Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 16.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ипотечен кредит за парцел?  
Автор мaлko мишлeнцe (червено зло)
Публикувано03.08.05 17:16



Коя банка би се наела да отпусне ипотечен кредит за парцел / с ипотекиране на парцела/ в села като Житен, Мрамор, Доброславци? Като чувам колко трудно става, ако парцелът не е атрактивен като място и цена, направо се отчайвам.



Тема Re: Ипотечен кредит за парцел?нови [re: мaлko мишлeнцe]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано03.08.05 20:20



A ходила ли си по банките всъщност?
Схемите за строеж са сложни и недоразвити засега но има хляб. Стойността на парцела не е малка спрямо строителната стойност а крайната цена на къщата с парцела ще е в пъти повече от стойноста на строителните работи. Това е доста апетитно за банките, така че схеми има. И аз съм на този хал - пролетта ходих да разпитвам, сега пак ще ги наобикалям. Ще поддържаме връзка кой какво е научил.

ПП. Разполагаш ли вече с парцела? Защото като гледам напоследък цените на парцелите и в тези райони станаха доста прилични...

Редактирано от BobyB на 03.08.05 20:23.



Тема Re: Ипотечен кредит за парцел?нови [re: BobyB]  
АвторYosser Hughes (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 10:25



Да не ви отчайвам, но аз пообиколих с тази цел няколко от основните банки (и то за парцел в Банкя, барабар с къща на груб строеж)....или директно ме отрязаха (примерно "ама строежа има ли акт 15?"..."Няма?! Аааааа, нема да стане" - а на мен кредита ми трябва ИМЕННО за да си докарам къщата до етап "акт 15") или предлагат толкова неизгодни и сложни схеми, че накрая се принудих да си ипотекирам основното жилище (не че пак беше лесно - искаха ми почти толкова документи за строежа, колкото за самото разрешение за строеж, защото кредита уж бил целеви...дрън-дрън...)
Това е положението. Ако имате въпроси питайте - тъкмо съм в разгара на строително-банково-бюрократичното блато




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.