Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 23.06.24 
dir.bg
   >> HTML версия на Лафче
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Родна реч, омайна , сладка...  
Автор !S (непознат )
Публикувано29.04.03 18:07



или българо-български речник.

Бисерите, които помествам в тази тема са акуратно събирани от мен в лафчето в продължение на повече от 4 години с малки прекъсвания.
Тъй като целта ми, освен забавно - развлекателна е и просветителско - ограмотяваща съм си позволил да посоча явно грешките, както и правилното изписване на думичките.
Приятно забавление или успешно ограмотяване, а защо не и двете :))))

АНфУра АМфОра
АрхимеТ АрхимеД
БАлха БЪлха
БеС БеЗ
АбУруген абОриген
БлагоевграТ БлагоевграД
БогаДство БогаТство
ВАрху вЪрху
Вашта вашата (или поне ваща)
ВъпроЗ въпроС
ГеограВска ГеограФска
ГоспоТ ГоспоД
ГугуДкти ГугуТки
ДАлбока ДЪлбока
ЗаСка ЗаЗка - марка автомобил
Здобрили Сдобрили
Иба Еба
ИЗкам иСкам
ИзпраЗкам изпраСкам
ИзрУд ИзрОд
ИнсталирВА инсталира
ИСгониш иЗгониш
ИСказа иЗсказа
Искачам иЗскачам
Ислуша иЗслуша
ИСпити иЗпити
ИСползвам иЗползвам
КАде кЪде
КамОфлажна КамУфлажна
КолеШке колеЖке
КрАв крЪв
КЪмшик КАмшик
ЛИЗбийка лЕСбийка J
МадриТ МадриД
МАже мЪже
МАлчиш мЪлчиш
МаниЯк маниАк
МЕнАпулираш МАнИпулираш
МразЕш мразИш
МрАсник мрЪсник
МУтика МОтика
НатОрален НатУрален
НевАУражено НевЪОражено
НИкрофил нЕкрофил
ОбЕвявам обЯвявам
Обеди Убеди
Обие Убие
Обия Убия
Оваслиси У вас ли си J
Одавя Удавя
Одарена Ударена
Одарихме Ударихме
Одобно Удобно
ОПща ОБща
Оредена Уредена
Ослужа Услужа
Осойница Усойница
Оспокоих Успокоих
ОткАде от Къде
Оточнен Уточнен
ОхлЬОв ОхлЮв J
ПенЕцилин пеНицилин
ПИдИрас ПЕдЕрасТ J
ПлАт плЪт
ПледУария ПледОария
ПогАделичкам погЪделичкам
ПозЪвартя позАвъртя
ПредвиТ предвдиД
ПрИнесем прЕнесем
ПришАлец пришЪлец
ПрякУр ПрякОр
ПУмиар пОмиЯр J
РОгатни РУгатни
РОмънец РУмънец
СЕликон СИликон
СигОрно СигУрно
СлеТ СлеД
СъбУта СъбОта
СъдиАта съдиЯта
СъШТУ СъЩО J
ТеВтер ТеФтер
ТОлуп тУлуп
ТУблерон ТОблерон
Убъркано Объркано
Угледай Огледай
Улово Олово
УнУва ОнОва J
Уригинал Оригинал
Утивам Отивам
УтИшила УтЕшила
Учите Очите
ФОнийки ФУнийки
чесно ЧесТно
ШТо Що
яШ Яж



Тема бе што се бъркашнови [re: !S]  
Автор gali (по-малкоядосана)
Публикувано29.04.03 18:21



мислъ да си пишъ какту си изкам. аз тъй визше съм зела, и мисля още едно да зема. ъ!

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: бе што се бъркашнови [re: gali]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано29.04.03 22:18



Хехе.. че то образУванието у нас е само една хартийка без ценност, без основа.. и десет да вземеш.. това САМО показва, че имаш нерви здрави или джоб дълбок, нищо повече

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема Re: Родна реч, о, майна сладка...нови [re: !S]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано29.04.03 22:24



Мислиш ли, че на някое от младите говеда, дето си пилеят времето с чат и подобни дивотии, му пука, че е тъп и полуграмотен.. или дори изобщо неграмотен???

