesia si ima i takiva ,koito ne stavat za neia ,nooo ako 1 zabolekar ili lekar ne e praofesionalist ,za tiax nikoi ne govori ... ne gi obijdat i ne gi slagat po ob6t znamenatel -NEKADARNICI ...PO DOBRE DA VI NIAMA ... ---MNOGO XORA NI ZAVIJDAT ...NAISTINA NE OT VSIAKO DARVO STAVA SVIRKA ...NE VSEKI MOJE DA STANE BROKER ...TOVA E PRIZVANIE .... NOOOOO KAKTO I DA E ---AZ PAK MAI SE OTPLESNAX ....NO NALI SAM BROKER ,NE SPIRAM DA GOVORIA -XAXAXA A VIE KOLEGA LI STE ILI KLIENT ....SORRY ZA LIUBOPITSTVOTO

Редактирано от lavica на 16.09.05 21:56.



Тема Re: Кошмар са!!!нови [re: abc]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 22:16



BRAVO BE GOTIN ...TI SI GEROI ---KAK TAKA SI NAMERI JILI6TE SAM -XAXAXA ,KAJI 4ESTNO ,KOLKO KOLEGI SI PRESKO4IL S KOMISIONNATA -VODIAT TE NA OGLED I TI SE VRA6TA6 PRI NAEMODATELIA I SE NASTANIAVA6 SAM ... SORRY -AKO GO GRE6A ,NOOO TEZI -GADNI TVARI -KAKTO NI NARI4ATE NAS BROKERITE ...KATO IM SE SLU4I 1 TAKAV MNOGO RAZBIRA6T I ZNAE6T POVE4E OT TIAX ...TE KAKVO DA PRAVIAT??? OSVEN DA VI OSTAVIAT DA SI NAMERITE SAM ...AZ NEZNAM NIAKOI DAROM DA RAZDAVA PARI I TO BILO I VAV VID NA KOMISIONNA - NE VI LI E SRAM DA GOVORITE 4E AGENCIITE SAMO PRE4ELI .... AMI TI AKO SI PRODAVA4 ....KOLKO VREME TRIABVA DA REKLAMIRA6 DADENO JILI6TE DOKATO GO PRODADE6 ....AAAA TAKA E LESNO ..-PUSKA6 1 -MAX 2 OBIAVI -VSI4KI KOLEGI SVALIAT INFORMACIATA ZA IMOTA VI .... I ZA VAS VAPROSA E PRIKLIU4EN ---NIE ZAPO4VAME 10 ..... AGENCII DA GO REKLAMIRAME ...PREDLAGAME ... A ZA VAS OSTVA SAMO DA OTVARIATE ....A VIE CENATA ,KOIATO ISKATE 6TE SI IA VZEMETE ...S MIN .RAZXODI -XAXAXA -KLOKO SA PROSTI NAISTINA TEZI BROKERI ,4E BEZ DOGOVOR REKLAMIRAT IMOT .A NE E GARANCIA ,4E TE 6TE GO PRODAT I VZEMAT NE6TO ZA TRUDA SI .... NO PAK NIE SME SI VINOVNI ..... AAAA AKO SI KUPUVA4 ....KAK 6TE NAMERI6 1 JILI6TE BEZ NAS .....NAS AKO NI NIAMA NEZZNAM TOKAVA KOLKO 6TE STRUVAT IMOTITE -SOBSTVENICITE ,AKO SI REKLAMIRAT VSEKI DEN ...V PRODALJENIE NA MESECI IMOTA SIII .(I TOVA GO KA4AT VARXU CENATA )...ZA6TOTO NE E IASNO KOGA 6TE SE POIAVI PODXODIA6TIA KLIENT A TAKA E LESNO -S 1-2 OBIAVI -VSI4KI AGENCII GO ZNAIAT I TOI E SPOKOEN 4E IMA KOI DA PLA6TA ZA REKLAMA ..... AAA KAK MOJE6 DA TVARDI6 ,4E PRE4AT I DA SE STIGNE DO SDELKA .... NAPROTIV VSEKI RAZBIRA6 OT RABOTATA SI BROKER I UVAJAVA6 TRUDA SI 6TE NAPRAVI VSI4KO VAZMOJNO ...DORI I V PADANE NA KOMISIONNATA ,SAMO DA SE FINALIZIRA SDELKATA ..... MNOGO GLUPOSTI 4ETIA V TOZI FORUM .... KOITO ISKA DA MI PI6E ....SKLONNA SAM DA SPORIA S VSEKI -DRAZNAL DA UBIDI BROKERA

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lavica на 16.09.05 22:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от lavica на 16.09.05 22:21.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Kyпyвaчka]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано16.09.05 22:46



ABE - kato ste tolkova smeli i otvoreni za6to vseki zvani po agencii i tarsiat uslugite im ....za6to se pi6ete kato KUPUVA4KA ,kato X i tn.... pi6ete imenata na brokerite , aaa va6ite za6to ne si gi pi6ete ...za da znaem ---kato doidete v ofisie na AGENCIITE NI -DA VI OBARNEM PO SPECIALNO VNIMANIE -ZA KAETO ZASLUJAVATE ...A TAKA ANONIMNO E LESNOOO .... NALI ...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано16.09.05 23:06



Айде на смелите брокери. Не стига, че си неграмотна ами изказвнето ти прилича на треторазрядна сапунка. Като гледам поста, ти май за пръв път влизаш в интернет(може и за втори, познах ли ?). Е, желая ти успех! Темата се изроди. Сега ще ми се нароят едни такива, които ще защитават позицията на брокерите... жалки сте. Като ти тежи си смени работата... или се самоубий. Същото важи и за другите келемета, на които липсва професионализъм. Признавам, има и коректни, но не са много.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 06:23



Pi6e vi edna -moga smelo da tvardia opitna BROKERKA... pi6a go s glavna bukva ,za6toto si xaresvam rabotata i si ia rabotia s udovolstvie....NOOOO za6to da pliuem samo brokerite ... a vie poglejdali li ste kato klient kakvo predstavliavate..
Като сте толкова опитна, нямате ли кирилица на компютъра си? Как комуникирате с клиентите си, които ви пишат на мейл? И това ли ви е научил опита - да обиждате клиентите си?...


vie samite ne ste li si zadavali vapros KAK ME IZTRAIVAT
Не, и въобще не ме интересува как ме изтрайват, при условие, че си плащам


Razvejdali sme go kato ludi po ogledi ... i toi nakraia ti kazva- Blagodaria ...-az samo iskax da ogledam pazara ...
Това ви е работата, да развеждате хората по огледи



A moje bi triabva nie Brokerite da otvorim tema s istinskite imena na tezi klienti ,koito v bukvalnia smisal se gavriat s nas ....i nie sme dlajni da tarpim ,samo za6toto klienta ima pravo ...
ами не ги търпете, просто излезте от пазара


a na6ite prava kade sa ...?????
Вашите права са си ваш проблем - защитете си ги, ако не можете, не очаквайте клиента да защитава вашите права

ZA tezi pari koito sme si izrabotili ,a ne ste ni gi dali darom - znaete li kolko nervi se xabiat ...
Да прочетеш в Позвънете една обява и да заведеш клиента до адреса, след като сте го търсили заедно 1 час и при това да искаш 3 % са си точно праи даром.
За протокола: Бългериън риъл турс - наложи се да звъня на мой познат - таксиметров шофьор, за да ми обясни къде е бл. 103 в Младост /Варна, след 30 минутно мотаене на брокера из квартала



NO NIKOI NE SE E POSTAVIAL NA OTSRE6NATA BARIERA -AMI AKO BIAX AZ ---KAK 6TIAX DA REAGIRAM .....
А някои брокер да ме е питал как точно съм му изкарала трите процента......



Тема Re: Кошмар са!!!нови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 10:32



Много съм впечатлен, че можеш да напишеш толкова много думи с латински, при това ГЛАВНИ, букви! Браво! Личи си, че си опитна!

>> KOLKO KOLEGI SI PRESKO4IL S KOMISIONNATA -VODIAT TE NA OGLED I TI SE VRA6TA6 PRI NAEMODATELIA I SE NASTANIAVA6 SAM

Ако искаш ми вярвай, нула пъти. Дори не ми е минавало през ума. Не можеш ли да схванеш едно елементарно нещо: нямам НИЩО ПРОТИВ да си платя комисионната, нито да давам по няколко лева на оглед, стига да има за какво!!! Обикновено и за нас клиентите времето е пари!

Каква точно работа вършите вие? Реклама?!? Това е смешно и абсурдно.

Ако нямаше агенции, хората щяха с пет безплатни обяви да си свършат много по-добра работа, отколкото 20-те подобни обяви на няколко АНИ.

Наистина ли не проумявате защо хората се нервират?! Що за агенции са това да се циганят да ти звъннат на мобилния, ами да ти клипват, та ти да ги набереш и после да ти предлагат неща, които си обяснил че не те интересуват. На някого случило ли му се е в България някоя агенция (поне една!) да го заведе с личен автомобил на оглед?! А как точно пестите времето на клиентите?!?! На колко души са му показани подробни и верни оферти със снимки, преди да отиде на оглед?!

>> KAK 6TE NAMERI6 1 JILI6TE BEZ NAS .....NAS AKO NI NIAMA NEZZNAM TOKAVA KOLKO 6TE STRUVAT IMOTITE -SOBSTVENICITE ,AKO SI REKLAMIRAT VSEKI DEN ...V PRODALJENIE NA MESECI IMOTA SIII

Боже опази.. ако не бяхте Вие, хората (купувачите) щяха да останат на улиците, а продавачите щаха да продават жилищата си за 10 лева квадрата... направо ми е жал

>> AAA KAK MOJE6 DA TVARDI6 ,4E PRE4AT

Обясних го достатъчно ясно... Ако нямаше АНИ, щеше да е много по-лесно. И по-евтино - поради три причини: най-малката е комисионната. Нещата щяха да стават много по-бързо, а времето е пари. Нервите (здравето) също струват пари в известен смисъл, не мислиш ли?

Много от обявите, пускани от АНИ са несъществуващи и имат за цел да им звъннеш, за да ти кажат "Оу, да.. това го взеха, но имаме едно друго еди къде си, на еди какви си пари...". Освен това много от обявите са написани така, че хората да не разберат, че са пуснати от АНИ, а да си мислят че са от частни лица. И какво става обикновено - собствениците се свързват с агенциите(случайно или не) и не намират смисъл да пускат сами обяви. И най-голямата прецаквация е за търсещите имот. Защото по този начин агенциите застават между двете страни и НАЛАГАТ присъствието си в този процес.

Нормално ли е и това, че обикновено брокерът, който ме води на оглед, също не е виждал жилището?

Абе какво съм седнал да ти се обяснявам... евала че се гордееш с работата си, евала и че си толкова сигурна, че всички ти завиждат за нея!



Тема Re: До тази... opitna BROKERKAнови [re: lavica]  
АвторCтaнko (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 10:42



Ти си опитна колкото аз съм космонавт, и си толкова жалка че дори не си смешна. Права е "недохранената" - ти за втори път влизаш в нета, ама да оставим това. Ти не си и брокерка, иначе няма да напишеш тази глупост:VODIAT TE NA OGLED I TI SE VRA6TA6 PRI NAEMODATELIA I SE NASTANIAVA6 SAM . Още не не съм срещнал брокер в България който не ме е подписвал на стандартен договор за комисиона. Което срещнах са селяндурски тарикати които искаха да се подпиша на такъв без списъка на имотите за оглеждане. Не всичките бяха чак толкова нагли, но доста от тях бая се изненадваха като им зачерквах имотите с чиито собственици вече съм говорил по телефона или които ми бяха показани от друг брокер. Така беше и преди 13-14 г, така беше и преди 8 г., така беше и това лято. За съжаление нищо не се е изменило коренно, освен това че на балъците сега им искат по 5 леФчета за показване. От мен не искаха, може би защото от началото разбраха че такъв номер няма да мине.

П.С. Накрая една съседка ми намери апартамент в съседния блок и я беше срам да вземе $300 които и предложих СЛЕД като го купих. Мой познат адвокат за още $300 уреди всичките формалности около сделката и собствениците живяха там още 2 г на $100 наем и поддържаха апартамента като че ли още си е тяхен. С парите от наема ремонтирах апартамента (керамика, сан. уреди и нови тапети) и сега той струва почти 3 пъти повече от колкото платих в 97, с нула главоболия и без брокери.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторdvd (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 10:55



След мнението ти написано по толкова неграмотен, идиотски и смешен начин просто затвърждаваш мнението на всички за пасмината наречена "брокер".

