Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема А такааа, и кво стана сега?нови  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.03.05 08:53



Поляци нахлуват в Германия за имоти
"ДНЕВНИК" 11/3 - 15:19 ч.

Заможни поляци нахлуват в германските гранични региони и масово купуват имоти на изключително изгодни цени, съобщава британският в. "Дейли телеграф". Изданието цитира брокери, които се шегуват, че случващото се много прилича на смяна на историческите роли. Те признават, че са сбъркали в прогнозата, че присъединяването на Полша към ЕС ще доведе до вълна от германци, желаещи да купят евтини имоти там. Вместо това поляци, при това не имигранти и търсещи работа, а богати кандидат купувачи търсят lebensraum ("жизнено пространство") на запад. Според експерти те са привлечени от ниските цени. Средната стойност на семейна къща в добро състояние е около 17 000 евро. Крайградски дом за ремонт върви по 280 евро, а "шикозно имение с вътрешен басейн" се продава за 315 000 евро.
Наблюдатели коментират, че тази тенденция е знакова както за лошото икономическо състояние на Източна Германия и масовата миграция от региона, така и за предприемаческия ентусиазъм на поляците и за желанието им бързо да настигнат богатите си съседи след десетилетия на комунистическо управление. Британското издание цитира случая с 42-годишния предприемач Михал Войтишак, който наскоро си купил многовековна сграда в Пенкун, месарница, цветарски магазин и семейна къща за смешните 5300 евро. В същото селище собственик на апостолическа църква за 1400 евро и на пекарна за около 1000 евро е 62-годишният пенсиониран лекар Анджей Йежи Вроблевски. И двамата са от Шчечин, на около 16 км от Пенкун, бивш корабостроителен град, чиито жители вече не могат да си позволят да живеят в него. Две трети вече са се преместили другаде, а една трета от къщите са празни, въпреки че преди четири години градът е освежен със съвременна канализация, енергоснабдяване и нови фасади.
Поляците твърдят, че предпочитат да останат у дома, ако можеха да си го позволят. Войтишак е изчислил, че ще похарчи още 11 500 евро по имота, преди да се нанесе. "Предлаганите имоти са направо подарък, дори ако към цената се прибави минималната инвестиция за стягането им", казва Магдалена Пиш, полски брокер. Само през ноември тя е продала седем къщи и е дала 10 под наем. Според нея поляците "обичат пруския ред - чистотата, липсата на корупция, подредените улици". В същото време Пиш твърди, че властите в района имат интерес от навлизането на поляците, тъй като това ще спре разпадането на сградите и обезлюдяването. "Внезапно вместо страховитата вълна от евтини работници, които германците очакваха, поляците дойдоха с пари и надежда", казва тя.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: А такааа, и кво стана сега?нови [re: f(x)dx]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано12.03.05 09:04



Paul van Dyk го слушам съвсем често и редвно най вече в офиса


ами, да си призная, докато живяхме в Германия с мъжа ми много мислихме да си купим селска къща..... немските села са направо очарователни

но не го направихме, къде по-удобно е да живееш в град.



Тема Re: А такааа, и кво стана сега?нови [re: f(x)dx]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 10:35



Ми то май е по-добре там да си купим!
Пък и няма да ми я разбият!
А и друго е селска къща в Германия за 17 000Е и селска къща в троянско например за 30 000Е...
Това имах предвид, като казвах, че българина е алчно животно, но ще му дойде акъла!
В Ница гледах едно апартаментче (в сайт на строителя) двустайно, но 90-100 кв. луксозно изпълнение, до ключ с портиер, хубава гледка и незнам си какво още като екстри в блокчето... ми 160 000Е, колкото 100 кв. по Витошка почти. Къде обаче е Ница, къде София...
А в Италия цяло средновековно замъче за 450 000 щ.д. Сладурско беше, едно кокетно... пак по нет-а си го разгледах...



Тема Сноба си е сноб...нови [re: f(x)dx]  
Автор БoEB ()
Публикувано12.03.05 12:53



независимо дали е българин, поляк или накакъв друг.

Наблюдатели коментират, че тази тенденция е знакова както за лошото икономическо състояние на Източна Германия и масовата миграция от региона, така и за предприемаческия ентусиазъм на поляците и за желанието им бързо да настигнат богатите си съседи

Едно е да казваш - аз живея в Полша, а съвсем друго - аз живея в Германия.
Въпреки това си мисля, че причините са съвсем други.

И двамата са от Шчечин, на около 16 км от Пенкун

Свободата да избираш, 16 км не са голямо разтояние до работното място, стига да можеш да си намалиш разходите по купуването, подръжката и плащането на данъци за жилището в което ще живееш.


Пенкун, бивш корабостроителен град, чиито жители вече не могат да си позволят да живеят в него. Две трети вече са се преместили другаде, а една трета от къщите са празни, въпреки че преди четири години градът е освежен със съвременна канализация, енергоснабдяване и нови фасади.

Предполагам, че икономическата обстановка в района не ги вълнува много, след като бизнеса им остава в Полша.

В същото време Пиш твърди, че властите в района имат интерес от навлизането на поляците, тъй като това ще спре разпадането на сградите и обезлюдяването.

Без коментар!

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Сноба си е сноб...нови [re: БoEB]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано12.03.05 14:44



А пък на мен ми направи впечатление това:
Те признават, че са сбъркали в прогнозата, че присъединяването на Полша към ЕС ще доведе до вълна от германци, желаещи да купят евтини имоти там.

Шум в офиса? Слушайте Paul van Dyk


Тема Re: Сноба си е сноб...нови [re: f(x)dx]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.03.05 15:29



не знам защо, ма си мисля, че и в България нема да се изсипят тълпи англичани или прочее европейци... на някой им се иска, ама просто няма да стане... още повече, че докато ни приемат, цените вече хич няма да са подходящи, дори и за тях...

Just a genius



Тема Re: Сноба си е сноб...нови [re: Blake]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 15:46



Истината е, че и за тях вече е скъпо!



Тема Re: Сноба си е сноб...нови [re: Blake]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано12.03.05 15:48



Не знам какво си мислиш, но аз тази сутрин останах в лек шок. Обаждам се да проверя една къща в Търновския вилает, тъй като си отивам в Бг след две седмици и искам да знам какво е положението. Цената и беше тройна за разлика от преди две седмици/частни лица/. Били, цитирам "минали търновски агенции с група англичани и изкупували с лека ръка".
Представям си какво ли ще заваря като отида на място
.



Тема Re: Сноба си е сноб...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано12.03.05 15:50



Направо грешиш! Имам човек, който търси за няколко стотици хиляди евро!!!! Търся къща от 30-тте години на мин. век в София.



Тема Re: Сноба си е сноб... [re: Пaлмиpa]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 15:51



Тези са единици. Последните от Великобритания, като чука 100 кв. офис на центъра на Варна за 100 000Е отказаха, било скъпо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.