Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какви права имамнови  
Авторпpитecнeн (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 13:42



Сключих предварителен договор със силата на окочателен за един имот.Платил съм 75% от цената като капаро. Продавачите ,обаче сега се опитват да ме убедят, че цената била ниска и видях че са го обявили на фирми. Сделката трябва да се сключи до 1 м.
Какви права имим ако откажат да ми го продадат.



Тема Re: Какви права имам [re: пpитecнeн]  
Автор БoEB ()
Публикувано23.01.05 15:27



Окончателен договор за покупко-продажба се сключва само пред нотариус във формата на НА. Предварителният договор само изразява готовност за слючване на окончателен, като отменя всички устни споразумения до момента. По принцип капарото е 10%, а в договора се описва при какви обстоятелства и как може да бъде прекратена сделката. Обикновено вариантите са два:
Първо - връщат ти капарото(в договора трябва да пише в какъв размер) плюс законната лихва.
Второ - можеш да искаш по съдебен ред договора да бъде признат за окончателен, като ще им доплатиш остатъка от сумата записана в договора.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Какви права имамнови [re: пpитecнeн]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано23.01.05 16:38



Сега без да съм видяла договора, аз виждам така нещата (моя клиентка е в същото положение и един съвет внимавай с адвоката, че аз се конституирам сега на 3 съдебно заседание и установих, че колегата нищо не е свършил. Оттеглих пълномощията, преди съвсем да ги натвори!)
НАПРАВО завеждане на иск за обявяване на предварителния договор в окончателен.
Нотариална покана - според повечето колеги е нужна, според мен не, защото срока кани и за това не е безусловно необходимо да я пуснеш. Нещо повече може от момента на получаване до завеждане на иска, продавача ти да се разпореди с имота, тъй като Ти не си собственик(не че няма способ да развалиш и тази сделка, но става "голяма каша");

Редактирано от Cтpeйнджъp на 23.01.05 16:45.



Тема Re: Какви права имамнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано26.01.05 13:00



обезпечи иска с възбрана, да не го продаде междувременно и то бързо



Тема Re: Какви права имамнови [re: Pichaga]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано26.01.05 13:32



Няма да наложат предварително обезпечение, такава е съдебната практика. Възможността за човека е единствено да предяви иск за обявяване на предварителен договор в окончателен (съда служебно е длъжен да впише исковата молба).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.