Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано17.09.05 12:46



Това е най-железната логика, която съм чувал за писане с латински букви: "на вас така пиша, защото и на другите така пиша"! Ако получа писмо в подобен вид в служебната си поща, при това с любезен поздрав "ЗДР" отпред, не бих му отговорил, даже ако е изпратено от първокласник.

Редактирано от VladiSD на 17.09.05 12:56.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 13:32



Е не, честно, как може да има такива патки?!?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 14:25



много ми е интересно ти кво работиш и дали не бихме казали че и ти си някакьв вид ПАРАЗИТ ?????
Всяка работа трябва да се уважава - хората трябва да умеят да си ценят труда и този на другите, такива убити чепове като теб да го духат



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: nedohranenia]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 14:26



Zdr - извинявайте -забравих ,че не можете да чете на латиница ...За в бъдеще ще се постарая да не го правя... а на образование ,хайде да не се обиждаме ... мога да покажа дипломи за вишето си образование...а също така съм и юрист ... затова казвам БРОКЕР .... не се срамувам от професията си ...а мога да напиша ,че съм адвокат ,но не го правя ... защото в момента съм брокер , а когато се наложи си пиша сама нот.актове и тогава съм адвокат Но работата на Брокер -ми харесва повече .... Плюйте ни колкото си искате ,но нас пак ще ни има ,защото има нормални хора ,който са се парили от това да спестят комисионна и да си намерят сами жилища -и те ни имат ДОВЕРИЕ -А това е много важно -ДА СПЕЧЕЛИШ ДОВЕРИЕТО НА КЛИЕНТА И ДА ГО УБЕДИШ ,4Е Е ПОБАДНАЛ НА ТОЧНОТО МЯСТО И ТОЧНИЯ БРОКЕР .... А ОЩЕ ПО ГОЛЯМО УДОВОЛСТВИЕ Е ЗА БРОКЕРА ,КОГАТО ФИНАЛИЗИРАШ СДЕЛКАТА И КЛИЕНТА Е ДОВОЛЕН ОТ УСЛУГИТЕ НА АГЕНЦИЯТА АААА ДА НАПРАВЯ 1 УТОЧНЕНИЕ -АЗ ЗАЩИТАВАМ ПЛОВДИВСКИТЕ ---АНИ --- ЗА СОФИЙСКИТЕ НЕ МОГА ДА ГОВОРЯ -НО ТО Е ВСЕ ЕДНО КЪДЕ ЩЕ СИ БРОКЕР -ТИ ИЛИ СТАВАШ ЗА ТАКЪВ ИЛИ НЕСТАВАШ.....АААААА НИЕ СЪЩО СЕ ДРАЗНИМ ОТ КОЛЕГИ -НЕПРОФЕСИОНАЛИСТТИ ,КОИТО ПРЕЧАТ НЕ САМО НА КЛИЕНТИТЕ ,НО И НА КОЛЕГИТЕ СИ .... НО В П-В СЕ СТАРАЕМ ДА НЕ РАБОТИМ С ТАКИВА И ТЕ САМИ ИЗЧЕЗВАТ ОТ ПАЗАРА



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: abc]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 14:52



ЗДРАВЕЙ ,КОЙТО И ДА СИ .... ВИЖ ,ГОТИН -ТОВА ОПРЕДЕЛЕНИЕ ,ЧЕ БРОКЕРИТ СМЕ ПАТКИ -МИ ХАРЕСЕ .... МАЛКО МЕ ПОДРАЗНИ ,НОО СЛЕД ТОВА МИ СТАНА СМЕШНО И ДОРИ СЕ ЗАМЕСЛИХ ,ЧЕ ИМИШ ПРАВО ...ЩЕ ОБЯСНЯ ЗАЩО ...ПАТКИ СМЕ ЗАЩОТО -КАТО ДОЙДЕ НЯКОЙ ЦЪРВУЛКО ОТ СЕЛО ТАБАТКОВО -И ПОЧНЕ ДА СЕ ПРАВИ НА ВИЖТЕ МЕ КОЛКО СЪМ ВЕЛИК И ЗНАЕЩ И НАЙ ВЕЧЕ КОЛК ПАРИ ИМАМ А В ДЕСТВИТЕЛНО Е КРЪГЛА О -НИЕ НЕ МУ ПОСОЧИМ ВРАТАТА И ДА ГО ПОМОЛИМ УЧТИВО ДА НАПУСНЕ И ДА ПОТЪРСИ УСЛУГИТЕ НА ДРУГИ КОЛЕГИ ... КАТО ОТИДЕ И В ДРУГАТА АНИ -И ТАМ МУ ПОСОЧАТ ВРАТА ...И ТАКА ДО БЕЗКРАЙНОСТ -ЩЕ СЕ НАУЧИТЕ КАК ДА СЕ ОТНАСЯТЕ КЪМ НАС .... НИЕ СЪЩО СМЕХОРА -ХОДЕЩИ НА РАБОТА -НИЕ НЕ ОБИЖДАМЕ ВАШИТЕ ПРОФЕСИИ -КАКВИТО И ДА СА ТЕ ,А ОЩЕ ПО МАЛКО ВАС КЛИЕНТИТЕ -ТАКА ЧЕ МОЛЯ УЧТИВО ---ДА СПРЕТЕ С ОБИДИТЕ А ОЩЕ ПО МАЛКО ЧОВЕК ,КОЙТО НЕ ПОЗНАВАТЕ ....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 15:33



Виж, на мен правописът не ми е най-силната страна. Но като гледам твоя просто се шокирам.

