Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема подовите покритиянови  
АвторAндpeя (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 16:07



Здравейте,
скоро ще получим ключовете от новия ни апартамент (на шпакловка и замазка) и ще трябва скоростно да сложим подовите покрития и да оборудваме банята.
В тази връзка, бихте ли ме ориентирали за цени на качествен паркет (естествен и ламинат), плюсове и минуси на двата вида паркет? Магазини в София с избор и прилични цени?
Какво е подходящо за пода на голямо помещение , което ще е кухня, трапезария, гостна и спалня едновременно. Мисля че е най-добре в кухненската част пода да е теракот, но за цялото помещение не ми се иска...а пък една част с теракот, а друга с паркет- не ми се струва естетично. Проблем ли е ако цялото помещение е на паркет? Виждала съм добре сложени паркети, лакирани и без фуги, които се нуждаят само от леко забърсване ако се разлее нещо...

Изобщо - какви съвети бихте дали за подовите покрития ?



Тема Re: подовите покритиянови [re: Aндpeя]  
АвторKpиcтa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 20:45



Здравейте Андрея!Отдавна работя в голяма строителна фирма и имам доста наблюдения,но всичко е въпрос на вкус и желание да подредиш новато си жилище.Всичко разбира се зависи от финансовите средства с които разполагате.Виждала съм клиенти които купуват най скъпото и редят кичозно,а направено с вкус дори и евтино е красиво.Аз бих ви посъветвала ако кухнята и хола ви е едно помещение да го направите с теракот или полиран гранитогрес.Все пак дори и да поканите гости то е огледалото на вашия дом.Коридора също трябва да е с тези плочки.Ако имате спалня една или две може да застелите с паркет,но аз не ви съветвам.Терикота е по-добро ,по лесно се поддържа и е по красиво.Някои казват,че било студено.Не е вярно,на земята може да сложите пътеки покрай спалнята и ще стъпвате на топло ако това ви притеснява.Банята и тоалета ако не са заедно трябва да бъдат в някои от нюансите на плочките в хола.Ако подът е по светъл мебелите да са по тъмни и обратното.Не зная от кой град сте но посетете магазините на Мартинели.Там има плочки с цени на нашите от Испания и Китай.Ще се радвам ако съм ви била полезна.Желая късмет.



Тема Re: подовите покритиянови [re: Kpиcтa]  
АвторИBAH (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:23



РЕЛЕФЕН ЛАМИНАТ ДВОЕН КЛИК 8мм РАЗЛИЧНИ ЦВЕТОВЕ !!!



Тема Re: подовите покритиянови [re: Kpиcтa]  
Авторчykчa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.05 22:40



Би ли ми обяснила какво е това "полиран гранитогрес"...обясни като на инжинер който познава технологии, но не по побългарените им имена, моля



Тема Re: подовите покритиянови [re: Aндpeя]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано23.05.05 23:36



Мия съвет:
- хол, бокс и коридор - гранитогрес
- спални - естествен паркет
- баня, тоалетна - фаянс и теракот

Ламинат - не, дори през час да минаваш с парцала - прахта си личи, голяма мъка ми беше.



Тема Re: подовите покритиянови [re: Aндpeя]  
АвторM6 (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 08:41



И аз трябва да довършвам и доста съм гледал и разпитвал !
Аз какво бих направил:
Бокс гранитогрес,теракот или гранит !
Хол независимо че е на едно с бокса е най красиво с паркет ,но скъп и с по модерно подреждане ! Държи по топло .което е много важно за БГ !
Коридора според финансите :теракот,гранит,мрамор !
Успех !
Maлко информация :





Тема Re: подовите покрития [re: Aндpeя]  
АвторAндpeя (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 12:51



Благодаря за отговорите!
Такаааа- за настилките в банята , коридора и детската е ясно.
Проблема е другото помещение, което е една голяма стая , която ще бъде използвана за кухня, трапезария, спалня и гостна. Обособен куненски бокс няма. Цялото помещение е едно, голямо и просторно.
Не ми се иска половината да е в една настилка, другата половина с друга (например кухненската част с теракот или гранитогрес , а останалото с паркер). Някак си не ми се струва че ще е естетично.
В момента в квартирата в която живеем всекидневната и кухненския бокс са на теракот. Ами определено студено държи, не е уютно. За килими и пътечки не ми се говори - такова нещо в къщата ми няма да влезе.
Та въпроса ми беше - тая голямата стая - удачно ли е само на паркет, или е по-добре да е теракот или граниторес?



Тема Re: подовите покритиянови [re: Aндpeя]  
Автормaлko нopми (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 18:37



не е проблем при средно сръчен майстор голямата стая да бъде част с теракот/паркет, има достатъчно лайсни и преходници в продажба за преминаване от един материал настилка в друг.
странно е че професионалисти съветват за под от 'полиран' гранитогрес? това нещо (полирания) се използва САМО за стени. има специални норми и скали по които се оценява сцеплението (нехлъзгаемостта) на подовите покрития. мисля, че е ненужно да се обяснява защо пода не трябва да се хлъзга - деца, пенсионери, та дори млади хора или в средна възраст;)
в нормалните държави нормите не допускат незнанието и криворазбраната естетика да вземат връх над ежедневната сигурност.
последно - ако се спрете на многобройните ламинати - търсете износоустойчивост най-висок клас като за административни сгради (напр. АС 33), по-скъпо но си заслужава. освен това препоръчително е MDF на ламината да е хигроскопичен (водонепропусклив), който обикновено е зелен на цвят за разлика от преобладаващо бежовия цвят на не третирания MDF който се надува като гъба. фуги, макар и минимални при качествено поставяне, се появяват.



Тема Re: Теракотът се надценяванови [re: Aндpeя]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 21:21



Никой не иска да живее в леден дом,а точно такава обстановка има при теракота.И вечно студени крака.Ако имаш подово отопление,плащаш страхотни сметки за ток и пак е студено.
Само за банята и коридора става и за тая част от кухнята, където се готви.
Иначе паркетът върши чудесна работа,а килимите придават много топлота и изящество в дома,да не говорим за красотата ,която не се постига ни с теракот ни с каквито и да било плочки...
Килимите на Жакард-Добрич са страхотни.



Тема Дюшеме?нови [re: Aндpeя]  
Автор lady_tea (благородна)
Публикувано25.05.05 14:53



Първо, абсолютно същото мнение имам и аз за теракота и ПОСТЕЛКИТЕ в спални и т.н. Бих те посъветвала пак да преразгледаш варианта за комбинацията теракот-паркет защото в никакъв случай не е добре холът /още повече, че ще е и спалня/ да е с теракот поради изброените от теб причини плюс, и че не е уютно. В зависимост от разположението може би може да се обособи бокс и само в него да е теракот. Поискай от професионалист или човек който разбира от тези неща да ти направи няколко скици и виж как ще изглежда.
Второ искам да използвам вече отворената тема и да добавя питане:
Имам кухня и дневна-хол отделени с бар плот, в момента всичко е теракот и искам върху него в частта на хола да сложа друга настилка. Отказах се от ламината и се двуумя между паркет /незнамкакъв/ и дюшеме /пак незнамкакво/?! Вашите мнения и съвети /особено от имащите опит и работещи в такава сфера/ ще ми бъдат много полезни. Същото /паркет или дюшеме/ искам да сложа и в спалнята. Т.е. какви са плюсовете и минусите и кое е по-добро?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.