Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема изповядване на сделка - пазарна оценканови  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 12:14



Имам спешно питане- майка ми има да довършва някои мои сделки, и са и казали, че освен данъчна , вече /от няколко дни/ имало изискване и пазарна оценка от лицензиран оценител/на тази база се изповядвала/.
Верно ли е това и къде е публикувана разпоредбата?
Благодаря преварително на всички.



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Пaлмиpa]  
АвторMoneymaker (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 12:36



Аз лично за първи път чувам такова нещо! Възможностите са 2! Или е вярно или не е! Колко годишна е майка ти? Нищо лично, но ако е възрастна жена и е попаднала на някоя "предвидлива" агенциика, която си има оценител на щат, но без работа, нищо чудно да е "вече задалжително", че да си избият поне цената на курса му за оценител! Дано не съм прав и в двата случая!



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Moneymaker]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 13:05



Еeeeee, майка не е толкова възрастна.
Никаква агенция, това е било за изповядване на сделка в Малко Търново, купувах няколко декара в Граматиково, нотариуската там е поискала тази оценка. Било изискаване от няколко дни влязло в сила. Наложило се по много бърз начин да правят оценката, за да не се разкарва майка на няколко пъти до там/от софия/.
Проблемът е ,че имам още няколко сделки, и ако ми трябва и това, става дебела работата
добавям- тази пазарна оценка е надхвърляла 5 пъти данъчната. на тази база се е изповядала сделката.

Редактирано от Пaлмиpa на 09.06.05 13:06.



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Пaлмиpa]  
АвторMoneymaker (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 13:35



Аз си купих земя в Централна БГ преди точно 2 дни, и си минах по данъна. Мога да ти пратя и снимка на нотар.ми акт от 6.6.05. Днес ще си купувам още и нищо подобно не са ми искали! Номера е ясен - нотариуса ти те дере! Как ги мразя такива- нямат много сделки и за да спечели 30лв.повече те нагърбва да плащаш по пазарна оценка! Що не пробвате при друг нотариус в Района или този е монополист там? Ако това нещо беше влязло в сила медиите щяха да са го разнесли навсякаде още от преди месеци....



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Moneymaker]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 13:40



ама майка не е плащала нищо. освен някакви 21 лева, бог знае за какво.
нотариуската е монополист там и е рамахвала документа , в които е било написано това изискване.
сега майка ще звъни да я търси и да пита откога е този документ, с какв адата е и т.н.
в смисъл- там ние не сме се "минали" да плащаме или нещо подобно. единствено е имало проблем, ако не се е бил намерил експресно оценител, за да я направи, да се ходи наново, а това е доста отдалечено място, а и майка няма възможности да обикаля из страната.
аз се вълнувам заради другите ми сделки, имам такава утре в софия и не ми се иска да стане издънка.



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Пaлмиpa]  
АвторMoneymaker (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 13:55



Интересно, наистина! Ще ми съм ти благодарен да ни го покажеш тук в форума! 10х



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Moneymaker]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 14:10



според първото получено инфо, било от тук:

ЗАКОН ЗА ГОРИТЕ
(Обн., ДВ, бр. 125 от 29.12.1997 г.; изм. и доп., бр. 79/98 г.; доп., бр. 133/98 г.; доп., бр. 26/99 г.; изм. и доп., бр. 29 от 2000 г., бр. 78 от 2000 г.; доп., бр. 77 от 2002 г.; изм., бр. 79 от 2002 г., бр. 99 от 2002 г.; изм. и доп., бр. 16 и бр. 107/.2003 г.)
Глава първа
ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ

и специално:

.................

Чл. 28. (Изм., ДВ, бр. 16 от 2003 г.)
(1) Горите и земите от горския фонд подлежат на оценка в следните случаи:
1. определяне на пазарна цена при сделки с гори и земи от горския фонд;
2. включване и изключване на гори и земи във и от горския фонд;
3. уедряване;
4. други случаи, за които нормативен акт изисква пазарна оценка на имота.
(2) Собствениците на гори и земи от горския фонд са длъжни да предоставят безвъзмездно информация за извършване на оценката, когато е за нуждите на Националното управление по горите.
(3) Оценката се извършва от физически лица с висше лесовъдско образование, притежаващи удостоверение за завършен курс за оценка на горите и земите от горския фонд.
(4) Извършването на оценката може да се възлага на юридически лица и еднолични търговци. От тяхно име оценката се извършва от лице, придобило право да оценява гори и земи от горския фонд.
(5) Курсовете за оценка се провеждат от Института по гората при Българската академия на науките и от Лесотехническия университет по програма, утвърдена със заповед на началника на Националното управление по горите.
(6) Началникът на Националното управление по горите или упълномощено от него длъжностно лице назначава комисия за провеждане на изпит на лицата, завършили курса за оценка. В 7-дневен срок от провеждането на изпита комисията представя на началника на Националното управление по горите протокола за провеждането му.
(7) В 7-дневен срок от получаването на протокола на изпитната комисия, началникът на Националното управление по горите издава удостоверение на лицата, положили успешно изпита по ал. 6.
(8) Удостоверението по ал. 7 е безсрочно и за издаването му се заплаща такса в размер, определен с тарифа на Министерския съвет.
(9) Базисните цени на горите и земите от горския фонд, както и условията и редът за извършване на оценката се определят с наредбата по чл. 19, ал. 1.
Чл. 29. (1) Националното управление по горите води регистър на всички гори и на земите от горския фонд, в който отразява данни за собственика, площта и вида на горите, както и промените, настъпили в тях.
(2) (Изм., ДВ, бр. 16 от 2003 г.) Регистърът е публичен и се води по образец, утвърден от началника на Националното управление по горите.
(3) При промяна на собствеността новият собственик е длъжен в 14-дневен срок да уведоми съответното държавно лесничейство.

----------------------------------------------------------------------------------
чакам все още отговор от Малко Търново за потвърждение. Сделката е била миналия петък, и е вписано в НА като приложени документи:удостоверение за пазарна оценка.



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Moneymaker]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 14:40



майка говорила с тамошния адвокат- това било изискване на нотариуската , която по нейна преценка ако смята , че продажната цена е ниска, иска на по-високата цена/с цел облагодетелстване на общината/.
същото било и за апартаменти , ако нотариуса прецени, че е ниска данъчната, може да иска по- висока.



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Пaлмиpa]  
АвторMoneymaker (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 14:46



В очакване съм да приемат някакво такова законче, че да си пълнят повечко хазната... Засега ми се струва, при всяко четене на законите всеки адвокат ще ти ги разтълкува по поразличен начин...



Тема Re: изповядване на сделка - пазарна оценканови [re: Moneymaker]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано09.06.05 14:58



мда, важното е, че за утре софийският нотаруис не е предявил подобно изискване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.