Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: ГОСПОД ДА ПАЗИ НАСнови [re: Kyпyвaчka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.09.05 10:40



Не знам защо си завъдила толкова злоба към нас, брокерите. Ние сме хора като всички други, гледаме си работата - кой по-добре, кой по-лошо, кой - честно, кой - не чак толкова....както във всички професии. Ако имаш шанс или акъл да си избереш добър брокер - САМО ЩЕ СЛУЧИШ и сделката ти ще мине по мед и масло. Ако не....сори.

Ето и това, което искаш - който иска добър брокер - нека ми пише на ad1@abv.bg
Ще бъде обслужен бързо и качествено. Работя предимно продажби-покупки на апартаменти.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: yниKaлнa]  
Автор jamie (пристрастен)
Публикувано26.09.05 14:55



Е това е приказка - в този случай като не можете да помогнете - недейте да пречите. Хванете си митичните сделки над 100 000 и се омитайте - от вас вони

ПП: Странно ми е що за животно е подобен ЕлИтЕн БрОкЕр ? Сигурно е с ценна кожа И сигурно живее в тундрата та 100-ина квадрата за него са "мизерно кьошенце". Кога му е сезона за отстрел (и влачене по центъра) ?



Тема Re: БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: jamie]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.09.05 08:15



Аз се опитах да ви обясня истината - на всички пишещи. Ако е обидна и не я приемате - ваш проблем.

А въпросните сделки хич и не са митични даже. Стават 2-3 пъти месечно. Щото в България има и богати хора, а и коректни между тях - също.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: БрОкЕрКа на ЕдРо ?нови [re: jamie]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.09.05 09:13



ПП. Елитният брокер е какъвто е всеки елитен обслужващ. Както елитен сервитьор, фризьор, автомонтьор, член на рекламна или посредническа агенция....Има голям стаж, разбира си от работата, върши я с удоволствие, понякога и в извънработно време, отнася се внимателно и учтиво с клиентите си, умее да разбира изискванията им и никога не надписва сметката, защото е сигурен, че клиентътъ сам ще му даде голям бакшиш, ще дойде пак при него и ще изпрати и свои приятели....

Достатъчно ясна ли бях?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор Cлaвянka (непознат )
Публикувано28.09.05 23:13



