Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 27.09.24 
Фен клубове
   >> Хари Потър
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Филмите за ХП  
Автор vlafi18 (непознат )
Публикувано28.07.07 06:54



Снощи гледах няколко минути от Хари Потър 5 и както винаги останах разочарована.Знам,че филмите,направени по книга винаги никога не са добри колкото книгата,ама все си мисля,че тези за Хари могат да бъдът по-добре измислени.Филмите по Дж.Роулинг според мен са боза.Знам,че има много феновена на по 8-10г,но това не е оправдание.И като бях малка пак не ми харесваха.Какво е вашето мнение?



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор DVD (непознат )
Публикувано28.07.07 10:53



Ами да, обикновенно така се получава. Просто твоята фантазия, не съвпада с комерсиалната фантазия на режисьорите и сценаристите. Примерно изобщо не си представях Ъмбридж да изглежда така, в третия филм не очаквах Покровителя да е нещо безформено, нито пък дименторите постоянно да им се виждат устите. В книгата също така е казано че те се реят, а не че се фъркат. Изобщо такива разминавания те карат изобщо да съжаляваш че има филми по книгите...



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор vlafi18 (непознат )
Публикувано28.07.07 11:55



Не става въпрос само за предстатите ми.Сценария е тъп,ефектите не струват,режисиора не си е свършил работата, заболяха ме очите да се взирам в тази тъмнина(заспах на 2 пати докато го гледах).Хубаво в Хогуортс е мрачно,ама поне да можех да виждам актиорите.И най-тъпото,според мен, е че случките сякаш стават без някаква кой знае каква логическа последователност(а всъщност не е така и хората,чели книгата го знаят)Имам чувството,че на важните моменти не се отделяголямо внимание.Няма да забравя да спонена и бездарната игра на Дан, Ема, Рупътр и вс останали акт.Може да сам малко рязка,но не мога да повярвам,че годините труд за заснямането на филма са дали този комичен резултат.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор Princesssa (непознат )
Публикувано28.07.07 21:28



Съгласна съм, че филмите за Хари Потър са едно голямо недоразумение. Романите на Роулинг, изпълнени с вълшебства и действие, би трябвало да са една чудесна основа за създаването на качествен филм. Вместо това получаваме някаква холивудска боза, изпълнена с ефекти, в която като че ли само бегло са щриховани основните моменти в книгите. Първият филм е единственият, който се приближава плътно до сюжета в книгата...Останалите...има по една-две сценки, които заслужават внимание, всичко останало заслужава да бъде критикувано.
Относно актьорите...Алан Рикман (Сивиръс Снейп), Маги Смит (Минерва Макгонагол), Гари Олдмън (Сириус Блек) и Роби Колтрейн (Рубиъс Хагрид) са тези, които получават искреното ми одобрение. Мистър Рикмън е уникално добър и всяка сцена с него прави впечатление.
За съжаление това не е достатъчно, за да спаси филмите.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор Mycлoн (непознат )
Публикувано28.07.07 21:53



Е все пак това е комерсиална продукция. Трябва да отговаря на общите вкусове, траябва да не надхвърля бюджета, да се спазят сроковете и още какво ли не... Ествествено, че няма да е като в книгата. Ами виж и Властелина: и там доста са поорязали, просто няма начин.
И какво значи сценария е тъп: еми сценария е по-книгата. Вярно, не всички сцени, ама грубо погледнато е същия. А за мрачното въобще не споменавай: или го гледай на кино или на добър рип: на кино всичко си беше ОК.
Относно актьорите: за първи път Радклиф ми хареса. Малката Ема както винаги е добра. Рикман, Олдмън, Файнс, Гамбон и старат Ема (Томсън), не се нуждаят от коментар ;) Според мен Стаунтън също влиза в образа страхотно!

ПП Сори за флейм-а, ама просто не успях да се въздържа!



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Mycлoн]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано28.07.07 22:05



Филмът е комерсиална продукция, но книгата роулинг я пише в капещо мазе, докато ръфа сухари и дъждовна вода?



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: пeтльo]  
Автор Mycлoн (непознат )
Публикувано28.07.07 22:09



Не, и затова свършва така последната част ;)



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Mycлoн]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано28.07.07 23:09



Нямам представа как свършва последната част, но доколкото разбрах Хари е жив след 20 години, което ще рече, че края е от розов по-розов



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Princesssa]  
Автор vlafi18 (непознат )
Публикувано29.07.07 00:35



Съгласна съм,че утвърдените актьори наистина са добри.Само не мисля,че Алан Рикман трябва да изпълнява ролята на Снейп(макар,че го прави перфектно,а и като атьор винаги ми е правил добро впе1атление)...Не че нещо, ама е малко престарял

Снейп винаги ми е харесвал и някакси не искам да си го представям по този начин.Относно качеството на рипа мога да кажа,че примерно Затвоникът от Азкабан го гледах на кино и пак ми се стори прекалени мрачен.Аз съм си свикнала,че филмите не ме кефят ,но винаги като излезе нов се надявам,че този път ще ми хареса.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор Пипилoтka (непознат)
Публикувано29.07.07 01:57



Това което гледах от 5-та част не ми хареса, както казахте по-горе, действието се развива прекалено бързо, аз лично имам чувството, че като са го снимали са бързали за някъде. Едно такова трудно ти е да схванеш какво става и защо става.
Тези дни специално четох книгата(отново) за да видя разликите и те наистина са огромни. Поне можеха да го направят 2 часа и 30 мин. или 3 в най-лошия случай та да се разбере за какво става на въпрос.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Пипилoтka]  
Автор harry11111 (непознат )
Публикувано29.07.07 02:01



Harry Potter без проблем на върха на американския боксофис

16/07/07 11:43
Точно според очакванията петата екранизация по романа на писателката Джей Кей Роулинг (J.K. Rowling) "Harry Potter and the Order of the Phoenix" оглави безпроблемно американския боксофис веднага след премиерата си.


