Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема законно ли е???нови  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 07:51



Имам предварителен договор за покупка на имот и съм платил по голяма част от сумата по него.Разбрах ,че продавача го е продал на трето лица преди няколко дена.Законно ли е това и какви права имам? Преди подписване на нотариалния акт, продавача декларира ли някъде ,че няма договорни отношения с други лица?В какъв срок са длъжни да ми върнат парите?
Мога ли да пусна жалба?



Тема Re: законно ли е???нови [re: пpитecнeн]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 08:42



Да допълня, че сумите са описани в предв. дог.Продавача е сключил фиктивна сделка и в момента"събирал" парите. Моя договор с него е за срок до 2м., т.е. 15.03, твърди че ще ми ги върне до тогава. Аз обаче си искам парите СЕГА.



Тема Re: законно ли е??? [re: пpитecнeн]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.02.05 08:59



Доколкото разбирам предварителния д-р не е с нот. заверка на подписа .
ДОБРЕ ЩЕ Е ДА ДЕКЛАРИРА ПИСМЕНО ,че ще ви върне парите еди кога си ,
най-добре за това обстоятелство допълнително сключите едно договорче в писна форма с нот. заверка на подписите ,за да можете въз основа на него поне да поискате съда да ви издаде Изп. лист ако оня не плати в срок ,може и Запис на Заповед да ви подпише.

Другия вариант е съдебно дело - подавате искова молба в съда ,държавна такса 4% върху цената на иска , адвокатски хонорар , не знам каква е суманта ,но най-малко 2 годинки не ви мърда влачене по съдилищата.



Тема Re: законно ли е???нови [re: donna2]  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 09:04



А мога ли да ги задължа да подпишат подобни документи? Ако откажат? Мога ли да запорирам другите им имоти?И най- важното , да чакам ли срока , упоменат в договора- 15.03.



Тема Re: законно ли е???нови [re: пpитecнeн]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано22.02.05 09:08



срока упоменат в договор от написаното от вас е срока в който онзи е обещал да ви прехвърли имота ,но не го е направил , допълнително ви е обещал на думи само ,че до тая дата ще ви върне парите
не можете да го накарате на сила да подпише нито ЗЗ ,нито договор .......
но ви съветвам да опитате да говорите и се разберете ,ако ви върне парите до 15.03 това е най-добрия вариант ,защото ако не го направи ви остава само варианта да подадете иск в съда и ви написах колко долу горе ще трае ,за разноските също



Тема По принцип за ПДППНИнови [re: donna2]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 15:01



Разумно ли е да се сключват предварителни договори за покупко - продажба на недвижим имот?

Въпросът ми е отправен най-вече в аспекта сключване на такива договори с физически лица продавачи или с юридически лица, които нямат утвърдено реноме примерно на строители, посредници или дори фирми извършващи случайна сделка със имот, но които въпреки това са познати и не са някакви субекти с неясен статут.

Резервираността ми към този вид договори произтича главно от факта, че въобще не сте наясно дали подписвате договор със собственика. Като доказателство при подписването в обикновенния случай се представя нот. акт. Нотариалния акт според мен не е документ за собственост, ако ще да ме оспорват юристите и нотариусите. той е документ, че някога..... преди примерно 10 години две лица са сключили сделка за този имот. Нищо повече. Хиляда пъти може да е препродаден. За да се уверите кой е собственика трябва да се проследи отначало до край всичко във службата по вписвания за този имот.

Дори това не е гаранция че няма да бъдете измамени и да забравите капарото - както вече споменах това се отнася особенно за физ лица и юр. лица които са "мътни фирмички".

Човека може да си е взел зелената карта и да капарира с 20 човека имота, продава го и самолета. Както виждате по горе-описаните възможности ... съдете го после и го търсете...дрън та дрън. Фирмите няма какво да ви обяснявам - още по-трудна работа, освен ако не е стабилна фирма с реална дейност и активи и си струва да си губите времето да се мъкнете по съдилища.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.