Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Защо всички плюят Люлин?  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 01:25



Моля за вашето мнение, избройте недостатъците, по-конкретно за 8, 9 и 10.
Благодаря



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 04:28



Добър въпрос.
Това е много добре уреден район,има си всичко-улилища , детски градини, пазари, магазини,ресторанти...Не е по-лош от който и да било друг панален комплекс.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: aнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.05.05 08:14



ами дааа, от някой друг панелен комплекс може и да не е по-лош. Ама аз като отида там и направо се депресирам от всичкия този бетон. Бах мааму имам чувството, че ще ме смаже.
После като настане вечер и месецът вземе, че не изгрее - мамма миа. кьорава лампа няма между блоковете да свети. Ама дупки бол. Така че пазете си краката, а даже и кратуните. Освен ако са нечупливи, в което се съмнявам.
А пък междублоковите пространства, че приличат на запустели ниви хич и не го забелязвам. Кво ти пука нали това е добре уреден район, който си има всичко - училища, детски градини, пазари, магазини, ресторанти. Само дето в осем и половина не можах да намеря от къде да си купя хляб.
Е, то тва беше преди седем-осем месеца. Сега може и по домовете да разнасят, знам ли.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: f(x)dx]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 09:06



Е, как не можа да намериш хляб? Аз съм живяла в Люлин 3, има си и пазар и магазин за хр.стоки...За бетона си прав-аз затова съм против панелите по принцип...
Грозни са ,където и да се намират- в Младост ,Обеля ,Дружба и пр.
Виж къщата си е друго нещо



Тема ами там цените са надутинови [re: Пaнeлkaтa]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 09:25



за това не го предпочитам!
както казах тука


предпочитам да спестя 1 900 евро и да си купя в хановер!



Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: aнa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано04.05.05 10:04



ми не можах бе. Говоря за осем и половина вечерта и Люлин 7.
Само дето се претрепах в една шахта. много майсторски бяха я замаскирали

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: aнa]  
Автор didata (nova)
Публикувано04.05.05 10:08



люлин 3 е този до пазара нали?
пазара, сергиите, "универмага" - всичко това е като бонус за тълпите преминаващи цигани 24/7



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
Автор didata (nova)
Публикувано04.05.05 10:25



А пък междублоковите пространства, че приличат на запустели ниви хич и не го забелязвам.
преди седем-осем месеца - като върна назад - не ще да е бил дъждовен период...щото като завали - а в софия обича да си вали - не ми навяват асоцииации за запустели ниви.... такава кал завладява пейзажа, каквато и в столипиново не съм виждала...



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор didata (nova)
Публикувано04.05.05 10:37



едно обобщение на споменатото дотук ако позволите
клаустрофобично, пренаселено, кално, неподдържано, грозно, отблъскващо

но моята топлиста на недостатъците бих наблегнала на:
1. задръствания
2. живущи

по точка едно - ако веднъж сте попаднали в люлинския тунел, думите стават излишни. само ще припомним, че това ще трябва да изживявате всеки ден (отивайки и прибирайки се от работа) освен ако не сте фен на претъпканото с Обеленци метро. плюс метрото богата транспортна мрежа от тролеи и автобуси дава бърз и сравнително лесен достъп до.... Лъвов мост(бонус - женския пазар) и Сточна гара - две изключително ключови дестинации за всеки уважаващ себе си преселник към столицата!

по точка две - за мен хората дават облика на квартала - не се кефя да живея в един квартал с най-ниските социални класи, с цигани, селяци и селски тарикатчета. не се кефя децата ми да ходят на детска градина/училище с такива, не се кефя да ходя на едни и същи заведения с такива....наречете го снобария, нека е така





Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано04.05.05 13:49



защото от 1- 10 , не знам дали има над 10, са си панелни гета.
вари ги,печи ги, ако ще и лукс панел/това ако някой ми даде определение що е то, ще съм хепи/ да ми подаряват там, тц....
сори за мнението



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:13



За лампите не съм много съгласна, когато избирахме идвахме и по тъмно, за да се уверим. Пред блока има градинка, поддържа я една жена, както и чистотата около блока, не се занимава с нищо друго, цял ден върви и обира.
Това с дупките ме уби, къде няма дупки, я се поразходи из Лозенец и южните
Междублокови пространства - те поне съществуват, в "престижните" квартали си подават уискито през балкона, нали са на една ръка разстояние
Хляб мога да си купя в колкото пожелая - имаме на близо нон стоп магазинче, но го ползваме само за такива ситуации, пазаруваме основно Била и Европа /те са почти до полунощ/



Тема Re: ами там цените са надутинови [re: няkoя]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:14



Цените се определят от търсенето и предлагането. Четох темата ти и освен, че се посмях, друго не мога да кажа



Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:16



Такива шахти има навсякъде, не са "люлински"



Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:17



Пазарите и аз ги мразя, това беше едно от от условията ми, най-вече, защото имам опит с пребиваване до женския пазар за около година Бляхххх



