Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Неволи с брокеринови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:11



Идеята е брокера да да ти подбере подходящо жилеще да те заведе на точното за да не губи време нито на клиента нито самият той, не казвам че няма и такива които ламтят само за комисионата,
Но все пак има и такива които гледат да си свършат работата така че утре клиента пак да дойде. За това че всеки сам може да си търси и предлага да така е но ако искаш да стане по бързо без губене на излишно време, без да си кажеш в един маомент" Дали нямаше и по добро", да подготвиш документите за изповядването а това е данъчни оценки, липса на тежести и куп др.в зависимост от това какво се продава/купува, бюрокрацията в различните институции и най вече сигурността че няма да попаднеш на измами тогава ти трябва брокер.
при нас има снимки на всички имоти така че клиента сам преценява дали си струва да ходи на оглед, за който ние не вземаме пари!!!
*Колкото до образуванието ми и ценза какво значение има след като си върша работата добре и клиентите след това ми водят още и други а такива селски тарикати като теб дето не умеят да ценят труда на другите Да го ДУХАТ



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: LordDaemon]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 12:17



Знаеш ли само като прочета как мислиш ми става ясно какъв си? изобщо се чудя как ти са се навили на акъла да те водят някъде след като още в началото се вижда кой е сериозен, коректен а не тъпо педераско тарикатчe като теб, такива да си търсят сами



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:21



>> образуванието

Явно нямаш образОвание, но за сметка на това не ти липсва образУвание!!!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Kyпyвaчka]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 14:43



Аз съм на абсолютно същото мнение. Някой беше казал, че постепенно мизерните и некоректни агенции от само себе си ще изчезнат. Това няма как да се случи от само себе си! Поради простата причина, че живеем в България! А по принцип нищо не се случва от само себе си.

У нас всеки гледа да уреди себе си. "Веднъж да си намери нещо, та да се отърве от този кошмар с тези агенциите."

Дори и "малкото мишленце", която започна тази тема, започва така:
"Сега вече се усмихвам и гледам с насмешка на ситуацията..."

Аз все пак й благодаря за поста. Че обърна внимание на този проблем. И все пак си проличава какъв ни е начина на мислене на българите!

Мисля си, че в една нормална държава хората не би трябвало да търпят да се ГАВРЯТ с тях по такъв начин! Нямам нищо против АНИ, ако наистина си вършат работата и са коректни с клиентите си! Обаче не... тази тъпа държава, в която всеки чака да дойде някой отвън да го "оправи", в която всеки мисли само за себе си (и то за момента), никога няма да се оправи, защото не сме народ, а...



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор LordDaemon (огромен)
Публикувано15.09.05 16:09



ех драги(а) ми х единственото от което се интересуват брокерите е комисионната! това и нищо повече! биха ти продали и майка си със жилището ако вземат 1% отгоре нали? а ти си брокер предполагам? от тия дето любимата им фраза е "ама вече няма доверие между хората, ама преди го имаше, ама това е най-важното". и това че ме водят навсякъде доказа доста голяма част от това което казвам нали?

един съвет - света е малък, внимавай как ме наричаш да не се наложи да ми го кажеш в лицето (много по скоро отколкото очакваш защото може да се пишеш х ама зад тоя х стоят и други неща - ако ме разбираш) и тогава много лошо ти се пише.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore I want them to turn back


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано15.09.05 19:39



Тъй като преди 2 месеца за мое голямо съжаление отново ми се наложи да търся брокер(и) за наемане на нова квртира, с неудоволствие забелязвам, че ситуацията почти не се е променила от преди 3-4 години. Имам предвид по отношение на поведението и манталитета на брокерите от АНИ.

Смених три агенции, защото в рамките на 2 (два) месеца- от началото на юли до към средата на август- първите две не можаха да ми намерят подходящо жилище. След поне 8 огледа, 7 от жилищата тотално се разминаваха с дадените от мен изисквания. Абе как предлагате нещо, което вие не сте го виждали, че и ме таксувате за оглед?

А за да си спестите излишните разходки- погледнете си календара, 2005 година сме, на пазара вече има цифрови фотоапарати за под 300 лева. Така и така пълните сайтовете с "ваши" обяви, сложете по 3-4 снимки от жилищата. дори и да не са с профи-качество, човек ще може да се ориентира. Така няма да ви се налага да тъчите от Дружба до Люлин, само за да покажете някоя дупка, иначе обявена като отличен, луксозно обзаведен апартамент.
Пестете си и вие времето бе, хора!

Аре със здраве!


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: x]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:15



Идеята е добра, норезултатите в повечето случаи - печални.
Да, има и свестни брокери. И на мен са ми вършили работа. Но, не можа да схванеш, че говорим за общтата картинка.
За да ти се изясни влез в imot.bg и виж колко от обявите са с приложени снимки, да не говорим за читави.: 5% - това ми се струва като някакъв индикатор корелиращ на добрите брокери.
за документите - личното ми виждане че изготвянето на данъчна оценка и заверка скица са едни елементаризми, които бих сравнил с това да си платиш сметката за ток.
Удостоверение за тежести - това е работа на нотариус, не бих го възложил на АНИ. Впрочем, това удостоверение е част от картинката, не бих работил с нотариус който не възложи на помощничките си д апроверят цалата история на имота!
За измамите - отново не съм съгласен - не съм видял или чул АНИ да поема отговорност пред своя клиент, не съм чувал за такъв договор да е подписван - с клауза в която АНИ гарантира сделката и поема материална отговорност за евентуални бъдещи вреди за страните, нито съм чувал такова да се е случвало. А няма ли договорена отговорност на АНИ като гарант на сделката - останалото си е само в сферата на сладките приказки че ще предпази клиентите от измама.

Надявам се наистина да настъпят промени в картинката на пазара и да останат само брокери, които наистина вършат работа и помагат на клиентите и заслужават реално своите комисионни.



Тема +нови [re: №]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:24



И направо ми е смешно - АНИ, обявили един куп имоти, за милиони евро, голяма работа - а нямат пари за един цифров апарат да направят синмки на обектите. Смешна работа. Големите бизнесмени - смях!
Или от мързел? Или нарочно обичат да създават словестни картинки на имот, който и те не са виждали. Защо губат своето време и това на клиентите. Какви са тези първобитни изпълнения в стил затвори очи и ме слушай какво ти говоря?

п.п. А за образованието, що така ми се върза бе вуйчо?



Тема Освен това...нови [re: №]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 11:55



Има и такъв момент... ако имотът е пълна дупка, какъв интерес имат да го снимат? Друго си е да заведеш човек, който знаеш че е на зор и да почнеш да го убеждаваш колко хубаво жилище е това, колко трудно се намират в момента и че за времето което му остава, няма никакви шансове да намери нещо по-добро...



Тема Re: +нови [re: №]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 12:57



За фотоапарата си прав, без снимки се губи излишно време, вярно че много малко са агенциите дето си го позволяват. От тази гледна точка ми се струва малко страно да се водят клиенти безразборно на огледи / просто защото при нас не е така/
Все пак накрая бих казала че ако попаднеш на добър брокер ще ти свърши работа, въпреки негативното отношение към тях. ИЗВОДА Е : ТРЯБВА ДА ПОПАДНЕШ НА ТОЧНИЯ ЧОВЕК -БРОКЕР!!!!!!~!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.