Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Ми туй то!нови  
Автор vladisss ()
Публикувано12.11.02 14:06



Тъй, като четох тука разни постинги, в които разни хора се изказват за сайта ми (насран му бил фона, дебели му били рамките и въобще - не струвал) смятам, че е удачно да дам един общ отговор и да приключа темата...
Аз не съм Web- дизайнер, a 3D график... Проглушиха ми ушите с това, колко по-добри лични сайтове имало от моя... МОЖЕ... НИКОЙ НЕ Е КАЗАЛ, ЧЕ СВЕТА Е СПРАВЕДЛИВ! МНОГО СЕ КЕФЯ И МИ Е ВСЕ ЕДНО ДАЛИ САЙТА МИ Е ДОБЪР - ВАША РАБОТА Е ДА ПРАВИТЕ ДОБРИ САЙТОВЕ, А НЕ МОЯ...
Така или иначе това е първият и последен сайт, който правя...е, ще си го актуализирам отвреме навреме...

Наздраве на всички, които обичат бира с водка!





Тема Re: Ми туй то!нови [re: vladisss]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.11.02 14:51



heh

pich, ne se nervi, ama do tva neshto s chista savest mojesh da turish i tva:



pone ot poslednia konkurs nagradite struvat gore-dolu kolkoto taa, i kato gledam tendenciata, dogodina moje i da e oshte po-prestijno da imash GWA, otkolkoto BGsite 200x

Just a genius




Тема Re: Ми туй то!нови [re: vladisss]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано12.11.02 15:00



и моя работа не е да казвам кое е добро и кое лошо в дизайна, но ето ти няколко причини според мен защо това не е най-доброто. Причините нямат нищо общо с професионалния дизайн и всеки може да коригира тези дреболии.
1. Title -навсякъде vladisss. Няма да ти обяснявам за какво служи този таг на потребителите.
2. Липса на CSS
3. Липса на ALT тагове - аз се ориентирах за страниците ти като гледах статус бара
4. Прекалено голям размер на thumbnails (т'ва са малките картинки, които водят до по-големите) - между 17-22 кб. Не знам как ги оптимизираш, но според мен един thumb 140х100 не би трябвало да надвишава 4-6 кб. Дори 8 кб е приемливо, но 20 си е направо несериозно отношение.
5. Имена на файлове като dip%201b,dip%202b ?

Това е. Не разбрах само този сайт награда някаква ли е взел? И за какво?
Не се заяждам, просто наистина не знам,а ми е интересно.

P.S.
щях да забравя :"Аз не съм Web- дизайнер, a 3D график"
аз за това ходя на автосервиз, а не залягам под колата.



Тема въПроснови [re: Stipe]  
Автор vladisss ()
Публикувано12.11.02 15:24



Ако някой ти предложи да ти даде макети на сайта си, а ти само да го сглобиш (срещу заплащане) ще се съгласиш ли?
Защото опитах да си платя на web-дизайнер да ми сглоби и оптимизира сайта, но двама души се фръцнаха и ми се направиха на велики - работят само по свой проект(което ще рече- задължителен Techno-стил, метални мрежички, анимациики, малки педераски бутончета и всякви други бози)...



Тема Re: въПроснови [re: vladisss]  
Автор StipeМодератор (Bandwagon)
Публикувано13.11.02 02:27



Ако някой ти предложи да ти даде макети на сайта си, а ти само да го сглобиш (срещу заплащане) ще се съгласиш ли?
- А ти ще ми платиш ли дневната надница за да се занимавам с твоя сайт?
Искам да отбележа, че гилдията на дизайнерите не се изчерпва с тези двамата, които посочваш

Всъщност , това което ти написах , че на мен лично не ми харесва, не е необходимо да неамаш който и да е да за да ти го коригира.
В CV-to си си написал, че се справяш задоволително с DW. Е та не знаеш ли как да си смениш TITLE, как да добавиш АLT тагове?
За оптимизирането - ей т'ва ми беше най чудно . Аз не се занимавам с графика, принципно, а ти гръмко се изказа "АЗ СЪМ 3 D дизайнер". Ами мноо хубаво, ама ето на, твоя "dip%202a.jpg" от 20 Кб го направих на 5 кб . Баси как се изхвърлих само, а ?
Та не разбрах взема ли награда ли не? Нямам време да проверявам кого са наградили и защо.
Поздрави





Тема Re: фа: сол: до:)нови [re: Stipe]  
Автор vladisss ()
Публикувано13.11.02 11:34



Нали няма да ми кажеш, че не правиш разлика между двете изображения? :)
рамката е станала гладка, етикета на шишето се е презамазал и т.н. опитай се да го намалиш без да падне качеството (видимо)... не се коркай...
нямам нищо против да си платя, като си направя следващия вариант на сайта.. колко би ми струвало сглобяването и оптимизацията на този сайт, ако ти го бях дал на макет - всяка страничка на .tif -че ?






Тема Re: фа: сол: до:)нови [re: vladisss]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано13.11.02 12:21



adi stia drynkal gluposti a?



Тема Re: фа: сол: до:)нови [re: vladisss]  
Автор R1dler (само с едно "d")
Публикувано13.11.02 12:23



sichki razbrahme che ne si web dezigner.

nenam koi ti e otkazal ot gotow "maket" az lichno prosto bih ti utroil cenata kato mi praish "maketi". i twa e?

taa statuetka tree da zwuchi gordo li? che ne sfanah?



Тема Re: фа: сол: до:)нови [re: vladisss]  
Автор voyager (дюлгерин)
Публикувано13.11.02 12:31



айде, кажи де, колко хора трябва да те питат? Награден ли е сайта и за какво?

- нов брой с нов дизайн

Тема Re: фа: сол: до:)нови [re: voyager]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано13.11.02 12:52



Za lichen sait be :))) murzeli :)
_____________________________
E.T. phone... home...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.