Тъпа жалка смотана и неграмотна овцо.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 11:55



Браво милички, направо ми става мило...

Между другото ставаме все по-хитри и изобретателни в "рекламата" си:

Гледа човек двустаен на 260 лева на Патриарха и решава да провери за какво става въпрос:

http://imot.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=2c110882322894618&f1=details

Такива обяви много зачестиха напоследък. Поздравления! Възхищавам ви се...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: dvd]  
Авторlavicata (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 12:06



Zdr -koi e prost i koi ne e si li4i ...Molia -az ne si pozvoliavam luksa da obijam nikoi -ne za6toto ne moga ,a za6toto vazpitanieto ne mi pozvoliava...da obijdam 4ovek kogoto ne poznavam -a ti za6toto si mnogo .... umen go pravi6 ...abe xoraaaaaaaaa zaa6to vsi4ki revete ot nas ... a telefonite ni ne spirat da vzaniat i da se obajdat klienti ,koito da tarsiat uslugite ni .... Zna4i ima za kakvo ...nedeite da slagate vsi4ki agencii i brokeri pod 1 znamenatel ...Da i ot men niakoi sa dovolni ,no i ima i takiva -koito ne - Ne moje6 na vseko da ugodi6 ...kolkoto i da se starae6 ....Ima i nekadarni u4iteli , lekari ...i tn.... za6to pak xodite na lakar,puskate deteto si na u4ili6e ....ZA6TO NE KAZVATE ,4E MOJETE I BEZ TIAX



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavicata]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано17.09.05 12:14



"лАвицата", научи се да пишеш на кирилица за да ти четем репликите.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavicata]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано17.09.05 12:20



продължаваш да наглееш, като сравняваш килийното си образование с това на учители и лекари.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavicata]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 12:23



Много просто... от учители и лекари ИМА нужда, те вършат работа. Т.е. тяхната професия е полезна, а не паразитна.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Kyпyвaчka]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 12:28



Zdr -mnogo prosto 6te otgovoria -pi6a na latinica ,za6toto imeilite i otgovorite na klientite si gi pi6a sa6to na latinica (a takiva pi6a mnogo na den) ,I pak vi pitam za6to ni tarsite uslugite ,sled kato ste nedovolno ot nas -ANI - Za6to si mislite ,4e ako ste potarsili uslugite na 5-6 agencii -pravite izvodi ,4e vsi4ki sa takiva - a za tova 4e ne vi puka ,4e ni kasate nervite i ne se zamisliate ,kak se 4uvstvame nie .(tova ni bilo rabotata -xaxaxa )..govori mnogo lo6o za vas ... Nooo kakto i da -ne moga da sporia s xora ,koito ne dorasli da razberat - kakvo pravi brokera za tiax ,- za da im dade dostata4no profisionalna informacia za imota koito tarsiat ....za6to toi si polu4ava taka lesno komisionata -xaxaxa - a po povod nervite ...nikakva cena ne moje da gi vaztanovi --- no vie ste v pravoto si da pliuete ....ANI ....za6toto i niakade ,na va6eto raqbotno miasto moje bi niakoi pliue i vas ...taka 4e koleloto se zavarta - NIAMA SRAMNA PROFESIA -A O6TE POVE4E DA SI BROKER ---NIE NE KRADEM ,NE UBIVAME ....TAKA 4E ,KAKTO SI PLA5TATE PRI LEKARIA I ZABOLEKARIA - BEZ ZNA4ENIE DALI STE DOVOLNI OT NEGO ILI NE -TAKA STE DLAJNI DA PLATITE I NA BROKERA ...JELAIA VI KASMET PRI NAMIRANE NA IMOTA KOITO TARSITE



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: VladiSD]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 12:37



Zdr - tova 4e ti ne moje6 da 4ite6 na kirilica -govori mnogo lo6o za teb ...az vodia korespondencia ne samo s klienti ot bulgaria -zatova mnogo po lesno i barzo pi6a na latinica ...izvinete ...ako ne6to ne ste razbral pitaite -6te vi go napi6a i na kirilica- TAKA 4E SE IZVINIAVAM NA VSI4KI - KOITO DRAZNIA S PISANETO NA LATINICA



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано17.09.05 12:46



Това е най-железната логика, която съм чувал за писане с латински букви: "на вас така пиша, защото и на другите така пиша"! Ако получа писмо в подобен вид в служебната си поща, при това с любезен поздрав "ЗДР" отпред, не бих му отговорил, даже ако е изпратено от първокласник.

Редактирано от VladiSD на 17.09.05 12:56.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 13:32



Е не, честно, как може да има такива патки?!?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 14:25



много ми е интересно ти кво работиш и дали не бихме казали че и ти си някакьв вид ПАРАЗИТ ?????
Всяка работа трябва да се уважава - хората трябва да умеят да си ценят труда и този на другите, такива убити чепове като теб да го духат



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: nedohranenia]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 14:26



Zdr - извинявайте -забравих ,че не можете да чете на латиница ...За в бъдеще ще се постарая да не го правя... а на образование ,хайде да не се обиждаме ... мога да покажа дипломи за вишето си образование...а също така съм и юрист ... затова казвам БРОКЕР .... не се срамувам от професията си ...а мога да напиша ,че съм адвокат ,но не го правя ... защото в момента съм брокер , а когато се наложи си пиша сама нот.актове и тогава съм адвокат Но работата на Брокер -ми харесва повече .... Плюйте ни колкото си искате ,но нас пак ще ни има ,защото има нормални хора ,който са се парили от това да спестят комисионна и да си намерят сами жилища -и те ни имат ДОВЕРИЕ -А това е много важно -ДА СПЕЧЕЛИШ ДОВЕРИЕТО НА КЛИЕНТА И ДА ГО УБЕДИШ ,4Е Е ПОБАДНАЛ НА ТОЧНОТО МЯСТО И ТОЧНИЯ БРОКЕР .... А ОЩЕ ПО ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ Е ЗА БРОКЕРА ,КОГАТО ФИНАЛИЗИРАШ СДЕЛКАТА И КЛИЕНТА Е ДОВОЛЕН ОТ УСЛУГИТЕ НА АГЕНЦИЯТА АААА ДА НАПРАВЯ 1 УТОЧНЕНИЕ -АЗ ЗАЩИТАВАМ ПЛОВДИВСКИТЕ ---АНИ --- ЗА СОФИЙСКИТЕ НЕ МОГА ДА ГОВОРЯ -НО ТО Е ВСЕ ЕДНО КЪДЕ ЩЕ СИ БРОКЕР -ТИ ИЛИ СТАВАШ ЗА ТАКЪВ ИЛИ НЕСТАВАШ.....АААААА НИЕ СЪЩО СЕ ДРАЗНИМ ОТ КОЛЕГИ -НЕПРОФЕСИОНАЛИСТТИ ,КОИТО ПРЕЧАТ НЕ САМО НА КЛИЕНТИТЕ ,НО И НА КОЛЕГИТЕ СИ .... НО В П-В СЕ СТАРАЕМ ДА НЕ РАБОТИМ С ТАКИВА И ТЕ САМИ ИЗЧЕЗВАТ ОТ ПАЗАРА



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 14:52



ЗДРАВЕЙ ,КОЙТО И ДА СИ .... ВИЖ ,ГОТИН -ТОВА ОПРЕДЕЛЕНИЕ ,ЧЕ БРОКЕРИТ СМЕ ПАТКИ -МИ ХАРЕСЕ .... МАЛКО МЕ ПОДРАЗНИ ,НОО СЛЕД ТОВА МИ СТАНА СМЕШНО И ДОРИ СЕ ЗАМЕСЛИХ ,ЧЕ ИМИШ ПРАВО ...ЩЕ ОБЯСНЯ ЗАЩО ...ПАТКИ СМЕ ЗАЩОТО -КАТО ДОЙДЕ НЯКОЙ ЦЪРВУЛКО ОТ СЕЛО ТАБАТКОВО -И ПОЧНЕ ДА СЕ ПРАВИ НА ВИЖТЕ МЕ КОЛКО СЪМ ВЕЛИК И ЗНАЕЩ И НАЙ ВЕЧЕ КОЛК ПАРИ ИМАМ А В ДЕСТВИТЕЛНО Е КРЪГЛА О -НИЕ НЕ МУ ПОСОЧИМ ВРАТАТА И ДА ГО ПОМОЛИМ УЧТИВО ДА НАПУСНЕ И ДА ПОТЪРСИ УСЛУГИТЕ НА ДРУГИ КОЛЕГИ ... КАТО ОТИДЕ И В ДРУГАТА АНИ -И ТАМ МУ ПОСОЧАТ ВРАТА ...И ТАКА ДО БЕЗКРАЙНОСТ -ЩЕ СЕ НАУЧИТЕ КАК ДА СЕ ОТНАСЯТЕ КЪМ НАС .... НИЕ СЪЩО СМЕХОРА -ХОДЕЩИ НА РАБОТА -НИЕ НЕ ОБИЖДАМЕ ВАШИТЕ ПРОФЕСИИ -КАКВИТО И ДА СА ТЕ ,А ОЩЕ ПО МАЛКО ВАС КЛИЕНТИТЕ -ТАКА ЧЕ МОЛЯ УЧТИВО ---ДА СПРЕТЕ С ОБИДИТЕ А ОЩЕ ПО МАЛКО ЧОВЕК ,КОЙТО НЕ ПОЗНАВАТЕ ....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 15:33



Виж, на мен правописът не ми е най-силната страна. Но като гледам твоя просто се шокирам.

Г-жо юрист, Вие само доказвате колко струва дипломата Ви! Как изобщо са Ви позволили да завършите и трети клас?!?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 15:37



ЗДРАВЕЙТЕ -АЗ СЪЩО СЪМ БРОКЕР -ОТ КОИ ...ОСТАВАМ КЛИЕНТИТЕ ДА КАЖАТ ...НО ЕТО ЕДИН ПЪЛЕН ПАРАДОКС .... И ЗНАМ ЧЕ ЧЕСТО КОЛЕГИТЕ ГО ПРАВЯТ ... КАК ВИЕ ЩЕ МОЖЕТЕ -ГОВОРЯ ПРИМЕРНО ,КАКТО ВИЕ ГО ДАВАТЕ ПРИМЕРА --- АЗ ЩЕ ЗНАМ ,ЧЕ ВИЕ ТЪРСИТЕ ИМОТ ДО 20 000 Е -ТОЛКОВА ВИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ .А АЗ ДА ВИ ВОДЯ НА ИМОТ ЗА 30 000 Е -ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД ... ЩЕ ПОКАЖА ДО МАКСИМАЛНА ЦЕНА ДО 22000 Е- 23 000 Е -ЗАЩОТО МОГА ДА СЕ ПРЕБОРЯ С ПРОДАВАЧА И ДА ГО УБЕДЯ ЧЕ ЦЕНАТА МУ Е МАЛКО ВИСОКА И АКО ИСКА ДА СТАНЕ ПРОДАЖБАТА ТРЯБВА ДА Я СВАЛИ .... ,ЧЕ ВИЕ СТЕ СЕРИОЗЕН КЛИЕНТ ...ЩЕ МУ КАЖА НЕДОСТАТЪЦИТЕ НА ИМОТА ...ЩЕ ГО ОСТАВЯ ДА ПОМИСЛИ ....ДАЛИ НЕ Е ПО ДОБРЕ -ДА ГО КУПИТЕ СЕГА ВИЕ ,ОТКОЛКОТО ДА ЧАКАМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО НЯКОЙ ДРУГ КЛИЕНТ ДА СЕ ПОЯВИ ...,КОЙТО СЪЩО ЩЕ ИСКА КОМЕНТАР ОТ ЦЕНАТА .... ТАКА ЧЕ С ПОДХОДЯЩИ ДУМИ МОЖЕ ДА Я СВАЛЯ ЦЕНАТА ДО ВАШЕТА -НО НЕ ВИНАГИ СТАВА ....И ТО НЕ ПО НАША ВИНА ...КАТО КАЖЕ ПРОДАВАЧА - АЗ НЕ БЪРЗАМ ....ИМОТА МИ НЕЩЕ НИТО ХЛЯБ ,НИТО ВОДА ...КАКЪВТО И Д СИ БРОКЕР ... НЕ МОЖЕ МУ ПРОМЕНИ МНЕНИЕТО .... ТАКА ,ЧЕ ТОВА СРЪВНЕНИЕ Е МАЛКО ПРЕСИЛЕНО .... ТЪРСИТЕ ДО 20 000 Е -НАМИРАТЕ ЗА 30 000 Е ---- И СЕ СЯДА НА ПРЕГОВОРИ ---В ТОЗИ СЛУЧАЙ ,АКО СЕ СТИГНЕ ДО СДЕЛКА ..... ТРЯБВА ДА ЧЕРПИТЕ .... ЖЕЛАЯ ВИ КЪСМЕТ ...ЗАЩОТО МИСЛЯ ,ЧЕ ПРОЧЕТОХ ,ЧЕ ПАК ЩЕ ТЪРСИТЕ НАШИТЕ УСЛУГИ .....ДАНО ПОБАДНЕТ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ .....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 15:45



