Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не бе, пич!нови [re: БoEB]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.02.05 23:57



Сещам се аз за какво ми говориш... ама г-на пътува ежемесечно до Джърмани :)))) и знае що е то цивилизация! Шегата на страна и аз си имам сушилно помещение...



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: Blake]  
Авторбaбa мeцa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:07



обикновено, т.н. 'големи строители' (добре че не са започнали да се кичат като developer) оставят на т.н. брокерчета, да впрегнат в употреба наученото по булгаристанска филология и рабфаците по маркетинг и ето започва се едни ми ти съществителни, едни ми ти прилагателни - тухла (ново строителство). плановете ги засекретяват като комуняга явка. обаче от време на време се явявя некой план колкото за илюстрация. да погледнем http://www.imotibg.com/image.php?id=42383 - детско апартаментче в изток ж.к. 149 м2 за 144 кила евро, има нема по eur 966 метъро, кво му плащаш.
тука малко лирическо техническо отклонение, всяка сграда има т.н. оси, за леснота по-тясната част от помещението. да погледнем осчиците на този топ локейшън - спалня за децата 263, спалня за родители 275, друга спалня за деца - о какво оливане цели 300 инвероватно. за справка стандартна панела е 360, а за да онагледим функционалност 400х400 и 200х800 са все 16 квадрата, с несравнимо различна фунционалност.
дори и не е нужно човек да гледа скиците на новото строителство, за да види колко е ултракуцо функционално, просто вървите по улицата и на нов строеж броите тухлите между две колони (и обикновената и четворката са по 25 см), <14 тухли, бегайте, по-тесно и от панела, или ytong блокчетата (60 см) < 6 пак бегай.
а за имота в примера има цели 3 (три) балкона които по обща площ приближават дневната (сигурация бутат балконите в квадратурата). а сега да познаем дали ше си ги остъклат балкончетата дето ги цакат по 966 евро/квадрата? any suggestions?



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: бaбa мeцa]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано11.02.05 16:05



тъй като това са особено ценни балкони, трябва да се остъклят и пазят....

при тая цена ще са много мили на хората които се нанесат там....и не само остъкляване, ами и перденца ще им сложат, ехей, пари са това

а на строителя и архитекта да хване човек и да им счупи главите в балкончетата



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: бaбa мeцa]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано12.02.05 15:42



Всичко написано за апартамента е вярно, но имат ли избор архитектите с проектирането на балкони за този етаж?
Ако се съди по картинката апартамента се намира над кота корниз и над него тегне прибирането под 45 градуса навътре от фасадата, от тук идват и градиозните размери на балконите.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Съгласна съм с Пепа и НЕ на еднообразиетонови [re: av]  
АвторAмбepлин (Нерегистриран)
Публикувано13.02.05 22:02



Съгласна съм с Пепа че трябва малко да се позамислите и че не всички хора могат да си позволят да мислят първо за пейзажа, в който се вписва тяхната тераса и после за сметките, които трябва да плащат, за децата които трябва да нахранят.

Много добре би било всичко да е красиво... Една от мечтите ми е да видя България с красиви градове, с горди и щастливи хора по улиците, всеки да върши своите задължения като част от един голям организам-държава.

Но реалността е друга... Аз съм млада, живея под наем в София и въпреки добрата си работа (благодаря на късмета си и мен самата за нея) разкъсвам средствата си на парченца, чудейки си кое парченце къде да отиде за да си направя с един + живота по-добър :). Пералня ли да си купя, компютър ли да сглобявам, пердета ли да шия... а ще имам ли изобщо пари ако след месец трябва да се местя на ново място?!
Терасата ми е грозна, неостъклена но с винкел. Беше и раждясал като се нанесохме, но опитах поне да го освежа с една бяла боя. Много ми се ще като погледна нагоре, когато тръгвам сутрин за работа да си кажа с гордост "Това е моята тераса!", а не да извръщам очи... А колко ми се иска да направя един основен ремонт... И т.н. и т.н.

