Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Цените на имотите-реалистични???нови  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 17:37



Какво мислите за цените на имотите в България?
Според мен средна цена 35 000 euro(за 3-стаен) е абсурдна предвид средната раб.заплата! А и тенденциите са за повишаване,особено при евентуално членство в ЕС. Разбирам, че се очаква бум на чужденци, готови да изкупуват България, но нали и ние трябва да можем да си купим жилище(без да се ангажираш със заем или ипотека за десетилития!)?!
Мислите ли, че пазара на недвижими имоти ще се нормализира или цените ще продалжът да се покачват?



Тема Re: Цените на имотите-реалистични???нови [re: Дaни]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано02.03.05 17:42



Изчакай 2007, тогава ще изгърмят първите жилищни кредити :) и няма да са високи цените :)



Тема Re: Цените на имотите-реалистични???нови [re: Дaни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано02.03.05 17:42



хаха, не мога да определя спорадичните напъни на шепа чужденци да сдобият имот в България като бум, ама айде от мен да мине... колкото до това да ли са реалистични цените? НЕ, НЕ СА, естествено...

Just a genius



Тема Re: Цените на имотите-реалистични???нови [re: Дaни]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано02.03.05 17:50



не знам защо ти се струва нереалистична цената.

ако ти се струва нереалистична купи един парцел, изготви КЗП за него, вкарай вътре ток, вода, канал, направи/плати проекти, сключи договор с фирма за надзор, финансирай строителството, озелени свободната площ, направи тротоари, дари общината с известни суми иначе ще забравиш какво си тръгнала да правиш.....

и аз чакам да си купя 100 м2 апартамент на Витошка за офис за 35 хиляди евро но ми е ясно че няма да ме огрее



Тема Re: DarkCatнови [re: DarkCat]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 18:00



Ти нещо май не можеш да ме разбереш...
Обясни ми как с 500лв заплата средностатистическият българин може да си позволи да плати подобна цена!
Все пак не става вапрос за пазар на луксозни стоки, а на нещо елементарно-жилище!
Трябва да има някакво съответсвие.



Тема Re: DarkCatнови [re: Дaни]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано02.03.05 18:13



о не, аз разбирам чудесно...нашето семейство е средно статистическо

с банков кредит, както е по света.това е начина за съжаление, или се впускаш в дебрите на частния бизнес с цел и вяра в големите пари или кротуваш някъде на заплата и изплащаш кредит. за справка 25 хил.евро се изплащат в продължение на 20 години

дали и е лесно на германката да си купи апартамент при цени от над 100 хиляди и сериозни месечни разходи за подръжка???? при средна заплата около 2000 евро??



Тема Re: DarkCatнови [re: Дaни]  
Авторпиko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 18:54



А защо средностатистическият българин си е въобразил, че трябва да си купи тристайно жилище. Това са си някакви комунистически отживелици. Средностатистическият европеец живее под наем или изплаща заем (както каза черното маце) 25 години.
Единственият проблем на средностатистическият българин са не цените на имотите а неуредените отношения наемател - наемодател.



Тема Re: DarkCatнови [re: пиko]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано02.03.05 19:06



средностатистическия българин си е въобразил, че целия свят му е длъжен..... ако вместо да си въобразява си седне на задника и заработи здраво нещата ще бъдат различни



Тема Re: DarkCatнови [re: DarkCat]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 19:12



Парво, DarkCat, какво ще вземеш за 25 000 евро??? И...

Второ, не знам от къде черпиш информация за германката, но във Великобритания, например, със средно-годишна заплата от 25-30 000 паунда без проблем ще изплатиш 3-стаен апартамент в сносен лондонски квартал за не повече от 10год.

А и не само това- от цените по Черноморието направо глава може да те заболи-настигаме Кипър и гоним Испания и Южна Франция по цена/кв.м. И на какво основание-не че искам да подценявам българския туризъм- но на цялостния продукт, който прелагаме, не бих му сложила много звезди!



Тема Re: DarkCatнови [re: Дaни]  
Автор DarkCat (LightCat)
Публикувано02.03.05 19:21



Парво съм се научила да пиша правилно.....

инфото за германката го черпя от приятели германци. в Берлин 3-ните са 150000 евро...

на 18 години нямам нужда от къща с двор, минавам скромно и на квартира с приятелки, на 24 примерно взимам заем и купувам студио, като се събера с мъж взимаме заем и купуваме 2/3 стайно...ето така

не ми е ясно защо смяташ че света ти е длъжен и трябва веднагически да се сдобиеш с жилище като станеш на 18

родителите ми са изплащали заем за апартамент и обзавеждане 20 години. по света хората купуват жилища и коли със заеми и на лизинг, не ми е ясно защо имаш представата, че жилище се купува с 2 пачки, като станеш на 18




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.