Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 21.06.24 
dir.bg
   >> HTML версия на Лафче
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Още некои съображения ...нови  
Автор Web (Влади)
Публикувано15.05.01 22:24



1. Относно потребителското име

Вярно е‚ че никъде не се споменава за запазване в тайна на потребителското име. От друга страна‚ в условията‚ с които трябва да се съгласиш при регистрацията‚ се казва: "Вие сте отговорен за поддържане на конфиденциалността на получените ПОТРЕБИТЕЛСКО ИМЕ и КЛЮЧ"‚ което заблуждава потребителя. Аз не бих могъл да бъда отговорен за нещо‚ върху което нямам контрол. Не бих могъл и да запазя в тайна потребителското си име‚ при положение‚ че структурата на Лафчето позволява всеки да го разбере.

Дали някой може да ми прочете личната поща‚ не съм имал случай да се убедя‚ но аз и не ползвам тази поща. Това‚ което със сигурност е неприятно е‚ че знаейки потребителското ми име‚ а оттам и имейл адреса ми‚ всеки може да ми изпраща каквото му хрумне‚ без значение дали аз го искам или не.

Предложение: когато системата изпраща cookie‚ потребителската идентификация (uid) е декодирана‚ подобно на "uid=288633b005e16b86eb". Същият метод би трябвало да бъде използван и когато uid се изпраща като част от URL адреса при изграждане на линк. Това‚ което е в момента‚ например: "user_options.php?w=cr&r=14963&u=username" или "music.php?u=username"‚ би трябвало да се промени на "user_options.php?w=cr&r=14963&u=288633b005e16b86eb" или "music.php?u=288633b005e16b86eb". По този начин ще се избегне разкриването на съответното потребителско име.


2. Пощенски кутии

Вече е ясно‚ че много потребители имат повече от една регистрация‚ за да поддържат повече прякори. Затова да предложа пак – включете въможност всеки потребител да може да активира и дезактивира пощенската си кутия. Човек‚ който има 10–ина регистрации‚ обикновено ползва пощата само от една от тях‚ другите само задръстват системата.


3. "Непознат потребител"

Всички сме виждали съобщението "Внимание!!! Непознат потребител. В базата не същестува такъв потребител". Когато по някаква причина връзката със системата се прекъсне‚ съобщението би трябвало да ни информира за прекъсването‚ а не да ни казва‚ че не съществуваме в базата – ако не сме регистрирани в същата тази база‚ изобщо не бихме стигнали до това съобщение. За доста хора това е объркващо – тук‚ в клуба‚ съм виждал потребители да се оплакват‚ че системата не ги разпознава и поводът да мислят така е именно това съобщение.


4. Списък с "Приятели"

Вече споменах веднъж за това‚ но да повторя‚ тъй като никой не отговори. Добре е в "Профил" да има възможност да избереш дали да разрешиш да бъдеш добавян в списъците на другите потребители‚ подобно на опцията дали желаеш лични разговори или не. Все пак "приятелството" трябва да е двустранно ... Не би било лоша идея да мога и да откажа на някой да ме добавя в своя списък‚ но това‚ предполагам‚ би било доста сложно от структурна гледна точка.


5. "Instant messaging"

Доста потребители вече ползват музикалните поздрави само за да разменят някоя дума‚ без да се налага да влизат в личен разговор. Малка преработка на поздравите би се превърнала в нова и много полезна опция – да можеш да изпратиш съобщение на някого‚ без да си нарушаваш изгледа‚ да влизаш и после да излизаш от личната и да презареждаш два пъти цялата страница.


В заключение

Ще се радвам‚ ако администраторите се зачетат в това‚ което казвам тук. Но ще се радвам и ако другите потребители кажат своето мнените по горепосочените точки.




If you can dream it, you can do it!


Тема Re: Още некои съображения ...нови [re: Web]  
Автортъжнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.01 22:22



Привет,
Написаното от теб събуди - събуди дълбоко чувство на тъга.

Тъгата, че не хора като теб са администратори и програмисти а
някакви неграмотни чукундури, които нямат нито понятие от бълг. език, нито
интелект да спретнат едно логично и умно Лафче......



Тема Re: Още некои съображения ...нови [re: тъжнa]  
Автор Lox: (малко луд)
Публикувано16.05.01 22:36



Идеите и предложенията изказани по горе наистина биха могли да послужат на администраторите - надявам се ...

Относно изказването на Тъжна - това, че системните администратори не изписват по 50 реда на отговор ... незначи, че не си разбират от работата а напротив ... подробните предложения само могат да им помогнат да НИ / ВИ разберат. А такива кратки и безсмислени обиди нищо няма да променят.






Тема Re: Още некои съображения ...нови [re: тъжнa]  
Автор Web (Влади)
Публикувано17.05.01 05:38



Недей да бъдеш тъжна ... като потребители виждаме невероятно малка част от това‚ което е направено. Аз имам някакъв опит като програмист и затова успявам да видя нещата малко по–навътре.

Няма безгрешен програмист‚ няма дори и безгрешна идея. DirBG не е само лафчето‚ ако разгледаш всичко‚ което е направено‚ ще видиш колко труд е положен.

Затова не тъгувай‚ напротив – радвай се‚ че има хора‚ които да го измислят и изработят‚ както и хора‚ които да дебнат и да им показват грешките ...




If you can dream it, you can do it!


Тема Re: Още некои съображения ...нови [re: Web]  
Автор Бeзcъннa (лунна пътека)
Публикувано17.05.01 15:23



По точка 1. - неприятно е, че в клубовете се вижда освен прякора и потребителското име (всеки се сеща каква ти е пощата), по тая причина имам вече друга регистрация - та тук и аз питам по точка 2. - искам да си дезактивирам старата поща! А ако може изобщо тоя ключ да не съществува, че там си ми е прякора, който ползвам от миналата година в лафчето:-(((
По точка 3. - вече не се стряскам, но не всеки знае за какво става дума и е объркващо.
По точка 4. - разбрах съображенията ти, махнах от списъка си тези, които не съм питала дали може да ги впиша, разумно е да може да се отказва такова вписване.
Точка 5. - Отдавна ползвам точно музикалните поздрави, за да кажа нещо накратко.

Та в заключение - напълно съм съгласна с теб!




Тема Re: Още некои съображения ...нови [re: Web]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано17.05.01 17:09



Предложенията са разумни и ще ги имам в предвид за следващата версия.

...
"Няма човек който да знае и да разбира от всичко !"


Тема Re: Още некои съображения ... [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор Web ()
Публикувано17.05.01 19:30



Цеки‚ тогава да ти създам още малко работа за следващата версия ...

Първо‚ добави и

към новата версия.

Второ‚ когато повикаш някого на лична‚ автоматично ти се зареждат двата прозореца‚ без значение дали другата страна е приела поканата. Случва се потребителят‚ когото каниш‚ по някаква причина в момента да не желае лична‚ или дори да не е пред монитора – на теб отново ти се презарежда страницата‚ излиза ти личната и след като видиш‚ че никой не ти отговаря‚ трябва да я затвориш и пак да презаредиш всичко.

Може би това би могло да стане едва след като поканата е приета. Ако се изработи точната структура на подаване на запитване‚ одобряване или не на запитването и съответното изпълнение или неизпълнение на запитването‚ същата система би могла да бъде използвана за музикалните поздрави‚ частните съобщения и т.н.


If you can dream it, you can do it!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.