Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Струва ли си да купя това!!!нови  
АвторПитъpПaн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 09:08



Отдавна си търся жилище, проблемът е че искам 4-стаи (3 спални заради децата) и то в Южен квартал. Строителите обаче много рядко предлагат подобни жилища, или са около 200 кв.м. на безумни цени. Както добре се сещате подобно жилище с добро разпределение може да бъде на около 115-120 кв.м. чиста площ – ОБАЧЕ ТАКОВА ЖИЛИЖЕ ПРОСТО НЕ СЕ СТРОИ.

Най накрая намерих нещо подобно на това, което търся и то в Стрелбище в новопостроена сграда, ОБАЧЕ жилището е на последен подпокривен етаж (строителът е изпълнил покрива наистина перфектно със всичко необходимо) със скосявания (приемливи) в спалните. Чистата площ е 125 кв.м. но със тераса от 15 кв.м. (с общите части 145-150).
Плюсове: Стрелбище, добро изложение на хубаво място, за паркиране в двора,и т.н.
Минуси: Последен етаж, скосявания, голяма тераса (това може да е и плюс) ЦЕНА 95 000 ЕВРО!!!!

Въпросът ми е парите реални ли са????? Мога да изчакам, защото имам къде да живея.



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
АвторПитъpПaн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 13:54



Забравих да кажа, че става въпрос за София и че строителят може и да намали малко цената.

Моля кажете си мненията!



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
Автор (непознат )
Публикувано10.03.05 14:51



Според мен парите са си реални. Както ти самия си забелязал реалните 125 кв.м. във всички оферти се раздуват с някакви иреални общи части до 150-160 кв.м., дори принякои по нагли и повече. Такава цена около 650 евро/м2 се намира дори само при незавършено строителство - на зелено.

Освен това Стребище е квартал в който цените няма да паднат - сигурация! На по - ниска цена съмнявам се да намериш някога по-нататък.

Относно скосяванията - прецени сам дали ти харесват и дали те устройват.

Относно покрива - вземи строителен инженер, архитект или подобен който е в час да огледа покрива за да ти каже професионално становище дали ще имаш проблеми.

Успех.



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: №]  
АвторПитъpПaн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 16:45



№, Благодаря за мнението. Ако падне на 90,000 може и да го взема с леко разсрочване. Жилижето е много шик, нищо, че е на последният етаж.
Сградата е изпълнена перфектно от това, което видях. Не казвам къде е точно заради хиените от агенциите за недв. имоти.

Скосяванията са приемливи и са на места, където няма да пречат.



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 16:49



ние много искаме да живеем в такова жилище, но малко по-натам живот и здраве. 4 спални ни тряват....

такова жилище е много хубаво за обзавеждане, а терасата ...ех колко ще Ви е хубаво като е топло да пиете кафе сутрин събота/неделя



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: DarkCat]  
АвторПитъpПaн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.05 18:01



..............и вечер, като замятам мръвките върху барбекюто на терасата...... еххх мечти....

Родителите ми като пълни консерви не могат да възприемат такова жилище, на тях им дай панелка с отделна кухня и т.н. Много ме нервират, ама трябва да се съобразя и с тяхното мнение, защото ще финансират голяма част от инвестицията-нали е за внуците



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
Автор dimex (непознат?)
Публикувано10.03.05 18:13



Съгласен съм с теб, че да си намериш точно това което си фантазираш, с точно каквото изложени и разположение, баш там където го искаш, ч почти невъзможно.
Това което описа изглежда примливо, скосеността на стените щом не ти пречи няма да я коментираме, а цената за този квартал си е добра. Както те посъветва номерчо, може да си заведеш специалист да огледа за тава, предполагам това е единственото което може да те притеснява. Доста е кофти да се плаща за за толкова голяма тераса, но както каза котето - няма лошо да има къде да си изпиеш сутрин кафето или вечер питието (и пържолките) и да погледаш София от високо.



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано10.03.05 18:16



ти да знаеш каква революция стана като ние си продадохме жилището и офиса ми /ем не са помагали/ то плакаха, то кълняха.....леле леле

и независимо от обясненията пак реваха и стенеха

нищо де, ние ги шашкаме от време навреме



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: ПитъpПaн]  
Авторпeлa (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 10:09



ако си склонен да направиш компромис с квартала, за тази сума можеше да си купиш 240 кв. чисто например в Младост 1



Тема Re: Струва ли си да купя това!!!нови [re: пeлa]  
АвторПитъpПaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 10:22



Бабите, работните места и училището са ни в района.

В Младост няма да живея скоро, освен ако не се разведа и децата не останат при жена ми. Но това засега не го планирам Но дори и в този случай ще трябва да си сменя работото, но проблемът е, че фирмата си е моя и офисът е собствен.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.