Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Е, баснови [re: Дo бpo мoмичe]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано13.05.05 13:42



Да бе разкошно е. На картинка. ако махнеш алпинеумчето и китките, както и полянката - си е най - обикновена къща, как му казваха- в колониален стил /може и да не е точно такъв/. Що ми се виждат нещо като тухлички?



Тема Определенонови [re: __Mepakлия__]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано13.05.05 15:07



тия самоковските бяха с инсталации - а виждам че Хоби са без...
Не знам пич (Мераклията) - трябва да изровя миналогодишните проспекти - ако им пазя реклама/визитка - ще пиша тука. Моята (Бял Бор - Пазарджишко) е с гипскартон/фазер облицовки и над тях външно са тия дървении - малко стил а-ла горска хижа го докарват. Уф, не ми напомняй че лова на парцел още не е приключил - следва строежа....
ПП:
Гледам иначе на Добрата Мома картинките. Правиш си дървена къща примерно 140 м2, облицоваш частично винилов сайдинг, частично с фасадни декоративни тухлички (Лондонски стил ;-)) - правят ги дори от бетон - и останалото от ефекта е големи прозорци. Аз лично предпочитам цялата да е тухлички вместо сайдинг. И не виждам защо трябва да е барака - нищо че е българска :-)



Тема Сравними ?нови [re: BobyB]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано13.05.05 15:09



60м2 за 4000лв сравнимо ли е с тухлена ???
Хайде да ми продадеш една щом е така :-)



Тема Re: Определенонови [re: jamie]  
Автор __Mepakлия__ (новак)
Публикувано13.05.05 15:25



Къщите на Бял Бор в завършен вид с ел. и ВиК исталация колко струват. Интервсува ме къща около 60-70 м2 до 10000лв.



Тема Re: Сравними ?нови [re: jamie]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано13.05.05 16:02



Добре де, къде има 60м2 за 4000лв че пак не разбрах



Тема У доманови [re: Reinstall]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано13.05.05 16:21



например има. Купих си я нова от частно лице - той пък беше купил 2 от фирмата но не успял да ги построи. Къщурката е гипсфазер-дърво-изолация панели, дървена дограма, дюшеме и дървен външен обков (+ греди, дъски, летви допълнително). Има материалите за скарата на покрива но няма стъкла и керемиди (или каквото там човек би сложил на покрива си).

ПП: Ти къде си търсил ? Аз съм виждал по обява пак така нови (2-3 обяви) от частно лице да се продава и на 5-6 хил. лв. пак сходни квадратури - имаше в Пловдив и в София (макар че те и лесно и евтино се превозват несглобени).



Тема Re: У доманови [re: jamie]  
Автор Reinstall (член)
Публикувано13.05.05 18:40



От Варна съм, търся да купя две такива къщи, горе долу по 60 кв, едната за Варна, другата за едно село в Троян.
Топла ли е къщичката през зимата? А дали може да се обезопаси - в смисъл с тези ролетните щори на прозорците и вратата?
За тези в дом хоби чух, че ако се направят с фибран отвън и се измажат - нямали грешка.
В Априлци, кв Видима видях точно такава направена и говорихме с хората, но беще съвсем скоро- тоест не можеха да кажат нищо особено



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Olina (особена)
Публикувано13.05.05 19:08



парцела върху който би била такава къщичка със какъв статут трябва да е?



Тема Re: Нато-пропъртинови [re: Дoбpo мoмичe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 19:15



[url=http://bbp.hit.bg/]"БЯЛ БОР" ТУК[/url]

[url=http://iavor.net/]"ЯВОР" ТУК[/url]

[url=http://tryavna-mm.hit.bg/]"ТРЯВНА ММ" ТУК[/url]





Тема Re: Определено по въпросо за siding-oнови [re: jamie]  
Автортaлaшит (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 23:28



другари, много сте назад с къщите, и т.н. "лондонски стил" който иначе на прост език се нарича brick veneer.
за по знаещите прегледайте за brownstone (аналог на тукашното т.н. монолитно), cavity wall (пак за тухли става въпрос).
у самоков сигурно има дървета (които знаят как да крадат, но едва ли имат представа за т.н. kiln dried за което става въпрос при така наречените тук дървени къщи). само с чам не става, а за по незнаещите, чам има много разновидности и достатъчно технологии за обработка след добива, но именно технологиите са задължителни за да се прави дървена къща.
дали siding-a e винил, или дървен (тук едва ли ще намерите предлагане на такъв), не е толкова важно, колкото изолацията, и някои малки тънкости като tyvek (паропропусклива мембрана), които правят сегашната "дървена" къща от картинките които гледате, годна за американски "акт 16".
без да звучи нескромно, чичовци и лели от "нато проп" и подобни фирми имат точно толкова представа от това което продават, колкото и хората които биха ви продали електроника в заложна къща.
дадох ви няколко позивни за по-мераклиите и мераклийките да се разтърсят из нета и ако поназнайват английски да разберат от първа ръка за какво става въпрос.
за домораслите "специалисти" според които "дървените" къщи се "тресат" и подобни, ще отбележим само, че има дървени конструкции на над 350 години които винаги са били обитаеми (и естествено ремонтирани текущо при необходимост), но разбирам че това е недостатъчен довод за "специалистите" задължително отраснали във family manor в куртово конаре който има няма три-четиристотин години, и чийто вкус е оформен от пелените гледайки intricate stonework tracery в родния homestead.
в заключение изброените неща са опит от първа ръка, и препратките са предназначени за да разширят кръгозора на желаещите да го направят, а не да отприщят порой от псевдопатриотарски нападки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.