Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:13



За лампите не съм много съгласна, когато избирахме идвахме и по тъмно, за да се уверим. Пред блока има градинка, поддържа я една жена, както и чистотата около блока, не се занимава с нищо друго, цял ден върви и обира.
Това с дупките ме уби, къде няма дупки, я се поразходи из Лозенец и южните
Междублокови пространства - те поне съществуват, в "престижните" квартали си подават уискито през балкона, нали са на една ръка разстояние
Хляб мога да си купя в колкото пожелая - имаме на близо нон стоп магазинче, но го ползваме само за такива ситуации, пазаруваме основно Била и Европа /те са почти до полунощ/



Тема Re: ами там цените са надутинови [re: няkoя]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:14



Цените се определят от търсенето и предлагането. Четох темата ти и освен, че се посмях, друго не мога да кажа



Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: f(x)dx]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:16



Такива шахти има навсякъде, не са "люлински"



Тема Re: е ,ти па :-)нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:17



Пазарите и аз ги мразя, това беше едно от от условията ми, най-вече, защото имам опит с пребиваване до женския пазар за около година Бляхххх



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:33



Не бих пуснала такава тема, ако нямам представа от останалите квартали, т.е. база за сравнение, решението за Люлин взех, след като поживях в почти всички части на София. Тук не включвам районите с къщи, защото от това бягах. И какво остава - жилищните комплекси. Темата за панел или ново строителство вече беше обсъдена, така че не ми се иска отново да я подхващаме
По въпроса за задръстванията - след Хиподрума задръстване не може да ме уплаши, най-сладко е като спре светофара на Георги Софийски , след Младост /сутрин по Цариградско/ - не стига, че е 100 часа път, ами и с 20 км/час
За живущите - не бих си позволила да обобщавам, не съм човек, който би обидил 90% от българите. Още повече, че в тузарските квартали живеят хора с основно образование, но с пистолет в джоба и питбул на каишка за пудел , кремиковските работници са населени преди време в южните квартали. С какво те са по-добри от тези, които са имали къщи в Люлин, а след като са ги изравнили със земята са им дали апартаменти /по сметките на комунистите дори някои са доплащали /
Нямам нищо против метрото /не мисля, че пътуването ми е неприятно, хората са нормално облечени и не мирише лошо, не ме интересува дали идват от Обеля/, до центъра не ползвам тунела, защото няма места за паркиране, за всичко останало ползвам Сливница, с колата - широко и празно



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaлмиpa]  
АвторПaнeлkтaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 14:35



Есествено, че исках да бъсе сравнен с останалите панелни гета. Не ми е минавало през главата да го сравнявам с баровско кварталче в Ню Йорк



Тема Защотонови [re: Пaнeлkaтa]  
Автор jamie (ентусиаст)
Публикувано04.05.05 16:32



съм живял там под наем. И ми се повръща още само като се сетя - и за мангалите, и за транспорта, и за бетонната кутийка дето някои и казват "гарсониера".



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: Пaнeлkтaтa]  
Автор didata (star akademik)
Публикувано04.05.05 16:44



за некрайните квартали няма да говоря - щот люлин ще го сравняваме с крайните нали - с такива, по улиците на които има знаци "София - 5 км направо"
дружба, надежда и обеля ме гадят повече от люлин, да.
овча купел - по-малко ме гади, някои неща там дори ме кефеха.
и в младост си живяла явно - 1, 2, 3?
и?
сравнението е в полза на люлин? днес е 1 април или си шегобийка по рождение...



Тема Re: Защотонови [re: jamie]  
АвторПaнeлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 16:55



Циганите живеят в цяла София и не само. При нас няма, разглеждаш района и то си личи има ли или не.
Гарсониерки, че и боксониерки също има из цяла София.
Кажи нещо конкретно за Люлин



Тема Re: Защо всички плюят Люлин?нови [re: didata]  
АвторПaнeлkaka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 17:22



Може би с това трябваше да започна, за да не ме приемате на шега
Моята история:
'97-'99 - Младост 2, блок 212, ЕПК-тата накрая на света Работех до двореца на децата и ставах за работа в 5.30 ч. От Младост до където и да е е 100 дена път с камили
'99-'01 - Слатина, блок 127, ново блокче, там ми харесваше, но много коне идваха от циганите до релсите , а и нямах кола, т.е. разполагах само с автобус 11, твърде недостатъчно. Имаше и самолетчета, нощем се чуваха маневрите на влаковете
'01-'02 - в центъра, района на женския пазар, уж се набутах при интелигенцията /кой от кой по-бяха в кооперацията/, но какво да ти кажа - входа беше по-зле от цигански фургон, а торбите с боклука /както навсякъде/ си хвърчаха свободно през прозорците, нищо, че от долу беше оживена спирка
'02-'03 - Хиподрума, най-гадния период в живота ми блок 134А, с/у него пункт за приемане на стъкла/бутилки/, просяци от всякъде взимаха по някоя стотинка и се напиваха до припадък, търкаляйки се в запуснатите парцели там. Добавям и глутница от 16 кучета, които зимата влизаха на топло във входа /не се заключваше/. И още - богаташите от Бели брези нямат ТЕЦ, не знам на какво се топлеха, но прането ми смърдеше на пушек. Само лятото горе-долу можех да простирам навън, а така обичам да ми мирише на изпрано Там имахме и най-ужасните комшии, настанени не се знае как + една сурия цигани под наем на 2 ет. . Измъкването /вече имах кола/ беше ад По локалното до Била и от там един ужасен ляв завой, без предимство, ако някой те пусне - пусне, ако не, висиш После идва светофара на Г. Софийски, за който няма какво повече да коментирам . Общо взето 4 км. до офиса ги взимах за час Офффф, повече не ми се говори, че ми се гади ...... Пропуснах шума от паветата на Цар Борис 3, за това последното спасение няма - само затворени врати и прозорци ......
'03 март-'03 юли - Младост 2, блок 75, пазара = ужас. Там тревата не се коси, джунгла с животни, не съм виждала такава растителност от детството си . И пак стигаме до Цариградско, сутрин в 8.30-9 ч. задръствания, нерви.

Сега няма да казвам къде живея в Люлин, че ще ми дойдете на гости, а не съм направила кафето поне за сега оплаквания нямам, но голямо избиране падна

За мен е важно да имам хубав вход, хубав етаж, нормална улица с градинка, BILLA и вътре да си го направя по мой вкус




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.