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:33



Не бих пуснала такава тема, ако нямам представа от останалите квартали, т.е. база за сравнение, решението за Люлин взех, след като поживях в почти всички части на София. Тук не включвам районите с къщи, защото от това бягах. И какво остава - жилищните комплекси. Темата за панел или ново строителство вече беше обсъдена, така че не ми се иска отново да я подхващаме
По въпроса за задръстванията - след Хиподрума задръстване не може да ме уплаши, най-сладко е като спре светофара на Георги Софийски , след Младост /сутрин по Цариградско/ - не стига, че е 100 часа път, ами и с 20 км/час
За живущите - не бих си позволила да обобщавам, не съм човек, който би обидил 90% от българите. Още повече, че в тузарските квартали живеят хора с основно образование, но с пистолет в джоба и питбул на каишка за пудел , кремиковските работници са населени преди време в южните квартали. С какво те са по-добри от тези, които са имали къщи в Люлин, а след като са ги изравнили със земята са им дали апартаменти /по сметките на комунистите дори някои са доплащали /
Нямам нищо против метрото /не мисля, че пътуването ми е неприятно, хората са нормално облечени и не мирише лошо, не ме интересува дали идват от Обеля/, до центъра не ползвам тунела, защото няма места за паркиране, за всичко останало ползвам Сливница, с колата - широко и празно



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaлмиpa]  
АвторПaнeлkтaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:35



Есествено, че исках да бъсе сравнен с останалите панелни гета. Не ми е минавало през главата да го сравнявам с баровско кварталче в Ню Йорк



Тема Защотонови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано04.05.05 16:32



съм живял там под наем. И ми се повръща още само като се сетя - и за мангалите, и за транспорта, и за бетонната кутийка дето някои и казват "гарсониера".



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkтaтa]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано04.05.05 16:44



за некрайните квартали няма да говоря - щот люлин ще го сравняваме с крайните нали - с такива, по улиците на които има знаци "София - 5 км направо"
дружба, надежда и обеля ме гадят повече от люлин, да.
овча купел - по-малко ме гади, някои неща там дори ме кефеха.
и в младост си живяла явно - 1, 2, 3?
и?
сравнението е в полза на люлин? днес е 1 април или си шегобийка по рождение...



Тема Re: Защотонови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 16:55



Циганите живеят в цяла София и не само. При нас няма, разглеждаш района и то си личи има ли или не.
Гарсониерки, че и боксониерки също има из цяла София.
Кажи нещо конкретно за Люлин



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 17:22



Може би с това трябваше да започна, за да не ме приемате на шега
Моята история:
'97-'99 - Младост 2, блок 212, ЕПК-тата накрая на света Работех до двореца на децата и ставах за работа в 5.30 ч. От Младост до където и да е е 100 дена път с камили
'99-'01 - Слатина, блок 127, ново блокче, там ми харесваше, но много коне идваха от циганите до релсите , а и нямах кола, т.е. разполагах само с автобус 11, твърде недостатъчно. Имаше и самолетчета, нощем се чуваха маневрите на влаковете
'01-'02 - в центъра, района на женския пазар, уж се набутах при интелигенцията /кой от кой по-бяха в кооперацията/, но какво да ти кажа - входа беше по-зле от цигански фургон, а торбите с боклука /както навсякъде/ си хвърчаха свободно през прозорците, нищо, че от долу беше оживена спирка
'02-'03 - Хиподрума, най-гадния период в живота ми блок 134А, с/у него пункт за приемане на стъкла/бутилки/, просяци от всякъде взимаха по някоя стотинка и се напиваха до припадък, търкаляйки се в запуснатите парцели там. Добавям и глутница от 16 кучета, които зимата влизаха на топло във входа /не се заключваше/. И още - богаташите от Бели брези нямат ТЕЦ, не знам на какво се топлеха, но прането ми смърдеше на пушек. Само лятото горе-долу можех да простирам навън, а така обичам да ми мирише на изпрано Там имахме и най-ужасните комшии, настанени не се знае как + една сурия цигани под наем на 2 ет. . Измъкването /вече имах кола/ беше ад По локалното до Била и от там един ужасен ляв завой, без предимство, ако някой те пусне - пусне, ако не, висиш После идва светофара на Г. Софийски, за който няма какво повече да коментирам . Общо взето 4 км. до офиса ги взимах за час Офффф, повече не ми се говори, че ми се гади ...... Пропуснах шума от паветата на Цар Борис 3, за това последното спасение няма - само затворени врати и прозорци ......
'03 март-'03 юли - Младост 2, блок 75, пазара = ужас. Там тревата не се коси, джунгла с животни, не съм виждала такава растителност от детството си . И пак стигаме до Цариградско, сутрин в 8.30-9 ч. задръствания, нерви.

Сега няма да казвам къде живея в Люлин, че ще ми дойдете на гости, а не съм направила кафето поне за сега оплаквания нямам, но голямо избиране падна

За мен е важно да имам хубав вход, хубав етаж, нормална улица с градинка, BILLA и вътре да си го направя по мой вкус



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaka]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано04.05.05 17:38



интересна история, някои моменти ме изненадаха, други не чак толкова...


щом в люлин си намерила хубав вход, хубав етаж, нормална улица с градинка значи наистина е паднало яко избиране, както сама каза, имала си и късмет... остава само да сложиш кафето и лично да се убедим



Тема за що си се смяла!?нови [re: Пaнeлkaтa]  
АвторЛyдa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 19:43



защото българина е свободен да купува недвижимо имущество в Германия на много по ниска цена от колкото в родна България?
да смешно е!



Тема ура! В хановер е най-добренови [re: didata]  
Авторxaнoвep rъpл (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 19:50



Аз изпратих 11 000 евро капаро!



Тема Re: за що си се смяла!?нови [re: Лyдa]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 20:03



Защото и в България има имоти, които струват 1000 лв, но и за толкова никой няма да ги вземе. Има и други на ниски цени, наричат се набирателни!
Първо провери офертата, иди на оглед и след това пак ще говорим. Това най-вероятно е блок с много сериозен проблем, който никога няма да бъде населен.

