Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови  
АвторRimisark (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 16:38



Здравейте,
ще ми дадете ли малко помощ?

Кокво точно значи регулация и статут на имота?
И конкретния пример:
ливада в Илиянци - на нот.акт и скицата от 2001г. пише ливада.
През 2004г. май ливадата е станала промишлен парцел или НПЗ парцел /каквото и да значи това/, кажете моля как да проверя и къде, в крайна сметка тази земя каква е и какво може да се прави с нея?
Мерси



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови [re: Rimisark]  
Автор BobyB (член)
Публикувано28.03.05 17:25



Не са, ама могат и да станата, ако ги уредиш и продадеш парцела изгодно



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови [re: BobyB]  
АвторRimisark (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 09:19



Много ми помогна :))
Кажи сега по въпроса знаеш ли нещо- знаеш ама си траеш.
Айде със здраве.



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови [re: Rimisark]  
Автор BobyB (член)
Публикувано29.03.05 09:30



Нищо не знам и няма как да знам
Ти си този, който трябва да се разходи до общината и да разпита какво е предвдидено за твоя парцел - какво може да се строи, колко може да бъде застроената площ, разгънатата застроена площ, височина и т.н.
Това определя и цената на парцела, като го сравниш с подобни в района които се продават.



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са?? [re: Rimisark]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано29.03.05 12:06



неземедлски поземлен имот



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови [re: Rimisark]  
АвторArson (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 13:08



Всеки имот на които няма изградена инфраструктура е с определено предназначение, например земеделската земя е земеделска и човек може да сади на нея, в момента в който реши да строи, първата стъпка е да се промени предназначението на земята, тя да се извади от фонда на земеделските земи и от земеделска да стане парцел за застрояване. Има си процедура има си цена и си има фирми които извършват такива услуги, срещу съответното заплащане. Освен промяната на предназначението има и други документални формалности които зависят от това какво точно иска да прави човек с имота и какъв е актуалния статут на този имот в момента. По стечение на обстоятелствата работя във фирма която се занимава с такава дейност. Ако имате необходимост от някаква подобна процедура можете да ми пишете подробности на arson@iamyours.com. За съжаление човек дори да притежава имот той не може да прави с него каквото иска а трябва първо да узакони дейността си иначе попада в графата НЕЗАКОННО било то строителство или друга дейност но със съответните санкции. Пожелавам успех.



Тема Re: Регулация, статут - тиа за ядене ли са??нови [re: Rimisark]  
Автор;) (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 20:33



Само може да почерпиш. Изведнъж ливадата ти е станала промишлен парцел. Честито, спестил си си някой друг лев.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.