Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 29.09.24 
Градове
   >> Ямбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Какво мислите за Сливен - 2нови  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано27.10.08 18:43



Не са ни минали!
Така, в дух на ентусиазъм и местен патриотизъм мога да се обобщя мнението си за Сливен днес. Или това, което аз като един гражданин виждам при посещенията си в Сливен. Не бях ходил там от няколко години (може би 5, ако не и повече) и затова си мисля, че преценката ми за развитието на града ми е що годе обективна. Разбира се тя се базира най-вече на това което се вижда на "прима виста" когато минеш по основните булеварди и по централната част.
Факт е, че покрай цялата истерия в медиите около Сливен и най-вече около г-н Лечков очакваш в града да "ври и кипи". Очакваш модерни булеварди. Очакваш красиви нови сгради. Очакваш .... Обаче в повечето случаи си оставаш с чакането


Напрактика нещата не са се променили с кой знае какво. Дори ми се струва, че Ямбол е успял да стопи преднината на северозападноразположеният град (факт е, че последния имаше такава поне по време на едни 45 години ).
На мен лично това не ми харесва. Защо ли?! Зашото никой няма нужда от бедни съседи. На мен би ми харесал един Сливен модерен, бързоразвиващ се и "европейски" (как само се изтърка тая дума). Град с който Ямбол да се съревновава, град който ако щете да ни служи и за пример. Нищо подобно обаче не се е случило. И това е наистина жалко.



PS: Реших да "пусна" нова тема, като продължение на започнатата от К9, защото тя малко или много се разми. Надявам се Чо:) да ме разбере



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2нови [re: ying_yang]  
Автор tonzos_justice (pure)
Публикувано27.10.08 20:41



Сливен са на 28 км и е странно, че след 5 години пак си бил там.

За мен разлика между Сливен и Ямбол няма. Например кой гражданин от Ямбол би мигрирал в Сливен? Отговор: само онзи по семейни причини. Не виждам в Сливен да дават по-високи заплати, да дават добро образование или да имат супер инфраструктура или с една дума да имат по-добър стандарт от Ямбол. Може би разликата идва при кметовете. Лечков е актуален почти всеки ден по новините и за Сливен се говори повече. Нямам идея какво прави за Сливен, но около неговата особа винаги е интересно. Ако някой разполага с числа за инвестиции, средна РЗ и тн за двата града нека да ги каже, за да правим сравнения.



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2 [re: tonzos_justice]  
Автор mitko8O (минаващ)
Публикувано27.10.08 22:43



Аз виждам това което ме интересува най-основно в момента
Сливен 0 - 0 Левски , Тунджа 1915 (Ямбол) 1 - 0 Брестник 1948 (Пловдив)
Избрах именно мач с напа победа за да е малко по оптимистичен завършека , но .. всъщност говорете ми че не са напред



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2нови [re: mitko8O]  
Автор djondoy (минаващ)
Публикувано27.10.08 23:05



Аз пък виждам ей тва нещо - Сливен-Ямбол 81-118
. На тема спорт едните сме по баскетбола , другите по футбола (е то и нашия кмет да е зам. шеф на БФС .....)



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2нови [re: djondoy]  
Автор mitko8O (минаващ)
Публикувано28.10.08 21:41



за тоя мач си бях в Ямбол и го гледах даже ........ е те са пълни ташита сливен ... играха ни като на приятели ...... въпроса е че в баскетбола няма 1/10 от парите които се дават за футбол - в БГ поне е така , само слушам за обновения стадион на Сливен на който съм играл преди доста време чееее .... Казват базата им е една от най-модерните и хубави в България ... , а нашата зала е далеч от модерна



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2нови [re: mitko8O]  
Авторmixture (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 12:16



Не е много удачно да се дава пример с футбола.
В А група половината отбори са от градчета до 30 000 жители.
Докато големи и развити градове нямат.
Спрямо тях дори Сливен прилича на село.



Тема Re: Какво мислите за Сливен - 2нови [re: ying_yang]  
Автор K9 (член)
Публикувано30.10.08 22:30



Сливен с едно превъзхожда Ямбол ... с циганите и каруците по главните улици. Това ми е впечатлението в този град!

Ямбол не е цвете, но пък Сливен не е нищо повече от нашия град!



Тема дадохте най-различни мнения,нови [re: K9]  
АвторDimo (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 20:35



но да ви попитам какво мислите за човек, който е изпълнен с омраза и ви залива с цялата помия. Ето за какво става въпрос-мнението на Huseyin BOZKURT, под №18, което е написал в тази петиция? http://www.bgpetition.com/zabrana-na-DPS/view.html




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.