Ти защо не си купиш в Хановер? Защо всички българи /най-вече тези, които живеят в Гемания/ не си купят? Защото такива имоти няма!

Искаш ли да ти предложа нещо - аз ще ти дам парите, както и комисионна, ако ми уредиш такава сделка в Хановер!



Тема Моля!нови [re: Пaнeлkaтa]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 20:06



Моля този, който се представя с различен ник всеки път и плещи едни и същи глусти за Хановер, да престане! Ако има да каже нещо по темата - да заповяда!



Тема Re: Люлин си е като всички останалинови [re: Пaнeлkaтa]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 02:19



Жилищни комплекси ,строени в комунизма. Никой не може да ме убеди че НЯКОЙ ПАНЕЛЕН квартал в София е по-добър от Люлин.
И между другото ,всички които познавам там са именно ВИСШИСТИ.
Даже много от сегашните ни министри са живели в Люлин.
Единственият му недостатък е че е далеч от центъра, иначе си е ПРОСТО ЕДНИ ОТ МНОГОТО ПАНЕЛНИ КОМПЛЕКСИ.



Тема Re: Люлин си е като всички останалинови [re: aнa]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 09:58



Напротив, това е един от най-близките панелни комплекси до центъра
Аз съм м/у 8 и 9 микрорайон и до центъра е около 4 км. Младост, Дружба например са поне 2 пъти по-далече
Това беше една от причината да се насоча към него



Тема Циганитенови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:06



се заселиха и си направиха квартал (село) точно до Люлин - името му е Филиповци - ако не се сещаш :-)
Гарсониери има навсякъде но толкова евтино строени и неподдържани досега не съм видял (от поне 6 квартири).



Тема Не щанови [re: aнa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:07



и да те убеждавам - Младост е на светлинни години напред - например. Пак панелка от татово време. Живял съм и там.
Люлин просто е най-шибания комплекс в София.



Тема Като те чета,нови [re: Пaнeлkaka]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:10



май разбирам какво ти харесва в Люлин :-)
Ами ти си мургавелка бе мойто момиче - както си описваш животеца - все в гета сякаш си била :-) Плащай по 20 лева наем отгоре и няма да те набутват само в съборетините - иначе може и Лозенец да ти се стори ад.



Тема Re: Циганитенови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 14:29



Ако погледнеш картата ще видиш, че до Филиповци не е само Люлин. А както вече писах в Хиподрума имах съседи цигани, а пак там в къщи живеят по цели фамилии.
Гарсониери неподдържани има не само в Люлин, повярвай провела съм достатъчно огледи /работила съм доста години като брокер, та ми позволи да мога да преценя кое е поддържано и кое не/. Какво значи добра гарсониера? Че са белнали един латекс ли? Да, хваща окото, но няма нищо общо със стойността на имота.



Тема Re: Като те чета,нови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 14:34



Човешката злоба край няма. Само не разбирам с какво те предизвиках? Какво ми е на живота? Цял живот съм живяла в къща, защото сме достатъчно състоятелни, за да си го позволим. Когато реших да създам семейство, естествено се отделихме, но никой не ми даде пари на готово, а събирахме, за да купим. Нормално е студентските ми години и тези след това да са минали по квартири, не съм мамина глезана с апартамент на готово. Не искам къща, трудно ми е да я поддържам, а сега и с малко дете е още по-сложно.
Злобей, заминавам за морето за седмица
Хайде, приятни празници!



Тема Re: Циганитенови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано05.05.05 14:38



виж, че циганите не преобладават в люлините 8,9 и 10 - ок.
ама тия катуни от филиповци буквално си живеят денем по трасето до пазара в люлин 3, няма кво да се лъжем - както от факултето щъкат целодневно из западен парк и красна поляна - как да си пуснеш детето да играе пред блока ?!

и без да съм работила като брокер виждам разликата между 8,9 и 10 от една страна и останалите части от друга...но за повечето хора люлин си е просто люлин. кво да ни правиш



Тема Боли менови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:42



онази работа къде ходиш :-)))
Злоба ? Че защо ? Ти си хвалиш каквото си имаш - на мен ми е смешно като те чета но не защото имам повече (сигурно нямам) а защото говориш пълни глупости че се опитваш и да си повярваш. Гледай залъжи там някой дето не е стъпвал в София - белким ти повЕрва !
ПП: Знам че не искаш да живееш добре - гроздето е кисело, казват :-)
"сме достатъчно състоятелни,", "никой не ми даде пари на готово, а събирахме, за да купим","не съм мамина глезана с апартамент на готово"

Какво да кажа просто - самичка си противоречиш, май се чудиш кое по-напред да е вярното....
Макар че има още една възможност - да се казваш Гадар ...



Тема Re: Циганитенови [re: didata]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 14:50



Права си, но аз не бих си пуснала детето и в един квартал като Сердика, който си е направо в центъра, но е ад от цингарелки Затова не бях съгласна, че Люлин = цигани



Тема Re: Боли менови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 14:54



Не знам какво е Гадар, ник ли е? Ако толкова държиш, ще ти пусна рег. ник на бележка
И не се хваля, просто няколко дни не успях да се разбера с мои приятели, които си купиха в Дружба 2, 5 част и искат да ми докажат, че техния район е на светлинни години пред Люлин. Виж, на хиляди километри съм съгласна, но за другото не



Тема Е да де,нови [re: didata]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:54



те 8,9 и 10 са елитни - хехехехе :-)
Нали там живее толкова уважаваната тук авторка на темата



Тема Re: Като те чета,нови [re: jamie]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано05.05.05 14:56



прекаляваш вече



Тема Не държанови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:56



на ника ти (защо все пак не го ползваш ???).
Гадар е име.
А за светлинните години - и аз не съм съгласен. Виж - че са по-напред обаче - така мисля и аз.