Г-жо юрист, Вие само доказвате колко струва дипломата Ви! Как изобщо са Ви позволили да завършите и трети клас?!?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Автор lavica (непознат )
Публикувано17.09.05 15:37



ЗДРАВЕЙТЕ -АЗ СЪЩО СЪМ БРОКЕР -ОТ КОИ ...ОСТАВАМ КЛИЕНТИТЕ ДА КАЖАТ ...НО ЕТО ЕДИН ПЪЛЕН ПАРАДОКС .... И ЗНАМ ЧЕ ЧЕСТО КОЛЕГИТЕ ГО ПРАВЯТ ... КАК ВИЕ ЩЕ МОЖЕТЕ -ГОВОРЯ ПРИМЕРНО ,КАКТО ВИЕ ГО ДАВАТЕ ПРИМЕРА --- АЗ ЩЕ ЗНАМ ,ЧЕ ВИЕ ТЪРСИТЕ ИМОТ ДО 20 000 Е -ТОЛКОВА ВИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ .А АЗ ДА ВИ ВОДЯ НА ИМОТ ЗА 30 000 Е -ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД ... ЩЕ ПОКАЖА ДО МАКСИМАЛНА ЦЕНА ДО 22000 Е- 23 000 Е -ЗАЩОТО МОГА ДА СЕ ПРЕБОРЯ С ПРОДАВАЧА И ДА ГО УБЕДЯ ЧЕ ЦЕНАТА МУ Е МАЛКО ВИСОКА И АКО ИСКА ДА СТАНЕ ПРОДАЖБАТА ТРЯБВА ДА Я СВАЛИ .... ,ЧЕ ВИЕ СТЕ СЕРИОЗЕН КЛИЕНТ ...ЩЕ МУ КАЖА НЕДОСТАТЪЦИТЕ НА ИМОТА ...ЩЕ ГО ОСТАВЯ ДА ПОМИСЛИ ....ДАЛИ НЕ Е ПО ДОБРЕ -ДА ГО КУПИТЕ СЕГА ВИЕ ,ОТКОЛКОТО ДА ЧАКАМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО НЯКОЙ ДРУГ КЛИЕНТ ДА СЕ ПОЯВИ ...,КОЙТО СЪЩО ЩЕ ИСКА КОМЕНТАР ОТ ЦЕНАТА .... ТАКА ЧЕ С ПОДХОДЯЩИ ДУМИ МОЖЕ ДА Я СВАЛЯ ЦЕНАТА ДО ВАШЕТА -НО НЕ ВИНАГИ СТАВА ....И ТО НЕ ПО НАША ВИНА ...КАТО КАЖЕ ПРОДАВАЧА - АЗ НЕ БЪРЗАМ ....ИМОТА МИ НЕЩЕ НИТО ХЛЯБ ,НИТО ВОДА ...КАКЪВТО И Д СИ БРОКЕР ... НЕ МОЖЕ МУ ПРОМЕНИ МНЕНИЕТО .... ТАКА ,ЧЕ ТОВА СРЪВНЕНИЕ Е МАЛКО ПРЕСИЛЕНО .... ТЪРСИТЕ ДО 20 000 Е -НАМИРАТЕ ЗА 30 000 Е ---- И СЕ СЯДА НА ПРЕГОВОРИ ---В ТОЗИ СЛУЧАЙ ,АКО СЕ СТИГНЕ ДО СДЕЛКА ..... ТРЯБВА ДА ЧЕРПИТЕ .... ЖЕЛАЯ ВИ КЪСМЕТ ...ЗАЩОТО МИСЛЯ ,ЧЕ ПРОЧЕТОХ ,ЧЕ ПАК ЩЕ ТЪРСИТЕ НАШИТЕ УСЛУГИ .....ДАНО ПОБАДНЕТ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ .....