Уважаема Г-жо ,
Аз съм Брокер или по ново му Консултант Недвижими Имоти. Простете,че си позволявам да се намеся в темата Ви, но се почувствах длъжна да отговоря на няколко от повдигнатите от вас въпроси.
1. Отнсно цените/ наемите Собствениците ли са толкова алчни или брокерите изкуствено надуват цените? - Цените / наемите се определят от собствениците на имотите, които често пъти дори ги обявяват в няколко агенции на различна цена като странно и неразбираемо за мен си въообраззяват, че по този начин създават конкуренция м/у канторите и си овеличават шанса за по- бързо отдаване под наем или продажба. Проблема обаче е в това , че има нещо наречено ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО, което очевидно не им се обяснява добре или те не разбират. Но ПЪЛНО ПРАВО дава по – добри переспективи на собствениците за отстояване на позитции, рекламиране на имота или работа с клиенти представени от други агенции. Пазарат на, който работим е един и всички агенции си сътрудничим. Ако една агенция например агенцията “Х” държи правата за да предлага имота “У” то всеки един представител, на която и да е друга агенция със зададено търсене с параметрите на конкретния имот в случая имота ”Х” може чрез колегите от агенция “У” да представи този имот на своя клиент. И не на последно място искам да Ви кажа, Брокерите не са толкова алчни- те няма интерес от изкуствено завишаване на цените какъвто мит се носи всред народа. Казано с прости думи, ако една цена е прекалено висока имота ще се отдава под наем/ продава по -дълго време, респективно ,ще се влагат повече средства от бюджета за реклама в него , ще е по- трудоемък, ще се инвистира в повече телефонни разговори, изготвяне на индивидуални имотни пана, и много други, което пък означава - (нерентабилен ........... дано да ме разберете правилно)
2. Критериите за чисто, свежо и уютно място за живеене, различни ли са, за различните хора или просто на никой собственик не му се занимава да дава нещо човешко за наемателите си? - По голяма част от собствениците на имоти,които се отдават под наема са твърде затворени към своите наематели. Те не приемат бъдещият НАЕМАТЕЛ като потенциялен инвеститор (освен собствениците на бизнес имотите: офиси , магазини, аптеки , хранителни заведения и пр. ), а по скоро като потенциялен РАЗРУШИТЕЛ. И до известна степен са прави. По-голяма част от българскките НАЕМАТЕЛИ , наемат имотите с идеята – “ Ще правя каквото искам и няма да паза, защо да не е мое” . Убедена съм съдейки по речника и начина по , който изграждате свобиден текст, че сте достатъчно ерудирана личност и сте добре запозната с българскат народопсихология, която в повечето случаи се гради на принципа: “ НЕ Е ВАЖНО АЗ ДА СЪМ ДОБРЕ ВАЖНОТО Е ВУТЕ ДА Е ЗЛЕ “ както и “ Я КИ СИ ЗАПАЛИМ МОЮ ПЛЕВНИК, ОТИ НА ВУТЕ КЪЩАТА КЕ ИЗГОРИ”. В този смисъл на думата сама разбирате защо по голяма част от обявените под наем жилища са в състоянието,което ви е възмутило. Вярно е, че има и качествени имоти на пазара,но тяхната цена е доста добре завишена или почти недостъпна за средно статистическият български потребител и именно заради така нареченото от собствениците “отсяване на клиенти” ,което според тях ще рече, “ Човек, който може да си позволи да плаща тази сума определено ще запази имота ми от вандалщина” в общи линии това е . Ние също се възмущаваме от това, голяма част от колегите ми например са от провинцията и са принудени да живеят в същите тези жилища, които вие наричате “ КОПТОРИ’, а те са си именно такива. Смятам,че изчерпах и темата по следващият зададен от вас въпроса именно : “И да очакваш наемател в имота си, равносилно на пристигането на стадо говеда ли е?”
3. А за доста брокери се убедих, че са станали такива, защото за нищо друго не стават. Някои от тях са по-долни от търгаши на пазара, някои от тях са прости като тикви, други са безскрупулни..... - Вярно е това , че в този бранш, както във всеки друг попаднаха много случайни хора, които буквално-клепат името на гилдията. Незнам дали сте осведомена, но именно заради точно такива нелоялни колеги се създаде и НАЦИОНАЛНАТА БРАНШОВА АСОЦИЯЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ, в която са регистрирани , честно работещите и имащи право да практикуват на територията на страната агенции , които се опитват да се приборят с нелоялната конкуренция .
4. Разходите за телефони, за да чуеш некви супер измислени сказки за предлаганите имоти, напрежението, ангажирането на 90% от времето никой не го брои, естествено – вече споменах по-горе за ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО ПРАВО, по горе обяснявах за това право за отдаващи под наем- НАЕМОДАТЕЛИ и Продавачи, сега ще засегна правото на НАЕМАТЕЛЯ и КУПУВАЧА, както вие споменавате търсенето на имот е свързано с безкрайни разговори по телефона и отделяне на адски много ценно време , за прозвъняване и после оглеждане на имотите, а да не говорим какво се получава в случаите, когато се свържите с 3-4 агенции които или ви обясняват един и същи имот или пък ви водят да го разгледате.............................И ето защо ви е това пълно ПЪЛНО ПРАВО. То дава правото на вашият БРОКЕР да направи това вместо вас, да спести вашето време, да намали телефонната Ви сметка и да ви представи имотите на пазара било от личната си база данни или информационната система на своята фирма и съответно да си направи справка с информационните системи на свои колеги. Пълното право ангажира наетият от вас БРОКЕР, да работи за Вас приоритетно, да пази вашият интерес, да преговаря за цена удобна на вас и накрая, но не на последно място внимателно да провери клаузите заложени в договора- било за покупко – продажба или наемане на недвижим имот за уловки. За това ВИЕ му плащате комисион.
И като за край ще си позволя да ви цитирам :
“Слава Богу има и кадърни и почтени хора, които си вършат работата”.

Редактирано от Cлaвянka на 28.09.05 23:24.



