Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Тема Kak da naprawq background-a....нови  
АвторJamaika (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 09:02



Pichowe, help.... interesuwa me kak da naprawq background-a na ena tablica polu-prozrachen, taka che da se wizhda malko i ot fona otdolu?!?!? oshte sym dosta bos w programiraneto s HTML, taka che pls, pomognete mi!!!



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: Jamaika]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.11.02 09:40



mi idealen nachin nyama, zashtoto:

1. IE razbira ot nekvo CSS property (mai ALPHA beshe), ama nikoi drug ne go razbira
2. Netscape 4 - direktno nema nachin
3. Netscape 6 - ima drugo CSS property (mai OPACITY), pak samo toi si go znae
4. Opera i Netscape 6 - moje da izpolzvash za background PNG file s alpha, ucudvashto zashto vse oshte IE ne poddarja takava rabota...

mi tva e, ne sum osobeno izcherpatelen, no taa tema prosto ne me valnuva zasega poradi gornite prichini...

Just a genius




Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: Jamaika]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано06.11.02 10:28



tova koeti bi triabvalo da raboti na vseki brauzur e gif s shahmatno podredeni prozrachni i plutni pixeli :) Samo deto malko stranno izglejda ama probvai moje i da ti svurshi rabota.
________________________________________________________________
E.T. phone... home...



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: ico]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано06.11.02 12:54



obiknoweno teksta wyrhy takyw image izglevda dosta rybato...


| и майка ти не е права...
|



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: pro_O1]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано06.11.02 13:15



Zavisi :) kakuv e sluchaia



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: ico]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано06.11.02 14:05



Добре, а защо не се използва PNG формат за имиджа? Този формат си има 256 прозрачни канала с различна интензивност...

Друг е въпроса, че така или иначе този формат не работи в повечето браузъри или ако се поддържа, вероятността да се поддържа и Alpha не е голяма!

БАба...



Тема Re: Kak da naprawq background-a.... [re: ico]  
Автор spacer (spectator)
Публикувано06.11.02 14:07



sluchaq qwno e 8px Verdana ili neshto ot roda....


metoda naistina e bezotkazen, hityr, star, i dosta chesto polzwan. Koftito e samo che shahmatno podredenite dupki ne pozwolqwat da imash 2 ednakwi pixela edin do drug, koeto e ideqta na gif compresiqta. Obiknoweno ne e problem, no go wmykwam, shtoto wse pak ne e zle da se ima predwid...


--



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор spacer (spectator)
Публикувано06.11.02 14:14



Mi shtoto w IE mu e opyrdqna podryzhkata tochno na alpha canala na PNG-to, a twa ne e malko. Mene Opera-ta me iznenadwa s towa kak gotino si gi rendwa alpha kanalite!! Basi browsera e twa!

inache i az chakam s golqmo netyrpenie da trygne twa PNG nawsqkyde. Alphata canala de! Shtoto sym fen na razni 80-90% transparency-ta

-



Тема Re: Kak da naprawq background-a....нови [re: Jamaika]  
АвторJamaika (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 20:00



Mersi mnoo hora, shte wzema pderdiw washite syweti!!! pyk ako stane neshto ot sajta..... she widim!!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.