Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Неволи с брокеринови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано11.09.05 21:01



Виж сега, на мен целта не ми е да живея в Люлин.
Въпрос на вкус е. Предпочитам място в по-приличен квартал или център. Ако ще давам 200 евро, по-добре да не се забивам по кварталите, все пак. Защото има съществена разлика да живееш в Хиподрума вместо в Люлин, затова няма смисъл да спорим. Все пак районът,в който живее човек не е само големи магазини и транспортни връзки. И надежденци казват, че на Ломско шосе си имали всичко и център не им трябвал, но едва ли бих живяла отново там. Въпрос на разбирания за живота е. Тъй като разбиранията на хората за добро, чисто и прилично, са също доста различни, докато има хора, които могат да живеят в стари и мръсни жилища, ще има и собственици, които смятат, че е абсолютно излишно да сменят стара и прогнила дограма, примерно. Доста добри брокери в Люлин имало ....... що ли за гилдия пък са тези. Може би са някакви бели птици, които в другите квартали ги няма?



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано12.09.05 01:53



Ами не...те работят основно тук в квартала.Евентуално към Западен парк и околните.По-далеч от това не знам да стигат.Работят в малък район и го познават добре.Със сигурност ако попаднеш на някой от тях няма да се чуди на коя точно улица се намира и къде е адреса за оглед.

За разликата между Хиподрума и Люлин...какво сравняваме изобщо...Мерцедес с Волга...???

Виж,ако някой ти поиска 200 евро за апартамент в Надежда или за старите блокове в Красна поляна около последната спирка на трамваите,вече ще е смешно...там двустайните са по 100 лева.Но гарантирам с две ръце,че НЕ СТАВАТ за живеене.Няма под слънцето други такива дупки...



Тема за lu6iнови [re: lu6i]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:23



От Пловдив съм.
Нямам много опит, но съм си имал работа с 5-6 агенции.

Тони'Ко и Скорпио си вършат работата точно и без излишни простотии.
Доволен съм от тях, така трябва да се работи и затова ги препоръчвам на познатите си.

ЧАР - не съм имал проблеми. Но основната част от работата все пак си я свърших сам, те просто бяха посредници, не се размърдаха много-много.

Не съм особено доволен от Кандела, може би нещо не съм имал късмет при ползването на услугите им. Иначе са разбрани хора.

Според скромното ми мнение стой далеч от DE@COM. Не мога да опиша с думи прости колко лошо впечатление оставиха в мен и колко точно отговарят на най-лошите ни представи за т.н "брокери".

От мен - толкова. Дано съм бил полезен.



Тема не само "брокерите" са виновнинови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 12:48



И ние като клиенти носим вина.

Ползвал съм услугите им и съм бил доволен от някои агенции. Но не позволявам да ми говорят глупости, да ми диктуват цени и условия и т.н. В крайна сметка плащам за услуга и искам да получа адекватно обслужване.

Смятам, че трябва да им се казва в прав текст какво точно се търси като услуга и да се прекъсват всякакви опити за празни приказки. Преди да отида на оглед изисквам детайлно описание, снимки (ако има) и задължително документи. Не може да се губи време за огледи без да се погледнат основните документи за имота. Ако няма документи или ми кажат, че не са запознати с имота - не се занимавам.

Най-важното за мен е, че трябва да насочваме познатите си към агенциите, от които сме доволни и да ги предупреждаваме за тези, които според нас не стават за работа. Този форум е добро място за такава информация.

Все пак всеки си решава сам как да изисква услугата от тях.
Може и да не съм прав, но така мисля.



Тема Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 13:04



мaлko мишлeнцe - "дали да не убия показно някой брокер и да го повлача из центъра на София, за назидание на останалите"

Blake - "Положението, което описваш, е напълно и абсолютно точно такова... Описвано е многократно в една камара форуми тук в Дир-а, сигурно и на други места"

abc - "Кошмар са!!!"
....
... и други в този дух.

Обаче освен общи приказки не видях смислена и насочваща информация за това кои агенции да отбягваме и на кои да се доверим.

То ясно, че е забавно да се плюе наляво и надясно или да се защитава честта на незамените знайни и незнайни брокери до последно, ама нещо по-конкретно - например имена на фирми и хора - не може ли да се каже все пак?



Тема Re: Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано12.09.05 13:47



Ясно съм написала, че който поиска информация за брокерите, от които аз съм доволна, ще я получи. На всеки, който я е поискал на лични бележки, съм отговорила. С написаното не плюя, а давам конкретни примери.
Иначе насочваща информация, с този тон едва ли ще получиш от някого. Полезна информация се иска учтиво или си я търсиш сам/а!



Тема Re: за lu6iнови [re: пpяkop]  
Авторlu6i (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:28



Много благодаря! по-късно ще споделя и личен опит.



Тема Re: Да допълня:нови [re: пpяkop]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:50



>> ...То ясно, че е забавно да се плюе наляво и надясно...

Повярвай ми, никак не ми е забавно!

>> Обаче освен общи приказки не видях смислена и насочваща информация за това кои агенции да отбягваме и на кои да се доверим.

Ами моето мнение е, че те са вредни за обществото като цяло. Колкото и грубо да звучи. Поне в България (почти) всички са такива...

А това за споделени мнения кои са добрите агенции и кои са лоши би било много добре, само дето ще се напълни със самореклами и клевети от конкурентите в бранша.



Тема Re: Да допълня:нови [re: abc]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 14:55



И друго... един човек, който никога не се е занимавал с търсене на жилища, просто няма шанс да разпознае дали дадена обява е написана от частно лице или от агенция. Вероятността да нацели такава от агенция е поне 90%. Но колкото и да си "опитен" в търсенето, това пак не е никак лесно!

Е такива "прикрити" обяви не са ли чиста измама?!



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Авторx (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 21:01



Работя от доста време в АНИ и колкото и да ми ревете ще Ви кажа няколко неща:
Най е трудно да обясниш на прости и малоумни селяни защо се плаща комисион и ЧЕ БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА!!! Те интелигентните хора си знаят......
Всичките ни клиенти са били доволни и всеки от тях е довел още по няколко клиента
Има всякакви брокери - тарикати бол
Това че се мъкнат клиенти на всякакви огледи повечето си е вина на търсещия - ЗАЩОТО МНОГО ЧЕСТО ИДВАТ БЕЗ ДА ИМАТ ЯСНА ПРЕДСТАВА КАКВО ИСКАТ и се започва якото лутане, и ако не им се покаже всичко което имат в агенцията почват и да мрънкат
За продавачите:
Ами агенцията ти движи всичко, то реклама, то огледи, ами подготовката на всички документи/ не сте си имали работа с чиновници, та ще ви питам вас/, ами подготовка на нотариални актове и др...... Колко мислите ще ви вземе адвокат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.