Тема ПЪЛНО ПРАВО ...да лъготишнови [re: Cлaвянka]  
Автор vanio_l ()
Публикувано30.09.05 18:16



Здравейте,
Накратко, чудно ми е защо още никой не е отговорил (или поне коментирал) написаното от вас. Стилът е културен, въпреки всички критики (някои доста пиперливи), изразени срещу брокерското братство ( справедливи обвинения или безпричинно излята помия в зависимост от гледната точка ). Изказът е добър, разумно обоснован и правописа си е както трябва . Когато прочетох постът ви за пръв път не отговорих, защото бях абсолютно сигурен, че ще се нароят поне дузина подкрепящи ви коментара от братството ви и исках да ги прочета. ...е минаха 2 дни и ...нито един коментар, да не би колегите ви да не мислят като вас?

Е, как мислят си е тяхна работа, аз ще напиша какво мисля аз.
Стилът ви е приятен, обоснован, идеята да разделите проблемите по точки, за да бъде отговорът ви по-пълен и изчерпателен е направо блестяща. На няколко места ще си позволя да ви цитирам (цитатите ще ги направя червени) с оглед и аз да бъда изчерпателен доколкото мога. Точките ви са добре формулирани, така че ще караме по тях. И така:

1.

Цените / наемите се определят от собствениците на имотите, които често пъти дори ги обявяват в няколко агенции на различна цена като странно и неразбираемо за мен си въообраззяват, че по този начин създават конкуренция м/у канторите и си овеличават шанса за по- бързо отдаване под наем или продажба.


Цените / наемите да се определят от собствениците на имотите според мен си е най-нормалното нещо, все пак ИМОТИТЕ СА СИ ТЕХНИ. Поради тази причина те могат да си ги обявяват ако щат и в 50 агенции на 50 различни цени. В това също няма нищо ненормално: ИМОТИТЕ СА СИ ТЕХНИ.
А преди около месец аз ЛИЧНО говорих с продавач, който хал-хабер си нямаше за колко продава?!? За тази специфична информация се обърна към брокерката Това малко противоречи на вашето твърдение, не мислите ли?
После споменавате:

има нещо наречено ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО

На това нещо сте обърнали внимание и в т.4 и аз ще го коментирам там.

2. Тази точка определено е разочароващата в поста ви .
Прави ми впечатление, че когато един брокер не знае какво да отговори или почва да си дрънка по някаква съвсем различна тема или почва с анализи на тема народопсихология. За съжаление и вие не направихте изключение. Ех, големи пък народопсихолози се извъдихте, то вярно тва нещо брокера е всестранно развита личност , от всичко разбира.
Но в края на празните приказки прочетох нещо, което мен лично ме впечатли:

Ние също се възмущаваме от това, голяма част от колегите ми например са от провинцията и са принудени да живеят в същите тези жилища, които вие наричате “ КОПТОРИ’, а те са си именно такива.


БИХТЕ ЛИ МИ ОБЯСНИЛИ ТОВА:
Как мога да разчитам на професионален брокер да реши жилищния ми проблем (да продам, дам под наем, купя или наема) на мен(абсолютно непознат и чужд) при положение, че същият този професионален брокер е очевидно неспособен да реши СОБСТВЕНИЯТ СИ жилищен проблем,а цялата ви гилдия е също толкова неспособна в ситуацията!!! НАИСТИНА очаквам отговор!

3.

Незнам дали сте осведомена, но именно заради точно такива нелоялни колеги се създаде и НАЦИОНАЛНАТА БРАНШОВА АСОЦИЯЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ, в която са регистрирани , честно работещите и имащи право да практикуват на територията на страната агенции , които се опитват да се приборят с нелоялната конкуренция .

Ами всъщност не съм запознат ( аз не съм брокер и не считам, че е под достойнството ми да си призная, че не зная нещо )
Ако имате време и желание, запознайте ни дейноста на тази асоциация, какво всъщност прави тя ...щото май нищо не прави

Други коментари по тази точка нямам (освен че се пише "асоциация" и "преборят" )

4. Тази точка сте я посветили да доразвиете едно умопомрачително достижение на брокерската мисъл, а именно:
ПЪЛНО ПРАВО – ЕКСКЛУЗИВНО ПРАВО