Тема Нима ?нови [re: didata]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 14:57



Просто изразявам несъгласие и се аргументирам :-)



Тема Re: Не държанови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 14:59



Имам си причини да не го позлвам
Ако малко намалиш злобата ще се почувстваш много по-добре на това ме научи детето ми.
Лек ден



Тема Re: Нима ?нови [re: jamie]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано05.05.05 14:59



да бе аргументираш се .. мен ако някой ме нарече циганка ще му изкълва очите (в твоя случай ще накълцам щръкналите уши)...



Тема Бъркашнови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 15:01



злоба с изразяване :-)
Поздрав от моите 2 (х)лапета :-)



Тема Ненови [re: didata]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано05.05.05 15:05



врякай много да не опиташ жирафския !
Като покажеш снимка тука - ще отсъдя дали си мургафко или не
Ще кълве - виж тази част беше интересна - как би се самоопределила ?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор kalinka72 (добро същество)
Публикувано05.05.05 16:06



Ами много зависи. Ако си близо до пазара, метрото, Billa-та, Fantastico, може да е много добре. Там районът доста го цивилизоваха през последните години и май ще продължават. Само че едно време не беше така. Преди да построят тунела, да пуснат трамвая и най-вече метрото, пътуването до центъра беше по-бавно отколкото от "Младост". Пазарът не беше това, което е днес, а центърът на комплекса като цяло изглеждаше доста по-различно. Цигани също имаше повече. Те сега са във "Филиповци", ама по-рано, преди да почнат масово да си продавата жилищата и преди да ликвидират гетото, живееха в самия "Люлин". Та с две думи - това е едно от местата в София, което през последните години се е подобрило. Дано се запази тенденцията.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaka]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано05.05.05 16:59



а бе, моме, разбрахме, че ти харесва люлин, няма нужда от сто кладенци вода да носиш.
ама искам да те попитам нещо - къв си го търсила по борис ІІІ и Софийски герой, като си живяла в Хиподрума. Нещо ми се губи смисъла от маршрута ти

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема ти си уникален случайнови [re: Пaнeлkaтa]  
Авторняkoя (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 20:22



аз вече си купих апартамента!



Тема Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: Пaнeлkaтa]  
АвторJJJJJJJJ (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 20:23



Преди 8-9 години и аз, която бях израстнала в Лозенец, живяла дълги години в Гео Милев и центъра, се ужасих, когато попаднах за първи път в Люлин.
Сградите бяха грозни, а хората - намръщени (или поне такова беше
впечатлението ми). Питах се как живеят хората тук?
Никога не съм предполагала, че един ден ще дойда да живея тук. Обаче човек не може да знае какво ще му поднесе съдбата. Затова, хората, които казват "никога", не бива да са толкова категорични - обикновено
точно на тях им се налага да изживеят това "никога".
И аз бях от тази категория хора, които се радваха на добро материално състояние и обществено положение и не допускаха, че някога ще живеят в "гето". Кой ми е виновен, че не съм била достатъчно нахална да се възползвам и да "осигуря" бъдещето си?
Сега живея в Люлин. Постепенно свикнах - не е чак толкова лошо, а и се развива в положителна насока. Докато бившите ми квартали западат - в тях всяко пространство от 100-200 квадрата, което беше свободно преди години, вече е застроено. Направо не се диша.
Естествено е в Люлин да има гадни жилища - това се среща и в
най-престижните райони - в центъра има такива дупки, в които и клошар
едва ли би се приютил.
Някои тук изказват мнението, че в Люлин живее изметът на обществото.
Може би смятат, че в Бояна и Драгалевци живее каймакът. За тяхна
информация ще кажа, че живущите в Люлин са точно толкова образовани
и интелигентни, колкото и в другите райони, погледнато средно статистически. Явно според тези хора селянинът от Бояна, който е наследил от дядо си 4 дка земя и е продал 2 от тях на някоя мутра или кредитен милионер заслужава да се нареди сред елита на обществото, както и този,
който е купил земята на дядо му. Или ченгетата, които по Татово време са
се сдобили с по няколко апартамента награда за заслуги или срещу жълти
стотинки, са елит? Или селяните, чиито мама и тате са превивали гръб на
нивата, за да купят на чедото си апартамент в София?
В нашето гето, освен хора на високи длъжности в държавните институции, живеят и много изтъкнати учени и хора на изкуствата (които по различни
причини не са пожелали да се възползват от положението си), както и
обикновени хора с по 1-2-3 висши образования (които поради мизерните си
заплати не са успели да си купят жилище в други райони). Според някои
хора това е утайката. Въпрос на критерии за обществено положение.



Тема Re: Не щанови [re: jamie]  
Авторaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 23:33



ЯВно не си живял там и говориш наизуст...Къде са ти аргументите?
Аз съм била по Софийските квартали ,не видях особена разлика,даже Люлин е много по-добре организиран от накъсания Дружба, например.



