Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 28.06.24 
dir.bg
   >> HTML версия на Лафче
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българинови  
Автор !S (непознат )
Публикувано27.09.02 10:41



Четох ви снощи постингите и се сетих за хъшовете…кой знае защо…дали пък не сте ми се сторили и вие немили - недраги. Само че, за разлика от вас, хъшовете поне сред своите - свои са били, а вие сте свои , но само уж ..и то сред чужди, а сред своите сте чужди…
Не го казвам като обвинение, малко са хората, които от добро са заминали задълго в чужбина, но защо трябва да плюете в кладенец, дето току виж пак се наложило поне глътка да пийнете някога.
Въртите я , сучете я и все до това го докарвате колко добре сте ВИЕ ТАМ и колко сме зле НИЕ ТУК, бедни сме били, пари сме нямали, а вие там тънете в разкош. Не че наистина е така де. Разумен човек, които разполага с блага не парадира с тях, а неразумен, който по някакъв начин се е сдобил с тях лесно и бързо ги губи…
… та за парите ми беше приказката, за тях си помислих, дето вече ги имате…или дето ще ги спечелите на купчини, понеже сте ТАМ, а не ТУК. Дето с тях все парадирате и все до тях я докарвате. Какво ще ги правите бе, момчета…? Какво ще си купите с тях? Големи къщи, пълни с хубави неща? Големи къщи, в които няма да ви се иска да се прибирате, защото в тях няма да има кой да ви чака? Лъскави и мощни коли ли? Които ще намразите още на втория ден, защото още повече ще ви разделят от хората? Красиви момичета ли ще си купите? С които да онанирате, защото сексът без любов си е имено това - вид мастурбация… Или приятели, които да седят на масата ви, да пият и ядат купеното от вас на нея, да ви хвалят, а после да си тръгват и да ви оставят още по-сами от преди…и така до следващият път?
Имам един приятел,…много добър приятел… доста е заможен, има и такива в България, колкото и да ви е чудно, просперира му бизнеса, да е жив и здрав.. Беше харесал едно момиче, много го беше харесал. Тя си беше хубава де… Бяха един с друг около месец. Излязохме веднъж заедно и тя много хареса една къща. Нямаше си и представа за финансовото му състояние, за бизнеса му, той е разумен и дискретен човек, не се хвали с тези неща. Та къде на шега, но май повече наистина тя взе че му изтърси : "Ето тази къща да имахме и щяхме да сме щастливи с теб". Къщата си беше хубавичка, семпла, но с вкус направена. Петдесетина хиляди долара бяха налети в нея вероятно. Той едва ли не начаса можеше да я купи, има спечелени поне 500 хиляди вече според мен. Но не го направи? Явно спря да я харесва… Мадамата, не къщата…
Та такива работи за парите, можели да купят леглото казват, но не и съня в него. Далеч съм мисълта да ги омаловажавам и подценявам, зная силата им и възможностите им. Само че все си мисля, че не трябва да ги имаме много или малко, а точно толкова, че все малко да не ни достига за да можем да купим с тях всичко онова, което наистина ни трябва. Става дума за нещата, дето се купуват с пари разбира се, за другото… И че имайки ги, трябва да умеем да ги харчим. Така си мисля аз.

Просто предчувствам, въпросите "Защо се занимаваш с тези…(следват квалификации разни)?", "Нямаш ли си друга работа, зарежи ги?!", които писмено или наум ще ми зададат част от четящите това. Отговарям в аванс:
Все се надявам, че не всичко е загубено за тези немили недраги, все още вярвам…

Сега и за Мацката. Не по темата, просто използвам случая. Здравей! Радвам ти се…всеки път, когато те чета..наистина :) Имаш страхотен стил..и май не само на мислене и писане... пиши по-честичко, не рискуваш да омръзнеш…поне на мен ;)



Тема Re: За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българинови [re: !S]  
Автор futbi (играч)
Публикувано27.09.02 12:34



Ne stavashe vapros za parite. Stavashe vapros che mnogo ot tezi koito sa ostanali v Balgaria (TAM) ..plujat i zavizhdat na njakoi koito sa doshli TUK (izvan Balgaria) . Vse kenefi sme mieli..vse neznam si kakvo sme stargali. Spored teb nie da sedim i da slushame kak njakoi smachkam parcal gi rasi li ?
Prosto i nie izpolzvame malko ot svobodnoto si vreme da se pozajadem ! Inache si prav/a.... vse dve kolko imash..vazhnoto e da si shtastliv !

Простотията в България няма граници !!!


