Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема дайте съвет?нови  
АвторAтaнac (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 13:39



Объркан съм незная в каква държава вече живея ..
държавен служител, съм заедно със съпругата ми общ доход 700- в стара загора.
КАК да си купя само двустаен апартамент..няма начин заради цените .
всеки казва цените падат ...добре но цените в България са в пъти повече по скъпи спрямо средния доход на човек от която и да е западно-европейска държава ----мога да споря за това със всеки ....как ще е евтино от 350-1300 евро на кв.м та на ХАЛКИДИДИ в гърция са 450-1200 евро /кв.м а заплатити са .....пиша за гърция само . А в Амстердам 150 000евро е една еднофамилна къща на два етажа с около 200 кв.м с двор 300-400кв.м в покрайните просто няма сравнение на техните заплати с нашите . друг пример приятел си купи в Палермо апартамент за 43000 евро а е 87кв.м
или може би искат да плащаме толкова скъпо защото и Тока и водата в българия също са НАЙ- СКЪПИ спрямо доходите това е нечовешко аз да плащам 6-пъти по скъпа вода от един жител на ЛОНДОН - Незнам на къде отиваме .Извинете за лирично отклонение БЕСЕН СЪМ

Дайте някакъв съвет че не виждам изход ..10г.живея под наем от местене здрава покъщина не остана.
1. Лихвите в българия на заемите са безумни.взимаш 25000лв за 20г. връщаш 54000???? -това го няма никъде другаде .
2. Дори да се заробя за 20г. с заем с вноска 500лв/мес с какво ще живея .
за справка цените тук в ст.загора са съезмирими с Варна , Пловдив, дори част от София?? - БЕЗУМИЕ -боксониера 34кв. м - в "Казански"/не далеко от центъра но не и близо- срещу "Билла" / - 18000евро ?????
3. Никой незнае докога ще е на работа /чакаме сега червено-жълта метла/

МОЖЕ БИ ТРЯБВА ДА ХВАЩАМЕ ВЕЧЕ ГОРАТА ???

и един последен въпрос ако не съм ви досадил Вярно ли е ЧЕ най-добрите жилища са Частните кооперации строени 1985-1989г ? по принцип.



Тема Re: дайте съвет?нови [re: Aтaнac]  
Автортeд (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 14:24



А защо държите на апартамент ?
Помислете за друга алтернатива, например в някое близко до Стара Загора селище. Предполагам, че има доста села, където може да намерите изгодна къща с двор, която да потегнете. По-добре да "заробване" за 20 год. за една къща с двор, отколкото за консерва от 60 кв. м.
В СТ.Загора има вече доста банки (почти всяка банка има клон). Обиколете, потърсете отговор на вашите въпроси. Наистина лихвите са високи, но в крайна сметка това е единият от начините да купиш нещо сега, да го ползваш и изплащаш. Дали ще можете да съберете 30,000 евро за няколко години, и дали инфлацията няма да ги изяде. Но инфлацията може да изяде частично заема, който погасяваш. Инфлацията покачва и цените на жилищата.
Важното е да потърсите алтернатива и да не се отчайвате. Успех !



Тема Re: дайте съвет? [re: Aтaнac]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 15:58



За съжаление не мога да ти кажа нищо оптимистично... Просто положението в България е мега мизерно - за тези които нямат собствено жилище най-вече...
А за доходи-цени какво да говорим - приятел си купи 85м2 апартамент в Берлин,много добър,инфраструктура,градинки наоколо, на добро място - за 185000 Евро.... Заплатата му (нето) е около 2000 Евро на месец. Еми смятайте - za 7-8 години и може да събере парите...Как е у нас - да вземем един средностатистически апартамент 85м2 Младост - струва около 75-80000 лв... Няма да обръщаме внимание че състоянието на въпросният апартамент,инфраструктурата наоколо и генерално са на светлинни години по мизерия...приемаме че човек получава 400 лв (нето), тоест един чиновник на средно ниво и нагоре...взимайте калкулатора и смятайте - условният срок да се съберат тези пари от месечният доход е ДВА ПЪТИ по-дълъг...и това при условие че този чист доход от 400 лв го получават малко хора... Аве мизерия...



Тема Re: дайте съвет?нови [re: Aтaнac]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 16:30



Погледни малко напред. Купи си една хубава стегната къща в Загоре или Коларово. На 10-15 минути от града са. Селата се уредени. Има си редовен транспорт до там, включително и градски. 20 000 лева ще ти стигнат да си купиш идеална къща с двор. Ако имате кола проблема ви става точно никакъв.
Дейстайте и успех:)



Тема до теднови [re: Fan]  
АвторAтaнac (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 16:35



Благодаря за съвета , мислех за варианта за някой квартал или село до 5км.Но и там им вдигнаха цените ....пазарна икономика ..
Не съм хазартен тип ,ако изтегля заем не мога да рискувам да оставя семейството си без доход или такъв който ще покрива само заема --работното ми място е "проветриво" прав си за инфлацията през годините ...заема се обезценява а цената на имот никой незнае /да по принцип расте но докога /
намерих къща стара за 28000 лв. в едно село на 3км .но аритметиката ме отказа . доход 700 - заем 473 лв.- около 100лв . транспорт на месец и остават 127лв за трима .. незнам .
и още нещо от опит .къщите за богаташи годишната подръжка и отоплението зимата е скъпо удоволствие .........е вярно самостоятелен си но ..

ТЕД благодаря за съвета



Тема Re: дайте съвет?нови [re: Fan]  
Автор dimex (познат?)
Публикувано19.08.05 18:00



Видяла жабата ....
И аз мога за 7 години да си спестя за апартамент в Младост, но какво от това ? Това прави ли ме англичанин ? И не съм само аз, много мои познати също. Както в Англия, Германия - така и тук има хора които могат да спестят от заплатата за апартамент.
И не ми казвай, че в Англия ВСИЧКИ могат да си купят апартамент в Лондон за 7 години спестяване! И там както и тук има хора с ниски доходи.
Разликата е, че тук са повече. И това е нормално като се има предвид икономическото положение в БГ. И е съвсем естествено за народ който си хвърля боклука от балкона, намира за много престижно да отиде по шушляков анцуг и джапанки 3-левови да пазарува в Метро пък от Голфчето му да дъни чалга така че да се чуе и в съседните села.
Просто нито културата нито възпитанието, нито трудовите ни навици са английски. И докато това е така ще си разправяме как брат ми познава един дето гледал друг как яде баница ....
И за да не съм съвсем извън темата - и в Англия има хора които не могат да си купят апартамент. Те живеят под наем. Нашият проблем е, че както се изказа - разглобиха ми се мебелите от местене ...
В други държави си има закони и договори ...
Не знам доколко е уместно да те посъветвам да си намериш хубаво жилище под наем и да се опиташ да сключиш договор който донякъде да гарантира правата ти (като например да не те изхвърлят щот комшията на хазяина си дал апартамента за 10 евро повече ...)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.