>> ВИЖ ,ГОТИН -ТОВА ОПРЕДЕЛЕНИЕ ,ЧЕ БРОКЕРИТ СМЕ ПАТКИ -МИ ХАРЕСЕ

Не се измъквай, не съм казвал че брокерите са патки. Казах, че ти си патка!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.09.05 16:02



Здрасти,

Виждам че сте направили доста... хммм... странна инетрпретация на дадения от мен пример - изобщо не ме интересува кой как и защо уговаря едната или другата страна. в примера, който дадох, исках да кажа, че не е коректно, не може и не трябва едно и също лице, организация и т.н. да защитава коренно противоположните интереси на две страни, което вие като адвокат (доколкото разбрах) трябва да го знаете много добре - не можете да защитавате едновременно насилника и жертвата в едно дело!!! Щом съм решил, че мога да отделя максимум 20000, значи всяка сума от 20001 нагоре е някакъв компромис, а щом продавача иска 30000 за имота си, всичко под 29999 е също компромис за него. Така, сключвайки сделка за 25000 вие оставате мене като купувач недоволен, защото съм дал 25% повече отколкото мога да отделя, а купувача също толкова недоволен, защото и той е получил почти 20% по-малко от това, което би желал. И кой е единствения доволен в случая - брокера, който си е взел сумичката, и който дори няма и да я върне, ако внезапно 2 дена след сделката се окаже, че имота има някои проблеми и в този си вид въобще не би ми свършил работа.

Изхода (както аз го виждам) е аз да си имам един посредник, на който да платя, но да знам че всичко е желязно, и интереса ми няма да бъде накърнен по никакъв начин с някакви измислени "компромиси" между мен и продавача. Аналогично, купувача трябва да има подобно лице под ръка, и което да се грижи САМО за неговия интерес. Между другото, мой познат миналата година си купи имот в Холандия - там схемата е точно такава, и човека безкрайно много се учуди как така в нашата китна родина е възможно едно и също лице (независимо дали физическо или юридическо) може да представлява и двете страни... а комисионната - ми 1% е там

само да коментирам и

АЗ ЩЕ ЗНАМ ,ЧЕ ВИЕ ТЪРСИТЕ ИМОТ ДО 20 000 Е -ТОЛКОВА ВИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ .А АЗ ДА ВИ ВОДЯ НА ИМОТ ЗА 30 000 Е -ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД

да, пълен абсурд е, и най-абсурдното е, че ми се е случвало всеки един път, когато опра до АНИ - не знам как ви звучи аз да си търся двустаен в един квартал, НЕПОСЛЕДЕН ЕТАЖ, а брокерка от известна и голяма АНИ да ми предлага гарсониера в друг, на последен етаж и в блок населен предимно с цигани, като освен всичко друго, ме лъже с 20 (двадесет) години за възрастта на сградата? "Ама много е хубав", "Цената е много изгодна" и т.н. не вървят - за мене един имот не е кило домати, които довечера ще изям и утре ще изходя в тоалетната, а е място, където ще прекарам голяма част от ЖИВОТА СИ - освен цената има много други фактори, които определят избора ми, и щом аз съм задал някакви критерии за това, което търся, последната работа на някоя тъпа патка е да мисли вместо мен и да ми предлага някакви глупости, само и само да си вземе комисионната...

Мисля че се изразявам абсолютно разбираемо, а и не желая да ми се отговаря, ако ще се вадят изречения от контекста, и ще се коментират поотделно...

и само да отбележа - не съм брокер, а клиент, който досега поне 10 пъти е контактувал с АНИ, и само един път е бил доволен 100%... а ми предстои и в бъдеще да се занимавам за съжаление...

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:20



Здравейте ... Не искам да споря и да защитавам колегите си ..... Напълно сте прав -след като има зададени параметри за имота ...Никой няма право да ви го променя -без вие да сте дали право за това....Но компромиси при сделка има и от двете страни ,много рядко е да намерите имот в даден квартал,стайност ,етаж и др екстри и да е да сума до тази ,която търсите --Така ,4е тук е намесата на добрия брокер -да убеди и единия клиент ,че това е най -изгодната за него сделка - защото рна всички ни е ясно ,какви са цените в Б-я и ,че коментар от 500 -1000 Е ,няма да е нищо за продавача , а както казах , купувача ,ще се води на имоти близки до неговата цена Това е решението ....НО ВАЖНОТО Е -КУПУВАЧА ДА ЗНАЕ КАКВО ТОЧНО ТЪРСИ ,ДО КАКВА ЦЕНА ГО ТЪРСИ И КЪДЕ ГО ТЪРСИ ....ЗА ДА НИ СИ ГУБИМ ВРЕМЕТО ВЗАИМНО ....А НЕ КАТО ДАОЙДЕ ПРИ НАС ДА ТЪРСИ ДА МУ ПОКОЗВАМЕ И 2 -СТАЙНИ И 3- СТАЙНИ -НЕ ЗНАЕЩ ДО КАКВА ЦЕНА -ТОГАВА И НИЕ ТРУДНО ЩЕ МУ ПОМОГНЕМ ,КОГАТО ТОЙ САМИЯ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ВОУБЩЕ ТЪРСИ НЕЩО ИЛИ СИ ТЪРСИ БЕЗПЛАТЕН ЕКСКОРЗОВОД ИЛИ НАЙ -МАЛКОТО БЕЗПЛАТНА КОМПАНЬОНКА .... ОЩЕ ВЕДНАЖ ЖЕЛАЯ КАСМЕТ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Stanko]  
Авторtedi (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:21



Zdravei Stanko,

mojesch li da mi dadesch tel.na tozi broker, bix iskala i az da go polzvam za otdavane pod naem,zastoto i az jivej v jujbina.

Predvaritelno blagodarj
Pozdravi
Tedi



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано17.09.05 17:25



1. Писането с главни букви е неприемливо.
2. "БРОКЕРИТ" - брокеритЕ
3. "ХАРЕСЕ" - харесА
4. "НОО" - но
5. "ЗАМЕСЛИХ" - замИслих
6. "КОЛК" - колкО
7. Вероятно липсва едно "НО" преди "-НИЕ НЕ МУ ПОСОЧИМ ВРАТАТА"
8. "СМЕХОРА" - сме_хора
9. Странно е, но вместо запетаи има по четири точки или по три тирета. Въобще като цяло препинателните знаци също са тема непозната.

Някое хлапе се изживява като виртуален герои. Очевидно това не е правопис на адвокат-брокер, както е очевидно, че аз не съм дъвка "Орбит" без захар.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.09.05 17:28



кервана си върви, кучетата си лаят...
мисля няма смисъл да спорим повече, след като не можете да разберете едно елементарно нещо - Да, компромиси винаги са се правили, правят се и ще се правят! Работата е там, че НЕ МОЖЕ ЕДНО И СЪЩО ЛИЦЕ ДА ЗАЩИТАВА ИНТЕРЕСИТЕ НА ДВЕТЕ СТРАНИ, ЗАЩОТО ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО!!! А точно това представляват АНИ в България - ни риба, ни рак.

така добре ли се вижда? не знам как да го направя да мига, за да се забелязва по-добре...

Освен това, за ваше най-голямо разочарование, ако приемем, че вие сте от добрите брокери, то сте едно изключително малко малцинство - както си личи от множеството изказани мнения на клиенти на АНИ - всичките са един дол дренки, а почтените и ИСТИНСКИ брокери май се броят на пръстите на едната ръка на оператор на банциг с 30-годишен стаж Тъжно, но вярно!!!

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
АвторLAVlCA (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:34



ЗДРАВЕЙ ОТНОВО -НЕЗНАМ КОЙ И КАКВО СИ Е КУПИЛ -НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК НЕ СЪМ НА ИЗПИТ ПО ПРАВОПИС ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО ....СЛЕД КАТО СИ БЯСЕН ,ЧЕ НАИСТИНА МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ПРОСТ НАРОД ....ДА ЗНАЕШ ФДУБЩЕ НЕ МИ Е ДО ПРАВОПИС -НО НАЛИ МЕ РАЗБИРАШ КАКВО ИСКАМ ДА КАЖА ААААА ТИ КАТО СИ ТОЛКОВА ОТВОРЕН И ЗНАЕЩ -ЗАЩО НЕ СЕ АРГУМЕНТИРАШ ,КОГАТО ГОВОРИШ ИЛИ ОБИЖДАШ НЯКОГО ... А НА ТЕБ КОЛКО ТИ Е УМСТВЕНИЯ БАГАЖ ...НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ...НО МОЖЕ ДА ПРЕДПОЛОЖИ ....ПРАВЯ ЕВАЛА В ТОЗИ ФОРУМ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ---BLAKE --- ЗАЩОТО ,ТОЙ ГОВОРИ ,НО НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ЛУКСА НИТО ДА ОБИЖДА НИТО ДА КЛЕВЕТИ НЯКОГО ....ТОЙ ИЗКАЗВА МНЕНИЕ ...КЪДЕТО Е МЯСТОТО -В ТОЗИ ФОРУМ А СЕ ЧУДЯ САМА НА СЕБЕ СИ ЗАЩО СЕ ЗАНИМАВАМ С ТАКИВА КАТО ТЕБ ...НО ВСЕ ПАК БЪДИ ЩАСТЛИВ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
АвторLAVlCA (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:39



ЗДРАВЕЙ ОТНОВО -НЕЗНАМ КОЙ И КАКВО СИ Е КУПИЛ -НО МИСЛЯ ЧЕ ТУК НЕ СЪМ НА ИЗПИТ ПО ПРАВОПИС ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО ....СЛЕД КАТО СИ БЯСЕН ,ЧЕ НАИСТИНА МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ПРОСТ НАРОД ....ДА ЗНАЕШ ВОУБЩЕ НЕ МИ Е ДО ПРАВОПИС -НО НАЛИ МЕ РАЗБИРАШ КАКВО ИСКАМ ДА КАЖА ААААА ТИ КАТО СИ ТОЛКОВА ОТВОРЕН И ЗНАЕЩ -ЗАЩО НЕ СЕ АРГУМЕНТИРАШ ,КОГАТО ГОВОРИШ ИЛИ ОБИЖДАШ НЯКОГО ... А НА ТЕБ КОЛКО ТИ Е УМСТВЕНИЯ БАГАЖ ...НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ...НО МОЖЕ ДА ПРЕДПОЛОЖИ ....ПРАВЯ ЕВАЛА В ТОЗИ ФОРУМ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА ---BLAKE --- ЗАЩОТО ,ТОЙ ГОВОРИ ,НО НЕ СИ ПОЗВОЛЯВА ЛУКСА НИТО ДА ОБИЖДА НИТО ДА КЛЕВЕТИ НЯКОГО ....ТОЙ ИЗКАЗВА МНЕНИЕ ...КЪДЕТО Е МЯСТОТО -В ТОЗИ ФОРУМ А СЕ ЧУДЯ САМА НА СЕБЕ СИ ЗАЩО СЕ ЗАНИМАВАМ С ТАКИВА КАТО ТЕБ ...НО ВСЕ ПАК БЪДИ ЩАСТЛИВ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор vanio_l (непознат )
Публикувано17.09.05 17:43