Режисьор на филма е британецът Дейвид Йетс (David Yates), който наскоро подписа договор да заснеме и следващия филм за малкия магьосник. Главните роли в "Harry Potter and the Order of the Phoenix" се изпълняват от Даниъл Радклиф (Daniel Radcliffe), Ема Уотсън (Emma Watson), Ралф Файнс (Ralph Fiennes), Ема Томсън (Emma Tompson) и Гари Олдман (Gary Oldman). Поредната година в училището за млади магьосници Хогуъртс започва трудно, защото злият лорд Волдемор отново се връща към живот и заплашва да обгърне в мрак цялата страна. Хари Потър решава да се изправи отново срещу лорда, но този път атаката срещу него идва от изненадваща посока.


Ако зрителите бяха чели книгата..................

Редактирано от harry11111 на 29.07.07 02:04.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: vlafi18]  
Автор the dark lady (me4tatelka)
Публикувано30.07.07 22:59



Не мога да понеса това че в 5 филм битката със смъртожадните е толкова окастрена,направо ми идеше да гръмна режисьора.Съвсем са изопачили книгата.А като си помисля че основно эаради тази битка исках на всяка цена
да гледам филма.

Още съм бясна.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: harry11111]  
Автор Aнapвeн (kill joy)
Публикувано02.08.07 21:27



Ами то проблема на филмите е точно в това - че непрекъснато се сменят режисьорите. Ако на всички части беше един и същ то той евентуално можеше да развие и обогати всеки следващ филм с нещо. А не като сега - всеки режисьор си има свои възгледи за това как трябва да изглежда и накрая тези 7 филма (като излезнат всичките, де) няма да бъдат като едно цяло както са самите книги. Все едно Роулинг да беше написала първата и третата част от седмологията, а другите да остави да ги напишат Дан Браун, Стивън Кинг, Пратчет и т.н.





Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Aнapвeн]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано03.08.07 00:27



това щеше да е доста яко, всъщност :)))



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: hendy]  
Автор Пипилoтka (новак)
Публикувано03.08.07 01:00



Вярно, ще е супер. Ама виж мисля си, че Кинг щеше да убие Хари, преди края на книгата





Тема Re: Филмите за ХПнови [re: пeтльo]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (член)
Публикувано03.08.07 01:48



В отговор на:

Филмът е комерсиална продукция, но книгата роулинг я пише в капещо мазе, докато ръфа сухари и дъждовна вода?



Между другото Емилио Салгари точно така е писал. Не че нямал пари, ами така му идвало вдъхновението. Който не знае, за кого става въпрос - авторът на Сандокан. Навремето е бил доста популярен.



Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 03.08.07 01:48.



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: hendy]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (член)
Публикувано03.08.07 01:52



мда - Хари Потър във вариант на Пратчет


Жестоко...




Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Пипилoтka]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано03.08.07 09:23



всъщност няма, Кинг никога не си убива главните герои преди края на книгата :)
а той е голям фен на Хари Потър - даже го споменава на няколко пъти в Тъмната Кула :)



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано03.08.07 09:24



А пък Джоана много обича да пише в кафенета :)
Представяш ли си, отиваш на кафе, а до теб се пише Хари Потър :)



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: hendy]  
Автор Пипилoтka (новак)
Публикувано03.08.07 21:20



Хаха е аз не съм запозната с останалите автори, но ми звучи зловещо Кинг да пише Хари Потър. Ще загубим детската аудитория!





Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Пипилoтka]  
Автор Aнapвeн (kill joy)
Публикувано03.08.07 23:02



Да, особено ако Хари Потър end up като героя в разказа "Начин на оцеляване" :)))



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Пипилoтka]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано04.08.07 02:02



аз пък с удоволствие бих прочела интерпретация на Кинг на тема дементори :)

Пратчет по не ми се връзва с ХП :)



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: hendy]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано04.08.07 07:32



глупости, пратчет се вързва с всичко, бих прочел неговата интерпретация:)



Тема Re: Филмите за ХПнови [re: Пипилoтka]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано04.08.07 07:32



трябва да те запознаем с пратчет



Тема Абе.. хм...нови [re: vlafi18]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано04.08.07 10:07



Вижте сега аз мисля, че първите два филма определено бяха по-добри. Като започнем от Ричард Харис като Дъмбълдор, музиката я пишеше на кой да е а самият Джон Улилиямс и т.н..... Може би Крис Калъмбъс трябваше да довърши цялата поредица. Да хванат да дадат седмия филм на Тарантино... такъв финал ще му тресне че ще има да се маем всички....





Тема Re: Филмите за ХПнови [re: пeтльo]  
Автор hendyМодератор (holistic)
Публикувано04.08.07 10:52



ок :)



Тема Re: Абе.. хм...нови [re: hannibal]  
Автор squeal (mf)
Публикувано04.08.07 13:09



хм..или Спилбърг..

Read it. Control it. Unhinge it.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.