Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано27.03.05 13:53



Отварям сега обяви на dir.bg.
Гледам недвижимите имоти и не мога да разбера следния парадокс за мен:

Апартаменти
търси 97 предлага 613



Къщи

търси 53 предлага 95


Вили

търси 6 предлага 19


Парцели
търси 103 предлага 412


Съвсем очеизвадно за мен поне, от видяното тук, че предлагането надхвърля търсенето.
Защо тогава цените продължават да са абсурдни?
Или аз съм в някаква дълбока грешка?



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано27.03.05 14:23



Шото се завишават изкуствено. Раздухват се ценови истерии. Спекулира се с влизането на страната в Евросъюза. Когато обаче това стане, нещата ще си дойдат на мястото. И ако някой от спекулантите смята, че цената на един имот в Столицата напр. има право да претендира за цена на имот в Столица на централна Европа, ще е успял да излъже само нашего брата БЪЛГАРИНА. Ясно е, че при едни и същи цени, купувачът ще предпочете по цивилизовано, по сигурно\дето няма да си монтира 3 врати\ и с по добра инфраструктура място. За парите, които в момента вървят жилищата в Лозенец или Изток, всеки може да си купи жилище в Берлин, Виена, да не говориме за Рим, Мадрит,Лисабон и т.н. Та понеже на Европейците ще им писне до приемането на страната в Съюза: от редовния и сигурен градски транспорт. От редовното почистване и сигурността, която им е осигурена, от добре уредената търговска мрежа, от задължително поддържаните фасади, от невъзможността да се карат със съседи заради ремонта на покрива, ще го обхване носталгия по посещенията на входната касиерка и течовете от горния етаж, ше се разгневи, че никой не е обърнал внимание да разбие поне колата му и др. подобни, И В ТЪРСЕНЕ НА АДРЕНАЛИН ЩЕ ХУКНЕ на двойна\тройна\ цена, да си купи имот в България. Ами така де, няма да се излагаме. Същата спекула цареше доскоро в Унгария, която за разлика от нашата страна поне с Австрия има граница, но след приемането и в Общността, митът"цени на имоти" се стопи яко дим, и всички псевдоспекуланти, накупували имоти се хапнаха там дето е трудно да се хапнеш сам. Ама



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?нови [re: Пaлмиpa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано27.03.05 15:00



не Ви ли минава през ъкъла, че търсените 97 апартамента са с южно изложение, нормален коридор а не 20 м2, нормална тераса а не 3 тераси на 25 м2, нормални стаи а не кутийки 360 х 360, малък процент общи части а не 12 м2 за 2-ен от 65 м2 и т.н. и т.н. и т.н.



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?нови [re: DarkCat]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.05 15:07



Купувача определя цената. Трябва много да се търси и в никакъв случай да не се изказва положително мнение от търсещия имот при огледа. След това да се пазарят твърдо и да не се предлага от купувача съгласие за цена която според него е висока. КУПУВАЧА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА НА ИМОТА. Колкото даде на толкова става сделката. Ще клекнат изнудвачите.



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?нови [re: DarkCat]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано27.03.05 15:09



уф, имах друго предвид.
не мога да чатна, как при такова предлагане - цените са високи.
аз нищо не разбирам от търговия, ама все за толкова - ако един продукт се предлага в по-голямо количество, не би ли трябвало да падне цената му???
абе де да знам, за мен е доста объркващо това?
в същото време, около мен, който търси, не може да си намери каквото иска.
значи нещо във веригата се къса.
цените- абсурдни.
предлагане- голямо.
накрая- нищо.
ей тоя момент не мога да го зацепя.



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голямо?нови [re: Дeлиятa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано27.03.05 15:09



добра тактика, а като имота е наистина хубав и става караница кой ще го вземе

защото има и такива имоти, които просто са си хубави. да не говорим, че центъра на софия н се предвижда да го местят в обеля2



Тема ти сама си си отговориланови [re: Пaлмиpa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано27.03.05 15:13



........същото време, около мен, който търси, не може да си намери каквото иска..........

искаш да си купиш свежи марули, на пазара е пълно със завехнали нитратни марули по 70 ст. изведнъж виждаш свежи и нежни марулки по левче бройката и там има опашка. вероятно ще се наредиш и ти. независимо че продавачите на завехнали марули те убеждават, че техните са по-хубави

РР / моля пишещите да не ми разказват, че има разлика между маруля и къща аз го зная



Тема Re: ти сама си си отговориланови [re: DarkCat]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано27.03.05 15:16



хахаха
все пак ако питаш мен, си остава пълен Абсурдистан .....



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голянови [re: Пaлмиpa]  
Автор Reinstall (непознат )
Публикувано27.03.05 15:26



"След това да се пазарят твърдо и да не се предлага от купувача съгласие за цена която според него е висока."
Не искам да обиждам никого, но това ми звучи доста ориенталско.
Изобщо, както бе писано преди няколко теми, имотите в България не са подчинени на никаква пазарна логика. Ама никаква. Или на продавачите не им трябват пари - за да държат абсурдни цени /например 30 лв на кв., земеделска земя, в троянско - това е абсурд!/



Тема Re: чудя се - търсенето или предлагането е по-голянови [re: Reinstall]  
Автор DarkCat ()
Публикувано27.03.05 15:36



няма логика в много неща.

обикновенно хората не мислят логично а са водени от няккави импулси и се мятат насам натам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.