Интересно ми беше да следя този диалог, в него една патка взе че научи азбуката, което си е живо доказателство, че имало някакъв интелект в тези пернати .
Да, ама като каза че всъщност защитавала пловдивските АНИ и ...нещо в мен взе, че се прекъса . Съвсем наскоро бях поканен от една агенция (пловдивска, аз съм от Пловдив) на оглед на мноого хубаво малко тухлено жилище (тъкмо като за мен). Когато отидох на мястото, се оказах пред стар панелен блок ?!? Естествено, помислих си че просто тук се чакаме и като се срещнем, отиваме на огледа . Е, тя дойде и ...влязохме вътре (в панелката) . Входа беше ужасно мръсен (на това по селата му казват кочина). Естествено нейното твърдение беше, че чистачката на входа преди седмица напуснала ама всеки момент ще дойде нова и... да не се притеснявам де.
Асансьора работеше (но също беше много мръсен)
Влязохме в жилището .... гледката беше отвратителна (по-зле от входа). Трудно ми бе да си представя, че тук са живели хора. БРОКЕРКАТА разпалено обясняваше колко е прекрасен апартамента и колко минимално освежаване трябва( направо никакво, да не се чудя а направо да се нанасям) и какъв късметлия съм. Въпросната панелка беше някъде около 47м2 (споменах ли течовете, не само в банята) и и искаха ...абе не помня колко всъщност, ама като извадих елката и го сметнах( разделих сумата на квадратните метри и и показах резултата, на което тя смаяно възкликна: ама вие така ли го смятате? ...и така и не ми каза как да го смятам ) и се получи 460евро/м2
Апартамента се намира в Кичук Париж, а НОВО строителство там може да се намери и за 330е/м2 (има такива оферти по вестниците, обаждал съм се, актуални са) ...чувал съм че има и за 320 , но не съм ги намерил още, признавам си.
Имал съм и други неволи с ПЛОВДИВСКИ брокери, цитирах този случай, защото е пресен.
Заключение: За мен ВСИЧКИ вие (брокерите) сте една долна и противна сган, а ако има изключение... е то още не съм го срещнал
Защо не напишеш, коя ти е агенцията, може пък да дойда да си поговорим



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LAVlCA]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:48



>> ТОЛКОВА ПРОСТ НАРОД

Повтарям: не народа, а ти.

Освен това казах, че около 90% от брокерите на АНИ са некоректни, измамници и т.н.

Не съм казвал, че народът е прост, или че брокерите са патки.

За да обобщя, пак ше ти го кажа простичко: ти си проста патка.

Не ми е в стила да обиждам хората, но ти просто успяваш да ме провокираш!
(А ако забелязваш, не само мен)



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: VladiSD]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:50



ЗДРАВЕЙ - ТОВА ЧЕ ПИША С ГЛАВНИ БУКВИ МИСЛЯ ,ЧЕ НЕ ПРЕЧА НА НИКОГО - 1 ВЪПРОС -ОТ КОГА ФОРУМИТЕ СТАНАХА ИЗПИТ ПО ЕЗИКОВА КУЛТУРА ,НЕ ЗНАЕХ ,НО ВЕЧЕ ЩЕ ЗНАМ. НЕ ИСКАМ ДА СЕ ОПРАВДАВМ ПРЕД ТЕБ ,НО КОГАТО СИ БЯСЕН ,ЧЕ МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ПРОСТ НАРОД ,ЗАБРАВЯЩ И ЗА ЗАПЕТАИ И ЗА ПРАВОПИС ,ЧУДЯ СЕ САМА НА СЕБЕ СИ--- ЗАЩО СИ ГУБЯ ВРЕМЕТО С ВАС .... ИСКАМ ДА ВИ УБЕДЯ ,В ТОВА ,В КОЕТО ВИЕ САМИ НЕ ИСКАТЕ ДА ПОВЯРВАТЕ -ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО -ТАКА ЧЕ СПИРАМ -ОПРАВЯЙТЕ СИ -АЗ СЪМ ДОВОЛНА ОТ ЖИВОТА И ОТ РАБОТАТА СИ -КОЙТО ИЗБИВА КОМПЛЕКСИ И ТЪРСИ С НЯКОЙ ДА СЕ ЗАЯДЕ БЕЗ ДА Е ОЧИ В ОЧИ С НЕГО .....ДА НАМЕРИ ДРУГИ БОДАЛИ ... АЗ БЯХ ДО ТУК - НО ВСЕ ПАК ВИ ЖЕЛАЯ И НА ВАС КЪСМЕТ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.09.05 17:54



да вмъкна нещо за големите букви - по света има нещо, наречено ЕТИКЕТ. същото нещо, но в Интернет, се нарича НЕТИКЕТ, та според НЕТИКЕТ-а, писането с големи букви обикновено означава КРЕЩЕНЕ, а от друга гледна точка, се чете доста по-трудно, сега стана ли ти по-ясно дали пречиш или не?

между другото, в най-лявата част на клавиатурата има едно копче, на което пише [Caps Lock], а горе вдясно може би свети малко зелено светодиодче... вземи натисни въпросното копче толкова пъти, че да угасне светодиодчето...

баси, ти май наистина си от тъпите парчета!!!

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: vanio_l]  
АвторLAVlCA (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 18:28



ЗДРАВЕЙТЕ -НЕ НЯМА ДА ВИ КАЖА ПЛОВДИВСКАТА АНИ -НЕ ЗАЩОТО МЕ Е СТРАХ ОТ СРЕЩА С ВАС , А ЩЕ ДАМ МАТЕРИАЛ НА "ЛОЯНИ КОЛЕГИ" -ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА НИ ПЛЮЯТ ХОРА ,КОИТО ДОРИ НЕ СА ЧУВАЛИ ЗА НАС ,НО САМО И САМО ДА СЕ НАПРАВЯТ НА ВЕЛИКИ -КАТО МНОГО ХОРА В ТОЗИ ФОРУМ - А И ДРУГО - КАКТО ВЕЧЕ КАЗАХ, ОТ ИМА МНОГО ДОВОЛНИ ,НО ИМА И ТАКИВА ,КОИТО НЕ СА НИ ХАРЕСАЛИ ...ТАКА , 4Е АЗ СЕ УМОРИХ ДА СПОРЯ И УВЕЩАВАМ ,4Е НЕ ВСИЧКИ АНИ ,СА ЕДНАКВИ -ТАКА ,ЧЕ СПИРАМ ДО ТУК .ИМАМЕ СИ ДОСТАТЪЧНО РЕАНИ ДОВОЛНИ КЛИЕНТИ ,НА КОИТО БЛАГОДАРИМ ОТ СЪРЦЕ ЗА ДОВЕРИЕТО ,ЧЕ НИ ПРЕДПОЧЕТОХА ПРЕД МНОГОТО ДРУГИ КОЛЕГИ -ТЕ ВОДЯТ ТЯХНИ ПОЗНАТИ ,ТЕЗИ ДР..ВОДЯТ ДРУГИ И ТАКА ,БЛАГОДАРИМ НА БОГА ,НЕ СМЕ ОСТАНАЛИ БЕЗ РАБОТА ... А НА ВАС ЩЕ КАЖА ,КОЙТО ТЪРСИ НАМИРА ДОБРАТА АНИ ..ВЕЧЕ ИМА ТОЛКОВА МНОГО ИНФОРМАЦИЯ И РЕКЛАМИ ЗА АНИ , ЧЕ НЕ МИСЛЯ ЗА НЕОХОДИМО -АЗ ТУК ТОЧНО ДА СИ ПРАВЯ САМОРЕКЛАМА -ИМА ЕДНА СТАРА ПОГОВОРКА -ЧЕ КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МАЛЧАТ -ТАКА ,ЧЕ ---ФАКТ Е ,ЧЕ СМЕ ТОЛКОВА ГОДИНИ НА ПАЗАРА -ВСЕ МЛАДИ НАДЪХАНИ И ИМАЩИ ХАС ЗА РАБОТА БРОКЕРИ ДОКАЗВА КАКВО МОЖЕМ И КАК ГО МОЖЕМ ... ЖЕЛАЯ ВИ КЪСМЕТ И ДАНО ДАДЕ ГОСПОД ДА СЕ СРЕЩНЕМ В БЪДЕЩЕ - И ДА ВИ ПОМОГНЕМ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 18:56



[otkacham -УМОРИХ СЕ ,ЧЕСТНО -ДА СПОРЯ С ХОРА ,КОИТО , АМА ХЕМ НИЩО НЕ РАЗБИРАТ ОТ НЕДВИЖИМИ ИМОТИ -ХЕМ СА МНОГО ОТВОРЕНИ ... АЗ БЯХ ДО ТУК- 1 ПРОСТ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА СПОРИ С ТОЛКОВА ХОРА НАВЕДНАЖ , ТАКА ,ЧЕ АЗ ЩЕ ЗАМЪЛЧА ... НЯМА ДА ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ ЗА ТОЗИ ИЛИ ОНЗИ , НО ИЗГУБИХТЕ ЕДИН СЪБЕСЕДНИК , С КОЙТО МИСЛЯ НЕ ВИ Е БИЛО СКУЧНО .... НА ВСИЧКИ ВАС ЖЕЛАЯ МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ .... А АЗ НЕКА ДА СЪМ ПРОСТА ,НО ЗА ПОСЛЕДНО МОГА ДА ВИ СПОДЕЛЯ --- САМО МОЖЕТЕ ДА МИ ЗАВИЖДАТЕ - ВИЕ -УМНИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ- НА ПАРИЧКИТЕ ,КОИТО СИ ИЗКАРВАМ КАТО БРОКЕР... ПЪК НЕКА ДА СЪМ ПРОСТА -ХАХАХАХА - ЕДНА МНОГО... ПРОСТА БРОКЕРКА ВИ КАЗВА 4АОООО -НАМЕРЕТЕ СИ ДРУГ БАЛЪК -ДА ВИ ЗАБАВЛЯВА



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 19:11



[otkacham -УМОРИХ СЕ ,ЧЕСТНО -ДА СПОРЯ С ХОРА ,КОИТО , АМА ХЕМ НИЩО НЕ РАЗБИРАТ ОТ НЕДВИЖИМИ ИМОТИ -ХЕМ СА МНОГО ОТВОРЕНИ ... АЗ БЯХ ДО ТУК- 1 ПРОСТ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА СПОРИ С ТОЛКОВА ХОРА НАВЕДНАЖ , ТАКА ,ЧЕ АЗ ЩЕ ЗАМЪЛЧА ... НЯМА ДА ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ ЗА ТОЗИ ИЛИ ОНЗИ , НО ИЗГУБИХТЕ ЕДИН СЪБЕСЕДНИК , С КОЙТО МИСЛЯ НЕ ВИ Е БИЛО СКУЧНО .... НА ВСИЧКИ ВАС ЖЕЛАЯ МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ .... А АЗ НЕКА ДА СЪМ ПРОСТА ,НО ЗА ПОСЛЕДНО МОГА ДА ВИ СПОДЕЛЯ --- САМО МОЖЕТЕ ДА МИ ЗАВИЖДАТЕ - ВИЕ -УМНИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ- НА ПАРИЧКИТЕ ,КОИТО СИ ИЗКАРВАМ КАТО БРОКЕР... ЕДИН НЕКАДЪРЕН И НЕМОЖЕЩ БРОКЕР НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛЪЖЕ КЛИЕНТА И ДА МУ ВЗЕМЕ ПАРИЧКИТЕ ОТ ПОРТФЕЙЛА -НАЛИ ????ПЪК НЕКА ДА СЪМ ПРОСТА -ХАХАХАХА - ЕДНА МНОГО... ПРОСТА БРОКЕРКА ВИ КАЗВА 4АОООО -НАМЕРЕТЕ СИ ДРУГ БАЛЪК -ДА ВИ ЗАБАВЛЯВА



Тема Имам един музикален фрагмент - поздрав за тебе:нови [re: lavica]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано17.09.05 23:29



"МАМА ТИ ДЕЙБАААА !"
цитат - всеобщия варненски любимец - Бичето.