Тема без опит да...нови [re: !S]  
Автор Maцkaтa (proffesional)
Публикувано01.10.02 12:12



Здрасти, !S,
без опит да изглежда като "просто някакъв любезен отговор" на думите ти, искам да ти кажа, че най-благородно ти завиждам за опита, който имаш и способността ти да се вглеждаш зад плоската повърхност на нещата. Възхищавам се на мъдростта, която даваш... безплатно... за онези, които искат... или по-скоро знаят... как да почерпят. Благодаря ти за това. Теб с удоволствие бих те копирала... всъщност не, не бих те копирала, защото няма да съм аз. По-скоро бих се поучила от теб, да!

Що се отнася до темата, изцяло подкрепям мнението ти. Но ми стана тъжно, когато прочетох и мнението на futbi. Защото има истина и в него. Наистина в България има и голям брой злобни дребни душички, които никога не биха допуснали за истина, че българин може да успее извън границите на страната ни, без да е правил нещо незаконно, "унизително" или и аз не се сещам какво. (Дори и аз самата съм прекалявала понякога в нападките си срещу него, но не бих се оправдавала сега за това.) Futbi е прав да се дразни на тези дребни души, лошото е, че генерализира твърденията си и ги отнася до всички, които живеем в България.

Аз вярвам в едно нещо: "Всеки сам е виновен за положението, в което се намира!" Това може да се тълкува по много начини. И любимото ми тълкувание е, че човек може да се реализира навсякъде тогава, когато вярва, че всичко е в неговите ръце и под негов контрол. Без значение на граници и странични обстоятелства. Човек успява тогава, когато се научи да общува - с простака да бъде простак, а с лорда - лорд. Разбира се, трябва човекът да бъде интелигентен. И, дори и на някого да му прозвучи тъпо, да носи в себе си онази природна интелигентност, която няма да си "купиш" отникъде. Или с две думи - "КОЙТО ГО МОЖЕ, ГО МОЖЕ!". Ти, !S, го можеш. Затова ти се възхищавам!


P.S. Идва зима и става все по-студено. Да живеят печките по офисите, да са им здрави кабелите, терморелетата и всички останали джаджи! (Това е глупост, да не се чете)


Стоплена от всички ъгли, Мацката

____________________


Тема Re: За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българи [re: futbi]  
АвторNoHTML (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 12:51



E da li4i si ot signaturata ti koi kogo pliue i tn ...



Тема Re: без опит да...нови [re: Maцkaтa]  
Автор!S (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 13:44



Благодаря за милите думи...
Дори не зная как да отговоря, толкова съм объркан от факта, че имам в твое лице своя почитателка... Искам да те помоля да не ми завиждаш. Все някога, дай Боже, ти ще имаш моят опит, но аз вече никога няма да имам твоята неопитност. Някои процеси са необратими, нали знаеш, като изтискването на пастата за зъби от тубичката . Опитът и познанието понякога са си живо проклятие...за справка Адам и Ева в райската градина.
Бъди, каквато си..или по-точно самата себе си...и ти го можеш (тимшел)!



Тема Re: Mace..нови [re: Maцkaтa]  
Автор futbi (играч)
Публикувано01.10.02 13:46



Az samo...ammm..samo da mi kiornesh novata dalaverka :)) Kopirah ja ot teb...nali njama problemas ? Ne che ne mog da izmislja neshto sam...ama njakaksi sega tova ni sblizhava

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема Re: За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българинови [re: !S]  
Автор ChristianVieri (непознат )
Публикувано01.10.02 16:14



qsno e che si beden- no ne budi nahalen i ne se opitwaj da se srawnqwash sus umni mladi hora prosperirashti na zapad. I nqma da ima problemi w obshtuwaneto.
hajde sus zdrawe che mi pisna da se zanimawam



Тема Re: За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българинови [re: !S]  
Автор Xyбaвaтa мekcиkaнka (разбирачка)
Публикувано05.10.02 10:50



bravo!kazi im go.



Тема Re: За Парите, Виери, Френч и останалите бивши българинови [re: ChristianVieri]  
Автор Xyбaвaтa мekcиkaнka (разбирачка)
Публикувано05.10.02 10:54



Samo neudachnicite biagat na zapad. Biagat ot nashata deistvitelnost zashtoto sa slabi i nesposobni da se spraviat s neia.
Az iskam da se nareka `uspiala v BG`.A takiva katoteb moga samo da gi sazaliavam.



Тема Re: znachi...нови [re: Xyбaвaтa мekcиkaнka]  
Автор futbi (играч)
Публикувано05.10.02 22:35



...uspjalata balgarka deto ne bjaga na zapad ....se narekla "Hubavata meksikanka". Kakvo stana be dusha..ne sa li hubavi balgarkite...ili ne sa dostatachno uspeli da se narechesh primerno "hubavata sofianka" ili "uspjala balgarka" ?

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.