Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Жилище извън града  
Авторпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:23



Здравейте!

Бих искала да попитам дали има участници във форума, които работят в голям град, а целогодишно живеят извън него - във вилна зона или къща на село.
Какви са плюсовете и минусите на такъв дом, как се справят с пътуването деца, които са в детска градина или ученици?
До колко километра от местороботата, според вас, е удачно да е едно такова жилище?

Мнения биха могли да изкажат и хора, живеещи в града.

Благодаря!



Тема Re: Жилище извън граданови [re: пpяkop]  
АвторЦЛИ_XЛT (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:51



Живях доста време в Бистрица, бачкам в София. Докато децата са ти малки е супер, после е само ядове и организации невероятни - един закъснява друг трябва да го вземеш трети без кола и т.н.. Най-добре е и на двете места да имаш имот ;-)



Тема Re: Жилище извън граданови [re: пpяkop]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано21.07.05 16:53



Около мен има много такива хора.
Успешно и безболезнено се справят онези, които си имат шофьор. Води децата на детска градина и училище и ги връща. Или пък училищния микробус ги взима (частните училища)

Тези познати, които бачкат в града и сами се грижат и за децата си, се узориха доста, докато пораснат децата. Сега, като са големи, и пътуват сами с транспорта, децата почват да пищят че всичките им приятели остават до късно на заведение/събиране, само те се прибират "по светло с кокошките".

С две думи - от моя гледна точка - не си е работа. Но ентусиастите стават все повече и повече. Вилните зони около София и Банкя са най-малката болка - купуват в Драгичево, в Перник, Костинброд, че чак и до Ботевград (от другата страна) ...луди хора... Ама нали "на запад" така е модерно

Километрите - 25-30 ми се вижда като макс. но е много важно (ако става дума за софия) в коя част на града ще е местоработата...



Тема Re: Жилище извън граданови [re: пpяkop]  
АвторлAЙФ CTAЙЛ (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 10:33



При мен -/Вилна зона до Варна/ плюсове:
1.Живея на чист въздух
2. Имам градина и гараж
3. Спокойствие и тишина най - често
4. Съседите са по - добри отколкото в града
5. Даваме си жилището във Варна под наем
Минуси:
1. Транспортът, особено на децата, особено зимата
2. Магазини, пазаруване - наоколо няма големи магазини, от които свикнахме да пазаруваме, все се забравя нещо
3. Приятелите ни и тези на децата трудно могат да ни посещават, тоест не толкова трудно, колкото обикновено им трябва повече време, или идват само в неделя, по - рако идва някой инцидентно, освен това децата нямат съученици наоколо и най - често - по - големи разходи за телефон защото вечно не са разбрали нещо
4. Там където съм аз - нямам интернет
Все пак и през ум не ми минава да се върна в града /вече две години/



Тема Re: Жилище извън граданови [re: пpяkop]  
Автор_№ (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 11:27



Твърдо съм "за" извън града. Вече 10 години живея около София, а работя на пъпа на София. Въпреки многото часове пътуване (от дома до работата - 1 ч. и на връщане пак толкова, заради гадния транспорт и задръстванията), никога не бих живяла в самата София - ад!



Тема Благодаря!нови [re: пpяkop]  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано22.07.05 14:08



Наистина имах нужда от повече мнения.

Горе-долу и аз така си представях нещата. Проблема е най-вече с транспорта.
Нямам шофьор и не се очертава да имам...

Но ми прави впечатление, че хората, които са извън града не искат да се прибират обратно въпреки трудностите.

Благодаря на всички и очаквам още мнения...



Тема Градът не става за живеененови [re: Пpяkop]  
Авторнe-шoп (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 12:34



особено София! Живеем извън София - в Лозен. като тръгваме се ужасяваме от смога, който се стеле над града. Въздухът и шумът там са с потресаваща разлика. Транспортът е малко по-рядък, отколкото градския, но се води градски - карти, билети, маршрутка има...
като се върна в селото, ушите ми пищят, носът ми е пълен с чернилки... магазини има достатъчно и не са по-скъпи от градските. А мераклиите могат да си посадят и туй-онуй поне за кеф....
Купуваме си качествено мляко - краве, козе, овче, яйца от истинска кокошка и разни други продукти от селяните, гледани без химия, хормони и антибиотици... Има и горски плодове, пък и полянки за разходка. Стига да има време. ....
Лошото са шопите. Но се намират и свестни хора.
А квартални заведения има. Пък и автобусите вървят до късно.
То в София в който и по-далечен квартал да отидеш, все е тая с прибирането, ако си без кола. Обикновено при приятели се ходи "с приспиване". И у нас има легла за приятели....

Виж, напоследък кучетата ни дразнят нощем, но в града уличните не са по-стока! Пък и алармите там и други щуротии.....
Май тука сме се изнежили на чист въздух и тишина



Тема Re: Жилище извън граданови [re: пpяkop]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 12:47



Бих си взела жилище около София само като
допълнително - за лятото и ако имам
доход поне 2000-3000 лв. и то само за мене



Тема Re: Жилище извън граданови [re: лAЙФ CTAЙЛ]  
Автор RainStorm (непознат )
Публикувано27.07.05 19:33



Звучи чудесно:)А можеш ли да кажеш в коя точно зона живееш, имате ли вода там, и как вървят имотите като цени? Благодаря предварително:)



Тема Re: Жилище извън граданови [re: X]  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:38



Бихте ли обяснили защо само за лятото, транспорта ли ви притеснява?
И защо доход поне 2000-3000?
Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.