Не всички живеем "на топ място". Но по моето скромно мнение мястото и дрехите не правят човека. :) И всъщност съм много щастлива даже с моята грозна тераса. :) Вярно поглеждам понякога към хубавите тераси на някои съседи и мъничко им завиждам. Но живот и здраве всички да си направим хубави тераси. Нека са различни, но хубави. Защото пак по моето скромно мнение еднообразието е най-грозното нещо на света!



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: aspid]  
Авторбaбa мeцa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 14:12



kit, питате и отговаряме - имат архитектите избор, нема балкони. верно по- малко квадрuтъра се шитка, обаче ако 'големите строители' са и естети, кат 'архитектите'...въпроса беше ше си ги остъклат ли хората?
нема sms нема евровизия. и под корниза се явяват некви балкони, май? за осчиците скромно не подигаме думи у гората, явно 100 квадрата с шеснайсе стаи е kool между двукраките.



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: бaбa мeцa]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано17.02.05 20:52



Бихте ли разтълкували мислите си на разбираем български език?
P.S. Не се съмнявам, че са безкрайно умни и свежи.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: aspid]  
Авторбaбa мeцa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 18:38



con gusto siempre al servicio del hermano viperino:
независимо че имота е над кота корниз, едва ли балконите са толкова наложителни, но пък изграждането им дава възможност да се увеличи квадратурата на продавания имот, ерго и прибраните пари. за купувача ползата от разкошната квадратура на балконите е минимална като полезна площ, но оставя максимални възможности за творчеството на купувача да се пробва в изграждане на conservatory, като неизменно накрая продукта се оказва кокошарник вьiсший сорт. толкоз за ползата от балконите, терасите, лоджиите и техните събратя и посестрими в местното строително творчество, и положителното им въздействие върху определянето на естетски нагласи в местното градско население.
а осите (по-тесния размер) на стаите са подходящи за барачка за градински инструменти, но когато се използуват за жилищни помещения, душегубка е може би по-приемливо като название. ако цената беше 50 евро на квадрат, може да се мине в графата 'за два лева петел, за два лева пее', обаче за цените които искат, доста трябва да се понаучат т.н. строители - какво, кога, как и защо се прави.
никакви претенции за умност и откриване на топлата вода, просто практичност. сполай.



Тема terasi i pr. red i uredenost po svetaнови [re: бaбa мeцa]  
Авторensb (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 06:06



tova za ednakvite shtori i t.n. e samo nachalo za nalagane na totalen kontrol varhu tvoya jivot- ei go, vav vseki edin moment koito i da e moje da ti se zayade za kakvoto si iska (i da ti izgubi vremeto -deto ne ti go ostavyat izobshto -kato absolutniya minimum), i si go pravyat- edin ti vika policiya che si napravil kupon, drug ti tropa po vratata she imash deca, pravyat ti belejki i te globyavat che imash 3 koli i myasto samo za dve pred kashtata....a da, i plashtash 200 kinta na mesec otgore na drugoto za tova tochno [i nyakoi da doide da ti kosi trevata, i basein i kakvo beshe oshte- t.e. tova koeto bi platil za 1 den v meseca ti kazvat ti pak si go polzvai 1 den ama plashtai vse edno shte go polzvash vseki den celiya mesec...].
e na koito mu haresva da zapovyada- na men mi se otpuska dushata kato vidya teraskite i gashtite po balkonite, sigurno zashtoto go svarzvam s priyatni momenti prekarani s normalni HORA.
egati i parite i karierata ako shte jiveesh takav jivot- ta az skoro se pribiram i go chakam s netarpenie.... [da ne zabravi nyakoi da kaje che sam obarkan luser]....no nikakva regulaciya ili samoregulaciya [pravilata vinagi gi sazdavat tezi, koito imat izgoda ot tova]- koito ne mu haresva, da si napravi geto i da se skrie tam.... nali bili zapochnali kam boyana veche.



Тема Re: За остъклените тераси и т.н. осинови [re: бaбa мeцa]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано19.02.05 11:12



Права си, ИМХО.
Стаите напомнят с размерите си т.н. "хрущебки".

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.