Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бързо питане за комисионна  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 09:27



Мои близки ми помогнаха да си намеря и купя къща на село.
Сега ми искат 10% комисионна за съдействието. Къщата струва 10 000 лева, нормално ли е според вас да платя такава висока комисионна?



Тема Re: Бързо питане за комисионнанови [re: Eли]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 10:31



Агенциите доскоро искаха по 2-2,5% и почти всички пищят, че
са високи, ама като са твои познати - ти си преценяваш колко ще им дадеш



Тема Re: Бързо питане за комисионнанови [re: Eли]  
Автор Пaнтeлeй (пътник)
Публикувано29.07.05 12:50



Ако искаш да се скараш с тях - не им давай, но си помисли и за последиците. Ако прецениш че без тях не би намерил подходяща къща и са ти помогнали да свалиш цената с повече от 1,000 лв, а ти беше предвидил 11,000 лв за подобна къща - дай им без да се замисляш!

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Бързо питане за комисионнанови [re: Пaнтeлeй]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано29.07.05 13:01



съгласна съм, но си мисля - какви пък ще са тия познати, които постфактум си съобщават "тарифата" - след като искат цели 10% да са казали отначало. миришат ми на хора, които не заслужават да ги получат, колкото и да си предвидил като разход



Тема Re: Бързо питане за комисионнанови [re: DeeplnsideYou]  
Автор Пaнтeлeй (пътник)
Публикувано29.07.05 13:10



Роднините не си ги избираш, и близките май не, ама после цял живот живееш с тях. Тук въпроса е как се живее в това село, ако тези близки се обръщат в твои врагове, защото не си им дал това което са поискали. Проблема не е толкова свързан с комисионни, а с отношенията между хората.

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Бързо питане за комисионнанови [re: Eли]  
АвторHиkak дaжe (Нерегистриран)
Публикувано30.07.05 03:44



Никак даже не е нормално.Имахте ли изобщо уговорка за комисионна?Дори да сте имали ,то такава комисионна е безобразно висока.Ако не искате да се карате открито,кажете просто,че нямате толкова пари и им предложете нормална комисионна(не повече от 3 процента,въпреки че и 3% не са никак малко) или изобщо не им давайте.Ами че то излиза,че е било поне 4 пъти по-добре да не са Ви я намирали близки,а агенция..
П.П.По логиката на човека,който Ви съветва да я заплатите 1000 лв,за да не си разваляте отношенията,то близките Ви със същия успех могат да Ви поискат 5000 лв или да пожелаят да ползват 1-2 стаи от къщата и Вие пак ще трябва да им угодите,за да не си разваляте отношенията.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.