Тема Re: Имам един музикален фрагмент - поздрав за тебе:нови [re: jamie]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 00:02



HAHAHAHA - ZA SETEN PAT SE UBEDIX KOLKO KOMLEKSIRAN I JALAK NAROD IMA V BALGARIA -A V TOZI FORUM VI IMA I V IZLI6AX .... KAZVAM VI SBOGOM ..... TOLKOVA STE JALKI ,KOLKOTO NE MOJETE DA SI PREDSTAVITE NE SE DRAZNIA DORI OT OBIDITE VI -ZA6TOTO SE UBEDIX ,4E VIE EDNO I SA6TO SI ZNAETE I SAMO TOVO POVTARIATE --- VSI4KI ,KOITO MIGAT DA KAJAT NE6TO SMISLENO ----SA PROSTI I TN... A VIE UMNITE POVE4E OT 1 SMISLENO IZRE4ENIE NE MOJETE DA KAJETE -ZATOVA NE SMIATAM DA SE UNIJAVAM POVE4E I DA VI UDISVAM NA AKALA -DA VI OTGOVARIAM I OBIASNIAVAM KAKVOTO I DA I BILO PAK KAZVAM ,NAMERETE SI DRUG BALAK DA VI SLI6A -AZ BIAX DO TUK



Тема Ниенови [re: lavica]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано18.09.05 09:34



балъка (тебе) сме го намерили - да ни забавлява.
И ще уйдисваш на акъла ни и за в бъдеще - защото без клиенти брокера е нищо. Това за жалките и комплексирани бих ти го припомнил очи в очи но едва ли ще опра до тебе да ми вършиш работа - на куци костенурки не залагам Инак можеше да се окажеш и бита, и ебана (пак от онова слънчево поздравче - препоръчвам ти да намериш клипа). Откъде да знам - може пък точно това и да търсиш - и затова да си тук



Тема Re: Ниенови [re: jamie]  
АвторLavicata (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 13:34



xaxaxa - Здравей отново -дали съм куца костинурка или не -незнам -,но само ще ти кажа ,че в П-в има хиляди агенции -Но нашата в този форум я препорачват хората ,които са ни ползвали услугите.Прочети мнението на ПРЯКОРА ,който препоръчва на LU6I- добрите агенции на които е попадал./те са само 3 изброени/Така ,че ако се вслушаш в съветите на клиентите от този форум ,няма начин да не дойдеш при нас.Ти мен надали ще ме познаеш ,но аз теб -Гаранция ще те позная.Такива селски тарикати като теб си личат от километри.Тогава ще се срещнем очи в очи -И аз ще ти покожа ,как ще те забавлявам и уйдисвам на акала.А боя и е...ето -ще ти го оставя за десерт. И наистина за последно -Опазил ни БОГ от такива клиенти като теб. СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГИТЕ СИ ,КОЙТО МАЛКО КЪСНО СЕ СЕТИХА ДА МЕ ЗАЩИТАВАТ , НО ВСЕ ПАК СЕ НАМЕРИХА И ТАКИВА .ПОКЛОН ПРЕД ТЯХ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LAVlCA]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 13:55



ААА за последно и на теб ще кажа -Влез в мнението на" прякора " ,които обяснява на LU6i от кои агенции е доволен -те са 2-3 -така ,че не е трудно да ни намериш -НИЕ ИЛИ АЗ РАБОТЯ В ЕДНА ОТ ТЯХ . Ако решиш ,заповядай .Ние сме там и ще те чакаме .



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LAVlCA]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 14:19



ААА за последно и на теб ще кажа -Влез в мнението на" прякора " ,които обяснява на LU6i от кои агенции е доволен -те са 2-3 -така ,че не е трудно да ни намериш -НИЕ ИЛИ АЗ РАБОТЯ В ЕДНА ОТ ТЯХ . Ако решиш ,заповядай .Ние сме там и ще те чакаме . МНОГО ПРОСТОТИИ ПРОЧЕТОХ В ТОЗИ ФОРУМ -ТОВА МЕ ПОДТИКНА НАЙ -НАКРАЯ ДА ВИ ПОДСКАЖА КЪДЕ МОЖЕТЕ ДА МЕ НАМЕРИТЕ . ТОВА Е МОЖЕ БИ ПОСЛЕДНОТО МИ ВЛИЗАНЕ ТУК ,В ТОЗИ ФОРУМ ,ТАКА ЧЕ ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ ДА МЕ ПЛЮЕЕТЕ ,МЕН МЕ НЯМА .НЯМА КОЙ ДА ВИ ОТГОВАРЯ И ПАК КАЗВАМ- ЗАБАВЛЯВА



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Little wonder (wondering)
Публикувано18.09.05 15:38





keep wondering


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано18.09.05 19:18



Виж сега, четкох всичко написано от теб и имам една молба. Кажи си името, защото дори агенцията, в която работиш, да е читава, хората да те избягват точно теб. Доказа, че си некомуникативна и доста неграмотна. Форумите не са изпит по правопис, но пък писането на един човек говори недвусмислено за езиковата му култура. Също така, като типичен лош брокер не спазваш етикета, определен тук - кирилица и малки букви. Не ми казвай, че ще си пишеш, както искаш. Това ти поведение показва още веднъж що за човек си. Нещо като - не трябва да се лъжат клиенти, но пък защо да спазваме това правило, като можем да не го спазваме...
Съжалявам, че трябваше да те нападна така лично, но ти уби и малкото надежда, която оставих в тази тема. А тя е, че наистина имя свястни и грамотни брокери, които си разбират от работата. За съжаление, ти показа, че не си от тях. Толкова от мен.

Редактирано от мaлko мишлeнцe на 18.09.05 20:22.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: дoбъp дyx]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано19.09.05 12:47



Общо взето,строителството там е на по-добро ниво.Люлин дръпна едва последните няколко години,най-вече заради комуникациите с центъра и въпреки това пак има огромни разлики между отделните райони.Квартала е дострояван на няколко пъти.Високите блокове са по-нови и ако човек е изправен пред избора във висок или нисък блок да живее в Люлин,не бих препоръчал високите.Прекално много хора има в тях,с всички произтичащи от това проблеми.Ако застрояването беше по-равномерно,вероятно щеше да е по-добре.За Хиподрума ги няма тия проблеми.



Тема ТОЧНО ТАКА!нови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 12:48



>> САМО МОЖЕТЕ ДА МИ ЗАВИЖДАТЕ - ВИЕ -УМНИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ- НА ПАРИЧКИТЕ ,КОИТО СИ ИЗКАРВАМ КАТО БРОКЕР... ПЪК НЕКА ДА СЪМ ПРОСТА -ХАХАХАХА

Напълно съм съгласен с теб. Ако бяхме по-умни, нямаше да позволяваме на такива арогантни и неграмотни хора като теб да се гаврят с нас!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 21:17



В агенцията където работя всеки брокер е на процент и много често заставт един срещу друг брокер на продавач и брокер на купувач, и всеки от тях защитава до дупка правата на своята страна?
И колкото е по малък шанса за компромиси толкова по добре, защото колкото по добре брокера е защитил правата на своята страна толкова повече той изгражда своя имидж на добър брокер, което съотвено му води още клиенти, които предпочитат само него



Тема Да пази Господ!нови [re: lavica]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 05:53



Ами като се има предвид, че в друг пост, с друго име рекламираш ЧАР, значи си от ЧАР. Господ да ви пази, купувачи и продавачи от Пловдив!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LordDaemon]  
Автор Little wonder ( SOCIAL-FREAK)
Публикувано20.09.05 05:57



Да, и аз съм на този принцип

ONLY THE TRUTH AN NOTHING BUT THE TRUTH


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Автор Little wonder ( SOCIAL-FREAK)
Публикувано20.09.05 08:26



Ограничени и тесногръди човече-тогава обяви въобще всяка посредническа дейност и услуги за паразитна и да приключим въпроса, а?

ONLY THE TRUTH AN NOTHING BUT THE TRUTH


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.09.05 09:09



виж, досега не съм срещнал нито един брокер (включително когато познати са ме свързвали с техни брокери, някои от които роднини), който да е защитавал МОИТЕ интереси - може би защото съм бил само в ролята на НАЕМАТЕЛ и КУПУВАЧ, защитата на моите интереси всъщност се явява в пряка зависимост от получените комисиони - все пак всеки лев в защита на моя интерес води до намаляване размера на далаверата за брокера... И винаги, когато съм питал за коментар на цената, съм получавал неизбежно отговори от сорта "ама виж, то сега са такива цените в момента", "цената не подлежи на коментар" и прочее увъртания...

И държа да отбележа, че като казвам ВИНАГИ, имам предвид не един-два, а поне ДЕСЕТ, ако не и двадесет пъти. Как пък нито веднъж не се намери един брокер да защитава МОИТЕ инетреси... Аз ли съм карък или брокерите са ми нещо криви, а?

Just a genius



Тема ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: Kyпyвaчka]  
АвторTDK (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 17:16



ГОСПОД ДА ПАЗИ НАС ОТ ТАКИВА КАТО ВАС.А искам да кажа,че колегите от Чар са супер точни.Брокер съм от Пл.агенция съм.Познавам ги лично.Много лоялни към колеги и клиенти.А господ да ни опази от такива луди и нервно болни клиенти-само като се види в колко часа сядате да пишете-може да се съди колко си в час.Така,че след като не познаваш някой,не говори за него.А погледни себе си.Можеш да говориш за агенции с които си работила.Познаваш ли ги лично ти,та коментираш какви са.



Тема Re: ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: TDK]  
Автор vanio_l ()
Публикувано20.09.05 22:01



.... ... !?! ... хммм,
Ами чета ти мнението и... хем искам да отговоря, хем просто не ми идва наум адекватен отговор ( в смисъл без обиди)

...Цитат: "А господ да ни опази от такива луди и нервно болни клиенти-само като се види в колко часа сядате да пишете-може да се съди колко си в час"

Въпрос: Има ли правило в колко часа човек може да си каже мнението? Търсих из сайта, ама честно, не намерих такова( правило)
Въпрос: Да наричаш някого, който не познаваш и дори не си виждал луд и нервно болен говори доста за ТВОЕТО душевно състояние, не мислиш ли?
Въпрос: Да ти минава през акъла, че има и такива(наистина ги има) дето не са брокери и си изкарват хляба с честен труд и понякога им се налага да будуват тогава, когато брокерите сладко си спинкат?

Цитат: "Брокер съм от Пл.агенция съм"
Мнение: Е, нямаше нужда да уточняваш, и без това съгражданите ти доста се излагат, пък ти сега съвсем им скапваш реномето . Не се притеснявай, това беше шега, не можеш да го скапеш, просто няма накъде повече.

За последния ти въпрос към Купувачка ...ами вземи прочети ВСИЧКИТЕ и мнения, а не само последното

За заключение много ми се иска да напиша нещо пикантно по твой адрес, ама ще запазя добрия тон. (в смисъл че няма да пиша нищо)



Тема Re: Да пази Господ!нови [re: Kyпyвaчka]  
АвторLOSHlA (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 22:12



Как може без да си сигурна да говориш ма купувачке.Позноваш ли за тези които говориш?То бива простотии,то може-ама ти прекали.Не познаваш някои-но даваш оценки за него?Как става това?А бе простотията не ходи по гората.Затова още 100г. няма да си купиш имот.То си личи колко .........



Тема Re: Да пази Господ!нови [re: LOSHlA]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 23:32



Грешиш, нали това разправям - купих си имот, след като елиминирах агенциите, преди това не ставаше



Тема Re: ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: TDK]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 00:02



Ами, аз не прочетох за нито една свястна агенция нито в този пост, нито в другия, свързан с темата, въпреки неколкократните призиви на пишещи за координати на свестни агенции. Не видях някой брокер да остави телефон или мейл или да напише: елате, аз съм еди кой си, еди къде си и наистина си върша работата професионално. Виждам само обиди към клиенти и някакво ненужно величаене на професията, сякаш да вземеш вестник Позвънете или да влезеш в обявите на dir.bg е кой знае какво.
А, ако наистина лъвицата работи в Чар - к`во да коментираме....



Тема Re: Да пази Господ!нови [re: LOSHlA]  
АвторKyпyвaчka (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 02:17



За простотията не зная точно къде ходи, но ако прочетеш всички мнения от двете теми, дори и да си брокер лесно ще стигнеш до извода, че хората купуват/продават имоти не чрез, а въпреки наличието на АНИ.



