Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема финансиране на строеж на къщанови  
АвторGD (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 22:14



Здравейте,
Интересува ме какви са вариантите при наличен парцел в регулация да се вземе заем за строеж на къща. Като гаранция няма какво да се използва освен вече наличния парцел (приемаме че ипотека върху този парцел не може да покрие строежа). Оставам с впечатлението че някои банки предлагат заем ако се сключи договор със фирма която да построи къщата като финансира след като представиш фактура. Някои да има опит с подобен заем?

Поздрави



Тема Re: финансиране на строеж на къща [re: GD]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 10:28



Мен горе долу ме вълнува същия въпрос,само че със заем(обаче фирмен)за строеж на блок.Какъв процент от необходимите средства отпускат банките и колко трябва да са собствените средства.И другото което ме вълнува е как после стават продажбите на зелено,като ако теглиш кредит ипотекираш имота в полза на банката и как после се продава(с тежести???).Ако някой се занимава с това в момента ще съм ви благодарен ако отговорите.Лек ден.



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: Stefo]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 16:06



Абе никой ли не строи с кредит бре хора?



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: Stefo]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано21.06.05 16:29



Спокойно бе човек:)))
И ние ще строим със кредит, така че ще ти нахвърля някой неща. Банките предлагат кредит за строеж, при който ти трябва да имаш поне 25% от сметката( като моля да ме извиниш ако има някоя неточност, тъй като инфото ми е от преди няколко месеца). На всеки етап от строежа се проверява дали е построено достатъчно за да се отпусне следващата сума от банката. Има и друг вариант който ние си избрахме, да изтеглим сума която биха отпуснали само за парцела, понеже няма да можем да осигуряваме тези "минимум 25%" и с парите да правим каквото сметнем за добре, да наемаме бригади, фирма или кавото решим, без някой да ни контролира. Ако има още нещо за което мога да помогна питай:)))



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: paraplaner4eto]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 10:02



Добре де и с тези пари докъде мислиш че ще стигнете?Интерсувам се като теглиш кредита,нали ипотекираш строежа в полза на банката т.е. вече ще има тежести и как се продава после на зелено,като вече ще има тежести,и чух че можеш да продаваш едва след като биеш първа плоча.Лек ден.



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: Stefo]  
Автор paraplaner4eto (луда глава)
Публикувано22.06.05 15:31



Ами съжалявам, но за продаване изобщо не мога да ти дам информация как и защо, защото ние не планираме да продаваме къщата, но има и още нещо. В ПИБ ми обясниха че ако случайно парите, който иска да тегли човек( специално за строеж на къща) не му достигат, може да се ипотекира втори имот, който веднага след като къщата е готова (и цената и е много по голяма от тази в началото на парцела и разрешението за строеж) да се разипотекира(сори за думичката) и ипотеката да остане само на къщата.
Надявам се да съм била полезна, но най добре е да обиколиш банките и да питаш специално за вашия случай, може да ви предложат нещо изгодно, тамън за вас.
Успех:)



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: paraplaner4eto]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 16:13



Благодаря ти много за отговора и лека вечер.



Тема Re: финансиране на строеж на къщанови [re: paraplaner4eto]  
Авторraly (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 01:37



vie ot koia banka go vzehte tozi kredit?
i kak taka go otpusnaha-c/y parjela,iskam da kaza na kakav razmer i kakva ojenka?
blagodaria




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.