Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Горещи точки: войната в Южна Осетия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Поздрави на всички в клуба!  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано07.03.09 21:20



Имате много поздрави от моя милост от Тбилиси!



Айде като се върна ще споделя лични впечатления, ако има кой да чете, разбира се, че като гледам какво мървило е настанло в клуба...

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: Поздрави на всички в клуба!нови [re: Dakota]  
Автор AGLER ()
Публикувано08.03.09 04:45




Хвърляме по едно око!



Тема идеалнонови [re: AGLER]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано13.03.09 17:52



Значи да поразкажа на две на три.

Предимно бях в Тбилиси, но се поразходих и на изток почти до границата с Азербайджан, както и на север малко по долината на река Арагви, където и се приближих максимално до т.нар. Южна Осетия - на около 4 км.

Като цяло войната се усеща - още преди да кацна се виждаха мини-кратери от руските бомбардировки в района на международното летище на Тбилиси.

Затвърдиха се и някои от моите представи, а именно:

- Грузинците като народ нямат нищо общо с руснаците. Различен, горд народ, различен език, различна култура, различни традиции... просто са страшно различни във всяко едно отношение. Това, че са били окупирани и завладявани от Русия (или "влизали доброволно в състава й", според руското посолство и Last Roman) не ги е претопило. Дори останах с впечатлението, че на нас 45 години в Комунистическия блок са ни се отразили много по-зле на националното самосъзнание, отколкото на тях 70 в СССР;

- Никой в Грузия (вече) не обича Русия. В това се убедих многократно. Имагинерните топли чувства, които човек би си помислил, че може да има между две съюзни социалистически републики просто липсват;

- Михаил Саакашвили е възродил тази държава. Това е всеобщото мнение и впечатление на самите грузинци (както и на някои външни икономически анализатори, разбира се), че след идването на Миша нещата са се подобрили значително. Едно от най-важните му постижения, според мен, е, че в момента в Грузия корупция на ниско ниво няма. Не можеш да подкупиш полицай или чиновник. А това носи и своите плодове. Например - новият терминал на летището в Тбилиси е построен за 4 месеца и по мое скромно мнение е много по-добър от нашето летище, при все, че на нас това ни отне години. Второто нещо е, че той през всички тези години се опитва да превърне Грузия в наистина независима (от Русия) държава - преориентиране на газовите доставки от Азербайджан, и др. Това е и една от причините той да е толкова неудобен на руските агресори;

- Войната е безумна. Един от хората, с които разговарях например, ми сподели, че има много добър приятел осетинец и че никога между тези два народа не е имало нито неприязън, камо ли омраза или нещо друго;

Изобщо, резултатът от руските многогодишни "миротворчески" усилия е виден. Русия доказа, че не може да бъде миротворец, защото зае страна в един изкуствено създаден от самата нея конфликт. Кой въоръжаваше толкова години осетинците? Какво ти въоръжаваше... направо натъпка с оръжие тази област на Грузия...

Ако мога да илюстрирам отношенията между Русия и Грузия, то имам впечатлението, че Грузия хем е получила развод, хем въпреки всичко Русия я иска за себе си и не може да приеме тя да бъде независима. А Саакашвили се опитва да я направи независима, колкото и трудно да се оказва това.

Иначе като цяло си е беднотия, общо взето като тук преди 10-15 години, но наистина останах с усещането, че са поели по правилен път, стига руските комплексари от КГБ да спрат да им пречат.

Само на два пъти ми се наложи да говоря на руски, във всички други ситуации извършвах комуникациите на френски или английски, а за ординерните неща на улицата ми беше достатъчен и малкото грузински, който поназнайвам. Младите хора не знаят руски.



Прескочих и до българкото консултво, където неприятно впечателение ми направи това, че всички надписи са първо на руски и после на грузински, а формулярите за виза са само на руски. Самият консул не знае грузински и говори на руски с хората.

"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Редактирано от Dakota на 13.03.09 18:05.



Тема Re: идеалнонови [re: Dakota]  
Автор AGLER ()
Публикувано17.03.09 16:10



Иначе като цяло си е беднотия, общо взето като тук преди 10-15 години, но наистина останах с усещането, че са поели по правилен път, стига руските комплексари от КГБ да спрат да им пречат.

Беднотия си беше там и преди, макар арменците и грузинците да се брояха за най богатите в СССР. Заради частната търговия със зеленчуци. Те караха зеленчук до Москва със самолетите на гражданската авиация.

А иначе непоносимоста им към русняшките мекерета е с исторически
корени и никога няма да се промени. За разлика от нас, те нямат разни
писатели и поети измекяри словославили русия като "освободителка".


Прескочих и до българкото консултво, където неприятно впечателение ми направи това, че всички надписи са първо на руски и после на грузински, а формулярите за виза са само на руски. Самият консул не знае грузински и говори на руски с хората.


Жалка работа, но не и изненадваща!



Тема Re: идеалнонови [re: Dakota]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано22.03.09 11:10



Има два варианта:

1. Ти си дете на максимум 15 години. Евентуално някой от родителите ти е журналист. И ти подражаваш на него. И по пътя на логиката наскоро си се завърнал от Грузия с мама или тати.

2. Ти си болен.

Защо?

Защото когато се прави НЕЗАВИСИМ анализ е задължително да се чуят мненията на всички страни. Както казваш ти "така наречените" - Абхазия, Южна Осетия и варвара Русия разбира се.
Между другото един английски или американски журналист го беше направил това, беше направил филм за събитията в Ю. Осетия. И го беше направил наистина професионално. Като намеря линка към филма ще го постна.




Тема Re: идеалнонови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.03.09 18:23



Между другото един английски или американски журналист го беше направил това, беше направил филм за събитията в Ю. Осетия. И го беше направил наистина професионално. Като намеря линка към филма ще го постна.


Да много ПРОФЕСИОНАЛНО беше направен филма!

Платен и поръчан от варварска русия!



Тема Re: идеалнонови [re: AGLER]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано22.03.09 22:41



Всичко, което е "за Русия" е платено от нея.....
Големи сте нещастници, даже не съм казал за кой филм става дума. И няма и да кажа - няма смисъл. Съжалявам, че се намесих в синхронното ви бръщолевене на глупости, продължавайте.
То цяла Европа вече призна Сукашвили за луд диктатор под командването на САЩ, в самата Грузия се надигат все повече опозиционери на сегашната власт, а вие тука дърдорите простотии. Продължавайте, няма да ви се меся повече - успех с Русофобията






Тема Re: 11OOO-1-111Oнови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор AGLER ()
Публикувано22.03.09 23:19



в самата Грузия се надигат все повече опозиционери на сегашната власт, а вие тука дърдорите простотии


Да, и аз така чух!
Грузинците ще вдигат революция за
да се присъединят към русия!

Щели да ги последват Литва, Латвия, Естония и Армения!

Да живее СССР, великая и могучая!



Тема Re: Поздрави на всички в клуба!нови [re: Dakota]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано23.03.09 14:33



Горките ми русофобчета, ставате все по-малко:






Тема Re: Поздрави на всички в клуба!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор AGLER ()
Публикувано23.03.09 15:41



Spiegel: комиссия ЕС признала, что Саакашвили был инициатором пятидневной войны с Россией


Не знаех, че Шпигел имат и издание на русняшки език.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.