Тема Re: ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: Kyпyвaчka]  
АвторRENl (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 10:44



А вие сигурна ли си че Lavicata e ЧАР или предполагате?Не може да обиждате без да сте сигурни.Но в този форум нищо вече не ме учудва.Аз съм от а-я Наси -познавам всички от тази агения-Чар-като професионалисти и добри колеги.Мола Ви без да познавате някой НЕ ОБИЖДАЙТЕ.Може да споделяте мнение,само за хора или АНИ с които сте имали личен контакт.А така-не говори за добро възпитание. Писна ни да се обиждат хората в този форум-било клиенти или брокери.Така дискусия не ве води.До нищо хубаво няма да доведе.А промяна никога няма да настъпи.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано21.09.05 10:57



Както някой от форумците много успешно се изказа, в момента нямаме "пазар" на недвижими имоти, имаме агенции. Мой познат брокер също вижда причината в спекулата в мнозинството си колеги. Та нали всеки иска по-голяма комисионна!

Друга тема е, че игричките на брокерите са детска забавачница на фона на крупните финансови интереси имащи общинарите и съвременния мутро-барок. Първо беше психозата "купувайте", а сега идва ред на "продавайте".



Тема Re: Да пази Господ!нови [re: Kyпyвaчka]  
АвторMACHO (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 11:07



БРАВООООО. Ти си герой.ХАХАХА



Тема Ееее ама ти не знаеш да спреш!нови [re: RENl]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано21.09.05 13:37



Вече май станаха десетина различните прякори, чрез които се опитваш да създадеш виртуална гилдия, която да те защитава, лавице.

Поне правописът ти доста напредва, което е похвално! Може би ще стане достатъчно добър, когато виртуалните ти фенове станат 500 на брой?





Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторBъзмyтeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 12:50



Продавам стар апартамент в Стрелбище. За ремонт, много стара кооперация, много малка квадратура и т.н. Пуснах го на агенция. Само си представете, влизам в няколко сайта и си виждам собствения апартамент на 4 места, с 4 различни цени, 4 различни квадратури. На места пише, че е за освежителен ремонт, че имало възможност да се приобщи част от тавана на входа /пълна и гнусна лъжа/..... Какво да направя? Как да противодействам на това? Дала съм си апартамента на една агенция, а го препродават още 3. Как може да го обявя на една цена, а в три агенции да варира с 2-3 000 отгоре?




Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Bъзмyтeнa]  
АвторStanko (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 14:16



Познавайки малко брокерите и съдейки по написаното тук, има вероятност и тези АНИ с по високата цена да ти доведат потенциални агенти за оглед. Тъй като ти си подписала договор само с една агенция, на твое място бих казал КАТЕГОРИЧНО И ЯСНО две неща:
1. Каква е цената която ти искаш.
2. Че нямаш намерение да плащаш комисиона на другите АНИ с които не си подписвала договор, защото си задължена само на първата АНИ, и бих споменал нейното име.

С успех



Тема Re: Кошмар са!!!нови [re: abc]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.09.05 22:02



Е, пиленце, досега четох само, ама сега се нервирах. АЗ ЛИЧНО ходя на всички огледи със СОБСТВЕНИЯ си автомобил и возя и клиентите си. Случва се дори да оставяме тяхната кола и да ходим само с мойта, защото мразя разни бездарни шофьори да ме изправят на нокти с безумното си каране, или да кретат зад мен с колите си, когато ги водя аз.

Доколкото успявам да прочета - тук плюят по нас , брокерите, ПРЕДИМНО хора, които чат-пат наемат някое и друго кьошенце за по 100-200 евро. Да знаете, че ИМА И ДРУГИ СДЕЛКИ С НЕДВИЖИМИ ИМОТИ на тая земя. Сделки за по 100 - 200 000 евро. И там, уверявам ви, работата е доста сериозна. Трудът ни е много повече, много по-ценен и слава богу - такива клиенти не се циганят да говорят по мобилните си телефони (макар, че лично аз и това не им позволявам!!) и много повече се доверяват на брокера си (ако, естествено са попаднали на добър). А вие, не се сърдете, но за такива дребни сделки като вашите АНИ винаги пращат най-бездарните си брокери...


Може да ви заболи и да прозвучи цинично, но истина е това. Ти самият, ако трябва да си губиш времето с 10 огледа, които ще ти донесат 30 евро, и с други десет, от които ще вземеш 1000 - на кого ще обърнеш повече внимание, мм?? И на коя от двете сделки ще пратиш елитните си брокери?

Друг път ще напиша и за ВАШИТЕ , клиентските дефекти, които не са за пренебрегване...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.09.05 10:40



Не знам защо си завъдила толкова злоба към нас, брокерите. Ние сме хора като всички други, гледаме си работата - кой по-добре, кой по-лошо, кой - честно, кой - не чак толкова....както във всички професии. Ако имаш шанс или акъл да си избереш добър брокер - САМО ЩЕ СЛУЧИШ и сделката ти ще мине по мед и масло. Ако не....сори.

Ето и това, което искаш - който иска добър брокер - нека ми пише на ad1@abv.bg
Ще бъде обслужен бързо и качествено. Работя предимно продажби-покупки на апартаменти.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: yниKaлнa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано26.09.05 14:55



Е това е приказка - в този случай като не можете да помогнете - недейте да пречите. Хванете си митичните сделки над 100 000 и се омитайте - от вас вони

ПП: Странно ми е що за животно е подобен ЕлИтЕн БрОкЕр ? Сигурно е с ценна кожа И сигурно живее в тундрата та 100-ина квадрата за него са "мизерно кьошенце". Кога му е сезона за отстрел (и влачене по центъра) ?



Тема Re: БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: jamie]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.09.05 08:15



Аз се опитах да ви обясня истината - на всички пишещи. Ако е обидна и не я приемате - ваш проблем.

А въпросните сделки хич и не са митични даже. Стават 2-3 пъти месечно. Щото в България има и богати хора, а и коректни между тях - също.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: jamie]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.09.05 09:13



ПП. Елитният брокер е какъвто е всеки елитен обслужващ. Както елитен сервитьор, фризьор, автомонтьор, член на рекламна или посредническа агенция....Има голям стаж, разбира си от работата, върши я с удоволствие, понякога и в извънработно време, отнася се внимателно и учтиво с клиентите си, умее да разбира изискванията им и никога не надписва сметката, защото е сигурен, че клиентътъ сам ще му даде голям бакшиш, ще дойде пак при него и ще изпрати и свои приятели....

Достатъчно ясна ли бях?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Cлaвянka (непознат )
Публикувано28.09.05 23:13



Уважаема Г-жо ,
Аз съм Брокер или по ново му Консултант Недвижими Имоти. Простете,че си позволявам да се намеся в темата Ви, но се почувствах длъжна да отговоря на няколко от повдигнатите от вас въпроси.
1. Отнсно цените/ наемите Собствениците ли са толкова алчни или брокерите изкуствено надуват цените? - Цените / наемите се определят от собствениците на имотите, които често пъти дори ги обявяват в няколко агенции на различна цена като странно и неразбираемо за мен си въообраззяват, че по този начин създават конкуренция м/у канторите и си овеличават шанса за по- бързо отдаване под наем или продажба. Проблема обаче е в това , че има нещо наречено ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО, което очевидно не им се обяснява добре или те не разбират. Но ПЪЛНО ПРАВО дава по – добри переспективи на собствениците за отстояване на позитции, рекламиране на имота или работа с клиенти представени от други агенции. Пазарат на, който работим е един и всички агенции си сътрудничим. Ако една агенция например агенцията “Х” държи правата за да предлага имота “У” то всеки един представител, на която и да е друга агенция със зададено търсене с параметрите на конкретния имот в случая имота ”Х” може чрез колегите от агенция “У” да представи този имот на своя клиент. И не на последно място искам да Ви кажа, Брокерите не са толкова алчни- те няма интерес от изкуствено завишаване на цените какъвто мит се носи всред народа. Казано с прости думи, ако една цена е прекалено висока имота ще се отдава под наем/ продава по -дълго време, респективно ,ще се влагат повече средства от бюджета за реклама в него , ще е по- трудоемък, ще се инвистира в повече телефонни разговори, изготвяне на индивидуални имотни пана, и много други, което пък означава - (нерентабилен ........... дано да ме разберете правилно)
2. Критериите за чисто, свежо и уютно място за живеене, различни ли са, за различните хора или просто на никой собственик не му се занимава да дава нещо човешко за наемателите си? - По голяма част от собствениците на имоти,които се отдават под наема са твърде затворени към своите наематели. Те не приемат бъдещият НАЕМАТЕЛ като потенциялен инвеститор (освен собствениците на бизнес имотите: офиси , магазини, аптеки , хранителни заведения и пр. ), а по скоро като потенциялен РАЗРУШИТЕЛ. И до известна степен са прави. По-голяма част от българскките НАЕМАТЕЛИ , наемат имотите с идеята – “ Ще правя каквото искам и няма да паза, защо да не е мое” . Убедена съм съдейки по речника и начина по , който изграждате свобиден текст, че сте достатъчно ерудирана личност и сте добре запозната с българскат народопсихология, която в повечето случаи се гради на принципа: “ НЕ Е ВАЖНО АЗ ДА СЪМ ДОБРЕ ВАЖНОТО Е ВУТЕ ДА Е ЗЛЕ “ както и “ Я КИ СИ ЗАПАЛИМ МОЮ ПЛЕВНИК, ОТИ НА ВУТЕ КЪЩАТА КЕ ИЗГОРИ”. В този смисъл на думата сама разбирате защо по голяма част от обявените под наем жилища са в състоянието,което ви е възмутило. Вярно е, че има и качествени имоти на пазара,но тяхната цена е доста добре завишена или почти недостъпна за средно статистическият български потребител и именно заради така нареченото от собствениците “отсяване на клиенти” ,което според тях ще рече, “ Човек, който може да си позволи да плаща тази сума определено ще запази имота ми от вандалщина” в общи линии това е . Ние също се възмущаваме от това, голяма част от колегите ми например са от провинцията и са принудени да живеят в същите тези жилища, които вие наричате “ КОПТОРИ’, а те са си именно такива. Смятам,че изчерпах и темата по следващият зададен от вас въпроса именно : “И да очакваш наемател в имота си, равносилно на пристигането на стадо говеда ли е?”
3. А за доста брокери се убедих, че са станали такива, защото за нищо друго не стават. Някои от тях са по-долни от търгаши на пазара, някои от тях са прости като тикви, други са безскрупулни..... - Вярно е това , че в този бранш, както във всеки друг попаднаха много случайни хора, които буквално-клепат името на гилдията. Незнам дали сте осведомена, но именно заради точно такива нелоялни колеги се създаде и НАЦИОНАЛНАТА БРАНШОВА АСОЦИЯЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ, в която са регистрирани , честно работещите и имащи право да практикуват на територията на страната агенции , които се опитват да се приборят с нелоялната конкуренция .
4. Разходите за телефони, за да чуеш некви супер измислени сказки за предлаганите имоти, напрежението, ангажирането на 90% от времето никой не го брои, естествено – вече споменах по-горе за ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО ПРАВО, по горе обяснявах за това право за отдаващи под наем- НАЕМОДАТЕЛИ и Продавачи, сега ще засегна правото на НАЕМАТЕЛЯ и КУПУВАЧА, както вие споменавате търсенето на имот е свързано с безкрайни разговори по телефона и отделяне на адски много ценно време , за прозвъняване и после оглеждане на имотите, а да не говорим какво се получава в случаите, когато се свържите с 3-4 агенции които или ви обясняват един и същи имот или пък ви водят да го разгледате.............................И ето защо ви е това пълно ПЪЛНО ПРАВО. То дава правото на вашият БРОКЕР да направи това вместо вас, да спести вашето време, да намали телефонната Ви сметка и да ви представи имотите на пазара било от личната си база данни или информационната система на своята фирма и съответно да си направи справка с информационните системи на свои колеги. Пълното право ангажира наетият от вас БРОКЕР, да работи за Вас приоритетно, да пази вашият интерес, да преговаря за цена удобна на вас и накрая, но не на последно място внимателно да провери клаузите заложени в договора- било за покупко – продажба или наемане на недвижим имот за уловки. За това ВИЕ му плащате комисион.
И като за край ще си позволя да ви цитирам :
“Слава Богу има и кадърни и почтени хора, които си вършат работата”.

Редактирано от Cлaвянka на 28.09.05 23:24.