Идеята, доколкото разбрах е клиентът ви (продавач/наемодател , купувач/наемател ) да разчита само и единствено на един единствен брокер да му свърши работата и въобще да не обръща внимание как се развива пазара, да подминава евентуалните оферти(дори и категорично да го устройват) в случай че не са му представени от личния брокер и т.н.
Но нека опитам да бъда по конкретен:
4.1. Случай продавач/наемодател
Брокерът търси клиенти, ама нещата нещо се закучват (случва на прекалено капризни или на нищо не случва) и за собственика ...пари няма . А му трябват. Между другото при него идват клиенти (ама не ги води личният брокер). Водят ги други брокери(разбрали по неведоми брокерски пътища за офертата), услужливи съседки или просто приятели. Те тия клиенти правят добри оферти, на собственика му харесват ама общото между тях е че НЕ ги е довел личният брокер имащ пълното право.
Е, кажете моля какво да направи човечеца:
-да помоли клиентите да се свържат с личния брокер, да си му платят комисионната?
-директно да повика личния брокер да си вземе процентите (естествено, ще помоли клиентите да почакат малко, докато брокера дойде)?
-нещо друго (уточнете какво)?

4.2. Случай купувач/наемател
Заменете думите собственик с търсещ и клиент със собственик и се получава същата ситуация, т.е. достигаме до същите въпроси

Освен това:
Твърдите, че с това ПЪЛНО ПРАВО се спестяват разходи(и време) на клиента. Така ли е наистина:
-продавач/наемодател: пуска обяви в интернет и вестници за безплатни обяви - определено разходите му са невероятни
-купувач/наемател - търси в интернет (нулев разход ), звъни и по телефони - реален разход и ходи на огледи, да провери дали вие или някой ваш колега не го лъже прекалено безсрамно(колкото и да не ви се иска преди да брои пари, той клиента общо взето държи да види за какво ги брои.) - отново реален разход
Но като цяло тези разходи са мижави спрямо комисионната ви, ще отречете ли?

Спестеното време(и в двата случая) също е спорен момент - написано е доста по въпроса, че всъщност брокерите по-скоро губят времето - въпрос на гледна точка, какво да се прави.

Не зная дали успях да се аргументирам успешно, идеята ми беше, че това мечтано от вас ПЪЛНО ПРАВО ми изглежда голяма дивотия.
Да не говорим, че е в пълно противоречие на разбиранията ми( е, не гарантирам че са безгрешни ) за конкуренция, пазарна икономика, честност и почтеност.
Толкова и по тази точка.

Приятна вечер.



Тема Re: ПЪЛНО ПРАВО ...да лъготишнови [re: vanio_l]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.09.05 18:45



Ето едно брокерско мнение по въпроса.

Лично аз не одобрявам т.нар. ЕКСКЛУЗИВЕН договор, или иначе казано - договор за ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ ПРАВА. Не ползвам такива НИКОГА, в нашите договори с клиентите изрично е записано : ""9. Настоящият договор НЕ ограничава ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да предлага имота си за продажба както на други агенции за недвижими имоти, така и на свои потенциални купувачи без посредници."" Винаги съветвам клиентите си да НЕ подписват ексклузивни договори с други агенции.

В случая обаче не е важно кой одобрява и кой не. Важното е, че всеки отговаря за собствените си дела в днешно време. Ако някой ГРАМОТЕН човек е прочел (а щом е прочел, значи е грамотен!!) подобен договор и го е ПОДПИСАЛ - какво значение има ние с Вас одобряваме ли или не? Агенцията предложила - клиентът подписал. Може пък наистина да смята, че това е приемлив за него договор. Поне за известно време. Понякога такива договори се подписват за точно определен срок, в който, ако агенцията не успее да продаде апартамента, изключителните й права се прекратяват автоматически. НЯМАТЕ НИКАКВО ПРАВО да наричате такава агенция мошеническа или някаква друга.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: Cлaвянka]  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано01.10.05 11:19



А какво става, когато агенциите получават имота и го предлагат и на свои колеги, които си пускат обяви - със завишена цена, квадратура, измамно състояние на имота и т.н. Как така един имот се предлага от 4 агенции, а собственикът го е дал само на една? И как се чувства той, когато някой си брокер, който не е виждал имота води хора, които са потресени от разликите в обявата и това, което виждат? Смятате ли, че собственикът или евентуалният купувач/наемател желаят някой да им губи времето така? Не, но колегите са готови на всякакви трикове, само и само да заведат клиента на мястото. Там разчитат на невероятните си ораторски способности ли, що ли?
Казвам го това, като човек, на който му се е случвало не веднъж.
И спрете да се опитвате да си чистите името, моля ви.
Ако сте толкова способни брокери, някой потърси ли ви от този форум?
Защото на мен, откакто съм пуснала темата, доста хора ми поискаха координати на читави брокери, с които съм имала контакти.
Направете си изводите сами.