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов

Редактирано от walkman™ на 30.04.03 00:31.



Тема уолки, ти явно не познавашнови [re: walkman™]  
Автор gali (по-малкоядосана)
Публикувано30.04.03 00:21



големия ес, за да му задаваш такива въпроси :)) той винаги си е перфектен (така си мисли), мъдър, бих казала още мъдрен и целомъдрен (само на обща). ма нека си пише човека - днес нямаше кво да прави и имаше много свободно време. ако и това няма кой да прави, някой ден изобщо ще забравим що е граматика. а представяш ли си, когато всичко се автоматизира, както по филмите- засега само гласова поща, ма тогава кажеш светлина, и то светне. няма да се пише натисни тук или 220 V или изгаси отсветленито. простя никой няма да пише и никой няма да чете . и ще ти е все едно дали се пише наще, наште, наш'те или нашите. даже името си няма да пишеш. ще се ползва пръстов отпечатък. както в среднвековието. но сега май го наричат биотехнологии.
а за !S мога да кажа, че с това хубаво владетелско име де си го е турил тоя латинския ес, сгърчил ли се е, кво, не знам, ма хич не му ходи. !C е много по-българско. и тая вечер нали гледа слави, бакалов там, шефа на историческия факултет на соу. прочети на първо време големия заговор срещу българите на христо маджаров - писана е като за прости хора, поне аз успях да я прочета и даже схванах някои работи.

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: уолки, ти явно не познавашнови [re: gali]  
Автор walkman™ (ами...)
Публикувано30.04.03 00:31



Ами не го познавам ;) А той добре е забелязал празноглавието на младите, но... мислиш ли, че някой от ония, които са визирани в този му постинг, ще се трогне от това му писание??? Повечето от тях дори няма да схванат за какво иде реч... най-много да отвлече някоя псувня от някое младо говедо, дето си мисли, че е върха на... добре, че младите не знаят на КАКВО са върха

__________________
Насилието е последната възможност на некомпетентния. А. Азимов


Тема П.П.нови [re: gali]  
Автор gali (по-малкоядосана)
Публикувано30.04.03 00:31



Аз навремето имах една подобна идея във връзка с навлизането на чужди компютърни термини в българския език. смятам, че РСто ми е компютър, принтера наричам печатащо устройство, а чата, ако щете ми вярвайте, е говорилня. споменах нещо подобно в някой компютърен форум, не помня, и там ми се присмяха как на developer-a щели да си скършат езика да му кажат разработчик. ей такива работи. и ни дропва постоянно,а представяте ли си? а какво щеше да стане, ако просто връзката прекъсваше..... ех, какъв е тоя шейм, бе, урод!

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: уолки, ти явно не познавашнови [re: walkman™]  
Автор gali (по-малкоядосана)
Публикувано30.04.03 00:39



ами гледай сега, децата ние ги учим, обществото. како говорим ние, така ще се научат, не бива да ги виним. така че първо ние трябва да си оправим езика. освен това, като те питам "кво прайш" нормално е и ти да отговориш на жаргон. ако ти кажат "добър ден", ти надали ще кажеш "оууу, ко прайш, а ?", а ще отговориш също с добър ден, нали?

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите


Тема Re: Родна реч, омайна , сладка...нови [re: !S]  
Авторever (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 01:05



Abe nqkoi moje da sa pe4atni gre6ki... Ei sega edin mi pi6e kato razmenq parvite dve bukvi na dumata..
Be happy and just BREATH!



Тема бе то грешки, грешки,нови [re: ever]  
Автор gali (по-малкоядосана)
Публикувано30.04.03 01:11



ма някои се повтарят постоянно. забележи щъркела от 30+, той е пълен идиот. и тая методиевица също. ние азбука нямаме ли си? забележи членуването в мъжки род, забележи дори обръщенията!!! не мога да разбера защо след обръщението, като щракнеш на >> се показва двоеточие (амер), а не запетая, както е по бг стандарт?

Преди да направиш нещо, преброй до 20. усмихвай се по-често от другите



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.