Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кога да купуваме?нови  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано28.03.05 12:27



Младо семейство сме (ще бъдем на 21.05 живот и здраве ;) ) И имаме нужда от жилище. Живеем в Стара Загора, а цените тук се качиха със 100% отпреди година. Много е скъпо на 3-то място е градът по цени на имотите след София и Варна. Луда работа - и аз не знам защо но такова е положението. Новото строителство на "зелено" е 350EUR останалото е 3+к в центъра е 35000EUR, в кварталите е 22-25 000EUR по цени на АНИ. По-голямата част от парите ще са от ипотечен или друг кредит.
Въпроса ми е сега ли да купуваме, да чакаме ли? Колко да чакаме догодина, след 2007 ли?
Много ме ЯД направо полудявам, че не ми дойде на глупавата глава да взема миналата или преди това година когато 75кв.м. в центъра бяха по 13000 долара.
МЪЪЪЪЪКАААААА мъка!!!!
НЕ ми се дават толкова пари. Заробващо!!!

Редактирано от bratovcheda на 28.03.05 12:44.



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: bratovcheda]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.03.05 14:29



ако Ви трябва жилище е добре да си купите. направете съпоставка между наемна цена и вноска по ипотека и смятайте. вземете в предвид, че да живееш под наем в БГ не е никак приятно, постоянно има човек проблеми с хазяите /обратното се среща рядко/

и на нас ни се струва скъпо, но предпочитаме да купим. все пак по-добре да плащам на банката и след н-броя години да е наше, отколкото да плащам на хазяин и той да ме тормози периодически



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: DarkCat]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано28.03.05 14:57



Да и аз съм на твоето мнение. Тука спор няма. Ще се купува няма начин, но кога?
1. Колкото е възможно по-скоро, понеже цените се качват или
2. Да се изчака 1-2 години да се "спука балона"
Знам че едва ли има някой който да ми отговори на въпроса или ако има то той няма да иска да ми отговори, но кажете какво мислите вие.
Аз мисля че това са нереални цени и нищо няма да се случи през 2007 или поне никой чужденец няма да изкупи панелките в Стара Загора, но от друга гледна точка в последните 15 години не съм видял нещо да му е паднала цената. (като не броим на 2 пъти долара)



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: bratovcheda]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.03.05 15:18



аз ще напиша мнението си и ще ми скочат повечето, както се е случвало и преди

когато човек купува за себе си търси нещо хубаво. мисля че е неразумно да се изчаква, никак не изглежда възможно тези които сега купуват на 450 евро на зелено след 2 години да ги продадат за 350 евро. просто е невъзможно. те ще си ги държат и няма да продават. следователно цените няма да паднат

моя съседка работи в банка, ипотечно кредитиране. пийна си повечко една вечер и разказа как в Иван Вазов са продали тристаен и двустаен апартамент в блок до Южния парк /един от най-добрите райони на София/ за 52 хиляди лева и 38 хиляди лева. по пазарни оценки на лицензирани оценители. това е невероятно изключение и става с "връзки" и "наши хора"

иначе цените постоянно растат, на всичко, в световен мащаб. като се почне от колите на Форд и се стигне до жилища, храни, образование....

никой нормален чужденец няма да си купи панелка. нормалния чужденец търси да си купи жилище ако е изпращан за дългосрочна работа в БГ и особено много държи на качествено жилище с качествена околна среда

ние лично не смятаме да чакаме, планираме да се включим на зелено след някой и друг месец. чакаме строителната фирма, с банката сме почти готови

ние държим много на южното изложение, тухла, дървен стъклопакет и зеленина пред блокчето. а, и да не мяза на китайска стена



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: DarkCat]  
Автор Olina (особена)
Публикувано29.03.05 23:39



и аз съм на мнение з а покупка с кредит, писнало ми е от хазяи, дайте някои тънки съвети с които се сблъсквате в банките,ако сте решили нещо подобно,мерси и успех на всички с покупките!



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: Olina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано30.03.05 09:18



при нас проблема беше да си докажем доходите.....

иначе ми се обадиха една седмица след като си дадохме документите, договорили сме кредит в евро, за 20 години. в момента чакаме строителната фирма и така

ние договаряме жилище "на зелено", от една страна е по-евтино, а от друга разпределението ще бъде такова каквото ни трябва. строителната фирма е читава, разгледали сме каквото е строила, строи от 10 години и няма даже паднала външна мазилка по блоковете и.

всъщност съм спокойна, щом банката кредитира не очаквам проблеми, още повече, че правото на строеж което ще има фирмата ще бъде за определен срок, така че те ще си свършат работата

имахме късмет и попаднахме на много свестен инспектор който съвсем бързо ни придвижи документите.



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: DarkCat]  
Автор lady_tea (благородна)
Публикувано30.03.05 11:45



Ако не е тайна в коя банка?



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: lady_tea]  
Автор DarkCat ()
Публикувано30.03.05 11:47



ОББ



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: bratovcheda]  
Автор3apaлия (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 20:52



Ако питаш мен - гледай си семеиството и булката, цените по нашия край в момента са достигнали тавана си!!!! аз продадох вече и съм very-very happy!!! нещата ще си доидат на мястото! тва е аномалия!!!! мисля си дори да си купя пове4ко долар4ета, 4е 4и4ко Буш май ве4е си го върна на ЕС и току виж се пооправи гущер4ето! о4аквам мнения!!!! Успех на вси4ки!!!



Тема Re: Кога да купуваме?нови [re: bratovcheda]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано01.04.05 20:54



Купувай на зелено сега, после ще е още по-скъпо!

В Стара Загора се строи много и ще можеш да си харесаш нещо лесно според мен. Купувай СЕГА макар и малко, но го вземай на зелено и давай парите наведнъж, така хем ще получиш отстъпка между 5% и 10%, хем ти излиза и отделно с 20 % по-евтино отколкото построеното вече. Единственият куср е че трябва да чакаш още година и полувина да се построи.


Аз също до месец ще си вземам 2-стаен в СЗ, но вървтя новите по 20 хил евро. в краен квартал.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.