Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vaprosi na naemodatelнови  
Авторna 6 (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 13:10



Какви въпроси могат да бъдат зададени към бъдещите наематели на прима виста,освен
от каде е, какво работи-от колко време,семейно положение,защо се е спрял на тази оферта...
Как да се разбере, че може да поеме ангажимент без да бъде подлашен от нещо като разпит.
Ако се предложи един по-сериозен договор който регламентира този вид отношения-това на първата среща ли да стане.
Но най вече ме интересува това гарантира ли ми,според вас, едни по-сериозни и защо не по дълготрайни отношения.(договорът е добър)



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: na 6]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано29.06.05 17:10



Питай го дали не би искал да плаща в натура, примерно да те опъне яко веднъж в месеца..



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: na 6]  
АвторOOO (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 12:56



Естествено , че можеш да поставиш въпроса за договор за наем.Ако наемателите ти са сериозни това не би ги смутило.Нали все пак това е нормалният начин за регламентиране на наемните правоотношения.В зависимост от отговора ще добиеш и много по- ясна представа за хората , които са се спрели на твоята оферта.



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: na 6]  
Авторнa 7 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 22:19



според мен не са важни личните въпроси а са по важни тези за месечните сметки най добре ти взимай парите за всеки месец и си плащай лично. предполагам че партидите се водят на собственика така че после остават дълги плащания. уреди въпроса с просрочията примерно неплатени 3м да се разбира като прекратяване на договора и доброволно освобождаване на имота.почне ли да пропуска сметки повишено внимание!!!но всичко да залегне в договора. и освен това не скачай на първите желаещи освен ако не отговарят на условията.обмисляй преди да подпишете. най добре пред нотариус. договора не гарантира нищо ако не е законово подреден.



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: na 6]  
Авторsi-si (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 15:35



Не се притеснявай, че ще ги подплашиш и си постави всички въпроси. Инак после ще теглиш ти. Най-важното е да разбереш имат ли наемателите ти сигурни и добри доходи и в състояние ли са да си плащат редовно освен наема и хилядите сметки. Ще те посъветвам да поискаш депозит например в размер на 2-3 наема/ще прецениш колко/, защото се срещат страшно много недобросъвестни наематели, които си тръгват изневиделица по средета на договора /дори може да ти се обадят по телефона, че вече са напуснали, та да се срещнете да ти върнат ключа/ и оставят грандиозни сметки или сериозни повреди по имота. С парите от депозита/не предплата!!!/ можеш донякъде да си възстановиш финансовите загуби. Инак пиеш една студена вода. Не си въобразявай, че веднъж напуснали, ще ги накараш да си платят парното или водата... няма такъв прецедент.
Колкото до договора, и пред дядо Боже да го сключиш, той си остава само едно пожелание - ако не иска да го спазва, нищо не можеш да му направиш. Теоретически можеш да го съдиш, ама нали знаеш колко ще ти струва.
Затова е важно предварителното проучване и гаранциите във вид на депозит, които можеш да постигнеш. Иначе ...... при арменския поп.
Успех!



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: si-si]  
Авторбpaвo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 11:24



ако някой ми иска депозит повече от един наем директно се отказвам. Ако наема ми е 200Е и ми иска 600Е депозит аз как ще си търся парите ако просто човека реши да ме изгони? стига глупости в повечето случаи техниката е допотопна и с 400лв мога да си взема по-добра - ако отида в апартамент с идеята да прецакам собственика какво се получава - давам 500Е за един месец - къде ми се сметката и после отново търсене и т.н. А ако остана повече наемодателя си покрива разходите. Всъщност точно желанието на някои да печелят повече прави така че коректните се отказват и се навиват тези които тъй или иначе са решили да си избият разходите. Имах случай в който не искаха да свалят 20Е от цената - след месец си намериха човек който просто беше на зор - след два месеца се изнесе и после пак цял месец бяха без наемател. т.е. в стремежа си да не загубят малко пропуснаха 2наема. Само за няколко месеца пропуснаха толкова колкото ако се бяха навили на моето предложение щяха да "пропуснат" за 2 години. А никой наемодател няма сметка често да се сменят наемателите. 1 депозит е нормален компромис - нагоре за мен е все едно се опитват да ме прецакат а и да не говорим че ако наема е 200Е + 600Е депозит + 100Е агенция - осъзнайте се ако мога ей така да подхвърля 900Е за наем ще се ориентирам към покупка.



Тема Re: Vaprosi na naemodatelнови [re: бpaвo]  
Авторsi-si (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 13:48



Зависи колко ти е наема, говоря за нормален наем от примерно 200Е. Ето, сметни: парното на двустаен досега беше около 600-700 на година. Можеш да не си го плащаш и няма да го спрат. С изравнителната сметка идват още по 50-100. Водата също не я спират, а тя е около 10-15 на месец. Ако си живял от лятото до май, спокойно можеш да напуснеш и да не ги платиш. За разлика от теб, който ставаш неоткриваем, хазяина ти си остава на същия адрес и телефон и можеш да си прибереш остатъка от парите, ако има такъв.
Сега смятяй за какво пари говориш.
Между другото, искането на депозит е световна практика, не сме го измислили ние. Във Виена депозита е около 10 средни заплати. Затова не си сменят често жилищата.



Тема Re: Vaprosi na naemodatel [re: si-si]  
Авторбpaвo (Нерегистриран)
Публикувано05.07.05 17:42



Мдааа...Виена - незнам там каква част от средната заплата е един наем.
А номера с парното - ок да има клауза за срок за плащане - това е добре, но да ми искат 3 наема отгоре - лудост. 1 наем - да добре е като компромис за двете страни. Аз повече не давам пък нека някъде да било и 1000заплати. Ако толкова наемодателя иска да се презастрахова да не се занимава с това. И без това при тези цени може просто да го продаде и да си сложи парите в банка - няма разправии, сметки, депозити и т.н. Досега на 2 познати след като им поискаха 200Е наем просто си купиха. Няма да си копи само този който има ограничени средства, а решението в такъв случай е 4-5 човека заедно - по-добре ли е това? Определено повече проблеми ще има с повече хора.
Всъщност работата е проста: искаш 3наема депозит, комшията иска 1 - познай на кой апартамента ще стои празен.
http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=151331&USER_ID=12731




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.