Тема ПЪЛНО ПРАВО ...да лъготишнови [re: Cлaвянka]  
Автор vanio_l ()
Публикувано30.09.05 18:16



Здравейте,
Накратко, чудно ми е защо още никой не е отговорил (или поне коментирал) написаното от вас. Стилът е културен, въпреки всички критики (някои доста пиперливи), изразени срещу брокерското братство ( справедливи обвинения или безпричинно излята помия в зависимост от гледната точка ). Изказът е добър, разумно обоснован и правописа си е както трябва . Когато прочетох постът ви за пръв път не отговорих, защото бях абсолютно сигурен, че ще се нароят поне дузина подкрепящи ви коментара от братството ви и исках да ги прочета. ...е минаха 2 дни и ...нито един коментар, да не би колегите ви да не мислят като вас?

Е, как мислят си е тяхна работа, аз ще напиша какво мисля аз.
Стилът ви е приятен, обоснован, идеята да разделите проблемите по точки, за да бъде отговорът ви по-пълен и изчерпателен е направо блестяща. На няколко места ще си позволя да ви цитирам (цитатите ще ги направя червени) с оглед и аз да бъда изчерпателен доколкото мога. Точките ви са добре формулирани, така че ще караме по тях. И така:

1.

Цените / наемите се определят от собствениците на имотите, които често пъти дори ги обявяват в няколко агенции на различна цена като странно и неразбираемо за мен си въообраззяват, че по този начин създават конкуренция м/у канторите и си овеличават шанса за по- бързо отдаване под наем или продажба.


Цените / наемите да се определят от собствениците на имотите според мен си е най-нормалното нещо, все пак ИМОТИТЕ СА СИ ТЕХНИ. Поради тази причина те могат да си ги обявяват ако щат и в 50 агенции на 50 различни цени. В това също няма нищо ненормално: ИМОТИТЕ СА СИ ТЕХНИ.
А преди около месец аз ЛИЧНО говорих с продавач, който хал-хабер си нямаше за колко продава?!? За тази специфична информация се обърна към брокерката Това малко противоречи на вашето твърдение, не мислите ли?
После споменавате:

има нещо наречено ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО

На това нещо сте обърнали внимание и в т.4 и аз ще го коментирам там.

2. Тази точка определено е разочароващата в поста ви .
Прави ми впечатление, че когато един брокер не знае какво да отговори или почва да си дрънка по някаква съвсем различна тема или почва с анализи на тема народопсихология. За съжаление и вие не направихте изключение. Ех, големи пък народопсихолози се извъдихте, то вярно тва нещо брокера е всестранно развита личност , от всичко разбира.
Но в края на празните приказки прочетох нещо, което мен лично ме впечатли:

Ние също се възмущаваме от това, голяма част от колегите ми например са от провинцията и са принудени да живеят в същите тези жилища, които вие наричате “ КОПТОРИ’, а те са си именно такива.


БИХТЕ ЛИ МИ ОБЯСНИЛИ ТОВА:
Как мога да разчитам на професионален брокер да реши жилищния ми проблем (да продам, дам под наем, купя или наема) на мен(абсолютно непознат и чужд) при положение, че същият този професионален брокер е очевидно неспособен да реши СОБСТВЕНИЯТ СИ жилищен проблем,а цялата ви гилдия е също толкова неспособна в ситуацията!!! НАИСТИНА очаквам отговор!

3.

Незнам дали сте осведомена, но именно заради точно такива нелоялни колеги се създаде и НАЦИОНАЛНАТА БРАНШОВА АСОЦИЯЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ, в която са регистрирани , честно работещите и имащи право да практикуват на територията на страната агенции , които се опитват да се приборят с нелоялната конкуренция .

Ами всъщност не съм запознат ( аз не съм брокер и не считам, че е под достойнството ми да си призная, че не зная нещо )
Ако имате време и желание, запознайте ни дейноста на тази асоциация, какво всъщност прави тя ...щото май нищо не прави

Други коментари по тази точка нямам (освен че се пише "асоциация" и "преборят" )

4. Тази точка сте я посветили да доразвиете едно умопомрачително достижение на брокерската мисъл, а именно:
ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО ПРАВО

Идеята, доколкото разбрах е клиентът ви (продавач/наемодател , купувач/наемател ) да разчита само и единствено на един единствен брокер да му свърши работата и въобще да не обръща внимание как се развива пазара, да подминава евентуалните оферти(дори и категорично да го устройват) в случай че не са му представени от личния брокер и т.н.
Но нека опитам да бъда по конкретен:
4.1. Случай продавач/наемодател
Брокерът търси клиенти, ама нещата нещо се закучват (случва на прекалено капризни или на нищо не случва) и за собственика ...пари няма . А му трябват. Между другото при него идват клиенти (ама не ги води личният брокер). Водят ги други брокери(разбрали по неведоми брокерски пътища за офертата), услужливи съседки или просто приятели. Те тия клиенти правят добри оферти, на собственика му харесват ама общото между тях е че НЕ ги е довел личният брокер имащ пълното право.
Е, кажете моля какво да направи човечеца:
-да помоли клиентите да се свържат с личния брокер, да си му платят комисионната?
-директно да повика личния брокер да си вземе процентите (естествено, ще помоли клиентите да почакат малко, докато брокера дойде)?
-нещо друго (уточнете какво)?

4.2. Случай купувач/наемател
Заменете думите собственик с търсещ и клиент със собственик и се получава същата ситуация, т.е. достигаме до същите въпроси

Освен това:
Твърдите, че с това ПЪЛНО ПРАВО се спестяват разходи(и време) на клиента. Така ли е наистина:
-продавач/наемодател: пуска обяви в интернет и вестници за безплатни обяви - определено разходите му са невероятни
-купувач/наемател - търси в интернет (нулев разход ), звъни и по телефони - реален разход и ходи на огледи, да провери дали вие или някой ваш колега не го лъже прекалено безсрамно(колкото и да не ви се иска преди да брои пари, той клиента общо взето държи да види за какво ги брои.) - отново реален разход
Но като цяло тези разходи са мижави спрямо комисионната ви, ще отречете ли?

Спестеното време(и в двата случая) също е спорен момент - написано е доста по въпроса, че всъщност брокерите по-скоро губят времето - въпрос на гледна точка, какво да се прави.

Не зная дали успях да се аргументирам успешно, идеята ми беше, че това мечтано от вас ПЪЛНО ПРАВО ми изглежда голяма дивотия.
Да не говорим, че е в пълно противоречие на разбиранията ми( е, не гарантирам че са безгрешни ) за конкуренция, пазарна икономика, честност и почтеност.
Толкова и по тази точка.

Приятна вечер.



Тема Re: ПЪЛНО ПРАВО ...да лъготишнови [re: vanio_l]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.09.05 18:45



Ето едно брокерско мнение по въпроса.

Лично аз не одобрявам т.нар. ЕКСКЛУЗИВЕН договор, или иначе казано - договор за ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА. Не ползвам такива НИКОГА, в нашите договори с клиентите изрично е записано : ""9. Настоящият договор НЕ ограничава ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да предлага имота си за продажба както на други агенции за недвижими имоти, така и на свои потенциални купувачи без посредници."" Винаги съветвам клиентите си да НЕ подписват ексклузивни договори с други агенции.

В случая обаче не е важно кой одобрява и кой не. Важното е, че всеки отговаря за собствените си дела в днешно време. Ако някой ГРАМОТЕН човек е прочел (а щом е прочел, значи е грамотен!!) подобен договор и го е ПОДПИСАЛ - какво значение има ние с Вас одобряваме ли или не? Агенцията предложила - клиентът подписал. Може пък наистина да смята, че това е приемлив за него договор. Поне за известно време. Понякога такива договори се подписват за точно определен срок, в който, ако агенцията не успее да продаде апартамента, изключителните й права се прекратяват автоматически. НЯМАТЕ НИКАКВО ПРАВО да наричате такава агенция мошеническа или някаква друга.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Cлaвянka]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано01.10.05 11:19



А какво става, когато агенциите получават имота и го предлагат и на свои колеги, които си пускат обяви - със завишена цена, квадратура, измамно състояние на имота и т.н. Как така един имот се предлага от 4 агенции, а собственикът го е дал само на една? И как се чувства той, когато някой си брокер, който не е виждал имота води хора, които са потресени от разликите в обявата и това, което виждат? Смятате ли, че собственикът или евентуалният купувач/наемател желаят някой да им губи времето така? Не, но колегите са готови на всякакви трикове, само и само да заведат клиента на мястото. Там разчитат на невероятните си ораторски способности ли, що ли?
Казвам го това, като човек, на който му се е случвало не веднъж.
И спрете да се опитвате да си чистите името, моля ви.
Ако сте толкова способни брокери, някой потърси ли ви от този форум?
Защото на мен, откакто съм пуснала темата, доста хора ми поискаха координати на читави брокери, с които съм имала контакти.
Направете си изводите сами.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.10.05 12:29



"Защото на мен, откакто съм пуснала темата, доста хора ми поискаха координати на читави брокери, с които съм имала контакти"

"И спрете да се опитвате да си чистите името, моля ви."

Тия 2 неща не се ли карат помежду си? Щом си услужила на хора от клубовете с имена и адреси на читави брокери - значи очевидно името ни не е тотално ОМЪРСЕНО. А за мършата във всяко стадо...

"А какво става, когато агенциите получават имота и го предлагат и на свои колеги, които си пускат обяви - със завишена цена, квадратура, измамно състояние на имота и т.н." - извини ме, но това е ПЪЛЕН АБСУРД. Когато една агенция си има един обект за продажба, ПЪРВАТА И НАЙ-ВАЖНА РАБОТА Е ДА Я ОПАЗИ ОТ ДРУГИ АГЕНЦИИ!!! Мислиш ли, че някой брокер ще е толкова ненормален, та да си даде ДОБРОВОЛНО офертата на други агенции? Мечтата на брокера е ДА ИМА ОБЕКТИ, КОИТО СА СИ САМО НЕГОВИ, И ТО НЕ ЗАРАДИ НЯКАКВИ ИЗМИСЛЕНИ МОШЕНИЧЕСТВА И ОБЛАГИ, А ЗА ДА ИМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПУСНЕ СКЪПИ РЕКЛАМИ ЗА ТОЗИ ИМОТ, ТЪЙ КАТО Е СИГУРЕН, ЧЕ ЩЕ ИМА ВЪЗВРАЩАЕМОСТ!! А ако има 5-4 агенции "на клона" - пускам си само безплатните реклами и се надявам точно аз да съм "късметлийката", която ще го продаде.

Ще ти кажа как става това, което ти си забелязала. Водиш друга агенция с неин клиент на ТВОЙ обект. Тъй като другият брокер вече е видял имота, адреса му и собственика, СИ РАЗРЕШАВА да пусне собствени обяви - ако е от "мършата". Така, след 5 дни с ужас виждаш, че апартаментът се е появил и в други агенции. А нерядко "мършите" се връщат при собственика, ако забележат, че той си живее в жилището, и си предлагат услугите. Но тук, мила ВСИЧКО ОПИРА ДО РЕАКЦИЯТА НА СОБСТВЕНИКА. Новодошлият брокер е виновен, да, но ако СОБСТВЕНИКЪТ Е ЧИТАВ може да го изрита и да му каже "Ти нали идва тук с клиент оня ден, през МОЯТА агенция? Какво търсиш тук сега - крадеш обекти ли??" Не, мила, нещата НЕ СЕ СЛУЧВАТ ТАКА. "Мършата" започва да омайва собственика, обещава му продажба на по-висока цена, и продавачът, НЕ САМО СЕ СЪГЛАСЯВА, ами и почва да се сърди на мен, че не съм му предложила достатъчно висока цена...


Такива ми ти работи с продавачите, и с "мършите". И нека никой не се учудва, че ползвам епитети по адрес и на двамата...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: yниKaлнa]  
Автор vanio_l ()
Публикувано01.10.05 13:09



Абе тебе май здраво са те цакали ...пък ти цяла седмица ги защитаваш "мършите". Ееех, то и вашата (твоята) не е лесна , като се сетя само колко "комплимента" отнесе (и се очертава май да продължаваш да ги отнасяш ), ама така е, стигне ли се до процента няма вече колегиалност (просто такава ти е професията - ти сама си я избрала).

Между другото, ти на "мършите" не им ли го връщаш по същия начин?

