Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.05.05 16:49



задай си първо ТИ този въпрос... аз дискусията си я водя, като се старая да не се заяждам... обаче ти влизаш с рогата и оттам нататък всеки който не е на твоето мнение се явява накакъв боклук и няма право на мнение... с което, честно казано, не бих се съгласил...

Just a genius



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано10.05.05 17:49



а бе да ти кажа, аз явно съм нацелил единствената неосветена улица в Люлин 7 и представи си там има само една шахта без капак и аз да се надъня баш в нея.
Явно имам много кофти късмет.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано10.05.05 19:42



Преди две седмици минавайки по бул. Александър Стамболийски в тъмното, издумках в една от дупките на Софиянски и се простих с две от гумите си. А джантите ги разтягах на машина една по една.

Хайде сега да заявя генерално съгласно твоята логика, че цял Илинден, Разсадника и района около площад Македония са тотален "шит" и че пари да ми дават няма да ида да живея там. Да ама не! Ще съм прав точно толкова, колкото ти относно блоковете по протежение на бул. Царица Йоана, след Тунела (по темата за микрорайони 10, 9, 8 и 7). Описанието ти на вътрешнокварталните дебри от енския люлински район хич не се връзва там.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор BobyB (ентусиаст)
Публикувано10.05.05 20:42



Уф... интересно, аз съм забелязал че основно хора дошли в София правят такива категорични разделения - Младост е супер, Люлин е гето, само смотаняците живеят там и т.н. Аз лично не виждам никаква съществена разлика, освен че на Люлин транспорта доста се подобри след пускането на метрото. То това метро и до Младост ще стигне някой ден.
Иначе и двата квартала изглеждат зле (като всеки софийски за съжаление) имат цигани тук таме и т.н.
Ако се избира апартамент според мен не би трябвало да се плаща данък обществено мнение и да си купи човек по калпав апартамент с кофти съседи и т.н. само защото е в "престижен" квартал.



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: VladiSD]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано11.05.05 08:41



добре бе, твойто магаре да е мъжко.
Пак ти казвам - попитаха тук какви са според нас недостатъците на люлин, казахме ги. какво се заяждаш не мога да разбера.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Чepнokoca (понякога)
Публикувано11.05.05 11:38



Живях две години в Люлин 7 - до миналото лято, така че впечатленията ми са пресни.
Предимства -
1. ВЪЗДУХ!!! - имам предвид пространство, широко е, улиците не ти стягат в раменете, никакъв шанс да видиш менюто на масата на съседа си ( както преди в Белите брези и в повечето "престижни" райони), никакви проблеми с паркирането;
2. ВСИЧКИ междублокови пространства около нас се косяха редовно и се поддържаха спретнато от общината, включително детската площадка зад блока.
3. Изобилие от магазини на една ръка разстояние (тип квартални, включително денонощен); за Била и другите хипермаркети е ясно къде са.
4. Удобен (и бърз) транпорт в повечето посоки на София.
5. Вътрешността на квартала ( ние там живеехме) е много тиха.
Недостатъци (напомням - за мен, за това място):
1. Понеже е строен широко, разстоянията са по-големи от тези в повечето други квартали (които познавам), т.е. по-добре е да имаш кола, за да отидеш до поликлиниката в Люлин 9, пазара (между другото виждали ли сте колко хубав е станал-построиха го наново, поне на мен фасадата страшно ми харесва)...
2. В моята посока за работа (Белите брези) директният транспорт беше само една маршрутка
3. Задръствания при тунела (но в никакъв случай не по-големи от които и да е други в София)
Може да изпускам нещо, питай.
Много ми се струват, меко казано, наивни, изказвания от рода, че там живеят селяни и какво беше още...
Пък и човек сам си подбира средата и контактува с хората, които му допадат.
Според мен Люлин 8, 9 и 10 са добър избор.
А, забравих -имахме страхотна гледка към парка и Витоша.



Тема Re: за що си се смяла!?нови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор Grok ()
Публикувано12.05.05 18:14



Що, ти не вярваш ли на ДСК Хановер?
Офертата е напълно сериозна. Едната обаче е с малка уловка. Преполагам, че не е разбрана правилно. Става въпрос за жилище, което оригинално е било купено за 50 000 евро, но им е гръмнала ипотеката и сега банката иска да го продаде срещу оферти. Най-ниската цена е там 38 000 ли беше...

Блока няма никакъв проблем най-вероятно, освен че е панелка. Цена 800-1200 е нормалното в зависимост от типа на сградата и местоположението. Имай предвид, че в град Хановер квадратния метър парцел е ... средно 500 евро. За разлика от България строителството е много качествено. Също като в България най-добрите жилища са строени през 70-те години на миналия век.



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: didata]  
АвторJJJJJ (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 20:37



Защото все още има хора, за които живеенето в "престижен"
квартал не е номер едно в ценностната им система. За щастие,
все още се намират хора, които не са готови да си подават гъза
на всеки, който им предложи пари. Има и други стойности, освен
местоживеенето, марката на колата и на дрехите.



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: JJJJJ]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано13.05.05 10:14



я пак прочети какво те питам...
къде ги тия хора за които ми обясняваш? щото онези от твоя пример не са такива! нали аз ТОЧНО това те попитах - защо стожерите на твоята теза искат да се махнат?! като са такива непродажни идеалисти що не си живеят по СОБСТВЕНО желание в Люлин, а не наложено от обстоятелствата?

напълно ми е ясно обяснението "не мога да си позволя по-добро" - ама да ми се фърлят Люлинци с лозунги "не желая по-добро/това е достатъчно добро за мен" е смешно, да не кажа глупаво. въпреки другите стойности в ценностната система. нещо като да ядеш картофи пържени във вмирисано олио щото яденето не ти е смисъла на живота. ми то не е, ама....



Тема Re: Защото са предубедени или имат горчив опитнови [re: didata]  
АвторJJJJJJ (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 21:28



Не си спомням да съм казала някъде, че живеещите в Люлин
искат (или държат непременно) да се махнат оттам.
Да желаеш нещо различно от сегашното си положение и
да си даваш реална сметка какво ще ти струва и дали си готов
да платиш съответната цена са коренно различни неща.
Да - Люлин е достатъчно добър за мен на настоящия етап, и
да имам собствено жилище там е по-добре, отколкото да живея
под наем в Лозенец например (откъдето и да го погледнеш)!
Ако дочакам по-добри времена, ще си помисля и за нещо
по-добро (но не и в Лозенец). Човек трябва добре да прецени
какво може в момента и да не се изхвърля. Или пък - ако реши да
се изхвърли - кой ще покрие разликата в стандартите и срещу какво?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.