Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помогнете от къде да започнанови  
Авторaвrycт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 17:41



Здравейте,
Очаквам вашата компетентна помощ.
Харесала съм си едно място и искам да го купя обаче нямам никакъв опит в тази сфера.
Какво трябва да направя ?
Мястото се предлага от агенция - адвокат ли да наема как се сключва сделката .С една дума интересуваме как протичат нещата .
Благодаря предваритетелно на отговорилите ми .



Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: aвrycт]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано21.02.05 18:07



В отговор на:

Мястото се предлага от агенция



Aгенцията получва комисионната си за да отговори на всичките ви въпроси относно парцела, какво и да ви консултира правно. Би трябвало към нея да се обърнете.



Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: aвrycт]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано21.02.05 22:46



Според мен е по-добре да се обърнете към адвокат, агенцията ще ви донесе от 100 кладенеца вода, само и само да подпишете предварителен договор и да си вземат процента.
Днес се явявах на дело точно по такъв повод... защото агенцията си прибрала комисионната и забравила за клиента си, а продавача решил, че отказал да изповяда сделката... оказа се, че агенцията нищо не е направила за процента си, нещо повече адвоката на агенцията така беше забатачил делото и така безхаберно го беше водил, че поради факта, че не е поискал елементарни неща в процеса (грам доказателствени искания нямаше, документите не бяха заверени, не бяха поискани нужните съдебни удостоверения и не се бяха снабдили с служебни бележки от ТДД и АДВ - а те са безусловно необходими по дела по 1л.19, ал.3 от ЗЗД) доверителката ми беше санкционирана със 100 лв. Е допуснаха ни свидетелите и си ги разпитахме, приеха ни доказателствата (сл. бележки от АДВ и ТДД), но ако клиентката ни не се беше усетила на време на къде отиват нещата.... можеше и доста по-лошо да стане!
Ако решите все пак да ползвате АНИ искайте да сключите договор в който да са фиксирани правата и задълженията ви и какво се случва при евентуално неизпълнение или лошо изпълнение от страна на АНИ.

Желая ви късмет!



Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: aвrycт]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.02.05 08:52



Вижте поначало агенциите за недвижими имоти гледат да продадат имота и да си вземат комисионната ,добре е да се обърнете към адвокат който е добър във вещното право за да прегледа документите НА ИМОТА за да не се окажете изненадан накрая .

Редактирано от donna2 на 22.02.05 09:11.



Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: aвrycт]  
Автор БoEB ()
Публикувано22.02.05 15:01



Можеш да се довериш на агенцията. Наемането на допълнителни спициалисти ще ти повиши разходите, относно юридическата страна на сделката последна дума има нотариуса - никой уважаващ себе си нотариус няма да приеме неродовни или непълни документи за изповядане на сделка. За по-голяма сигурнос можеш да провериш парцела(по номерата от НА) в общинската техническа служба, дали предвиденото застрояване отговаря на вашите намерения.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: БoEB]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.02.05 15:14



Да нека се довери ,ако АНИ действа като тия в Свищов дето се опитаха да ме измамят / сигурно се сещаш кои са ,а..../
Продават ми етаж от къща ,като ми обясняват че мазето не се продава /не е обособено в отделно жилище/ там живее майкато на продавача и той няма де да я дене ,та дали в акта ще пише мазе или не то ще си е мое ,ама аз ако не знам ще търпя бабушкера пожизнено.
Казах им чао и...............си намерих друго жилище сама .
А за човек който не разбира ............




Тема Оде коня у ряката...нови [re: donna2]  
Автор БoEB ()
Публикувано22.02.05 15:34



Да нека се довери ,ако АНИ действа като тия в Свищов дето се опитаха да ме измамят / сигурно се сещаш кои са ,а..../

Не, не се сещам! Дай повече инфо ако обичаш, и можем да обсъдим ситуацията. Свищов е малък град, но в него работят 4бр-АНИ

По-принцип обособяването на отделно жилище(както е в твоя случай), повечето продавачи го правят при сделка с цел спестяване на разходи. Това става само при условие, че новообособеното жилище отговаря на минималните изисквания за такова. От друга страна продавачите прибягват до такова обособяване с цел продажба на отделни обекти, респективно и по-висока обща цена за имота. Истински проблем и набутване става само когато има вписано право на ползване(предполагам си запозната как се учредява и разваля право на ползване).

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Оде коня у ряката...нови [re: БoEB]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.02.05 15:38



Нямам намерение да пиша коя е аганцията ,но знаели каква е процедурата по обособяване на мазе в жилище ,не може да се направи обособяване ей тъй ,купя ли жилището купувам и мазето назависимо дали фигурира в НА ,как след това ще го обособява ,че то е ще стане мое .
Виж писала съм етаж от къща ,а виж как стоят нещата там .



Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: БoEB]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано22.02.05 15:57



В отговор на:

Можеш да се довериш на агенцията



В отговор на:

спициалисти








Тема Re: помогнете от къде да започнанови [re: Пaлмиpa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 16:19



В отговор на отговора на:

_________________________________________

Можеш да се довериш на агенцията.

_________________________________________


"УВАЖЕНИЕ - ВСЕКИМУ, ДОВЕРИЕ - НИКОМУ!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.