Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 25.06.24 
Автомобили
   >> Hyundai
Всички теми * *Кратък преглед

Тема проблем с пони  
Авторblbl (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 00:28



Здравейте,
Имам пони от 92 1300кб.през 90 % от времето колата се държи перфектно ,но понякога колата ми има проблем с ускорението при по рязко подаване на газ колата започва да се дави и предърпва,това се случва като на високи така и на ниски предавки особено неприятно е когато стане в изпреварване.понякога става веднага след тръгване а понягога на дълаг път след 100 км изминат път.започва да се дави при скорост под 60км/ч на 2-ра и 3-та предавка на 4-та с над 60 върви нормално ако падна под 60 и сменя предавката на по-ниска почва отново да се дави и така 100км след което проблема изчезва както се е появил.смених чипа на плочката на делкото,смених въздушен и бензинов филтър, почистих свещите,обугатиха ми гориво въздушната смес в сервиз, 5-пъти ходих в два различни сервиза на елкон увериха ме че двигателя на автомобила ми е в перфектно състояние и компресията в всички целиндри е на максимум.започнах да карам с а-95.но все още колата ми прави същите мизерии.от къде може да идват проблемите ми ?моля ако някои е имал подоби проблеми да пише!!!



Тема Re: проблем с понинови [re: blbl]  
Авторsashoooo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 21:44



Zdr!4estno kazano nqmam predstava kakuv moje da e problema ti no vse pak kak sa ti kabelite?



Тема Re: проблем с понинови [re: blbl]  
Авторblbl (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 22:07



кабелите към свещите изглеждат добре и ми казаха че ,ако има някои избил от тях трябва да удрря слаб ток при работа на дв. след като го опипа6 ,пипал съм ги един по един от краи до край няма нищo съмнително.а кабела на високо волтовата бобина съм го сменил заедно с нея.мисля че грешката е някаде в храненето около бензиновата помпа и карборатора но на понито помпата е на мн. гадно място и е трудно достъпна иначе бих видял какво става в нея но ще ми трябва сервиз.и затова питам имал ли е някои подобни проблеми и как са се решили?



Тема Re: проблем с понинови [re: blbl]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано08.12.05 09:26



Честно казано нямам вече вяра на сервизи.Имах подобен проблем.При тръгване на 1 скорост и придърпваше.В сервиза ми казаха:Проблема е или в тези датчици (показват ми лявата половина на колата) или в тези (сега ми показват дясната).Ама кой точно не можем да кажем.След като поразпитах стигнах до извода че сместа е бедна и най вероятно от някъде влиза въздух.Оказа се че един маркуч почти се беше скъсал и от там влизаше въздух.Така че огледай си хубаво маркучите пък дано да имаш късмет и да е от тях.
Още един случай пак от сервиза на Хюндай.Казвам им че не ми работи помпичката за водата на чистачките.Вадят уред мерят токове и казват че е изкоряла помпата.В момента нямаха и не можеха да я сменят.След това един електричар който работи в едно мизерно гаражче ми оправи проблема за 2 лв.Оказа се че помпата си е наред а проблема е в лостчето за чистачките



Тема Re: проблем с понинови [re: obul]  
Авторkorleone (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 16:40



podoben problem s vurveneto na benzin imam i az s Ponito, no veche vtora godina nqma nikakvo reshenie.:) A i na benzin q karam rqdko, samo sutrin kato e studeno, inache si karam na gaz i nqmam problemi.:) Na benzin e jiva muka.:) No puk inache sum mnogo dovolen ot Ponyto kato cqlo.:)



Тема Re: проблем с понинови [re: korleone]  
Авторblbl (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 19:36



korleone ti si genii,syshtoto mislq da napravq i az deto 6te dam symati пари на сервизи да ми търсят проблема и да ремонтирам карборатори и бензинови помпи и накрая я стане нещо я не щте сложа газ като се позамогна и вероятно на дядо Коледа щте му пиша че искам LOVATO,с газта се елиминират всички части по храненето и тръбите са други смесителя играе роля на карборатоя а изпарителя е един вид като помпа.нямам търпение да си сложа газта и да летя с понито,те и ся зимата поради по-малкия интерес сервизите пускат промоций .



Тема Re: проблем с понинови [re: blbl]  
Авторkorleone (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 12:07



По-добре си сложи едно Landi Renzo, че иначе не се знае какъв ще е резултата.:) Първоначално бях с някакъв друг италиянски изпарител и беше меко казано страшно.:) Бях стигнал до разход 15-16 литра на 100 км.:)Иначе на газ Пони-то си гори 10 литра градско и 8 извънградско.:) По-малко не става.:)Успех и се радвай на бъдешата придобивка.:)



Тема Re: проблем с понинови [re: korleone]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 18:52



Който имам пони на бензин и газ от време на време трябва да се прочиства
карбуратора.




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.