Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Квадратура при панел и ново строителствонови  
Авторм2 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 02:51



От няколко места вече чувам, че обявената квадратура при панел и ново строителство силно се различава. Примерно при ново строителство при обявени 80кв.м. към 20кв.м. отивали общи части и остават 60 реална жилищна площ.
Така било сега, кога и от кой е решено не знам.
Аз не съм съгласен да си продам панелката с реалната и площ за и без това по-ниска цена за да си купя ново строителство за поне 40% по-висока цена и да ме обират от към квадратура.
Ако наистина така се работи вече, не е ли редно и квадратурата в старите апартаменти да бъде осъвременена и как може да се направи.



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: м2]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 09:16



Няма какво да се осъвременява. Погледни си Нотариалния акт, там са описани и общите части на апартамента ти. Просто при панелите са в пъти по-малко.



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: Mapия]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 09:24



какви 2 пъти по-малко?
в моя нотариален акт общит части са описани отделно, тоест въобще не влизат, описаната квадратура е чиста площ.
никъде при панелите не съм видяла да се включва в нотариалния акт и общи част от стълбище, както при новото строителство



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: .....]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 10:07



Никъде не съм писала "2 пъти", чети по-внимателно ........



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: Mapия]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.06.05 10:17



колкото и внимателно да те четем, нищо свястно не каза смешница



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: м2]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.06.05 10:19



точно това е положението. на 85 квадрата обявена (за продажба) площ ново строителство си предвиди 20 квадрата за общипомещения и си помисли дали 65 квадрата жилище те устройва.



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителство [re: didata]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 10:39



Има хора по клубовете, които влизат за забавление като гледам ......
Кое не е ясно? Че офертната квадратура си е офертна, но в НА пише друго.



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: Mapия]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.06.05 13:18



ще ти кажа кое е ясно - че офертната квадратура е подвеждаща и некоректна.

че трябва да си едновременно строителен инженер, юрист и икономист, плюс да си отваряш очите на 8, за да има поне малък шанс да не те прецакат.

и някоя ще ми влиза тука и ще се перчи как всичко е ясно, ай сиктир





Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: м2]  
АвторDanko (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 14:07



Предполагам че сравняваш две различни неща, а после споменаваш и леко нереални квадратури и от тук идва и цялото объркване.

Общите площи са стълбичната клетка (около 8-10 кв.м.), асансьорната клетка (някъде около 4 кв.м.), и площадката на етажа до входните врати (около 10 кв.м.). Тези данни са от един апартамент който оглеждах - всичко около 22-24 кв.м., като се раздели на 3 апартамента (в моя случай) се стига на 8 кв.м., което е далече от 20 кв. м. които ти споменаваш.

В друг блок, панелен с 5 апартамента на етаж, двата асансьора са 7 кв.м., а площадката - 16 кв.м., общо 33 кв.м. на 5 апартамента, по 6,5 кв.м. на апартамент - още по далеч от 20 кв.м.

Разликата в дебелината на външните стени между панелки и тухла е около 3-5 кв.м.

Според мен разликата от порядъка на 20 кв м. идва от факта че в архитектурните чертежи квадратурата на помещенията е нето-нето - тоест площта МЕЖДУ стените. В документациите квадратурата включва ВСИЧКИ стени (и вътрешни, и външни), както и общите площи - мери се строителното петно.



Тема Re: Квадратура при панел и ново строителствонови [re: Danko]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.06.05 14:14



и мазето/тавана




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.