Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 26.05.24 
dir.bg
   >> HTML версия на Лафче
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема КЪМ АДМИНИТЕнови  
Автор Дeмoн (непознат )
Публикувано09.02.03 02:45



ВЪПРОСЪТ МИ Е:
КАКВО СМЯТАТЕ ДА НАПРАВИТЕ ТАКА ЧЕ ДА НЕ Е ВЪЗМОЖНО НЯКОЙ ТЪПЕНДЪР БЕГЛИ ПОЗНАНИЯ ЗА ИЗВЕСТЕН СКРИПТ ЕДИТЪР ДА МИ ПРОМЕНЯ ЦВЕТОВАТА СХЕМА, ДА МИ ВИЖДА ЮЗЪРНЕЙМА, ДА ВЛИЗА С МОЯ НИК ИЛИ ПРОСТО ДА ГИ ИЗТРИВА?
БИХ ПРЕПОРЪЧАЛ, НЕ ЗНАМ ДОКОЛКО Е ПРИЛОЖИМО, НА ПОДОБНИ ДЪРВЕТА ДА ИМ БЪДЕ ЗАБРАНЯВАН ДОСТЪПА ДО ЧАТА ОЩЕ ОТ IP ИДЕНТИФИКАЦИЯТА, ПА НЕКА СИ ТЪРСЯТ ПРОКСИТА И НЕ ЗНАМ КВО СИ.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО




Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕ - Амии.....нови [re: Дeмoн]  
АвторAмии... (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 07:30



Виждайки терминологията, която ползваш, установявам, че си доста вътре в нещата. Т.е. - и ти би могъл да вършиш всички тези прегрешения, а и повече (не твърдя, че го правиш). Значи бих препоръчал на админите да намерят начин да преобразуват дира така, че НИТО ЕДНО ДЪРВО да не може да прочете дори IP идентификацията. Ако е възможно, разбира се.



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: Дeмoн]  
АвторGENERALMARlN (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 09:23



TAKA SI E I AZ SUM NAPULNO SUGLASEN S TEB CHE TRJABVA D AS EVZMEAT MERKI PO VUPROSA S ELEMENTARNOTO HHAKVANE NA NIKOVE I TN:)
SAMO DA NE SE VZEMAT SAMO MNOGO KRUTI MERKI I DIR-A DA STANE KAOT MIRC-A CHE TOGAVA NE MI S EMISLI KAKOV SHTE PRAVIM ..................KAKVO E CHATA BEZ DA NAPSUVASH NJAKOJ NA OBSHTA:)



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: Дeмoн]  
АвторStandby (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 09:47



NE wijda6 li 4e na nikoi ne mu dreme...
1 - dokato wsi4ki zaqwki kym bazata danni se predawat w qwen wid za6tita nqma da ima...
2 - celia 4at e baziran na free PHP & JavaScript sabrani ot neta ... wseki moje da izrowi podobni i da widi kak deistwat...
3 - saberi 1+2 ...
Edinstwenata oprawiq e kriptirane na sesiite m/u userite i bazata danni + za6titia s/u direktni (nekriptirani) zaqwki kam BD...



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: Дeмoн]  
АвторStandby (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 09:52



A za IP restrikciite prosto zabrawi...
1 - powe4eto sa na dial up - sled 1 drop we4e e s drugo IP... kakwo 6te otreje6 celia spektar na Orbitel ili SPNet zaradi 1 luser ?
2 - powe4eto klubowe izlizat s 1 IP - na firewall a - po sa6tata logika celia klub li 6te otreje6 ???
3 - Za kabelnite i LAN dostaw4icite ne sam siguren no i te mai bqha s po 1 realno IP na segment ot mrejata si ...



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: Дeмoн]  
Авторlnfernal (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 11:39



THE FUTURE IS OURS!
THE SPIRITS ARE RESTLESS!

Явно някой има изгода този чат да не бъде оправен. Хора като КУРшум, който може би е прост оператор в Дир.Бг могат да правят каквото си искат. Чух дори, че въпросният успял да вземе e-mail-a на един мой приятел от abv.bg. Явно проблема е изобщо в качеството на нашите родни "Уеб дизайнери" , "дивелъпър"-и и всякаква друга измет, която в последните години успя да разбере с малкото си мозък езици като PHP, Javascript i Perl. Защото и Сульо и Пульо станаха "програмисти", като нямат нужното за това образование. Не става с готови скриптове от sourceforge.net или друго място да се прави нещо хубаво. Трябва знание и мисъл. Един икономист не става програмист. Обратното е възможно..
****
Към писачите на чата:Да сте чували за MD5? Никой по света не пази паролите в обикновени текстови файлове! И все пак има начини да се знаят паролите! Справка - lycos, hotmail, zdnet, angelfire. Как става ли? Ами ако сте учили ще знаете, ама то с вашето псевдо висше образование от УНСС или НБУ няма как да знаете!
В следващият епизод ще ви разкрия как се хакват никове. И всеки ще знае как става това. И ТОГАВА ПОЗНАЙТЕ КАКВО ЩЕ СТАНЕ! ОЛЕ МАЛЕ! Ще трябва да си седнете на дупетата и да напишете НОВ ЧАТ!
Хай лек ви ден!

I'm blind but not deaf!



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: lnfernal]  
АвторStandby (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 09:37



Nedei!!!
4ata otdawna e ostawen na proizwola na sadbata i nikoi nqma da go prenapi6e... prosto ako wsi4ki razberat kak da KRACK wat (a ne da HACK wat) nikowe 6te izgoni6 i malkoto hora koito go polzwat!!!
I predi da si zapo4nal da me ubejdawa6 kolko ne znam 6te ti kaja sam - nito sam se probwal na SQL nito na JavaScript... zanimawam se s po drugi ne6ta :)



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: Standby]  
Авторlnfernal (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 15:42



THE FUTURE IS OURS!
THE SPIRITS ARE RESTLESS!

Споко, няма да те обвинявам колко не знаеш. Не е престъпление да не знаеш. Престъпление е да се правиш, че знаеш и хора да разчитат на теб и на знанието ти.

Ядосва ме друго - дупките, които остават след "web програмистите". Защото ако в този чат висят по 300 души на денонощие (едва ли са повече), то в мейл сървърите има поне над 1000 акаунта. И всички тези хора са застрашени от престъпното незнание на наште "web дизайнери и програмисти".

I'm blind but not deaf!



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: lnfernal]  
АвторStandby (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 15:29



Е белите са големи, но това не означава че трябва да правим мръсно на потребителите давайки на ламерите в ръцете неща които не разбират нали?



Тема Re: КЪМ АДМИНИТЕнови [re: lnfernal]  
АвторLiubopiten (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 17:58



Абе я ги заеби тия глупости, ами земи разкажи как се кракват тия пароли и т.н...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.