Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кредит-откъде???  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 08:46



Кой банка ще ми даде най-изгодно кредит за 70 000 евро за срок от 5 год. като аз и жена ми общо имаме “официален” доход от около 2 000 мес.???

Просто ме насочете нанякъде, за да не ги проверявам всичките. Имотът, който ще купувам е построен и в момента се прави фасадата. На отлично място в София и перфектно строителство, така че се надявам банката да го приеме за ипотека.

Кажете и какви са уловките при кредитите: допълнителни такси, бъдещи нотариални такси, договаряне на лихвата и т.н.



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
АвторEммe (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 12:32



ДСК имат промоция за ипотечни кредити с лихва 6.5 % за първата година,което май е добро предложение.Друг е въпроса че не са с намаляващи вноски и има да ги вращащ ...двойно. За 5 години -70000 евро ще ти се пада много голяма месечната вноска, с този доход може би за по дълго време-15-20 години по става.Влез в страницата на банките и там си е описано всичко...А и има кредитни калкулатури- можеш сам да си изчислиш колко кредит, какви вноски, съотношение доход-дълг и т.н....Успех, голяма вратния си е. Банките както се сещащ не от чиста любов към нас ги дават тия кредити,здраво печелят, хората нямат друг избор и плащат ли плащат:)



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
Автор mei_z (виждаща)
Публикувано18.02.05 12:52



здравей! за нашия апартамент взехме заем от Пощенска банка- лихвите им ни се сториха разумни. но все пак виж на този сайт:


така по- бързо ще се ориентираш към коя банка да се обърнеш! успех



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано18.02.05 14:41



при 70 000 евро, пет години и лихвен процент 8%, погасителната вноска е над 1400 евро, което надвишава значително официалния ви доход (приемам, че 2000 лева е чист доход, т.е. след данъци и осигуровки).
евентуално би могъл да се пробваш за 25 години, но дори и тога вноската е повече от половината ви доход
И недей ги слуша тия дето ти обещават 6,5% лихва за ПЪРВАТА година. Щото след това им скача на осем и половина и отгоре.
Що се отнася до таксите обикновено се събират:
*такса за отпускане на кредита (плаща се преди усвояването)
*такса за управление (плаща се всяка година)
*такса за вписване на ипотека, за оценка на обезпечението
*застраховка живот на кредитополучателя и злополука за имота
трябва хубаво да провериш коя банка какви такси събира. И понеже искаше да те насочим: Биохим, Булбанк, ДСК, ОББ, Пощенска, Първа инвестиционна, Райфайзен, Хеброс. Изброил съм ги по азбучен ред, да не се разсърди някой служител на банка.

То, не че не мога, ама има ли смисъл, като няма значение


Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: f(x)dx]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано18.02.05 15:58



Булбанк не са лош избор, пробвай се там, кредитните им инспектори не са гадове и гледат да са ти от помощ



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Pichaga]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.02.05 16:32



да, много са учтиви, само дето миналата година като им беше промоцията за 8,88% с одобрение за 48 часа, един познат го мотаха почти 3 седмици, и лихвата не беше баш толкова...

Just a genius



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
АвторTaнь (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 12:41



Пробвай в Биохим

Аз имам наблюдения върху работата им но за съжаление не в София. Поне ще ти отговорят веднага става или не, но за 70 хил.евро 5 години са твърде малък срок за да ти стигне доходът/официалния/ тъй като имаш приблизителни вноски по главница месечно около 1100 евро. Пък да не говорим че стандарта е да ти оставаот за теб и съпругата ти по една минимална заплата за живеене и по полвин за дете до незнам си колко години. По добре се пробвай на го-голям срок пък търси банка с по-ниска лихва за предсрочно погасяване, така че ако ги имаш парите да можеш да плащащ предварително и да не те санкционират твърде много за това.



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
Автор Tarzis ()
Публикувано19.02.05 22:30



Sasho pi4 ...:)
wzemi se registrirai che e po lesno da prashtash na maila na horata info ..
w DSK ima i drug chlen po koito ako ste Mlada Dwoika ..
dori ne e zadylzitelno da imate brak ..
moze da polzwash 3 godini gratisen srok...
a i zakakwo byrzash sys kratkite srokowe????
Ako si discipliniran chowek (i disciplinirash i zenata do tebe ),
mozesh da skliuchish dogowora za po-dylyg period i da si sybirash kintite na vlog ..i posle da gi pogasish nawednyz sys 4% lihwa :)
Estestweno kakto MNOOOOOOOOgo pyti se zabelqzwa - horata sa nedisciplinirani i zatowa predpochitata drugi da im slagat ogranicheniqta ...
Haide sys Zdrawe



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
Авторsalzi_3O (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 09:52



аз също теглих заем за жилище ,защото не ми достигнаха парите от продажбата на гарсониерата-теглих12000лв.за срок на изплащане от 7 г. от банка ДСК-Божурище,удържат ми по 212лв на месец,като условието на банката беше след като внесеш сумата по кредита да ти останат по60 лв на член семейство,ние сме 3членно семейство.Лихвата когато сключих договора беше 11,5% като имаше преференций,че ако си прехвърлиш осигуровките към пенсионен фонд Родина лихвения % се променя на 10,5%не съм сигурна дали все още е в сила,имаше и изискване да си на безсрочен трудов договор



Тема Re: Кредит-откъде???нови [re: Caшo]  
Авторпиko (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 18:29



както казаха - с този доход трудно ще се вредиш за заем за 5 години. Единствено за ДСК знам че дават заем без обследване на доходите и ще можеш да си вземеш за такъв срок. лихвата по този повод е с 1 (мислиа) пункт по-висока.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.