Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съсединови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:30



Съседите отдолу се оплакват, че отавана над банята им е мухлясало и течало и май имало някакъв теч. При мен в банята всичко е сухо. Викахме майстори и всеки държи на различна теза от къде течало - сифон, тръби, фуги, един дори каза, че може и да е от покрива. Ние сме на последния етаж, а съседите на предпоследниа. При нас в банята е правен ремонт преди 5 години, въпреки това се съгласих отново да разбивам и видим от къде тече на съседите, но при условие, че си поделим разходите.
Те обаче не са съгласни. Казват, че щом при мен ще се разбива би трябвало аз да плащам.
При мен обаче всичко е сухо и няма проблем с теч и мухъл.
Как е по закон: трябва ли да си поделим разходите? Разходите изцяло ли трябва да се поемат от съседите или аз трябва да платя изцяло?

Благодаря!



Тема Re: Съсединови [re: aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 12:52



Глупости, никой не може да те задължи да разбиваш, дори и да ти покрият разходите на 100%. Като им тече, да си покрият разходите сами.



Тема Re: Съседи [re: aз]  
Автор DarkCat (само усмивка)
Публикувано28.02.05 13:31



много депресивно ще ти подейства ако разкъртиш цялата си баня и се окаже че водата се стича директно от покрива....нали се сещаш, че от съседите си няма и благодаря да чуеш а разходите ще са за твоя сметка

моята майка е на 2 етаж, майстори на съседката и отдолу и разкъртиха цялата баня само за да установят че не тече от нея. в последствие се оказа, че текло от някакъв си вертикален щранг на 4 етаж...да ама тая отдолу даже заведе дело срещу майка ми и всички над нея .... щото продължавало да и тече....



Тема Re: Съсединови [re: aз]  
Авторбaбa мeцa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 16:22



за да не остават по назад от целокупния електорат, т.н. майстори гордо развяват собственото си безхаберие. иначе при водни течове истина е, че водата може да влезе от едно място и по шуплите да излезе на друго. пример от опит - през покрив, по стена през два етажа да капе от полюлея (центъра на тавана). разбира се това не е извинение за некадърността на майсторите, нито за комуноидните (да комуноидни) съвети, че делото за спасяване на давещите се е дело на самите давещи се.
в т.н. нормален свят подобни дефекти се отстраняват в най-къс срок, със средства на всички собственици ако става въпрос за общи части - покрив и подобни, или на собственика в чийто имот е повредата на хоризонтални щрангове - канализация, водопровод, подово. майсторите естествено не са без пари (но са майстори), а адвокатите струват многократно по-скъпо, и освен техния хонорар и съдебни такси се присъждат и солени глоби за ущърби.
ще бъде хубаво да намерите цивилизован начин заедно със съседите за отстраняване на повредите.



Тема Re: Съсединови [re: aз]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано28.02.05 17:21



ако от твоета баня е проблема ти трябва да си платиш всичко и си длъжен да си направиш съответния ремонт, но ако е от покрива или ит главен щтранг разходите са за сметка на всички собственици в сградата.



Тема Ей, я не ми пиши с ника!нови [re: №]  
АвторThe original № (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 19:17







Тема Re: Съсединови [re: _Mepakлия_]  
Автортъpcaч (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 14:55



Нашта баня също е в мухъл. Ама той си е наш. Просто под плочата ни става един хоризонтален конденз и си имаме влага.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.