Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 27.06.24 
dir.bg
   >> HTML версия на Лафче
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема МОЖЕ ЛИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ?нови  
АвторBETTER (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 11:14



Казаха ми че може да се разбере кога съм влизала в чата, независимо от ника - не става въпрос за някой супер специалист или сисадмин., а за обикновен юзър. Как става това, защото искам да проверя някого. И освен това има една опция
user_options_offline - това как става и за какво е

Предварително благодаря!!



Тема Re: МОЖЕ ЛИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ?нови [re: BETTER]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано03.01.04 12:35



нека ти обяснят онези малки нещастници, които правят мизериите.... те са толкова напред с материала... не може да не знаят толкова елементарно нещо!

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: МОЖЕ ЛИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ?нови [re: BETTER]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 11:49



...не ми изглежда толкова елементарно..ама никак.Ако знаех бих ти казала как става,за жалост ен мога да помогна.Но пък се надявам някой знаещ да се отзове...



Тема Re: МОЖЕ ЛИ ДА МИ ОБЯСНИТЕ?нови [re: BETTER]  
Автор ™La Donna E Mobile™ (~smile~)
Публикувано08.01.04 16:25



ОК, за да видиш кога някой е влизал в чата независимо от ника му трябва да знаеш поне един негов ник. Примерно ник Martin. За да видиш кога е влизал последно и с кой ник ти трябва потребителско име. За да говидиш отиваш в Справка пишеш ник Martin, кликваш върху ника и ти се появява прозорчето с опциите. Върху самото прозорче с десен бутон на мишката отиваш в Properties. Където е Address(URL) излиза това - http://www.chat.dir.bg/chat/user_options_offline.php?u=mbb_vd&nick=Martin. Удебеленото черно е потребителското име на Martin. След това в отделен прозореца на Интернет Експлоръра копи-пействаш този адрес: http://www.chat.dir.bg/chat/check.php?a=list&f_text=???&f_field=user и на мястото на въпросителните слагаш потребителското име на Martin, така че да стане това - http://www.chat.dir.bg/chat/check.php?a=list&f_text=mbb_vd&f_field=user и след това натискаш Enter и готово.

P.S. Това работи, но има и потребителски имена, на които не им излизат всички никове.

Деветдесет процента от всяко нещо са врели-некипели.


Тема Re: Евала!нови [re: ™La Donna E Mobile™]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано08.01.04 18:26



сега кажи на всички и как може да се разбере паролата и повече в тоя чат няма да се мярна, а сигурно не само аз!


Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: Евала!нови [re: Mapтин]  
Автор ™La Donna E Mobile™ (~smile~)
Публикувано08.01.04 18:51





Деветдесет процента от всяко нещо са врели-некипели.


Тема Re: Евала!нови [re: ™La Donna E Mobile™]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 14:57



...Гледай сега..Дори паролата не е толкова страшна, ако можеш да разбереш/а съм сигурна ,че можеш/. Въпросът е ако IP-то е толкова лесно да "светне" е...тогава няма тайни.Ако знаеш него, с хиляда пароли и потребителски имена да се логваш/говорим ако чатиш от къщи ,примерно...залите в случея не са интересни/,дори да те копират ,е ясно че не си ти.Малко се пооплетох,но мился че идеята е ясна.



Тема Re: Евала!нови [re: милa]  
Автор ™La Donna E Mobile™ (~smile~)
Публикувано09.01.04 15:10



Нещо май не те разбрах:)).

Деветдесет процента от всяко нещо са врели-некипели.


Тема Re: значи следното...нови [re: милa]  
Автор Mapтин (някой си...)
Публикувано09.01.04 15:19



искаш да кажеш, че както съм със статично IP, който и да говори от мое име, другите знаят ли ми IP, лесно ще се досетят, че това не съм аз?

дори и да е така, колко хора знаят какво е IP и какво означава то?!

Готино е да си важен, но по-важно е да си готин...


Тема Re: значи следното...нови [re: Mapтин]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.04 15:41



...именно.Но малко преобърнатичко.Ако ти знаеш нечие IP ,дори да ти се представят с множество никове,то си е уникално/пак казвам ако е от персонален компютър в къщи,защото ако иска някой да ти спрята номера то възможностите са безкрайни/ и ако го знаеш би могъл да разпознаеш субекта безпроблемно:).Има форуми които щеш не щеш ти го изписват при постване/не е чак такава тайна...въпреки,че сега като се замисля имам приятели които точно по тази причина спряха да пишат/.Но да се върнем на лафчето-ако решиш да издириш напълно някого,то единствения начин е по IP.

п.с....IP-то е нещо като Интерфейс:))Но Интерфейса е граница на свързване на два обекта/физическа такава,ръчичка за ръчичка/ а за ИПротокола това не е задължително.Може единия потребител да е на единия край на всета,а другия на противоположния...Ох,дано си ме разбрал...и аз как обяснявам.Отдавна съм разбрала,че от мен даскал не става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.