Тема Re: Неволи с брокеринови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.10.05 12:29



"Защото на мен, откакто съм пуснала темата, доста хора ми поискаха координати на читави брокери, с които съм имала контакти"

"И спрете да се опитвате да си чистите името, моля ви."

Тия 2 неща не се ли карат помежду си? Щом си услужила на хора от клубовете с имена и адреси на читави брокери - значи очевидно името ни не е тотално ОМЪРСЕНО. А за мършата във всяко стадо...

"А какво става, когато агенциите получават имота и го предлагат и на свои колеги, които си пускат обяви - със завишена цена, квадратура, измамно състояние на имота и т.н." - извини ме, но това е ПЪЛЕН АБСУРД. Когато една агенция си има един обект за продажба, ПЪРВАТА И НАЙ-ВАЖНА РАБОТА Е ДА Я ОПАЗИ ОТ ДРУГИ АГЕНЦИИ!!! Мислиш ли, че някой брокер ще е толкова ненормален, та да си даде ДОБРОВОЛНО офертата на други агенции? Мечтата на брокера е ДА ИМА ОБЕКТИ, КОИТО СА СИ САМО НЕГОВИ, И ТО НЕ ЗАРАДИ НЯКАКВИ ИЗМИСЛЕНИ МОШЕНИЧЕСТВА И ОБЛАГИ, А ЗА ДА ИМА ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПУСНЕ СКЪПИ РЕКЛАМИ ЗА ТОЗИ ИМОТ, ТЪЙ КАТО Е СИГУРЕН, ЧЕ ЩЕ ИМА ВЪЗВРАЩАЕМОСТ!! А ако има 5-4 агенции "на клона" - пускам си само безплатните реклами и се надявам точно аз да съм "късметлийката", която ще го продаде.

Ще ти кажа как става това, което ти си забелязала. Водиш друга агенция с неин клиент на ТВОЙ обект. Тъй като другият брокер вече е видял имота, адреса му и собственика, СИ РАЗРЕШАВА да пусне собствени обяви - ако е от "мършата". Така, след 5 дни с ужас виждаш, че апартаментът се е появил и в други агенции. А нерядко "мършите" се връщат при собственика, ако забележат, че той си живее в жилището, и си предлагат услугите. Но тук, мила ВСИЧКО ОПИРА ДО РЕАКЦИЯТА НА СОБСТВЕНИКА. Новодошлият брокер е виновен, да, но ако СОБСТВЕНИКЪТ Е ЧИТАВ може да го изрита и да му каже "Ти нали идва тук с клиент оня ден, през МОЯТА агенция? Какво търсиш тук сега - крадеш обекти ли??" Не, мила, нещата НЕ СЕ СЛУЧВАТ ТАКА. "Мършата" започва да омайва собственика, обещава му продажба на по-висока цена, и продавачът, НЕ САМО СЕ СЪГЛАСЯВА, ами и почва да се сърди на мен, че не съм му предложила достатъчно висока цена...


Такива ми ти работи с продавачите, и с "мършите". И нека никой не се учудва, че ползвам епитети по адрес и на двамата...

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Неволи с брокеринови [re: yниKaлнa]  
Автор vanio_l ()
Публикувано01.10.05 13:09



Абе тебе май здраво са те цакали ...пък ти цяла седмица ги защитаваш "мършите". Ееех, то и вашата (твоята) не е лесна , като се сетя само колко "комплимента" отнесе (и се очертава май да продължаваш да ги отнасяш ), ама така е, стигне ли се до процента няма вече колегиалност (просто такава ти е професията - ти сама си я избрала).

Между другото, ти на "мършите" не им ли го връщаш по същия начин?

PS.: Моля те, не приемай въпроса ми като заяждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.