Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 17.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Горещи точки: войната в Южна Осетия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: БoянlYl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано22.08.08 23:05



Достатъчно е китай и русия да си обърнат доларите в друга валута и САЩ фалира

Абе ти на колко години си? И имаш ли си някакво понятие от икономика?



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: Black_Adder]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано22.08.08 23:24



Имам понятие колкото да знам че колкото по търсена е една акция или валута толкова повече и стойноста и се увеличава


Основен закон на търсенето и предлагането
при което американците си печатат доларите на поразия
Какво ли ще стане когато някой супер сили спрът да ползват долари като азиятските тигри и русия ами ще има хипер инфлация много долари без покритие
Уго Чавес спря да ползва долари Иран също

Де да знам не разбирам от икономика може би ти ще ми обясниш какво ще последва от подобен ход



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: БoянlYl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано22.08.08 23:37



И какво става после? Валутата в която си обръщат доларите скача до небесата долара пада и икономиката на САЩ започва да изнася а тази на с високата валута и се затормозява износа. Това да не ти е да си обмениш 100-те $ в чейнжа.



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: Black_Adder]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано22.08.08 23:44



Не е но пък е готин начин да си го върнеш икономически на някого


Мен ми е интересно какво ще изнася САЩ обаче
Автомобили ли



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: БoянlYl]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано23.08.08 00:19



Много готин начин е да си го върнеш на някого .. като се самозастреляш, за да се почувства гадно. Това предлагаш на Русия и Китай да направят с американския долар.

Обезценения долар няма да събори американската икономика а тези, които са най-големите вносители в САЩ. На първо място Китай и арабите. В САЩ се произвежда абсолютно всичко и ако някои отрасли за позанемарени заради евтиния внос ще се съживят мигновено. Представи си например, че курса на долара падне от 1,33 лв на 0,13 лева. Ами тогава просто нова американска кола вместо 30 000 лева ще струва 3 000 лева. При тези цени дори "Дачия" ще фалира.



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: БoянlYl]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано23.08.08 00:29



Ами аз лично си купих от там няколко неща за последната година заради ниските им цени и ниския долар. За около 1500 $. Сестра ми си взе лаптоп от там поради същата причина. Имам и приятели, които го правят. Замисли се за да пускаш постинги тук на кого си дал парички. А световния капител не се движи на принципа "дай да направим мръсно" той си има свои закони и не му пука ни за Чавес ни за Иран.



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: croesus]  
Автор Black_Adder ()
Публикувано23.08.08 00:41



Всъшност не си много прав. Основния внос на петрол в САЩ идва от западна Африка, Мексиканския залив и Канада. Петрола от Персийския залив заминава основно за Китай, Япония и Европа. Иначе за Китай си прав нисък долар или евро ще им разгони фамилията.



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: БoянlYl]  
Автор ocвoбoдeн (щастлив)
Публикувано23.08.08 17:30



Мале-е-е. Бояне какъв български символ си сложил на ника си, а пък правописа ти е гола вода.

Ще ти изредя няколко твои бисери:

изтреля - изстреля
балестична - балистична
потенциялните - потенциалните
уръжия - оръжия


Това са само една малка част от бисерите. Вземи се в ръце и си научи родния език.



Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: croesus]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.08.08 10:50



НАТО = North American Terror Organization.





Тема Re: Евентуална война между Русия и НАТОнови [re: Last Roman]  
Автор TlNlT (ba+RA+on)
Публикувано25.08.08 20:52








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.