Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia)???нови  
АвторMonte Cristo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:58



Zdraveite,

6te se opitam da zadam vaprosa si nai-iasno i tochno za da niama nedorazumenia. Vaprosa mi e slednia. V momenta sam v proces na zakupuvane na 2 dekara zemedlski imot v ob6tina Sozopol na 400m ot moreto. Bih iskal da znam tochno kakva e procedurata za smiana na statuta na tozi imot, t.e. vkarvane v regulacia? Interesuva me kakvi dokumenti sa mi nujni, koi sa otgovornite organi i institucii kam koito da se oburna i ima li variant da mi bude otkazana molbata za smiana na statut? Ne znam dali ima znachenie statuta na sasednite imoti?Dokolkoto proverih po telefona v gradoustroistvenia plan niama prechki za smiana na statuta na tozi teren, t.e. ne e predviden za zeleni ploshti ili neshto takova. Kolko vreme otnema cialata procedura? Sushto taka niakoi ima li informacia za eventualno zamraziavane na stroitelstvoto po moreto v blizko budeshte zaradi pretovarvane na vodo-prechistvatelnite stancii (chuh neshto takova , no ne znam dokolko e dostoverno)?
Razbiram, che vaprosite mi sa mnogo, no v sushtoto vreme sam siguren che mnogo drugi hora osven men imat sushtite ili shodni vaprosi i biha se vazpolzvali ot podrobna informacia po temata. Blagodaria vi predvaritelno za vashite otgovori i mnenia.



Тема Re: Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia)???нови [re: Monte Cristo]  
Автор БoEB ()
Публикувано01.02.05 22:43



Това не е въпрос...това си е казус!
Ходи ли до имота или го купуваш по телефона? 400 метра от морето казваш, а на колко метра е от последният парцел в регулацията? Не е предвиден за зелена площ...а, изобщо предвиден ли е за застрояване? Или е буренясала нива и ще трябва да се съобразиш с наредбата зе строеж в земеделска земя. Отговор на тези въпроси можеш да получиш на място в стройтелният отдел на общината а, от там и реда по който трябва да минеш, имай предвид, че съвсем скоро влезе забрана на стройтелството на първа линия т.е. в близост до морето. Гадна история, но се прие, точно за такива имоти, земеделска земя на първа линия до морето, пълна забрана за застрояване защото пречели на панорамата за имотите от вътрешността.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia)???нови [re: БoEB]  
АвторMonte Cristo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 05:27



Prav si che stana cial kazus, a zapochna kato vapros... ;)))

Ne sum hodil do imota zashtoto ne sam v BG. Kupuvam go chrez upalnomoshteno lice i sam go vijdal na snimki. Mislia che se vodi 2ra ili 3ta linia ot moreto. Nai-blizkite regulirani parceli sa na okolo 200m. Ne znam dali e predviden za zastroiavane. Az moje bi ne sam napulno naiasno s toia moment. Kakto az go razbiram sled smiana na statuta, se izgotviat proekti i se kandidatstva za razreshitelni za stroej. Ne znaeh che triabva predvaritelno celia raion da e predviden za zastroiavane. Ako niakoi moje da mi gi raziasni tezi neshta po-podrobno shte sam adski blagodaren. Biaha mi kazali (nesiguren iztochnik) che za smiana na statuta osven ot obshtina Sozopol shte triabva i niakakvo razreshenie ot Ministerstvo na Zemedelieto ili Ekologichnoto ministerstvo, viarno li e tova?
Blagodaria vi otnovo za vasheto vreme i otgovori!!!

P.S. Za cialoto Chernomorie li vaji zabranata za stroej na purva linia ili e na individualna osnova? S naredba na kogo i ot koga e v sila tazi zabrana?



Тема Re: Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia) [re: Monte Cristo]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано02.02.05 17:06



случая е сложен и по интернет няма да получиш еднозначен отговор. наеми си добър и доверен адвокат, който да ти движи нещата



Тема Re: Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia)???нови [re: Monte Cristo]  
Автор Puhka (мечтателка)
Публикувано08.02.05 14:06



Провери си всичко конкретно, на място и то от човек, който е достатъчно:

1/професионален

2/добросъвестен

,че тези две неща трудно се съчетават на едно място.


Брокерите определено не са такива в 98%, те са настроени да стане сделката.

Та, тя като стане, не казвам, че няма да станеш собственик на това, което си харесал, но има сериозна опасност то да е нещо различно от това, което си представяш - като възможности за развитие и като твоя зависимост от други лица,актове и обстоятелства.

Трябва ти обективен анализ от юрист и технически грамотно лице, пълна справка в общината и министерството и пр.. и

после да седнеш и да решиш искаш ли този имот.

Не съм песимист... опитах се точно да ти отговоря



Тема Do Monte Cristoнови [re: Monte Cristo]  
Авторdeepdiver (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 14:56



W momenta smenqm ststuta na edin klient....e werno sre6tu 1000E....Procedurata e dylga i gadna....wisene po wratite na razni slujbi w Sz.Trae okolu 3 meseca ako wsi4ko e ok!Dyrjawnite taksi i honorarite na arh. i trasirow4ici....sa dosta... w smisyl kakto si gi nameri6...ot 300-do 3000lv:))))Ako iska6 podrobnosti.....obadi se
dpetkov@abv.bg
0887645397



Тема aswokatite nqmat ni6to ob6to-powqrwai miнови [re: Pichaga]  
Авторseepdiver (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:02



Adwokatite nqmat ni6to ob6to-powqrwai mi.Jena mi ima golqma kantora w Bs!
Wyprosa e da wisi6 w ob6tinata komisiqta po zemedelieto i gorite.....razni arhitekti ,4asti4no smenqne na PUB i......o6te mnooogo nai nakraq se izpra6tat w Ministerstwoto za odobrenie!Ima hora koito wzemat po 2 euro+ dyrjawnite taksi na kw. i te otyrwat ot qdowete..... ama az mislq 4e towa e bezbojna cena



Тема otnosno zamrazqwaneto na stroejiteнови [re: Monte Cristo]  
Авторdeepdiver (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 15:06



Proekata e na min.Cerowski i kasae samo 1wa liniq...oswen towa e wse o6te samo proekt-informaciq ot 1wa raka:)))Da ne goworim za protestite deto gi drypnaha gyrcite w Sozopol.....wij ako iska6 da stroi6....10 etajen hotel...moje6 da se pritesnqwa6:)))



Тема Re: Smiana na statut na zemedelsi imot (regulacia)???нови [re: Monte Cristo]  
Авторnovaka (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 17:50



изпрати ми мейл и ще ти изпратя тел на хора които се занимават с това.dushichkamamina@abv.bg




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.