Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак за кредите  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 10:43



Дъвкана тема, обаче се нуждая от съвет
Имам 20 000 лв. Жилището, което ме устройва на този етап струва около 30 000 Е. Проблемът е с доказването на доходите, имам доходи от около 1 500 лв месечно ,но няма как да ги докажа. Струва ли си да тегля кредит за закупуване на жилище без доказване на доходите? Освен това - обезпечението ще е бъдещето жилище, как банките го оценяват, тоест има ли вероятност щом жилището е с пазарна цена 30 000 Е, техният оценител да го оцени за 24 000 Е, например? Защото тогава няма да ми стигнат моите спестявания.
Ходих в клон на ДСК, инспекторката беше много любезна, но... ме посъветва да изчакам! По Нова година банката сваляла лихвите, цените на жилищата можели да паднат и пр., и пр...
Ако някой е теглил подобен кредит или има информация - приемам всякакви съвети, за което благодаря предварително.



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано07.07.05 18:59



Ами на този етап ДСК и Българо-американска кредитна банка май са единствените, които отпускат кредит без доказване на доход. Но лихвите (особено на БАКБ) са мамма миа.
има и други варианти - ОББ например приемат като доказателство за дохода служебна бележка за реалните доходи, подписана и подпечатана от работодателя. Гарантират, че няма да попадне в данъчни, НОИ и други подобни. Сигурно и други банки има такива. Но требе да се пообиколят и да се пита.

Възможността оценителят да оцени имота на по-малка цена от тази, на която сте си стиснали ръцете с купувача е реална и не бива да се подценява. За целта те съветвам добре да се ориентираш на пазара. И да избираш разумно. Обикновено оценителите дават оценки, близки до пазарните. Но ако нещо струва 25 000, пък ти си навит да го купиш за 30 000, не се чуди, че ти го оценяват за по-малката сума.

А що се отнася до падането на цените - има вече много такива мнения. Но като цяло се очаква да падат цените на боклуците - панели, калпаво строени сгради, кофти изложения, високи етажи и т.н. Ако си навитак на такова нещо - чакай.
Ако пък намериш нещо хубаво и можеш да си го позволиш - не се чуди.

А тая патица дето те съветва да чакаш, ако аз съм й шеф одма съм я скастрил. Все едно някой сладоледаджия да те кара да чакаш зимата и да си купуваш сладолед. Баси уникалната тъпачка!

Дудек маха, кляка, прави чудеса от храброст...


Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
Автор samo1mnenie (непознат)
Публикувано07.07.05 23:38







Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
АвторБ.Beлиkoв (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 10:46



Здравейте! Ние сме консултантска къща, занимаваща се с кредитни конултации. Бихме могли да обсъдим Вашият случай и смятам, че ще намерим подходящо за Вас решение. Можете да ни потърсите на тел. 65 66 77, за да уговорим среща в подходящо време.



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
АвторБ.Beлиkoв (Нерегистриран)
Публикувано08.07.05 10:59



да уточня, че става въпрос за Варна



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Б.Beлиkoв]  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 00:04



Точно за Варна става въпрос, непременно ще ви звънна в понеделник, благодаря



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Б.Beлиkoв]  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 19:45



На мен консултации не ми трябват.Пари ми трябват!!!



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 10:01



Точно консултации ми трябват иначе нямаше да пиша тук



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Пaнчo]  
Автор Olina (особена)
Публикувано14.07.05 20:54



и какъв е резултата от консултациите, ориентира ли се?



Тема Re: Пак за кредитенови [re: Olina]  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 10:48



Райфайзен, Токуда, ДСК, БАКБ - дават без обследване на доходите. Най изгодно е в Райфайезен. не искат обследване на доход, но искат да се докаже някаква заетост. Най - загубени са в ДСК - имат ограничения както за самото жилище, а също така и процента им е най висок. В общи линии и в 4-банки, процента по кредита е с около 3 пункта над този с доходите. Нямат промоции за през първата година. Таксите им са почти идентични - около 2300-2500 лв за кредита, който ми трябва - с нотариалната такса




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.