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: JJJJJJJJ]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано06.05.05 11:22



много изтъкнати учени и хора на изкуствата (които по различни
причини не са пожелали да се възползват от положението си), както и
обикновени хора с по 1-2-3 висши образования (които поради мизерните си
заплати не са успели да си купят жилище в други райони)


само с това каза достатъчно... защо ли биха желали тези хора да се преместят от люлин, м? след като в люлин е цветя и рози защо живеят насила там - САМО щото по една или друга причина "не успяват да се възползват и да заживеят другаде"? интересничко



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaka]  
Автор jam (уверено сладко)
Публикувано08.05.05 14:31



" От Младост до където и да е е 100 дена път с камили "

ти просто не си у ред.

Младостите са едни от най-добре уредените квартали в транспортно отношение! има купища автобуси, има тролей, много маршрутки, пряка връзка с центъра (не със Сточна гара!) без светофари....

виж, разбираме всички, че искаш да успокойш съвестта си и да си докажеш чрез мненията на останалите, че си направила правилния избор, но тук не е клуб за психотерапия, а за обсъждане на реалиите на живота...



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: jam]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано09.05.05 14:39



Вместо човек да говори неподготвен е по-добре да помисли прагматично и да забележи даденостите в "престижните" части на Люлин. Като например, че от там човек може за минутки да стигне до центъра, било то с метро или със собствен превоз; че всички вериги хипер и супер маркети построиха магазини наоколо; че до 10-та част на Люлин се намира Западния парк (и кино Арена) и т.н.

Самият аз все още си спомням добре дългите часове висене и тъпчене по автобусите за Младост; спомням си и няколкото години провиране през тесните и разкопани улички на Лозенец; не съм забравил и липсата на улици и зеленина в Бели Брези.

Хайде да не чувам повече глупости, че всичко в Люлин било толкова "шит", а пък всичко в гъзарските квартали толкова "куул". Разходете се малко за да си актуализирате мнението.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.05.05 23:35



ми щом те кефи да живееш в железобетонна джунгла бъкаща от цигани и престъпност - живей... живял съм в Дружба 1, Младост 3, Дианабад (точно до Ловния парк) и сега в Дървеница... мога да се върна на всички тези места с изключение на Дружба - прекалено много люлинско изглежда

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Blake]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 11:11



Както винаги Blake не чете дискусията за какво е точно, но бърза да се изцепи ни в клин, ни в ръкав.

То цяла София си е "железобетонна джунгла бъкаща от цигани и престъпност". Ама в темата тук не говорим за китна вила на морето или планината, не говорим и за фамилна къща в Драгалевци с един хектар двор. Става дума за соц-панелни квартали с многоетажни блокове, тип общежитие, които за съжаление съставляват почти цялата площ на столицата.

И въпросът е: оправдано ли е един грозен и панелен квартал с всички предимства и недостатъци, които има друг също толкова грозен и панелен квартал да се пренебрегва и подценява и защо?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.05 11:21



както винаги точно ти не четеш приятелю... както споменах, става въпрос за панелни квартали, в които обаче за разлика от Люлин, освен блокове, има например и дървета и градинки, да не говорим за паркове на някои места... освен това, да речем в Дървеница и Дианабад циганите са много голяма рядкост, а мога да ти кажа, че откакто живея в Дървеница, не съм чул да са обрали комшия, да са разбили кола или все неща от този сорт... за разлика от Люлин и Надежда примерно (а в Надежда да ми подарят апартамент няма да отида да живея)... та толкова по темата То цяла София си е "железобетонна джунгла бъкаща от цигани и престъпност"... нещо друго (и ако може смислено) има ли да кажеш???

по темата за инфраструктурата - според мен Младостите са много по-добре уредени от който и да е Люлин, ама щом ти казваш че не е така...

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Blake]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 12:01



Гений, авторката на темата говори не за свободен наем, а за избор на имот, което е много повече зависещо от финансовото положение.

Лесно е да си вееш байрака на квартира. Можеш да се лигавиш около избора на квартал, дали е до работата ти, дали го водят за по-престижен, дали имаш градинка до вас, в която да дриска кучето ти и т.н. Разлика в наема от 20-30 евро не е чак толкова съществена, дори за пристигнал от провинцията начинаещ уеб-дизайнер.

Обаче ако решиш да купиш имот в Дианабат или Дървеница, то като извадиш парите скътани под дюшека, ще видиш, че ти стигат само за прихлупена гарсонера на партера (може би мухлясала от северното изложение и засенчена от някоя топола). Това не върши работа на теб и на четиричленното ти семейство. И решаваш да се спреш на слънчев тристаен в приличен район, може и в по-краен квартал. И правиш рационален избор. Честито на авторката, че вече го е направила!



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.05.05 12:31



дано не прозвучи като заяждане, но целта на темата беше да се изброят предимствата и недостатъците на Люлин. Точно това и правим. Естествено е, че всичко е субективно.
И понеже според теб 20-30 евро на месец не са проблем, може би ще се съгласиш, че като теглиш на кантара ще предпочетеш заем за по-голяма сума и по-дълъг срок така че вноската да ти е с 20-30 евро повече, но да си купиш апартамент в по-хубав квартал от Люлин. Защото Люлин определено не е от най-добрите квартали.
Но това си е мое мнение. Вероятно и ти ако се набухаш в някоя шахта в тъмна улица ще прокълнеш мига, в който си решил да ходиш на огледи в Люлин. Вероятно, ако оправят осветлението в кварталните улици ще е по-хубав квартал. Не знам, а и не ме интересува. Казах какви са недостатъците на Люлин според мен, което се и искаше

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 12:59



Недостатъци: Преобладаващата част от Люлин въобще не е хубав квартал. Самата идея да живееш с много съседи в ЕПК или панел е лоша.

