Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 18.06.24 
Автомобили
   >> Hyundai
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Atos Primeнови  
АвторAtos Second (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 17:45



Neshto seknaha naposledyk diskusiite okolo Atos Prime bez da se poluchi sblijavane v tvyrdeniata na uchastnicite. Nai-obshto se nalojiha dve mnenia:
- Pyrvoto e, che stava duma za podobie na avtomobil, po-skoro podvijen kufar, za koito ne si struva da se davat 16700 lv.;
- Vtoroto e, che Atos Prime e praktichen avtomobil, za koito e harakterno visoko syotnoshenie mejdu cena i kachestvo.
Vyprosyt mi e kym vsichki pritejateli na tozi avtomobil. Interesuva me s kakvi problemi se sblyskvat pri eksploataciata na avtomobila?



Тема Re: Atos Primeнови [re: Atos Second]  
Авторwalik (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 21:14



towa e naj-gotiniq awtomobil!

radwam se,4e si go kupih!



Тема Re: Atos Primeнови [re: walik]  
АвторAtos Second (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 13:58



Da ne se sheguvash?

Vse pak, ako naistina si go kupil, ot kolko vreme go karash? Imash li niakakvi oplakvania? Az syshto imam Atos i zasega sym dovolen gore-dolu. Predimstvoto mu e, che gori sravnitelno malko i ne e truden i slojen za poddyrjka. No servizyt na IndCom ne vinagi e na nivo. Mai tam e osnovnia problem spored men.



Тема Re: Atos Primeнови [re: Atos Second]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано22.10.06 16:11



Тези писания за куфара нали се сещаш,че са все от хора които никога не са карали тази кола?





Тема Re: Atos Primeнови [re: boxer]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 06:35



ама писанията за сервиза са верни. особено за тенекеджиите. а те хюндайчетата са много мекички. хубава кола, за града ,калпави улици, калпави шофйори и още по калпав дилър.



Тема Re: Това писание беше от меннови [re: boxer]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 16:19



Защо трябва да съм го карал,за да кажа ,че изглежда като куфар

Еми,много е грозен.Радвам се,че колегата Атос2 е подходил и той с чувство за хумор.Да попитам тогава,наистина като ми изглежда като куфар/висок и тесен/,за дизайн изобщо няма да говоря,всеки го възприема по свой начин,как се държи в завоите,как е като ускорение,скорост на магистрала,спирачки.Наистина ще е интересно да научиме от собственици как е колата/като се абстрахираме от дизйна/.



Тема Re: Това писание беше от меннови [re: LEXUS]  
АвторATOC2 (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 18:31



Количката е добра за мен. Проблеми съм имал не толкова с нея, колкото с хората от сервиза на Ind Com, някои от които са некомпетентни или се правят на такива. Неприятно е, че размотават за дреболии. Според мен колата е достатъчно стабилна на пътя. Разбира се, предвид сравнително голямата й височина, трябва да се внимава на острите завои. Чел за съм лосов тест, проведен в Швеция, при които Atos Prime се е обърнал при сравнително невисока скорост. Не знам обаче някой друг да е потвърдил тези констатации за нестъбилност при рязка промяна на посоката. Аз лично се стремя да навлизам с подходяща скорост в завой. Досега не ми се е налагало да завивам рязко при при внезапна проява на препятствие. Возията е твърда, но това е поносимо. Пространството е достатъчно за 4 души. Височината на автомобила в това отношение е приемущество. Високият таван създава усещане за простор. Видимостта също е добра поради голямато предно стъкло. Уредите са прости, но достатъчно информативни. Пластмасата е евтина, но не скърца. Разходът на гориво при скорост около 130 км.ч по магистрала е 8л. на 100 км. Това е висок разход, но ако се кара по-бавно (напр. 90-100 км.) пада до 5.5 - 5.7 л. При движение с 60-80 км ч. извън града разходът е 4.8 л. на сто. В града гори около 8 на сто км. Спирачките са добри, но за радост не съм ги пробвал в екстремна ситуация. Ускорението съответства на техническите характеристики на производителя. Проблем има при изкачване на наклон. Например на изкачванията на магистрала Хемус трудно се ускорява и губи мощност. Преди тунела Ечемишка, особено ако съм загубил инерция, трудно се ускорявам до 100 км. ч. Изпреварването на наклон е трудно. Аз лично при изкачване изпреварвам само, ако е абсолютно неизбежно и превозното средство пред мен се движи достатъчно бавно.



Тема Re: Това писание беше от меннови [re: ATOC2]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано28.11.06 09:38



За губенето на скорост при големи баири-ами с 59 к.с. толкоз...

трябва да засилваш повечко.8/100 градско ми се вижда височък разход?В кой град е това?Може би имаш тежък крак?



Тема Re: Това писание беше от меннови [re: boxer]  
Авторacт (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 06:46



на мен пък именно двигателчето новото 1.1 ми харесва най- много. балансирано, леко. аз стигам до 120 засега на тракия. ама и не смятам да го пъна повече. за стара загора е почити перфектно. на светофарите и бабуните ги правя луди разните голфове.





Тема Re: Atos Primeнови [re: Atos Second]  
АвторPeter (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 17:29



Liatoto 2006 si kupih Atos, dekemvri kupih i Chevrolet Spart (ako go napisah pravilno) - slujebni.
Ne moga da gi sravnia po ekstri, zastoto sparkovete gi iskah narochno bazov model, a atosa e sus klimatik, el stukla predni i dr.
Karah niakolko sedmici i edinia spark za da gi sravnia. Tova koeto mi napravi vpechatlenie e:
Plusove za sparka:
1. sparka ima mnogo po dulgi skorosti, dosta po lesno e za karane. Na atosa skorostite sa mu mnogo kusi.
2. sparka ima po nisuk razhod - edinia dade razhod pri edinia shofior 6.25 (pri izminati 500 kilometra gradsko),drugia spark dade razhod gradsko 6.7 . Atosa go karam mnogo vnimatelno, no mi dava razhod kum 8. Da buda otkroven, otkakto napravi 7 000 kilometra, razdhoda spadna, sega e okolo 7. Spored men atosa ste spadne do nivoto na sparka. Spodelih tova vuv serviza na IND, tam mi kazaha che e sparkovete im razrabotvali fabrichno dvigatelite (ne znaia istina li e), a na huyndaite - ne.

Plusove na atosa:
1. Specialno na moia atos e dosta po luksozen ot sparkovete, no tova ne e obektivno zastoto tiah specialno iskah da sa bazov model.
2. atosa e mnogo po-visok, az sum 1.90 sm. muj, a glavata suvsem ne mi opira v tavana .Za smetka na tova priznavam - atosa e dosta tesen.
3. atosa e mnogo po priaten za karane, zastoto e po-visoк. Това дава по добра видимост, а и не съм забелязал да е по нестабилен на завои.

И накрая една разлика, която е странна. И двата автомобила уж имат резервоар 35 литра, но се оказа, че на атоса си му е точно толкова, а спарка има цели 10 литра резерва (не зная защо).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.