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 15:45



>> ВИЖ ,ГОТИН -ТОВА ОПРЕДЕЛЕНИЕ ,ЧЕ БРОКЕРИТ СМЕ ПАТКИ -МИ ХАРЕСЕ

Не се измъквай, не съм казвал че брокерите са патки. Казах, че ти си патка!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: lavica]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.09.05 16:02



Здрасти,

Виждам че сте направили доста... хммм... странна инетрпретация на дадения от мен пример - изобщо не ме интересува кой как и защо уговаря едната или другата страна. в примера, който дадох, исках да кажа, че не е коректно, не може и не трябва едно и също лице, организация и т.н. да защитава коренно противоположните интереси на две страни, което вие като адвокат (доколкото разбрах) трябва да го знаете много добре - не можете да защитавате едновременно насилника и жертвата в едно дело!!! Щом съм решил, че мога да отделя максимум 20000, значи всяка сума от 20001 нагоре е някакъв компромис, а щом продавача иска 30000 за имота си, всичко под 29999 е също компромис за него. Така, сключвайки сделка за 25000 вие оставате мене като купувач недоволен, защото съм дал 25% повече отколкото мога да отделя, а купувача също толкова недоволен, защото и той е получил почти 20% по-малко от това, което би желал. И кой е единствения доволен в случая - брокера, който си е взел сумичката, и който дори няма и да я върне, ако внезапно 2 дена след сделката се окаже, че имота има някои проблеми и в този си вид въобще не би ми свършил работа.

Изхода (както аз го виждам) е аз да си имам един посредник, на който да платя, но да знам че всичко е желязно, и интереса ми няма да бъде накърнен по никакъв начин с някакви измислени "компромиси" между мен и продавача. Аналогично, купувача трябва да има подобно лице под ръка, и което да се грижи САМО за неговия интерес. Между другото, мой познат миналата година си купи имот в Холандия - там схемата е точно такава, и човека безкрайно много се учуди как така в нашата китна родина е възможно едно и също лице (независимо дали физическо или юридическо) може да представлява и двете страни... а комисионната - ми 1% е там

само да коментирам и

АЗ ЩЕ ЗНАМ ,ЧЕ ВИЕ ТЪРСИТЕ ИМОТ ДО 20 000 Е -ТОЛКОВА ВИ СА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ .А АЗ ДА ВИ ВОДЯ НА ИМОТ ЗА 30 000 Е -ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД

да, пълен абсурд е, и най-абсурдното е, че ми се е случвало всеки един път, когато опра до АНИ - не знам как ви звучи аз да си търся двустаен в един квартал, НЕПОСЛЕДЕН ЕТАЖ, а брокерка от известна и голяма АНИ да ми предлага гарсониера в друг, на последен етаж и в блок населен предимно с цигани, като освен всичко друго, ме лъже с 20 (двадесет) години за възрастта на сградата? "Ама много е хубав", "Цената е много изгодна" и т.н. не вървят - за мене един имот не е кило домати, които довечера ще изям и утре ще изходя в тоалетната, а е място, където ще прекарам голяма част от ЖИВОТА СИ - освен цената има много други фактори, които определят избора ми, и щом аз съм задал някакви критерии за това, което търся, последната работа на някоя тъпа патка е да мисли вместо мен и да ми предлага някакви глупости, само и само да си вземе комисионната...

Мисля че се изразявам абсолютно разбираемо, а и не желая да ми се отговаря, ако ще се вадят изречения от контекста, и ще се коментират поотделно...

и само да отбележа - не съм брокер, а клиент, който досега поне 10 пъти е контактувал с АНИ, и само един път е бил доволен 100%... а ми предстои и в бъдеще да се занимавам за съжаление...

Just a genius



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Blake]  
Авторlavica (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 17:20



Здравейте ... Не искам да споря и да защитавам колегите си ..... Напълно сте прав -след като има зададени параметри за имота ...Никой няма право да ви го променя -без вие да сте дали право за това....Но компромиси при сделка има и от двете страни ,много рядко е да намерите имот в даден квартал,стайност ,етаж и др екстри и да е да сума до тази ,която търсите --Така ,4е тук е намесата на добрия брокер -да убеди и единия клиент ,че това е най -изгодната за него сделка - защото рна всички ни е ясно ,какви са цените в Б-я и ,че коментар от 500 -1000 Е ,няма да е нищо за продавача , а както казах , купувача ,ще се води на имоти близки до неговата цена Това е решението ....НО ВАЖНОТО Е -КУПУВАЧА ДА ЗНАЕ КАКВО ТОЧНО ТЪРСИ ,ДО КАКВА ЦЕНА ГО ТЪРСИ И КЪДЕ ГО ТЪРСИ ....ЗА ДА НИ СИ ГУБИМ ВРЕМЕТО ВЗАИМНО ....А НЕ КАТО ДАОЙДЕ ПРИ НАС ДА ТЪРСИ ДА МУ ПОКОЗВАМЕ И 2 -СТАЙНИ И 3- СТАЙНИ -НЕ ЗНАЕЩ ДО КАКВА ЦЕНА -ТОГАВА И НИЕ ТРУДНО ЩЕ МУ ПОМОГНЕМ ,КОГАТО ТОЙ САМИЯ НЕ ЗНАЕ ДАЛИ ВОУБЩЕ ТЪРСИ НЕЩО ИЛИ СИ ТЪРСИ БЕЗПЛАТЕН ЕКСКОРЗОВОД ИЛИ НАЙ -МАЛКОТО БЕЗПЛАТНА КОМПАНЬОНКА .... ОЩЕ ВЕДНАЖ ЖЕЛАЯ КАСМЕТ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.