PS.: Моля те, не приемай въпроса ми като заяждане.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: vanio_l]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.10.05 13:33



Може и да не повярваш - но не го правя. Знам как аз се чувствам в такива случаи и избягвам. Единственото, което правя, е да предупреждавам собствениците какво да очакват. Обяснявам им също, че номерата на "мършите" са най-често неуспешни, защото те предлагат НЕРЕАЛНО ВИСОКИ цени, за да зарибят продавача и да го поощрят да работи само с тяхната агенция. Но по този начин само губят времето, защото рано или късно те смъкват цената с мрънкане :"Ами някак не се получи, пазарът е такъв, ама ето ви един купувач на по-ниска цена" и по този начин губят реално време, в което някоя нормална агенция би продала апартамента на СЪЩАТА НИСКА цена. Някои от клиентите разбират, някои въпреки всичко решават да опитат...всякакви ги има. Често дори отказвам да правя огледи с определени агенции, които са се специализирали в кражби на обекти. Освен ако не съм сигурна в продавача, или ако имам ключ от имота и никой не живее в него.

Единственото, което е безспорна истина, е че НИКАК НЕ Е ЛЕСНА ТАЗИ НАШАТА РАБОТА. Удари могат да се очакват отвсякъде и трябва много лавиране, за да останеш невредим. И ако понякога наистина взимаме добри пари, то те, уверявам те, са платени с много, много нерви...

НЕЩО КОЕТО НАДАЛИ Е ТАКА НА ЗАПАД - ТАМ ПОНЕ КОРЕКТНОСТТА Е НА ПО-ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ. Така, че "стигне ли се до процента няма вече колегиалност (просто такава ти е професията - ти сама си я избрала" - прав си, но изключително на НАША ПОЧВА. Пък има и свестни колеги между мършите - да знаеш.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Нещо не разбирамнови [re: yниKaлнa]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.05 16:16



това ти изказване: Често дори отказвам да правя огледи с определени агенции, които са се специализирали в кражби на обекти. Освен ако не съм сигурна в продавача, или ако имам ключ от имота и никой не живее в него.

Ти си брокерка работеща в една специфична АНИ, работиш паралелно с няколко АНИ или със всичките АНИ? Идва притеб клиент и търси нещо специфично и ти ако нямаш такова нещо под ръка, го развеждаш по адреси които си получила от други АНИ?



Тема Re: Нещо не разбирамнови [re: питaщ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.10.05 17:53



Механизмът е друг.
Всяка агенция разполага с определен брой обекти, които продава със съгласието на собственика. (независимо от това дали той е дал обекта си САМО на тази агенция или на много други). Когато се обади частно лице и поиска оглед на ОПРЕДЕЛЕН имот - ти му го показваш. Ако той НЕ ГО хареса - показваш му и други от ТВОИТЕ обекти, с които разполагаш (по неговите изисквания). Ако той НЕ ХАРЕСА НИЩО ТВОЕ, питаш го ДАЛИ Е СЪГЛАСЕН ДА МУ ПОТЪРСИШ МЕЖДУ ВСИЧКИ ПОДОБНИ ОБЕКТИ, КОИТО СЕ ПРЕДЛАГАТ В СОФИЯ, но които не са на твоята агенция. Ако си му станал симпатичен, той казва ДА. Тогава разравяш целия пазар, предлагаш на клиента някои имоти от други агенции. Ако той поиска оглед - обаждаш се на другата агенция и искаш оглед. Най-често тя се съгласява, освен в случаите , в които по някакви причини работи по този имот САМО С ЧАСТНИ ЛИЦА. (това се случва ако примерно продавачът е приятел на агенцията и те му продават имота без да му вземат комисиона. Или обектът е ново строителство и строителят не дава комисиона на брокери. В такива случаи агенцията, която все пак трябва да работи за НЕЩО, е принудена да работи само с частни лица, защото в противен случай от МОЯ клиент не би могла да иска комисиона.) По такъв начин огледът се осъществява с 2 агенции. Купувачът е МОЙ клиент и при сделка плаща комисиона на мен. А продавачът си плаща на другата агенция.

Сега си представи ОБРАТНИЯ СЛУЧАЙ. Обажда ми се ДРУГА агенция и иска да заведе НЕИН клиент на МОЙ обект. Точно в този момент аз мога да си избера дали да се съглася, или не - ако се окаже, че другата агенция е от така наречените от мен "мърши".

Тези, които са в бранша от много време - познават мършите добре...


В смисъла на твоето питане - аз не получавам адреси на обекти от ДРУГИ АНИ а просто правя с МОИ клиенти огледи на обектите на ДРУГИТЕ АНИ, в тяхно присъствние и съгласие, естествено. НЯМАМ ПРЯКА ВРЪЗКА със собствениците на тези обекти и НЕ СЕ СТРЕМЯ ДА Я ДОБИЯ.

Редактирано от yниKaлнa на 01.10.05 17:57.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 13:33



Ох, наистина ми писна от тези агенции. Да можеха да се върнат времената, в които нямаше никакви агенции и който искаше да продава и купува просто да си купи вестника с обявите. Мечти мечти, но точно това няма да се върне.
От 5-6г. може и повече наблюдавам движението на пазара за недвижими имоти. Аз съм завършила юридическо образование, с баща юрист, разбираме ги работите и знаем как стават и дори и така и нас се мъчат нагло да измамят. Толква са нагли. В началото, когато се появиха първите агенции всичко си беше наред, наложи ни се един път една гарсониера да купим, после я продадохме, после купихме една боксониера, всичко беше ясно и честно. Докато постепенно агенциите си измислиха, че могат да правят шашми. Помислиха си, че са юристи и решиха сами да сключват договори, да правят нотариални актове, които в много случаи объркваха нещата. Но се обиграха, свикнаха и с това, после станаха комбина с други колеги, уж са конкуренция, но понякога се наговарят заедно да продават, че да делят тлъстите пари. Преди процента беше 1-2%, сега варира според човека до 10% + още отгоре върху цената. Позабогатяха през последните години точно от този хаос, за който беше споменато в по- горно съобщение. Хората се почудиха какво да правят. Казаха си, трябва сега да купуваме, че после изобщо няма да можем, кой знае какво ще стане с цените и т.н. Абсолютно съм убедена, че агенциите изкуствено вдигнаха цените и продължават да твърдят, че ще се вдигат, защото в момента има голям застой, вече даже донякъде им се иска да паднат и обвиняват за това хората, че били прекалили. И ако един път в месеца им се случи сделка гледат да заграбят колкото се може повече пари от нея, че да си оправят месеца "горките хорица" с няколко хиляди евро.
Вярно е и друго, че има много брокери назначени без договор, без осигуровки, само на процент ако изкарат и те със зъби и нокти искат да сключат сделка, защото иначе няма пари за тях. Всичко се взема от шефовете.
Скоро с майка ми питахме, само питахме за информация, без подробности как вървят цените на земите тук в нашия провинциален град Казанлък. Брокера реши, че сме готови да слагаме парите на масата едва ли не и се наложи 10 пъти да казваме, че много набързо с 2 изречения питаме за информация. Като взе да ни казва едни цени, цени на апартаменти, ами те са като цените в София. Поискаха ни телефн, не искахме да даден, но бих казала че ни принудиха с толкова настояване, пазарът бил динамичен, не се знаело, можели и да ни открият по - евтино и т.н. и дадохме в крайна сметка. След 2 дена една нахална брокерка се обажда в къщи тросната да търси майка ми, казах, че е на работа. Беше последвано от въпроса в заповедна форма къде работи тя, за което много съжалявам, че и отговорих, защото това определено не беше нейна работа, но първоначално си помислих, че е някоя позната на майка или от друга институция, тя не ми обясни, че е брокерка. Като разбра, че е в неплатежоспособно предприятие, трясна телефона без обяснение. Потърсила я на джи ес ема и и казала : "Вие госпожо сте решили да купувате земя за еди колко си лева, елате да сключвате договора!" При което майка ми и казва, че само информативно сме попитали. А тя троснато и казала, че само сме им губили времето и да хаби пари да и се обажда на джи ес ема.
Това отношение как го разбирате?
Ами като реших да си продавам боксониерата, една пловдивска брокерка, с майка си , баща си дойде да гледа с един клиент апартамента, като преди това се обажда спешно, че има клиент , който е готов само да види апартамента, всичко става на пожар. В апартамента имаше наематели и се разбрахме едва 9 вечерта, хората просто нямаха възможност по- рано да дойдат да отворят. Цялото семейство се струпаха. Наемателите с 10 минути закъсняха и брокерите по техен адрес толкова убиди наговориха, какви хора били, как можело такова нещо. Пред клиента започнаха да говорят, че то нямало осветление по стълбищата. Случи се случайно точно тогава и асансьора да е спрял, че и асансора сигурно никога не бил работил, простотии. Като пристигнаха наемателите без да ги познават започнаха да ги плюят, да ми приказват да съм ги гонела, при тях чакали толкова кандидати за наем на такова жилище. Дори наемателя много хубаво ги подреди като им каза няколко обидни думи и той и ги постави на място, поне за момента да млъкнат. Като огледаха апардамента след това пред клиента обсъждаха цената, че била много завишена и трябвало да сваля без клиента изобщо да се е изказал. А цената беше завишена, защото преди това се уговорихме тайно, че ще си сложат 3000евро отгоре, как няма да е завишена. Или аз трябва да сваля от моята цена, но техните 3000 евро ще си стоят същите.
Изложиха ме и пред наемателите ми, които много уважавах, и те след няколко месеце си тръгнаха. А клиента им изобщо не търсише спешно, както казаха те, той беше едно неорентирано момче, което те веднага хванаха и да му обясняват и пред мен още поне 10 оферти. Чудят се как и на него да му измъкнат паричките.

МОГА САМО ДА ВИ КАЖА, ХОРА НЕ ВЯРВАЙТЕ ОТ АГЕНЦИЯ ДА ПОЛУЧИТЕ ИСТИНСКИ СЪВЕТ, РЕАЛНА ОЦЕНКА НА ПАЗАРА В МОМЕНТА, КОЛКОТО И ДА КАЗВАТ, ЧЕ СА РАБОТИЛИ ОТ ГОДИНИ И С ХИЛЯДИ КЛИЕНТИ. ТЕ ЛЪЖАТ, ЗАПОМНЕТЕ ТОВА И ЦЕНИТЕ НА НЕДВИЖИМИТЕ ИМОТИ ЩЕ ПАДНАТ, ТЕ СЕ ВДИГНАХА ИЗКУСТВЕНО ОТ АГЕНЦИИТЕ, ОТ КРЕДИТИТЕ КОИТО ОТПУСНАХА, НО РЕАЛНО ИЗЧИСЛЕТЕ КАКВО ВИ ТРЯБВА, ЗА ДА ПЛАЩАТЕ ТАКЪВ КРЕДИТ ЦЯЛ ЖИВОТ И КАКВА Е ГАРАНЦИЯТА ЗА НАПРЕД ДА БЪДЕТЕ ВИНАГИ ДОБРЕ, ЧЕ ДА ПЛАЩАТЕ. НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА РИСКА , ИЗЧАКАЙТЕ, КОЛКОТО И ВРЕМЕ ДА ОТНЕМЕ ТОВА, БАЛОНЪТ ЩЕ СЕ СПУКА !!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Дaни]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.10.05 08:40



Това провинциалните юристи се оказвате хора с много лабилна психика бре! НАСИЛА ви измъкват информация, НАСИЛА ви ПРИНУЖДАВАТ да си дадете телефоните...Не бих си избрала толкова мекушав юрист за адвокат...


Няма да обсъждам правописа.


ХОРА, НЕ ВЯРВАЙТЕ НА АДВОКАТИТЕ - НЕ ВЯРВАЙТЕ ДА ПОЛУЧИТЕ ОТ ТЯХ ИСТИНСКИ СЪВЕТ!! АКО ИМАТЕ ЖЕЛАНИЕ ДА КУПИТЕ И ПРОДАДЕТЕ ИМОТ - ОБЪРНЕТЕ СЕ КЪМ НАДЕЖДНА АГЕНЦИЯ! И НЕ ОЧАКВАЙТЕ ЦЕНИТЕ НА ХУБАВИТЕ ИМОТИ ДА ПАДАТ - ДОКАТО ЧАКАТЕ, ЩЕ ГИ ИЗМЪКНАТ ПОД НОСА ВИ!

А сега де! Да видим на кого ще повярват въпросните хора.

"Винаги има поне още една гледна точка..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.