Плюсове: Района около трасето на метрото е осветен денонощно, до центъра си за минути, шахтите са си по местата и всички хипер- и супер-маркети са ти под ръка.

Дали да се огрухаш доживот в заеми, за да си в мръсотията и навалицата на друга по-скъпа част от града е въпрос на конкретна оферта и лична преценка. Няма формула.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.05 13:40



Ми имам някои наблюдения върху цените на жилищата (за закупуване, не за наем) - трябва да ти кажа, че ако му дойде времето да си закупя жилище, на драго сърце ще дам 5-10% повече пари, но няма да живея в кочина като Люлин... честно казано, лично за мен Младост е един много по-добър избор от Люлин, ама както си искаш, парите са си твои, живота - също...

И, постарай се да се понаучиш да приемаш чуждото мнение, както и това, че то може да е по-различно от твоето... ако може се научи да го правиш, и ако може, без да се налага да прибягваш веднага до необосновани лични нападки, щото веднага си проличава че си едно малко по-малко интелигентно парче от колкото си мислиш...

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Blake]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 15:01



Браво, точно два твои постинга и вече научих, че съм "малко по-малко интелигентно парче, отколкото се мисля". Верен на традицията, ти отново нескопосано се опита да ме охарактеризираш, вместо да водиш принципна дискусия. А въобще можеш ли?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.05 16:49



задай си първо ТИ този въпрос... аз дискусията си я водя, като се старая да не се заяждам... обаче ти влизаш с рогата и оттам нататък всеки който не е на твоето мнение се явява накакъв боклук и няма право на мнение... с което, честно казано, не бих се съгласил...

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.05.05 17:49



а бе да ти кажа, аз явно съм нацелил единствената неосветена улица в Люлин 7 и представи си там има само една шахта без капак и аз да се надъня баш в нея.
Явно имам много кофти късмет.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 19:42



Преди две седмици минавайки по бул. Александър Стамболийски в тъмното, издумках в една от дупките на Софиянски и се простих с две от гумите си. А джантите ги разтягах на машина една по една.

Хайде сега да заявя генерално съгласно твоята логика, че цял Илинден, Разсадника и района около площад Македония са тотален "шит" и че пари да ми дават няма да ида да живея там. Да ама не! Ще съм прав точно толкова, колкото ти относно блоковете по протежение на бул. Царица Йоана, след Тунела (по темата за микрорайони 10, 9, 8 и 7). Описанието ти на вътрешнокварталните дебри от енския люлински район хич не се връзва там.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано10.05.05 20:42



Уф... интересно, аз съм забелязал че основно хора дошли в София правят такива категорични разделения - Младост е супер, Люлин е гето, само смотаняците живеят там и т.н. Аз лично не виждам никаква съществена разлика, освен че на Люлин транспорта доста се подобри след пускането на метрото. То това метро и до Младост ще стигне някой ден.
Иначе и двата квартала изглеждат зле (като всеки софийски за съжаление) имат цигани тук таме и т.н.
Ако се избира апартамент според мен не би трябвало да се плаща данък обществено мнение и да си купи човек по калпав апартамент с кофти съседи и т.н. само защото е в "престижен" квартал.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.05.05 08:41



добре бе, твойто магаре да е мъжко.
Пак ти казвам - попитаха тук какви са според нас недостатъците на люлин, казахме ги. какво се заяждаш не мога да разбера.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано11.05.05 11:38



Живях две години в Люлин 7 - до миналото лято, така че впечатленията ми са пресни.
Предимства -
1. ВЪЗДУХ!!! - имам предвид пространство, широко е, улиците не ти стягат в раменете, никакъв шанс да видиш менюто на масата на съседа си ( както преди в Белите брези и в повечето "престижни" райони), никакви проблеми с паркирането;
2. ВСИЧКИ междублокови пространства около нас се косяха редовно и се поддържаха спретнато от общината, включително детската площадка зад блока.
3. Изобилие от магазини на една ръка разстояние (тип квартални, включително денонощен); за Била и другите хипермаркети е ясно къде са.
4. Удобен (и бърз) транпорт в повечето посоки на София.
5. Вътрешността на квартала ( ние там живеехме) е много тиха.
Недостатъци (напомням - за мен, за това място):
1. Понеже е строен широко, разстоянията са по-големи от тези в повечето други квартали (които познавам), т.е. по-добре е да имаш кола, за да отидеш до поликлиниката в Люлин 9, пазара (между другото виждали ли сте колко хубав е станал-построиха го наново, поне на мен фасадата страшно ми харесва)...
2. В моята посока за работа (Белите брези) директният транспорт беше само една маршрутка
3. Задръствания при тунела (но в никакъв случай не по-големи от които и да е други в София)
Може да изпускам нещо, питай.
Много ми се струват, меко казано, наивни, изказвания от рода, че там живеят селяни и какво беше още...
Пък и човек сам си подбира средата и контактува с хората, които му допадат.
Според мен Люлин 8, 9 и 10 са добър избор.
А, забравих -имахме страхотна гледка към парка и Витоша.



Тема Re: за що си се смяла!?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Grok ()
Публикувано12.05.05 18:14



Що, ти не вярваш ли на ДСК Хановер?
Офертата е напълно сериозна. Едната обаче е с малка уловка. Преполагам, че не е разбрана правилно. Става въпрос за жилище, което оригинално е било купено за 50 000 евро, но им е гръмнала ипотеката и сега банката иска да го продаде срещу оферти. Най-ниската цена е там 38 000 ли беше...

