Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 03.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ще паднат ли цените на имотите в София???нови  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 10:19



Ще паднат ли цените на имотите в София???

Вече се чуват мнения и в тази посока. Факторите са следните:
- 2005-2006 ще има много завършено строителство, а не се знае ще има ли платежоспособно търсене.
- Доста от вече закупените имоти са ипотекирани, и не се знае дали ще могат да се обслужват ипотеките, които са доста тежки. ДЗасега хората карат на спестявания, но докога??? Може изведнъж и банките да пуснат доста имоти за продажба! Това допълнително ще повиши предлагането за сметка на търсенето!!!
- Цените на наемите си остават същите, докато имотите поскъпват. Докога???
- Цената на кв.м. в София: средна цена 550-600 евро, строителна себестойност 300 евро, обезщетение на собствениците е 20-25 %. Както и да се смята процентът на печалба е доста висок при сегашните лихвени нива.
- Чужденците се интересуват от имоти по курортите, а не в София. Тези, които купуват в София го правят със спекулативни подбуди. Изключение са българите в чужбина.
- Факторът " присъединяване в ЕС" като че ли е вече изчерпан. Дори в Унгария, Полша и Чехия цените са паднали в 20-30% след присъединяването.

Забележка: Посочените фактори са валидни само за жилищното строителство в София, и не се отнасят за зимните и морски курорти, както и за селските къщи. Там нещата стоят по различен начин!!!

Ще се спука ли накрая балонът!!!!

Май че да!!! Въпросът е не "Дали" ,а " Кога и при какви нива на кв.м.?"



Тема Прогнозанови [re: Пeтъp]  
Авторav (Нерегистриран)
Публикувано10.01.05 17:51



Моето скромно мнение 2005 ръст поне 10% !
Несериозно е да се говори за спад,камо ли за срив на цените !
Става въпрос за тухлено,монолитно строителство ново и старо в сравнително приличните квартали на София ! На много хора им се иска цените да паднат че да могат да си купят да речем 100м2 в Лозенец за 35,000 Евро но това няма да стане ! И на мен ми се иска ,но няма да го бъде !
Може да има спад за 1-2 месеца от порядъка на 1-2% но след това пак нагоре ! Хаиде със здраве !



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Пeтъp]  
Автор DarkCat ()
Публикувано10.01.05 20:56



аз не мисля че цените на хубавите имоти ще паднат в София. Напротив.

все пак цените в столиците се задържат високи. Нез\ависимо дали си в Тирана, София или Париж то си е столица и има най -голямо търсене на имоти

Ще паднат цените на некачествени и/или стари жилища в кофти квартали.
А цените на хубави имоти /на хубави места за живеене, на тихи улици, с южни изложения, с паркове около тях, с качествено изпълнение и т.н./ ще се повишават защото не са толкова много.

Всекидневно обикалям София и гледам как се строят сгради на кофти места, как мазилката им почва да пада 2 месеца след предаване на блока, новодомци се оплакват от нови течащи покриви и т.н.

една част от новото строителство е ужас като изпълнение и проект и след време хората ще търсят да се отърват от такива жилища

процента печалба ще си остане висок както е навсякъде по света. все пак не всеки може да извади стотици хиляди евро за да направи една сграда нали така?

ще се спука балона по отношение на евтините жилища, доста хора успяват да вземат кредит а доходите им реално не покриват вноски+издръжка живот.

по-скъпи жилища се купуват обикновенно след продажба на старото плюс кредит плюс малко пари ако има от мама и тати

ох, много разхвърляно го написах, но с едно око следя малкия змей



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: DarkCat]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 09:51



Да наистина може би си прав!

Разбира се, че няма да се "срутят цените" но поне да спрат да се покачват. Аз от 1 године си търся сравнително голямо жилище, но съм много претенциозен и досега не ми харесо нищо- или е с кофти изложение, или лош строител, или е на лошо място. Търся само в Борово, Б.Брези или Стрелбище. Ама там (Стрелбище) вече строители обявяват и цени от 800 евро, което си е чиста лудост.

Ама търсенето продължава. Дано имам късмет и цените се задържат вече на сегашните нива. Ако паднат-още по.добре, ама дали???



Тема Не отчитате миграциятанови [re: Caшo]  
АвторУйнa Пeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 10:36



Населението мигрира:
1) от провинцията към София;
2) към чужбина;
3) от емигрантите обратно към София

Мисля, че сумарно потоците 1 и 3 са твърде големи и нарастват. От друга страна, собствениците на имоти в София рядко емигрират, т.е., рядко продават. Следователно, търсенето няма да спадне...



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Caшo]  
Авторav (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 10:59



А ми идеален апартамент не съществува !
Може ли всичко да е наред - квартал,изложение,етаж,цена,качество на строителството,тихо място,близо до центъра,магазини,да няма селяни,мангали,свестни съседи и какво ли още не !
И аз съм много претенциозен ,но в един момент ми писна ,а и цените лека полека .....нагоре ! Купуваш нещо що годе добро и това е !
В края на краищата живота не е само жилището ! Успех !



