Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: мястото за живеененови [re: DarkCat]  
Автор BobyB (член)
Публикувано16.03.05 10:36



Всеки сам си преценява според желанията и възможностите си. Аз по принцип не обичам апартаментите и затова и се насочих към къша въпреки че всички ми надуха главата колко било труднодостъпно, децата как щяли да пътуват, къщите са много скъпи и със скъпа поддръжка и прочие клишета. Оказа се че нещата далеч не са толкова опростени и има и доста предимства. Но всичко е въпрос на желание.
Какво точно искаш да знаеш за това как е при нас?



Тема Re: мястото за живеененови [re: BobyB]  
Автор DarkCat ()
Публикувано16.03.05 11:07



ние също не обичаме апартаментите. дълго сме живяли в къщи и зная каква е разликата.

явно сте на удобно място щом децата могат да пътуват сами.

питам как е като район, обстановка, хора, магазини.... такива неща

защото като отиде човек за час, два не може да придобие достатъчно добра представа



Тема Re: мястото за живеененови [re: DarkCat]  
Автор BobyB (член)
Публикувано16.03.05 11:30



Ами обстановката ми харесва общо взето, за разлика от селата във витошката яка, дворовете са предимно големи - по декар и нагоре (моя е 1200 м2), което дава доста приятно чувство на простор, независимо че къщите са сравнително големи. Магазинчета има 2-3 наблизо, около площада в центъра където върти и автобуса, на мен той ми е на около 500 м. Иначе на самата уличка където съм няма, тя е и доста тиха, има само няколко къщи на нея така че едва ли ще има магазинче. Заведения има, както съм чувал, но не съм ходил да ги проверявам, аз не ходя много по такива.
Хората се делят най-общо на два вида - местни и придошли от София като нас. Местните са малко особени, с придошлите естествено ми е много по-лесно да комуникирам, ние вече се сприятелихме с едни съседи, дошли като нас там. При тях има 3 деца на възраст около нашите. Другите съседи са местни и са малко по-трудни но независимо от това вече имаме някакви отношения, черпили са ни, говорили сме си на по чашка кафе в двора им.... Аз за 20 години откакто живея в блока в Обеля, нито веднъж не съм седнал на кафе с нито един от съседите, нито съм влизал у някой... По апартаментите хората се отчуждават повече.
Една от основните причини поради която се мъча да се изнеса към къща още сега са именно децата. Аз лично съм израснал в къща и не си спомням да съм си стоял вкъщи - живота минаваше на двора (нашия и на съседските деца) както и на кварталната уличка отпред. Сега в тоя грозен комплекс децата ми стоят само вкъщи...



Тема Re: мястото за живеененови [re: BobyB]  
Автор DarkCat ()
Публикувано16.03.05 14:05



много ти благодаря за инфото. така както си го написал, ми идва ей така, отвътре да се кача на колата и да си търсим нещо за живеене извън софия

къщата си е хубаво нещо, децата искат да живеем в къща.... оооф, ще мислим още известно време



Тема Re: Ж С Кнови [re: DarkCat]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 12:58



Ами разправиите са страшно много, но пък квадратът ти излиза ~100 евро... Струва си само ако го правиш само с хора, които познаваш много добре и на които имаш доверие.





Тема Re: Ж С Кнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор BobyB (член)
Публикувано17.03.05 13:21



100 евро няма да е, но 200 трябва да стигнат. Би трябвало да сложиш в сметката и земята както и евентуална инфраструктура.



Тема Ха така-а-а!нови [re: BobyB]  
Автор БoEB ()
Публикувано17.03.05 16:07



И аз имам апартамент в Обеля, на 5 минути път от метростанцията, наистина е голямо удобство да стигаш за 15 мин. до центъра. Рядко идвам в София, но ми беше писнало да пътувам за 45/50 мин. до централната част на града, за същото време един автобус от централната автогара стига до Правец или Драгоман. Дори съм разговарял с хора, които се замислят да си купят жилище в Правец, но според мен все още не е много удачно. По-практично ми се вижда да се установи човек в селата северозападно от столицата - Мрамор, Волуяк дори и Костинброд не е толкова далече.
В момента живея на село, в къща с половин декар двор, селото има три хранителни магазина, две барчета и една кръчма, железария и сел.стоп.аптека, кабелна телевизия и интернет, децата ги извозват с ученически автобус до входа на училището, селото е на 6 км. от града.
Не виждам причини това което премисля като варианти Дарк Кат да не може да стане в някое от околните села - три достатъчно мотивирани семейства могат да купят един двор в рамките на декар и половина два, да си построят по-собствен проект по една къщичка, ако искат могат да се разберат кой-коя част ще обитава и ползва, ако искат могат общо да го облагородят с детски кът и т.н. При всяко положение ще е много по-евтино и удачно, но трябва време, а през това време ще се задейства новият устроиствен план и направят ли булевардите с който придвижването до центъра ще се улесни, то и цените на терените няма да са вече същите.
Е, това са си само мой мисли и разсъждения!

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Ха така-а-а!нови [re: БoEB]  
Автор BobyB (член)
Публикувано17.03.05 16:38



Има и други подходящи села - Мировяне, Доброславци, Нови Искър също има доста добър транспорт - 3 маршрутки и 3-4 автобуса, всичките градски минават през него. Аз познавам хора които живеят в Нови Искър и пътуват всеки ден до центъра с маршрутката за 30 мин. Иначе съм си мислел и за по-далечни варианти ама е рано наистина :-)
Костинброд не е далеч наистина но има малко досадно неудобство като Божурище че не се води към Софийска община и телефоните са с друг код. Това няма особено значение де... Това с трите семейства е хитро, аз съм си го мислел във вариант за две



Тема Re: Ж С Кнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.03.05 19:49



това за стоте евро е някакъв сън, мит или фантазия

в момента строим къща и ми е ясно как са цените



Тема в такива насоки вървят мислите ни в моментанови [re: БoEB]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.03.05 19:57



хубави парцели в градската част са скъпи, много скъпи

обсъждаме варианти, мислим....

а това за новия план, специално за направата на булевардите няма да стане така бързо, общините нямат пари, каквото има да идва по програми от ЕС така и не идва, защото общините се карат една с друга...

а към Костинброд са едни поляни....красота

пълна мъгла ми е защо народа се набутва по северния склон на Витоша....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.