Блока няма никакъв проблем най-вероятно, освен че е панелка. Цена 800-1200 е нормалното в зависимост от типа на сградата и местоположението. Имай предвид, че в град Хановер квадратния метър парцел е ... средно 500 евро. За разлика от България строителството е много качествено. Също като в България най-добрите жилища са строени през 70-те години на миналия век.



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: didata]  
АвторJJJJJ (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 20:37



Защото все още има хора, за които живеенето в "престижен"
квартал не е номер едно в ценностната им система. За щастие,
все още се намират хора, които не са готови да си подават гъза
на всеки, който им предложи пари. Има и други стойности, освен
местоживеенето, марката на колата и на дрехите.



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: JJJJJ]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.05.05 10:14



я пак прочети какво те питам...
къде ги тия хора за които ми обясняваш? щото онези от твоя пример не са такива! нали аз ТОЧНО това те попитах - защо стожерите на твоята теза искат да се махнат?! като са такива непродажни идеалисти що не си живеят по СОБСТВЕНО желание в Люлин, а не наложено от обстоятелствата?

напълно ми е ясно обяснението "не мога да си позволя по-добро" - ама да ми се фърлят Люлинци с лозунги "не желая по-добро/това е достатъчно добро за мен" е смешно, да не кажа глупаво. въпреки другите стойности в ценностната система. нещо като да ядеш картофи пържени във вмирисано олио щото яденето не ти е смисъла на живота. ми то не е, ама....



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: didata]  
АвторJJJJJJ (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 21:28



Не си спомням да съм казала някъде, че живеещите в Люлин
искат (или държат непременно) да се махнат оттам.
Да желаеш нещо различно от сегашното си положение и
да си даваш реална сметка какво ще ти струва и дали си готов
да платиш съответната цена са коренно различни неща.
Да - Люлин е достатъчно добър за мен на настоящия етап, и
да имам собствено жилище там е по-добре, отколкото да живея
под наем в Лозенец например (откъдето и да го погледнеш)!
Ако дочакам по-добри времена, ще си помисля и за нещо
по-добро (но не и в Лозенец). Човек трябва добре да прецени
какво може в момента и да не се изхвърля. Или пък - ако реши да
се изхвърли - кой ще покрие разликата в стандартите и срещу какво?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 00:52



Защо да ми се губи смисъла на маршрута???? Не че вече има значение, но предложи по-добър вариант от блок 134А до 2 градска болница ..... Моя беше: локалното на Цар Борис 3 => Софийски герои => Найден Геров и след това само направо



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: jam]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 01:06



Не ми е все едно дали ще пътувам 13 /тринадесет/ километра сутрин или 4 /четири/. Както и да го смятам разликата е голяма. За транспорта на Младост имаш право, уреден е, само че не води до никъде, три прехвърляния не са ми по вкуса в 5.30 ч. сутрин ......... Погледни картата, от където и да го погледнеш си е далече.

Много добре знам за какво е този клуб и не виждам нищо лошо в това да пусна тема, в която да попитам с какво Люлин 8, 9 и 10 са по-лоши от останалите панелни квартали. Сигурна съм, че е била полезна за хора, които в момента се чудят как да съберат пари за гарсониерка в Младост, а за същите пари ще вземат 2-ст. в Люлин. В това положение бях аз преди година и се радвам, че отидох да разгледам така плютия Люлин

И съвестта ми е чиста Рядко ми се налага да я успокоявам, още по-малко за нещо, което мога да променя за 3 седмици Друг е въпроса дали искам, нали?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 01:15



Да, темата е точно за предимствата и недостатъците на Люлин и то на конкретна част от квартала. Но всички изтъкваха недостатъци, които са характерни не за Люлин, а по принцип. Защо? Защото не могат да се сетят за друго ли? Циганите са навсякъде в България, освен в балканските села, защото в тях няма какво да се краде, а това за отдалечеността показва, че тези, които пишат не са виждали карта на София. И да - това е ПАНЕЛЕН квартал, никой не спори и не е нужно да го пише всеки, който се чуди какво да каже



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 01:25



Защо се хващаш за неща, които не са само в Люлин, дай нещо, което го отличава - положително, отрицателно, каквото и да е ... като сме почнали да кажа и аз, май месец миналата година, един съсед пропадна с колата си /Лада, ако има значение/ в необезопасена шахта пред блок 73 в Младост 1. Неприятно е, но не смятам, че това е станало само, защото е живял в Младост, нали? Просто сме в България



Тема най ми нареса и на мен израза:нови [re: JJJJJJJJ]  
Авторлyдaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 07:55



обикновени хора с по 1-2-3 висши образования.
Коя обикновенна има 3 висши образования и е бедна!?
хахаха хахаха хахахах



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.05.05 08:09



Вместо да излизаш на Борис ІІІ, където левият завой наистина и много кофти, на билата завиваш вдясно и пак излизаш на найден геров. Там като не те кефи Георги софийски, правиш ляв завой по Гешов, след това по Константин Величков и на Сливница правиш десен завой.
Другият ти вариант е да караш по Борис до площад македония и там да направиш ляв завой.
Има и комбинации - например по борис до Руски паметник, там завиваш наляво и по Опълченска до Сливница.
Да не говорим, че измъкването ти може да стане много по-лесно по Кюстендил покрай канала, след това при църквата ляв завой и пак отиваш на Найден Геров.
А бе както виждаш избрала си най-кривият маршрут, а после мърмориш.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.05.05 08:17



А бе това с шахтата беше пример просто.
Темата се обезсмисли, защото дори и да си я пуснала, аз да чуеш какво мислят хората, се подхванаха едни абсурдни спорове "харесва ми/не ми харесва".
Аз лично казах вече - миналото лято замръкнах в Люлин и не можах да намеря къде да купя нещо за ядене. Между блоковете беше тъмно като в на кучето срам ме е да кажа какво, пребих се в една шахта (щото не я видях в тъмното). А всичките тези бетонни блокове, половината от които на повече от десет етажа направо ме потискат.
Това са минусите според мен. Нали това питаше? Сега защо ти и другите като теб се заяждате?

