Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Я да попитам и вас - апартамент в Бургаснови  
Автор Gia ()
Публикувано20.05.05 21:52



Интересува ме какво е мнението ви за реалистичната цена в момента на апартамент в Бургас, тъй като цените, които аз чета, ми се струват съмнителни... Подробности: панелен апартамент в "Изгрев", строен 1975, 77 кв.м., в прилично състояние, но не луксозен, 1-ви етаж, ТЕЦ, телефон. Също бих искала да зная и какви са приблизително наемите за такова жилище.

Ще съм благодарна на отзовалите се.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Re: Я да попитам и вас - апартамент в Бургаснови [re: Gia]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано21.05.05 04:40



Леля ми има такъв апартамент точно в тоя квартал, непосредствено при влизането в Бургас е блока и му иска някъде към 36000 -38000 Е и не може да го продаде
Телефона не е никаква екстра, той си върви със собственика!



Тема Re: Я да попитам и вас - апартамент в Бургаснови [re: Reinstall]  
Автор Gia ()
Публикувано21.05.05 21:08



Благодаря. Моето впечатление е, че може би около 30000 Е е разумна цена... но не съм сигурна, че биха се продали и на нея... Все пак това са стари панели. При наличието на ново и по-модерно строителство, интересуват ли се хората от тях? Аз нямам намерение да го продавам в момента, но ми е все пак интересно във връзка с бъдещи планове. Имало е интерес към него, въпреки че не е обявяван за продажба. Чудя се дали е по-добре да се продаде сега или по-късно... Гледам такива цени на имоти в България, които ме карат да недоумявам кой ги купува и действително ли се продават на исканите цени.

Вчера разглеждах имоти в съседни страни и останах безкрайно изненадана колко по-добри жилища, с изглед към морето дори, могат да се купят в Турция. Имаше едно мнение, че нещата сигурно и там скоро ще се променят, защото досега не е имало жилищни заеми и скоро щели да бъдат въведени и се очаква повече интерес от местното население. Да се чуди човек как са ги купували досега... както и в България до преди няколко години, предполагам...

Ако се сетиш, кажи ми по-късно какво е станало с апартамента на леля ти. Не знаех, че телефонът не остава в жилището. А проблем ли е сега инсталирането му...? Едно време се чакаше с години. Надявам се, че вече не е така.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Re: Я да попитам и вас - апартамент в Бургаснови [re: Gia]  
Авторn (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 22:09



Цените в Изгрев като краен квартал са сравнително ниски а и апартамента е на 1-ви етаж, което сваля допълнително цената. В изгрев по-скъпи са единствено с панорама към морето или до парка а до гробището са най-ниски.
За твоя може да започнеш от 33 000 Евро и да го продадеш около 31 000, което значи около 400-420 Евро/кв.м.



Тема Re: Я да попитам и вас - апартамент в Бургаснови [re: Gia]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано21.05.05 22:33



За апартаментите в Турция или други страни - не мисля, че сравненията са много подходящи. При условие, че бизнеса ми, семейството ми, приятелите ми са в БГ - какво ме интересуват цените в други страни, ако не съм решила да емигрирам.
За телефона -категорично телефона се води на името на собственика, ако си продаваш жилището -подаваш молба в БТК и ти местят номера на новия адрес, мисля, че струва към 40 лв. Така можеш да си обиколиш целия град, а абонирането за нов номер е за няколко дена, без никакъв проблем.
Моето мнение, е че цените на точно тези жилища в крайните квартали ще паднат, все пак панел е, стар, има нужда от основно саниране, но това е само мнение



Тема Re: Я да попитам и вас - апартамент в Бургас [re: Gia]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано22.05.05 01:24



Мен ако питаш и 30К са му много, ама зависи от квартала де.
И все пак, на твое място бих се замислил дали не си струва да продаваш в Бургас и да купуваш в Куба - там примерно плажна ивица от километър върви под $5К за българета все още, поне докато кастро е жив, после не се знае



Тема Благодаря на всички за мнениятанови [re: Reinstall]  
Автор Gia ()
Публикувано22.05.05 02:08



Споменах Турция само защото ми направи впечатление точно вчера. Разбира се, че няма значение за българи. Моето положение е по-различно. Аз живея в САЩ, съпругът ми е грък, почти нямам останали роднини в България, и още не сме решили окончателно къде ще се установим след приключване на трудовата дейност. В Гърция (по-точно Корфу) цените са просто ужасни за страшно стари и просто невъзможни за живеене постройки. Като видях възможностите в Турция, малко се поблазних, но не съм сигурна, че ми се живее там. Та накрая, нищо чудно и в България да се озовем и затова се чудя дали е по-добре апартаментът да се продаде по-рано или по-късно... Но на този въпрос само оракул може да ми отговори.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.