Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да определя цена на имота...нови  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 12:26



Искам да продам имот - къща и дволно място в село община Димитровград.
Въпроса ми е как да определя цената, която ще искам от евентуалните купувачи, естествено за да мога да продам имота възможно най-изгодно за чмен. Не бързам да продавам, но какви са основните похвати за определяне на пазарната продажна цена - знам че пазара диктува цените и че има огромно значение къде се намира, но все пак има А и Б на търговията с недвиживи имоти - за това ми е въпроса...
Предварително благодаря на всички, които ще ми дадат съвети!!!



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Backo]  
АвторBroker-a (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 23:09



Защо не се допиташ до някоя Агенция за Недвижими Имоти из вашия край? Довери се на професионалистите, ако намериш такива!



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Backo]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 08:49



Ако направиш кратко описание на имота, местоположение, комуникации и т.н мога да ти помогна да намерим цената.

Успех:)



Тема Re: Как да определя цена на имота... [re: milen]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 22:14



Имота е вилна постройка в регулацията на село Брод, община Димитровград. Построена на дворно място от 710 кв.м. - 2 етажа и половина, измазана отвътре и от вън /с пръскана мазилка/. през 1995 г. Железобетонни колони и трегери, тухли единички и четворки,2 плочи,покрив от циментови димитровградски керемиди,сиви, заводско производство.
Намира се на главния път Димитровград-Симеоновград. Дворното място е засадено с плодни дръвчета - ябълки,круши,сливи,дюли,праскови,кайсии,джанки,смокини и др. под - по 2-3 дървета от плод. Има ток, вода /питейна и кладенчова/телефон, центъра на селото е на 8-10 мин пеш,има сервизна улица, спокойна за паркиране.
Разгъната застоена площ 144 кв.м.,вътрешни стълби,изложение юг/изток на повечето прозорци, а много малки прозорчета гледат към шумното междуградско трасе.
Не се сещам за повече...
Помогнете да определя цена за продажба...



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Backo]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 09:03



Така като гледам става дума за масивна здраво построена къща с комуникации. Ако беше само 40 км. по на север до Ст. Загора сигурно ще и вземеш 15 000 ЕUR, но в този случай едва ли повече от 15 000 лв. може да се вземат. Просто този район не е от най- популярните за инвестиция в недвижими имоти. Няма голям интерес за покупки, а в същото време има предлагане. Имаш ли снимки на къщата. Мога да се опитам да ти помогна с продажбата. Не е зле да ми оставиш e-mail.
Там оправиха ли пътя? По едно време беше много разбит, когато тировете минаваха през селото.



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: milen]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 15:01



Пътя е оправен вече и е в много добро състояние.
Има снимки на къщата - и-мейла ми е
dondel@abv.bg



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Backo]  
АвторLili (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 13:38



не се подвеждай по акъла на брокери кръжащш в тоя форум като милен!
Не падай с цената по долу от 20 000 евро иначе след време ще си скубеш косата,че си я хяризал без пари!!!



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Lili]  
АвторBroker-a (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 15:40



Не е луд онзи който яде баницата, а онзи който му я дава! Живеем във времена в които не трябва да имаш доверие и на себе си! късмет!



Тема Re: Как да определя цена на имота...нови [re: Lili]  
Авторmilen (Нерегистриран)
Публикувано03.05.05 16:11



Скъпа Лили,

Как я определи тази цена от 20 000 Евро?

Аз се опитах да изкажа мнение и да помогна на човека със съвет. От краткото описание което той направи и познавайки добре района, в който се намира къщата му, смятам, че тази цена може да се вземе в момента.
НО не мога да се ангажирам, че моето мнение е единственото и най-адекватно! Ако видя снимките тогава бих застанал по твърдо зад позицията си.

Аз на негово място не бих продавал къща или каквото и да е сега. Цените наистина ще се вдигнат (макар и не в пъти както беше до сега), но тогава когато България изгради нормална инфраструктура. Ако той може да поддържа къщата в добро състоаяние още 7-8 години ОК. Но ако не може нали знаеш какво ще се случи?

И друго....надявам се знаеш, че не само състоянието на имота определя неговата цена...
Ако човека иска да продава сега, значи има нужда да го направи. А цената я определя не той, а пазара! За сега реалностите са такива!

Относно брокерството :))) Мразя тя дума! Защо смяташ, че един брокер няма да има интерес да продаде каквото и да е на възможно най-високата цена???
Нали ще вземе по голяма комисионна? Или бъркам нещо ?
Крайно време е брокерите в България да се научат да бъдат и консултанти освен обикновени търгаши !!!

Аз НЕ съм брокер, но съм доста запознат с пазара на имоти в България и нищо не ми струва да дам съвет на човека щом е решил да си продава къщата.
И пак казвам - ако не му е голям зорът нека не продава сега !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.