Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Някакъв съвет за сглобяемите къщи?  
АвторKиpo (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 16:33



Моля, ако някой има впечатления да даде някакъв съвет за тези сглобяеми къщи. Струва ли си и кои фирми са добри?



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: Kиpo]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано29.05.05 03:36



Ако намериш фирма да ти го направи на половин цена спрямо стойността на масивна постройка може и да си струва, иначе не.



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: Kиpo]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 11:53



Бял Бор Проект - Пазарджик
Бял Бор - Брацигово
Явор - Асеновград
Стромон - Брацигово
Контур - Тетевен
Пашкулеви - Брацигово

Мисля, че това са по-сериозните фирми, които могат да предложат приемливи условия. Проучвам ги повече от месец.



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: milen]  
АвторKиpo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 12:20



А имаш ли представа как вървят цените при тези които си изброил?



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: Kиpo]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 21:04



От 130 Евро/м2 до 350 Евро/м2 в зависимост от фазата на завършеност.

Най-добра е офертта на Явор Асеновград. Цената им е 280 лева/м2 , в която влиза изграждане на конструкцията, стени с изолация, външна мазилка, под, ток и вик трасета, покрив, дограми и врати. Без основата.

Бял Бор Брацигово дават 260 лева/м2 с ддс, но без вик, ток, подове и мазилки



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: milen]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано31.05.05 06:12



Според теб, това може ли да се използва за постоянно живеене? Имам предвид да го купи човек, не за да го използва като вила или лятна къща? Щото, в такъв случай ми се струва много привлекателно - 100 квадрата, достатъчни за едно семейство са 28 хиляди, още 5-6 хиляди за разрешителни, транспорт и основа - 34 000 готова къща. Не е зле!



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: Reinstall]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано31.05.05 06:27



Масивна къща 100 квадрата на 1 етаж ще ти излезе горе-долу същите пари.
Дали са достатъчни е въпрос на желания. Поне таван може да се оформи, ако няма мазе.



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: Reinstall]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 09:10



Ами аз твърдо реших къщата ни да бъде такава. Плюсовете са повече от минусите. Не искам въобще да я сравнявам с монолитно строителство, защото нямам нерви да се занимавам незнайно колко време с майстори и строежи. А и ще ми излезе по-евтино от монолитното. Що се касае за целогодишното обитаване - да, естествено че може да се обитава целогодишно!
Това си е съвсем нормална къща, с 2 пъти по-добра термоизолация и т.н
Е, ако някой пишман майстор се хване да ти прави такава къща сигурно ще си имаш проблеми, но аз мисля да заложа на доказани фирми:)



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: BobyB]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 09:16



Не съм много съгласен, че масивна къща със 100 м2 основа ще излезе същите пари, дори и едноетажна.
На груб строеж може и да излезе към 30 000, но като сложим дограмите, подовата изолация и покрития, стенните изолации, вик, ел, мазилки, улуци и др. дреболии които пропускам в момента няма как да дойде същата цена.



Тема Re: Някакъв съвет за сглобяемите къщи?нови [re: milen]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано31.05.05 10:16



Боя се че ще се окажеш разочарован. Познавам хора които са правили сглобяема къща и се е оказвало по-скъпо от масивна постройка, а качеството на живот не е същото. Ти май не си пробвал да живееш в такава.
В Америка са много разпространени щото ги правят само за няколко седмици, с много по-малко труд и излизат значително по-евтини. В БГ все още не са по-евтини, което ги прави безсмислени.
Ти си знаеш де.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.