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Пeтъp]  
Автор БoEB ()
Публикувано11.01.05 11:12



Трудно се прави прогноза, а още по-трудно дългосрочна. Като цяло всеки е казал верни неща. Мойте наблюдения са свързани с пазара като цяло в страната. По принцип схемата е еднаква - от провинцията към по-големите градове, предимно в краен квартал или по-евтино жилище(панел), съответно хората от крайните квартали продават и с кредит или спестяване, или емигрантски пари се ориентират към централната част и тухла, независимо дали ново или старо стройтерство. На принципа на търсенето и предлагането се получава следната картина - при панелките задържане на цената, но е все още рано за срив - а за монолитното стройтелство, леко покачване, като покачването и задържането на цената зависи от самото търсене. Това е според мен при жилищата. А хората който имат намерение да инвестират в недвижим имот с цел печалба, все по-често ще бъдат заливани с информация за изгодата от купуването на земеделска земя.

Не можеш да избягаш...от себе си!

Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Пeтъp]  
Автор Confessor (Изповедник!!!)
Публикувано11.01.05 16:53



Не са чак толкова хората дето са се засилили към София!
Ако положението се подобрява и има работа и в страната хората дори ще се изнасят от София.
Сега строителните фирми са генерирали голям ресурс или са го вложили в парцели. Това означава че ще има още по-голямо предлагане в бъдеще. Който успее да продаде панелката - ще си купи монолитно ( вижте в имот.бг колко много панели се предлагат от ГолемитеСофиискиГета!!! ),
та аз залагам че там цетите ще падат заедно с репутацията на квартала( ако има накъде още да пада).
Цените на ново , монолитно , качествено строителство ще нарастват до приемане в ЕС+1година, след което в зависимост от квартала -15 до -30 % плавен спад.
За този спад ще помогнат и всички тези дето купуват със спекулативна цел...- почне ли да падат - всички ще изкарат стоката и е тогава ще се сурне 10% надолу...
Обаче на такива луксозни места като живеене като Център Ив.Вазов, Лозенец, Мед.Академия цените все ще си растат...
за пример в баровските квартали на новите членки на ЕС цените не сано не са засегнати от спада (15-30%) ами и си нарастват до 3000Е...причината си е че това си е Ултимативно място и за живеене и за офис и господата Чужденци ще се интересуват от тях.
Да Да ... те предпочитат селските имоти и къщи със земя... знам ама това са техните "пенсии" дето там със скътаните 50-60 К Евро не могата да се усмихнат, и с 1000Е пенсиа или соц.осигур. тука са царе.
Обаче като членка на ЕС ще дойдат и другите по-младите и тези дето искат да врътнат бизнес - те ще вдигат цените по баровските квартали ....

маи много се разписах ...
хаиде със Здраве ...

P.S.:ако се купува за живеене "новото" стройтелство под тези цени сега - няма да падне , та ако е за живеене - купувайте.



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Confessor]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 12:16



Благодаря за мненията!

Наистина и аз си търся жилище, ама също не мога да случа на "идеалното".

Търсенето продължава. Дано имам късмет!!!



Тема Re: Ще паднат ли цените на имотите в София???нови [re: Пeтъp]  
Авторвитoшapka (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 11:12



Цените на имотите в София ще паднат, когато:

- банките най-после спрят да дават неразумни ипотеки поради изсикваните банково кредитни ограничения от Европа;

- има реален пазар, а не ограничен мафиотски, т.е. всички знаем за спекулативните играчи и че предлаганите жилища са МНОГОКРАТНО повече от търсените; цели сгради със свободни жилища стоят и чакат от години...

- държавата урегулира с актуални имотни данъци нормалното развитие на столицата, т.е. централните райони са подходящи за високодоходни бизнеси и съответно луксозни офиси и подземни паркинги, а не за живеене и затова следва там многократно да се повишат данък сгради; сега центърът е "забележителен" преди всичко с неподържани от години сгради, с олющени фасади, с еждневни проблеми при паркиране; трябва да се подобри инфраструктурата и благоустрояването на крайните масови квартали и затова там трябва да се поощрят частници инвеститори за построяването на масови сгради, увеселителни паркове, басейни, частни болници, училища, детски градини, библиотеки-книжарници, интернет-клубове...; сега какво недомислие плаж-басейн в центъра до "Пирогоф"...; промишлените, производствени, складове трябва да се поощрят да се изграждат към периферията на града, Околовръстното шосе...; така наречените елитниквартали като Симеоново, Бояна, Драгалевци най-после трябва да им се изгради канализационна мрежа и затова и паричките затова могат да дойдат отново от увеличени данъци и такси - все пак има достатъчно богати хора, които е крайновреме да започнат да си плащат, а местните да продават;

Това е, което един добър стопанин кмет и съответно кметски съвет могат да се погрижат за града, да отговорят на съвременната динамика и мобилност на живота и гражданите. Не чакайте толкова граждани от света да дойдат в столицата, колкото от провинцията. Но защо да не са по-кадърните хора, елита на провинцията, които ще заработват съответно по-високи доходи и ще им е напълно по възможностите да плащат по-високи данъци и такси, а не както е сега, случайни, кой за сервитьор, кой за продавачка, кой за студентче "мама меси, татко носи".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.