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.05.05 09:27



За транспорта на Младост имаш право, уреден е, само че не води до никъде

я пак??? от Младост можеш да отидеш с градския транспорт до поне половин София, за разлика от Люлинския, с който отиваш предимно към Сточна гара...
а и като става въпрос за 13 и за 4 км, предполагам визираш Младост 4 и Люлин (незнам-колко, дето е най-близо до тунела) - все несравними неща... и още нещо - не гледай само от твойта камбанария, щото примерно и на мене ми е 4-5 километра от вкъщи до работата, а ако живея в Люлин, ще ми е към 20 сигурно...

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
АвторЧвop (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 09:54



Сигурна съм, че е била полезна за хора, които в момента се чудят как да съберат пари за гарсониерка в Младост, а за същите пари ще вземат 2-ст. в Люлин. В това положение бях аз преди година и се радвам, че отидох да разгледам така плютия Люлин

И съвестта ми е чиста

Панелке, ако ти беше чиста съвеста, нямаше да пускаш тема и да пишеш мнение след мнение.
Мен ако питаш още се тюхкаш че не си в Младост.
В Младост мила има: Хит, Била, Фантастико, Бизнес център, Технополис, Комо, Арена 2, Патиланци, транспорт до всякъде......има градинки все още.


Пък ти ходи избивай комплекси сега, що не си в Младост, а си в Люлин



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Чвop]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано16.05.05 10:17



ауууууууууууууу тва има градинки все още беше грубо, много грубо...
за последните години Младост точно стана на гъз
преди 5-6 г. не беше такова клаустрофобично бунище и като тръгнах да си търся апартамент бях много шокирана от промяната "всяка педя строеж"
неслучайно апартаментите поевтиняха там, а аз първоначално се изненадах че в Овча купел 2 вече са по-скъпи отколкото в Младост, пък то кво да се изненадваш...и Арена 2 сложихте еееееееее..... а люлинци откога си имат Арена 1 а?



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 12:21



Всички маршрути са пробвани Задръствания навсякъде, тесни улички, пълни с коли. Локалното го ползвах, защото нямаше такива .......



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Blake]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 12:27



Вече писах къде съм живяла в Младост - блок 75, една от най-близките части, а за Люлин засичането е от Била, има къде къде по-близки части.
За транспорта на Младост - до къде води? До Орлов мост и гарата или 76, който като се забута в задръстването на Е. Георгиев и ходиш да молиш шофьора да отвори вратите, вместо цял ден да кисна в автобуса, или 111, който отива да обърне след пазара? Да си чакат метрото, друго спасение няма за тях ........



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Чвop]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 12:40



В отговор на:

Панелке, ако ти беше чиста съвеста, нямаше да пускаш тема и да пишеш мнение след мнение.
Мен ако питаш още се тюхкаш че не си в Младост.
В Младост мила има: Хит, Била, Фантастико, Бизнес център, Технополис, Комо, Арена 2, Патиланци, транспорт до всякъде......има градинки все още.




Научи се да цитираш, че с тоя Bold е смешно

Миналата година се върнах в Младост, заради прекрасните ми спомени от студентските години, драпах със зъби и нокти за там и какво? Издържах цели 3 месеца, след което избягах ужасена И си права, тюхкам се! Яд ме е, че загубих толкова нерви и средства за местене
Не виждам смисъл да се захващаме за големите вериги, защото те не са глупави и откриват магазини в точно в панелните джунгли, не са луди да изпуснат квартал с 10 микрорайона ..........
Аз живея до Била, Технополис, сладкарница Неделя и Европа. В Люлин 1 в Бриколаж, а сега направиха и Хит Люлин, Арената ми е на 1 спирка с метрото или 2 мин. с колата. И Фантастико си има и Метро.
Градинките са си градинки, но поне ги косят и оформят, за разлика от миналогодишните ми преживявания в Младост 1, където тревата беше по-висока от хората, но те не са виновни, че кмета на Младост не му пука ......



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Чepнokoca]  
Автор vasil3O (непознат )
Публикувано23.11.08 11:47



Минусите на Люлин:
- на първо място разбира се са циганите, които живеят и по блоковете на комплекса;
- слаб транспорт, претъпкан с цигани. Особено 53, 82, 108, 309, 310 и тролей 6.;
- мизерни междублокови пространства - мръсотия колкото щеш;
- паркове - няма;
- магазини - само билла, фантастико и Т маркет;
- плешив квартал - няма зеленина, но полетата са в изобилие - като на село!
А то май се окзва че плюсове няма!!!

Редактирано от vasil3O на 23.11.08 15:28.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: vasil3O]  
Автор zlostyr (непознат )
Публикувано30.11.08 22:22



Откъдето и да го погледнеш в по-голямата си част Люлин е едно гето...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.